Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Combined Race Results (F)     Division Results (F)     Canoe Division Results (F)     Kayak Division Results (F)    

Paddleboard Division Results (F)

Josh Billings RunAground
2015 Josh Billings Run Aground
Sunday Sept 20, 2015 || Tanglewood in Lenox, Mass
Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com)
27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run

2015 Josh Billings Run Aground Sunday Sept 20, 2015 || Tanglewood in Lenox, Mass Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com) 27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run . ************************************************************ PADDLEBOARD DIVISION RESULTS (17) ************************************************************ OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- PADDLE --| |PADDL CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 1 Berkshire Outfitters 40 1 3:02:15 3 1:20:03 2 1:04:42 1 2:24:45 2 37:30 153 B: Dan Celentano C: Josh Crittenden R: Jared Haley 2 Logan Wilson 42 1 3:08:34 2 1:18:17 5 1:11:29 4 2:29:46 3 38:48 227 B: Logan Wilson C: Logan Wilson R: Logan Wilson 3 Movers and Shakers 40 2 3:19:12 5 1:25:08 3 1:06:49 5 2:31:57 4 47:15 88 B: Frank Contenta C: Gary Miller R: Tonio Palmer 4 forenar 41 1 3:20:46 4 1:21:25 1 1:04:30 2 2:25:55 10 54:51 138 B: Geoff House C: craig walton R: Ellen House 5 Williams Connection 41 2 3:24:57 1 1:14:05 6 1:14:14 3 2:28:19 11 56:38 80 B: Lewis Fisher C: Patty Spector R: Sheila Mason 6 Team Madame-WLP 40 3 3:31:39 8 1:29:48 9 1:28:05 8 2:57:53 1 33:46 160 B: Peter Gilbert C: Brian Phinney R: Mike Bienkowski 7 Tammycakes 43 1 3:56:11 7 1:25:37 13 1:36:01 9 3:01:38 9 54:33 484 B: Tammy Payer C: Tammy Payer R: Tammy Payer 8 Peter Schoeffer 42 2 3:57:29 10 1:38:28 4 1:09:37 7 2:48:05 16 1:09:24 228 B: Peter Schoeffer C: Peter Schoeffer R: Peter Schoeffer 9 Goodrich 42 3 3:59:29 6 1:25:09 7 1:19:33 6 2:44:42 17 1:14:47 504 B: Foster Goodrich C: Foster Goodrich R: Foster Goodrich 10 The paddlers Shop 43 2 4:01:41 11 1:38:50 8 1:24:12 10 3:03:02 13 58:39 502 B: Kathryn Egnaczak C: Kathryn Egnaczak R: Kathryn Egnaczak 11 For the Birds 43 3 4:03:52 13 1:42:46 11 1:31:36 13 3:14:22 6 49:30 225 B: Rebecca Cushing C: Rebecca Cushing R: Rebecca Cushing 12 Homebrewed 40 4 4:04:43 12 1:40:30 12 1:31:42 11 3:12:12 8 52:31 87 B: Jesse Cook-Dubin C: Mark Liponis R: Jonathan Denmark 13 Team Snacks 40 5 4:12:00 15 1:44:38 10 1:30:23 14 3:15:01 12 56:59 79 B: Danielle D'Angelo C: Stefanie D'Angelo R: Kate Kelley 14 Thanks to the Wild One 43 4 4:14:22 9 1:35:37 14 1:38:04 12 3:13:41 14 1:00:41 237 B: Nadine Atalla C: Nadine Atalla R: Nadine Atalla 15 Lauren Galenski 43 5 4:22:35 14 1:44:06 16 1:49:23 16 3:33:29 5 49:06 226 B: Lauren Galenski C: Lauren Galenski R: Lauren Galenski 16 SHAKE ''N'' BAKE 42 4 4:26:54 16 1:45:52 15 1:39:52 15 3:25:44 15 1:01:10 78 B: Tim Chabet C: Tim Chabet R: Tim Chabet 17 Brava 40 6 4:35:57 17 1:49:27 17 1:55:02 17 3:44:29 7 51:28 117 B: Christina Klich C: Laura Wentzel R: Rachel DeRose *********************************************************************************************************************

   

Combined Race Results (F)     Division Results (F)     Canoe Division Results (F)     Kayak Division Results (F)    

Paddleboard Division Results (F)



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates