Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Combined Race Results (F)     Division Results (F)     Canoe Division Results (F)     Kayak Division Results (F)    

Paddleboard Division Results (F)

Josh Billings RunAground
2015 Josh Billings Run Aground
Sunday Sept 20, 2015 || Tanglewood in Lenox, Mass
Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com)
27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run
OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --|

2015 Josh Billings Run Aground Sunday Sept 20, 2015 || Tanglewood in Lenox, Mass Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com) 27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run . *********************************************************************** OVERALL COMBINED (CANOE-KAYAK-PADDLE) RESULTS (448+2+1) CATEGORIES: 01 - 16 CANOE || 17-23 =CANOE/KAYAK || 24 - 39 = kAYAK || 40-43 PADDLEBOARD || 44 - EXHIBITION 1 = All Berkshire Canoe || 2 = Males 39 and under || 3 = Males 40 over || 4 = All Female || 5 = Masters 50 + 6 = Gramdmaster || 7 = Mixed 39 under || 8 = Mixed 40 + || 9 = 2 Person male || 10 = 2 Person Female 11 = 2 Person Mixed || 12 = Recreation || 13 = IronMan || 14 =IronPerson 40 + || 15 = Iron 50 || 16 = Ironwoman 17 = Vet 70 + || 18 = 20 under || 19= family || 20 = Corporate || 21 = 3 Female - 1 Male || 22 = Iron 60 + 23 = Ironwoman 60 + || 24 = All Berkshire Kayak || 25 = Males 39 and under || 26 = Males 40 over || 27 = All Female 28 = Mixed 39 under || 29 = Mixed 40+ || 30 = Masters 50+ || 31 = Gramdmaster || 32 = Recreation || 33 =2 Person Male 34 = 2 Person female || 35 = 2 Person Mixed || 36 = Ironman || 37 = Iron 40 + || 38 = Iron 50 || 39 = Ironwoman 40 = Team paddleboard || 41 = Mixed Paddleboard || 42 = IronMan Paddle || 43 = IronWoman Paddle || 44 = Exhibition *********************************************************************** OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 1 Pittsfield Health Food Ctr 25 1 2:23:19 1 1:08:52 1 38:58 1 1:47:50 6 35:29 396 B: Dean Phillips C: Ben Pigott / Mike Dostal R: Steve Dowsett 2 Allen Heights Mixed 07 1 2:27:29 2 1:08:52 4 46:49 2 1:55:41 1 31:48 1 B: Josh Lipka C: Tom Keefe / Laura Walton R: Steve Monsulick 3 Vermont Sports Connection 28 1 2:36:20 15 1:13:20 2 46:21 3 1:59:41 15 36:39 242 B: Kevin Bessett C: Mike Malley / Clyde Yarnell R: Sara Dunham 4 The Boss's Maine-ly Mass-ive Men 02 1 2:39:14 6 1:13:20 9 49:41 7 2:03:01 11 36:13 5 B: AJ Piper C: Kevin Boss / Nick Lysieuk R: Shawn Rumery 5 Josh Itch 01 1 2:39:20 3 1:13:19 11 50:15 8 2:03:34 7 35:46 3 B: Brian Rabuse C: Sue Purdy / Kurt Kuehnel R: Stephen Foley 6 MInkler Insurance 01 2 2:40:07 7 1:13:20 23 52:17 13 2:05:37 4 34:30 2 B: Chuck Leach C: Tim Minkler / Gary Quadrozzi R: Nick Curelop 7 Blanford Banana 36 1 2:40:35 16 1:13:22 16 51:00 9 2:04:22 10 36:13 400 B: Kent Lemme C: Kent Lemme R: Kent Lemme 8 SPIN SPLASH Sprint 25 2 2:40:42 37 1:16:56 5 47:43 11 2:04:39 8 36:03 193 B: Ian Skewer C: Phil Warner R: Stepehn Kurczy 9 Millbrook 02 2 2:41:13 8 1:13:20 7 48:25 5 2:01:45 25 39:28 194 B: Jeb Fowler C: Jon Kaz R: Travis Dunham 10 4-2-GO 07 2 2:42:34 10 1:13:20 6 48:20 4 2:01:40 36 40:54 4 B: Jonathan Molk C: Tom Ostrowski / Ken Ostrowski R: Margo Smith 11 3 Plus 1 07 3 2:42:43 13 1:13:20 47 57:28 20 2:10:48 2 31:55 168 B: Todd Roberts C: Jeff Defeo / Sandy Harris R: Jason Ayr 12 Minkler Insurance II 02 3 2:43:46 24 1:16:17 15 50:37 16 2:06:54 16 36:52 9 B: John Baczek C: Andrew Minkler / Tim Allen R: Brandon Williams 13 00000000000 - Josh Flanagan 36 2 2:45:35 17 1:13:24 18 51:40 12 2:05:04 33 40:31 401 B: Josh Flanagan C: Josh Flanagan R: Josh Flanagan 14 Maniacs 05 1 2:45:57 14 1:13:20 8 49:36 6 2:02:56 64 43:01 61 B: Jeff Fisher C: John Mathieu / John Casale R: Rick Chalmers 15 Brother in Laws 26 1 2:46:57 41 1:17:55 3 46:29 10 2:04:24 56 42:33 246 B: Dave Devine C: Brad Williams R: William Kittler 16 Maxine 21 1 2:47:24 4 1:13:19 49 57:33 21 2:10:52 14 36:32 98 B: William Caiigari C: Susan Korte / Kathy Korte R: Emily Gallin 17 PBJ and IPAs 24 1 2:50:52 36 1:16:43 10 50:04 15 2:06:47 80 44:05 293 B: Jason Candee C: Paul Monachina R: Brock Anello 18 Fast 'N Furious 07 4 2:51:10 40 1:17:54 17 51:20 17 2:09:14 43 41:56 50 B: Luke Barbour C: Kristen Warner / Dennis Carey R: Alfonso Champion 19 SEKS 05 2 2:51:55 28 1:16:22 26 53:35 18 2:09:57 44 41:58 7 B: Stephen Meisl C: Scott Dias / Ed Paquette R: Matthew Kinnaman 20 Irresistible Balding Men 03 1 2:52:35 23 1:16:16 51 58:01 28 2:14:17 20 38:18 147 B: Steve Malin C: Tom Ingersoll / Thom Whaley R: Matt Cartier 21 TJ MAXXED 33 1 2:52:37 84 1:20:17 20 51:57 25 2:12:14 31 40:23 266 B: Joshua Lipinski C: Tom Corrigan R: Joshua Lipinski 22 Team Pfizer 20 1 2:53:36 11 1:13:20 54 58:22 23 2:11:42 41 41:54 77 B: Zane Wenzel C: Robert Smith / Dennis Girard R: Donald Tyszkiewicz 23 Jack Highlander 38 1 2:54:45 27 1:16:21 12 50:19 14 2:06:40 141 48:05 496 B: Jack Morse C: Jack Morse R: Jack Morse 24 Ice Glen Guys 30 1 2:54:56 32 1:16:23 39 56:10 26 2:12:33 55 42:23 334 B: Evan Fox C: Jonathan Raab R: Ron Piazza 25 Cooley/Castro 07 5 2:55:13 107 1:23:52 32 55:04 48 2:18:56 12 36:17 49 B: Daniel Castro C: Robert Cooley / Linda Cooley R: Michael Cooley ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 1 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 26 Orchard Hill Breadworks 20 2 2:55:55 12 1:13:20 167 1:07:53 59 2:21:13 5 34:42 41 B: Noah Elbers C: Samuel Champ / Shane Powell R: Kurt Hackler 27 Dr AL & The Pacemakers 02 4 2:56:21 103 1:20:57 19 51:52 27 2:12:49 68 43:32 150 B: Al Bravo C: Wes Denering / Lawrence Bravo R: Kevin Carpenter 28 Just Postal 31 1 2:56:35 49 1:19:21 22 52:10 22 2:11:31 87 45:04 243 B: Michael McCusker C: Ed Dvorchak R: Vin Garofoli 29 Hawaii 50 06 1 2:56:51 71 1:20:04 14 50:31 19 2:10:35 112 46:16 51 B: Peter Greer C: Peter Heed / Tom Warner R: Bob Dion 30 John McCarthy 36 3 2:58:14 101 1:20:27 34 55:28 33 2:15:55 51 42:19 466 B: John McCarthy C: John McCarthy R: John McCarthy 31 Here Combes The Jassens 19 1 2:58:19 26 1:16:19 58 59:03 30 2:15:22 60 42:57 15 B: Alex Combes C: Matt Jassen / Kerry Jassen R: Erik Jassen 32 PACC 20 3 2:58:29 18 1:13:37 90 1:02:45 37 2:16:22 50 42:07 73 B: Ben Piecuch C: Brenda Loguidice / Kerry Klein R: Amanda Rossolimo 33 Young and Restless 28 2 2:58:37 100 1:20:26 53 58:18 45 2:18:44 29 39:53 382 B: David Graziani C: Holly Brouker R: Connor Meehan 34 Flying Pigs 24 2 2:58:53 63 1:20:02 71 1:00:18 56 2:20:20 21 38:33 391 B: Joe Coleman C: Zbigniew Aszyjczyk R: Michael Spitzer 35 Berkshire West 29 1 2:59:53 93 1:20:19 66 59:28 51 2:19:47 30 40:06 371 B: Greg Babich C: Stephanie Ambrose R: Art Reilly 36 Mark Trahan 36 4 3:00:13 75 1:20:06 38 56:00 35 2:16:06 81 44:07 220 B: Mark Trahan C: Mark Trahan R: Mark Trahan 37 377 20 4 3:00:25 139 1:25:34 40 56:15 65 2:21:49 22 38:36 114 B: Brian Ketchen C: Jason Cross R: Evan Hardcastle 38 Clarks_Gamble_Beat_C/LYM 05 3 3:00:56 85 1:20:17 31 54:34 29 2:14:51 109 46:05 22 B: Craig Robertson C: Clark T Gamble / Chris Gamble R: Jim Prette 39 Team Whitsett 36 5 3:01:00 31 1:16:23 107 1:03:52 55 2:20:15 35 40:45 489 B: Kristian Whitsett C: Kristian Whitsett R: Kristian Whitsett 40 Ed Hofmeister 36 6 3:01:04 77 1:20:06 45 57:02 39 2:17:08 78 43:56 436 B: Ed Hofmeister C: Ed Hofmeister R: Ed Hofmeister 41 Most Improved 07 6 3:01:14 5 1:13:19 175 1:08:27 64 2:21:46 26 39:28 63 B: Scott Yarosh C: Bruce Rosewarne / Melissa Frydlo R: Jacquelyn Pierce 42 3491' 25 3 3:01:20 73 1:20:05 43 56:30 38 2:16:35 83 44:45 241 B: Brian Spagnoletti C: Jason Harrington R: Ryan Smith 43 Two old guys and two young bucks 01 3 3:01:25 22 1:16:16 69 59:49 34 2:16:05 93 45:20 164 B: Sam Herrick C: Tom Whalen / Adam Whalen R: Michael Staropoli 44 Berkshire Outfitters 40 1 3:02:15 66 1:20:03 115 1:04:42 72 2:24:45 18 37:30 153 B: Dan Celentano C: Josh Crittenden R: Jared Haley 45 Team Bicycle Alley 03 2 3:02:25 70 1:20:04 37 55:39 32 2:15:43 118 46:42 105 B: John Piscitelli C: Jerry Madore / Eric Jones R: Jay Barron 46 Adam Hinds 36 7 3:03:02 46 1:18:34 85 1:01:30 54 2:20:04 62 42:58 476 B: Adam Hinds C: Adam Hinds R: Adam Hinds 47 Ned Kennedy 38 2 3:03:40 91 1:20:18 81 1:01:21 63 2:21:39 46 42:01 437 B: Ned Kennedy C: Ned Kennedy R: Ned Kennedy 48 Krazy Kyle Kanoes Kinda Krooked 13 1 3:04:34 35 1:16:42 80 1:01:07 41 2:17:49 119 46:45 238 B: Kyle Breier C: Kyle Breier R: Kyle Breier 49 Manual Labor 33 2 3:04:36 79 1:20:07 63 59:23 50 2:19:30 88 45:06 369 B: Robert Benner C: Robert Benner R: Michael Nancollas 50 Just Dooley It 11 1 3:04:47 29 1:16:22 83 1:01:28 42 2:17:50 122 46:57 89 B: Mike Dooley C: Mike Dooley / Eileen Dooley R: Tara Dooley ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 2 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 51 Advil Express 15 1 3:05:05 87 1:20:17 77 1:00:58 60 2:21:15 73 43:50 240 B: Joe Sumner C: Joe Sumner R: Joe Sumner 52 The Replacements 25 4 3:05:39 9 1:13:20 187 1:09:20 66 2:22:40 63 42:59 390 B: Sonny Harvey C: Jedd Hall R: Mike Tucker 53 Robbins Shred Fest 19 2 3:05:54 54 1:20:01 129 1:05:13 75 2:25:14 34 40:40 76 B: Jay Robbins C: Chris Robbins / Shawn Robbins R: Todd Robbins 54 DOCTORS ORDERS 19 3 3:06:00 98 1:20:21 72 1:00:19 57 2:20:40 92 45:20 136 B: SAMUEL PIPER C: ANDREW PIPER R: ANDREW J PIPER 55 KFW 24 3 3:06:02 48 1:19:19 44 57:00 36 2:16:19 181 49:43 367 B: Tom Kolodziejczyk C: Bob Fachini R: Shawn Wright 56 Andre Bessette 37 1 3:06:41 34 1:16:24 122 1:05:04 61 2:21:28 90 45:13 456 B: Andre Bessette C: Andre Bessette R: Andre Bessette 57 Movin' Groovin' 26 2 3:06:51 129 1:25:10 62 59:08 71 2:24:18 57 42:33 289 B: Bob Geller C: Christopher King R: Christopher Begley 58 christopher kielb 37 2 3:07:00 67 1:20:03 21 51:58 24 2:12:01 279 54:59 402 B: christopher kielb C: christopher kielb R: christopher kielb 59 Frankenstein's Monster 03 3 3:07:02 127 1:25:09 35 55:34 58 2:20:43 113 46:19 106 B: Dave Wallace C: Pete Cole / Josh Hasty R: Brett Greenleaf 60 Rehab Starts Monday 07 7 3:07:06 105 1:20:59 57 58:50 53 2:19:49 127 47:17 27 B: Kevin Mooney C: Bill Farry / Kayla Farry R: Tom Phair 61 Stefan Get US IN 19 4 3:07:35 78 1:20:07 68 59:40 52 2:19:47 133 47:48 128 B: Stefan Ogle C: Wade Fiegel / Christine Reis Fiegel R: Nancy Ogle 62 Kindred Laurel Lake 3D 20 5 3:07:53 83 1:20:16 55 58:39 46 2:18:55 159 48:58 40 B: David Walker C: Donald Chaffee R: Darrell Carlson 63 Logan Wilson 42 1 3:08:34 45 1:18:17 214 1:11:29 101 2:29:46 23 38:48 227 B: Logan Wilson C: Logan Wilson R: Logan Wilson 64 Still Going 06 2 3:08:50 137 1:25:12 50 57:46 67 2:22:58 100 45:52 125 B: Peter Wick C: Jack Lareau / Bob Allen R: Mike Murphy 65 Two Roosters and A Chick 29 2 3:09:01 109 1:25:02 73 1:00:25 76 2:25:27 69 43:34 311 B: Dan Flynn C: Ann Jon R: Joseph Alfano 66 Mean Machine 03 4 3:09:03 38 1:17:53 199 1:10:05 94 2:27:58 37 41:05 84 B: James Sawtelle C: Ian Sawtelle / Matthew Sawtelle R: Sean Stokes 67 Lumina Power 24 4 3:09:23 92 1:20:18 168 1:07:53 96 2:28:11 38 41:12 258 B: Aidan Newey C: Dylan Seward R: Michael Kotleski 68 Public Servants 02 5 3:09:27 81 1:20:09 152 1:06:55 87 2:27:04 54 42:23 13 B: Andrew Garcia C: Butch Barbour / Jake Barbour R: Steve Roberts 69 Delachusetts 09 1 3:09:29 39 1:17:54 223 1:12:17 103 2:30:11 24 39:18 141 B: Chris Uthgenannt C: Jeff Rominger / Chris Uthgenannt R: Jeff Rominger 70 Justice For All 03 5 3:09:35 104 1:20:59 123 1:05:07 80 2:26:06 67 43:29 156 B: Anthony Bradfield C: John Keenan R: James Davis 71 Dan Michaud 38 3 3:09:53 89 1:20:17 104 1:03:37 69 2:23:54 105 45:59 481 B: Dan Michaud C: Dan Michaud R: Dan Michaud 72 Wagon Wheel Express 25 5 3:11:41 43 1:18:09 295 1:17:08 129 2:35:17 13 36:24 308 B: Matt Bourque C: Bob Lomp R: Sean Kelley 73 Luke Kaplan 13 2 3:12:10 102 1:20:28 147 1:06:24 84 2:26:52 91 45:18 231 B: Luke Kaplan C: Luke Kaplan R: Luke Kaplan 74 Bernard Landa 37 3 3:12:11 51 1:19:55 146 1:06:16 82 2:26:11 107 46:00 460 B: Bernard Landa C: Bernard Landa R: Bernard Landa 75 The Burkeshire with a Trout 09 2 3:12:15 25 1:16:17 86 1:02:03 43 2:18:20 259 53:55 166 B: Bruce Armentrout C: Bruce Armentrout R: Joseph Burke ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 3 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 76 Justice League 29 3 3:12:21 114 1:25:04 59 59:04 70 2:24:08 145 48:13 343 B: Stephen Pagnotta C: Bonnie Fachini R: Tim Morey 77 Dingus Dachshunds 36 8 3:12:49 90 1:20:17 196 1:09:44 102 2:30:01 59 42:48 416 B: Ian Clark C: Ian Clark R: Ian Clark 78 Ridge Runners 12 1 3:13:02 113 1:25:03 141 1:06:05 109 2:31:08 42 41:54 109 B: Mark Wallace C: John Donovan / Ed Nauss R: Albert Najimy 79 Mark Sheinkman 38 4 3:13:18 76 1:20:06 121 1:05:04 73 2:25:10 143 48:08 409 B: Mark Sheinkman C: Mark Sheinkman R: Mark Sheinkman 80 Win, Place, Show 31 2 3:13:31 131 1:25:10 93 1:02:52 95 2:28:02 95 45:29 318 B: James Mucia C: Joanna Ezinga R: Lenny Collins 81 Pup N Suds 07 8 3:13:56 52 1:20:00 48 57:31 40 2:17:31 297 56:25 191 B: Phil Gentile C: Ron McMahon / Jerry Brown R: Kate Masstill 82 IronMiners 33 3 3:13:57 58 1:20:01 162 1:07:30 92 2:27:31 115 46:26 281 B: Jeff Pratt C: Dave Pratt R: Jeff Pratt 83 North Coast Kayaks Lincolnville, Ma 10 1 3:14:06 130 1:25:10 87 1:02:17 90 2:27:27 116 46:39 162 B: Kari Crowe C: Kari Crowe R: Megan Anello 84 The Fugawie (Indians) 06 3 3:14:31 155 1:29:50 56 58:44 99 2:28:34 103 45:57 17 B: Bob Birkby C: Phil Tierney / Rick D-Elia R: Bill Borla 85 Stickman 13 3 3:14:33 135 1:25:11 27 54:17 49 2:19:28 281 55:05 493 B: Sean Jennings C: Sean Jennings R: Sean Jennings 86 Beardie and The Boys 18 1 3:14:33 47 1:19:15 309 1:18:12 139 2:37:27 17 37:06 111 B: Matt Wiseman C: Ian Culnane / George Hedreen R: Owen Brandriss 87 Three Amigos 29 4 3:14:43 97 1:20:21 134 1:05:33 78 2:25:54 157 48:49 306 B: Dave Joyner C: Tina McLaughlin R: Chris Dupuis 88 Manchester Lions 19 5 3:15:14 74 1:20:05 142 1:06:05 81 2:26:10 163 49:04 72 B: Sam Batchelor C: Andy Batchelor / Jim Batchelor R: Scarlet Batchelor 89 Dos Hermanos 09 3 3:15:27 132 1:25:10 124 1:05:08 105 2:30:18 89 45:09 83 B: Ben Palmer C: Ben Palmer / Warren Palmer R: Warren Palmer 90 Simon Stone 37 4 3:15:37 99 1:20:22 191 1:09:22 100 2:29:44 102 45:53 478 B: Noah Stone C: Noah Stone R: Noah Stone 91 Trunk Monkeys 29 5 3:15:40 86 1:20:17 157 1:07:11 91 2:27:28 144 48:12 256 B: Bill Eagan C: Philip Townsend / Roberta Townsend R: Scott Bradley 92 MaWRECKis 21 2 3:15:42 146 1:28:13 52 58:12 83 2:26:25 171 49:17 112 B: Madeleine Marecki C: Andy Marecki / Hazel Marecki R: Lena Marecki 93 FIT4First 18 2 3:15:46 167 1:30:52 102 1:03:15 123 2:34:07 40 41:39 183 B: Tyler Harrington C: Brandon Louison / Nick Gray R: Michael Goretti 94 Dynamo 28 3 3:15:50 145 1:28:12 61 59:04 89 2:27:16 151 48:34 377 B: Kurt Brenner C: Igor Ioshpa R: Heather Perkins 95 Jimarkandreasteve 12 2 3:16:17 115 1:25:04 161 1:07:26 116 2:32:30 72 43:47 145 B: Stephen Alsdorf C: Jim Harwood / Andreas Schmid R: Mark Elliot 96 Vermont Vixens 27 1 3:16:49 108 1:24:24 30 54:32 47 2:18:56 319 57:53 245 B: Donagh McHugh-Dillon C: Andrea Vogl R: Jenny Peterson 97 Sawyers and Porters 19 6 3:17:01 198 1:34:02 76 1:00:56 127 2:34:58 47 42:03 81 B: Philip Porter C: Charles Sawyer / Carolyn Sawyer R: Lizbie Porter 98 Keystones 25 6 3:17:22 20 1:16:11 65 59:26 31 2:15:37 370 1:01:45 254 B: Elias Bennett C: Jason Webster / George Berne R: John Aldrich 99 2 outlaws and an in Law 25 7 3:17:27 60 1:20:02 226 1:12:26 115 2:32:28 84 44:59 329 B: Troy Amuso C: Peter DiGrigoli R: Kristopher McLaughlin 100 Loose Pickles 32 1 3:18:05 44 1:18:14 183 1:08:55 88 2:27:09 201 50:56 344 B: Daniel Moon C: Rick Penna R: Bill Chapman ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 4 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 101 Chip and The Block 09 4 3:18:11 230 1:36:37 133 1:05:30 172 2:42:07 9 36:04 48 B: Dave Chrapowitzky C: Tucker Chrapowitzky / Dave Chrapowitzky R: Tucker Chrapowitzky 102 Let-s Prep this time! 08 1 3:18:12 62 1:20:02 273 1:15:24 130 2:35:26 58 42:46 6 B: Kevin Mitts C: Laura Naughton / Joyce Ameeso R: Chris Trager 103 Three in-laws and Sean 02 6 3:18:47 57 1:20:01 84 1:01:30 62 2:21:31 306 57:16 134 B: Luke Delorme C: Steve Mack / Sean Raymer R: Ben Simmons 104 Strength for Serridge 12 3 3:19:11 55 1:20:01 154 1:07:01 86 2:27:02 223 52:09 143 B: Cameron Geller C: Kevin O'Brien / Jacob Rand R: Jacob Ryan 105 Movers and Shakers 40 2 3:19:12 119 1:25:08 151 1:06:49 113 2:31:57 126 47:15 88 B: Frank Contenta C: Gary Miller R: Tonio Palmer 106 Team Doug 09 5 3:19:33 223 1:35:52 33 55:18 110 2:31:10 149 48:23 158 B: Tommy Lynch C: Tommy Lynch / Doug Howard R: Doug Howard 107 Just Joshin-1 06 4 3:19:37 110 1:25:03 130 1:05:16 106 2:30:19 172 49:18 14 B: Peter Sheffer C: Toddy Munson / Doug Munson R: Bernie Mack 108 Millenium Millionaires 28 4 3:19:57 183 1:32:18 166 1:07:49 157 2:40:07 27 39:50 188 B: Jerad King C: Abigail Lemanski R: Daniel Cleary 109 Quattro Orsi 19 7 3:19:59 88 1:20:17 198 1:09:58 104 2:30:15 182 49:44 75 B: Steve Facchetti C: Cosmo LaViola / Tony Facchetti R: Greta Facchetti 110 His Eye Twitched Involuntarily 15 2 3:20:19 21 1:16:16 298 1:17:14 122 2:33:30 121 46:49 236 B: Nick Marshall C: Nick Marshall R: Nick Marshall 111 Powered by Beer 26 3 3:20:22 94 1:20:19 233 1:12:49 119 2:33:08 125 47:14 399 B: Mark Gamash C: Tom Lanigan R: Kevin Crosier 112 Just Joshin-2 32 2 3:20:43 123 1:25:08 195 1:09:43 126 2:34:51 101 45:52 284 B: John Severin C: Larry Johnson R: Nathan Johnson 113 forenar 41 1 3:20:46 106 1:21:25 112 1:04:30 79 2:25:55 277 54:51 138 B: Geoff House C: craig walton R: Ellen House 114 Big Willy 35 1 3:21:01 80 1:20:08 332 1:20:28 164 2:40:36 32 40:25 248 B: Tim Allard C: Darylle Sheehan R: Tim Allard 115 Coast Guard Academy 20 6 3:21:07 190 1:33:40 28 54:18 93 2:27:58 243 53:09 140 B: Jesse Millard C: Ian Frenkel R: Brooke Millard 116 Canyon Ranch Outdoor Sports 21 3 3:21:44 210 1:35:03 91 1:02:45 141 2:37:48 77 43:56 8 B: Chalis Bird C: Ginny Akabane / Leah Larmon R: Gray SImons III 117 Bones Brigade 36 9 3:22:47 53 1:20:00 243 1:13:26 121 2:33:26 175 49:21 415 B: Jarrett Robitaille C: Jarrett Robitaille R: Jarrett Robitaille 118 Wharf Rats 05 4 3:22:57 64 1:20:03 153 1:06:57 85 2:27:00 293 55:57 107 B: Steve Winckler C: Diz (Jay) Dizacomo / Jim Donoghue R: Don Ciampa 119 Back at It 33 4 3:23:16 117 1:25:08 194 1:09:41 125 2:34:49 150 48:27 269 B: Frank Krol C: Matthew Kerwood / Frank Krol R: Matthew Kerwood 120 Random Greatness 29 6 3:23:23 61 1:20:02 97 1:03:01 68 2:23:03 349 1:00:20 337 B: Rich Shade C: Michael Blair R: Monica Trust 121 Mahkeenac Attack 35 2 3:23:39 177 1:32:00 139 1:05:42 140 2:37:42 104 45:57 286 B: Catherine Chester C: Matthew Chester / Catherine Chester R: Matthew Chester 122 Brothers Grimm 09 6 3:23:41 56 1:20:01 213 1:11:28 112 2:31:29 225 52:12 46 B: Ken Geremia C: Ken Geremia R: John Geremia 123 SnappyPappies 30 2 3:24:38 238 1:37:11 36 55:35 118 2:32:46 214 51:52 378 B: Hans Morris C: Tom Jones R: Christopher Perkins 124 Acton the egit 26 4 3:24:49 229 1:36:37 114 1:04:36 169 2:41:13 70 43:36 268 B: conor nagle C: Tony Dunne R: Brian Sowers 125 Arnies Army 07 9 3:24:51 151 1:29:29 89 1:02:41 114 2:32:10 235 52:41 151 B: Ted Randolph C: Kevin Loehr / Michaele Leohr R: Jackie Nardin ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 5 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 126 Williams Connection 41 2 3:24:57 19 1:14:05 257 1:14:14 98 2:28:19 298 56:38 80 B: Lewis Fisher C: Patty Spector R: Sheila Mason 127 2 Turtles and a Hare 25 8 3:25:01 286 1:40:53 74 1:00:49 170 2:41:42 66 43:19 331 B: Matt Osak C: Kris Raifstanger R: Andy Hare 128 Fear the Beards 09 7 3:25:13 169 1:30:55 186 1:09:14 158 2:40:09 86 45:04 121 B: Mark Rumbutis C: Mark Rumbutis / Jason Schultheis R: Jason Schultheis 129 Duquette Strong 11 2 3:25:20 200 1:34:05 95 1:02:58 136 2:37:03 147 48:17 52 B: Bruce Duquette C: Bruce Duquette R: Amy Duquette 130 Dave Potter 38 5 3:25:33 138 1:25:34 128 1:05:12 108 2:30:46 276 54:47 471 B: Dave Potter C: Dave Potter R: Dave Potter 131 It's all about the t-shirt 27 2 3:25:41 122 1:25:08 98 1:03:03 97 2:28:11 312 57:30 262 B: Kathy Timpane C: Andrea Goodman R: Lindsey Dimaro 132 donald curtis 37 5 3:25:53 165 1:30:52 105 1:03:43 124 2:34:35 205 51:18 455 B: Donald Curtis C: Donald Curtis R: Donald Curtis 133 Berkshirebackcountry 09 8 3:26:02 157 1:29:53 254 1:14:04 191 2:43:57 48 42:05 122 B: Richard Adamczyk C: Richard Adamczyk / Chris Bernier R: Chris Bernier 134 Roberts Roofing 05 5 3:26:15 241 1:37:19 101 1:03:11 163 2:40:30 99 45:45 178 B: John Sullivan C: Jim Roberts / Dave Dugas R: Robert Chasen 135 FastLane 02 7 3:26:18 150 1:29:26 207 1:10:53 161 2:40:19 106 45:59 104 B: Dylan Jordan C: Matt Lane / Andrew Lane R: Morgan Lyon 136 All Put Together 25 9 3:26:29 191 1:33:41 67 59:39 120 2:33:20 242 53:09 347 B: Tim Pitkin C: Brian Wilcox R: Joel Pekosz 137 Six Two and Even 08 2 3:26:43 156 1:29:52 140 1:05:46 132 2:35:38 203 51:05 86 B: Chris Steger C: Chris Holmes / Tom Toomey R: Carmel Steger 138 Many Miracles Still Happen 04 1 3:26:54 311 1:42:51 70 1:00:12 181 2:43:03 75 43:51 123 B: Susan Stack C: Marjorie Cohan / Marie Raftery R: Hilary Greene 139 Murphys Law 04 2 3:27:04 282 1:40:30 41 56:15 135 2:36:45 193 50:19 161 B: Sandy Superchi C: Kristine Dorsey / Bonnie Sumner R: Caitlin Smith 140 Turkish Delight 25 10 3:27:18 296 1:41:47 100 1:03:11 196 2:44:58 53 42:20 384 B: Paul Sullivan C: Travis Walsh R: Jack Serridge 141 WPCALBANY.ORG 20 7 3:27:28 306 1:42:39 88 1:02:30 199 2:45:09 52 42:19 155 B: John Bossung Jr C: Kyle Bossling R: Nikki O-Meara 142 HopHeads +1 30 3 3:27:36 125 1:25:09 242 1:13:25 147 2:38:34 161 49:02 397 B: Alan Grant C: Cheryl Caldwell R: Pat Marafiote 143 Happy as a Dinner Bell 29 7 3:27:43 95 1:20:19 270 1:15:10 131 2:35:29 226 52:14 392 B: Blake Mackey C: Greg CYBULSKI R: Iratxe Eskurza 144 Rotary Club of Pittsfield 03 6 3:27:51 305 1:42:39 42 56:17 149 2:38:56 158 48:55 95 B: Mark W Busch C: John O-Brien / John Murphy R: Dave Hall 145 Team advil 24 5 3:28:06 163 1:30:51 189 1:09:20 159 2:40:11 137 47:55 325 B: Steve Desmond C: Jim Patterson / Brian Patterson R: Matt Patterson 146 Dirty Ferd 28 5 3:28:26 164 1:30:52 163 1:07:34 146 2:38:26 187 50:00 273 B: Steve Ray C: Garrett Colvin R: Molly Murphy 147 One Non-Blond 04 3 3:28:37 68 1:20:03 335 1:20:42 166 2:40:45 135 47:52 26 B: Kira Payer C: Karen Febey / Patti Jette R: Katie Boudreau 148 British & Fit-ish 35 3 3:28:40 111 1:25:03 234 1:12:50 142 2:37:53 197 50:47 247 B: Simon Muil C: Simon Muil / Lara Denmark R: Lara Denmark 149 Chefs Hat 32 3 3:28:42 231 1:36:38 103 1:03:29 156 2:40:07 152 48:35 272 B: Devin Rock C: Nate Tucker R: Kate Rock 150 Rose-s Boys 30 4 3:28:59 262 1:39:00 60 59:04 144 2:38:04 200 50:55 253 B: Kevin Bedell C: Ken Bedell R: Kim Bedell ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 6 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 151 Here For The Beer 09 9 3:29:14 181 1:32:10 253 1:14:01 208 2:46:11 65 43:03 58 B: Jason Pettit C: Brian Seaback / Jason Pettit R: Brian Seaback 152 Thanks for Nothing Lindsay 07 10 3:29:21 72 1:20:04 125 1:05:09 74 2:25:13 390 1:04:08 55 B: Jeff Daigle C: Ginny Goggins / Thomas Goggins R: Alexa Daigle 153 Team Kerwood 33 5 3:29:29 30 1:16:23 366 1:23:41 155 2:40:04 176 49:25 346 B: Kevin Kerwood C: Kevin Kerwood / Greg Kerwood R: Greg Kerwood 154 The Bug - the Lip and the Saw 31 3 3:29:56 323 1:43:41 29 54:22 143 2:38:03 216 51:53 342 B: Steve Bugbee C: Pete Lipka R: Ed Saharczewski 155 Go fast Fast 03 7 3:30:06 82 1:20:16 224 1:12:18 117 2:32:34 313 57:32 182 B: Carrol Patin C: Dennis Collins / Gary Case R: Bill Hudelin 156 The Wobbly Bobblies 12 4 3:30:07 147 1:28:50 285 1:16:18 198 2:45:08 85 44:59 135 B: Matthew Pedrotti C: Katie Connors / Bob Connors R: Stefan Ogle 157 BT FACES 09 10 3:30:10 330 1:44:34 110 1:04:09 229 2:48:43 39 41:27 149 B: Brett Larmon C: Brett Larmon / Ben Winther R: Ben Winther 158 Sixty Something 22 1 3:30:21 172 1:31:12 108 1:03:59 128 2:35:11 283 55:10 210 B: Fred Tilden C: Fred Tilden R: Fred Tilden 159 Principal Bones 26 5 3:30:22 152 1:29:37 192 1:09:32 150 2:39:09 204 51:13 361 B: Gary Barrow C: Jacob Keplinger R: Aaron Dean 160 Ethyl Mer-men 05 6 3:30:29 299 1:42:15 25 53:31 134 2:35:46 275 54:43 56 B: Bob Drapeau C: Tom Greenough / Kurt Kusiak R: John Q Murphy 161 Hilon Garden Team 24 6 3:30:35 59 1:20:02 132 1:05:27 77 2:25:29 402 1:05:06 352 B: Ken Tessier C: Robert Cohen R: Mitch Emery 162 Team Smutty 04 4 3:30:42 290 1:41:09 135 1:05:34 210 2:46:43 79 43:59 124 B: Wendy Alden Lampro C: Doreen Donovan / Carol Nixon R: Laura Najimy 163 KR Race 11 3 3:30:55 69 1:20:04 333 1:20:34 165 2:40:38 192 50:17 36 B: Rob McNinch C: Kate McNinch / Rob McNinch R: Kate McNinch 164 Team JA-TO-LO 29 8 3:31:03 42 1:18:05 397 1:29:03 214 2:47:08 76 43:55 426 B: Tony Guarino C: Lori Sharron R: James Carrabba 165 Tin Fins 18 3 3:31:33 50 1:19:43 368 1:23:57 187 2:43:40 136 47:53 172 B: Nathan Kunsman C: Kayla Dillon / Nathan Kunsman R: Kayla Dillon 166 MInute to WIn It ! 35 4 3:31:39 220 1:35:48 82 1:01:24 137 2:37:12 267 54:27 383 B: Melanie Bessette C: Paul Fortini R: Melanie Bessette 167 Team Madame-WLP 40 3 3:31:39 154 1:29:48 392 1:28:05 286 2:57:53 3 33:46 160 B: Peter Gilbert C: Brian Phinney R: Mike Bienkowski 168 4 The Fun of It 12 5 3:31:44 224 1:36:18 190 1:09:20 205 2:45:38 110 46:06 20 B: Mel Barrett C: Bob Barrett / Diane Barrett R: Kris Guerino 169 Willie's Rock Apes 32 4 3:32:24 213 1:35:25 111 1:04:18 152 2:39:43 234 52:41 359 B: Edward Mahoney C: Sean Quimper R: Jason Street 170 MMRHS20 35 5 3:32:48 134 1:25:11 256 1:14:13 151 2:39:24 247 53:24 316 B: Creighton Curtiss C: Creighton Curtiss R: Amy Carlotto Zuckett 171 It's Good To Be Strong 29 9 3:33:07 171 1:31:06 180 1:08:53 154 2:39:59 241 53:08 59 B: Andrew Watson C: David Williams R: Megan Cook 172 PT Cruisers 27 3 3:33:10 288 1:40:55 96 1:02:59 190 2:43:54 170 49:16 295 B: Emma O'Connor C: Gay Houghton R: Becky Divoll 173 MM Squared 10 2 3:33:20 159 1:30:33 227 1:12:28 179 2:43:01 194 50:19 62 B: Monique Blake C: Monique Blake / Michelle Costa R: Michelle Costa 174 JMK Blueberry Pickers 27 4 3:33:49 96 1:20:20 343 1:21:46 171 2:42:06 212 51:43 328 B: Jamie Potter C: Jamie Potter R: Monica Saunders 175 BadFish 08 3 3:34:08 186 1:33:33 116 1:04:47 145 2:38:20 291 55:48 102 B: Brian Harper C: George Pfeiffer / Rick Holdt R: Alainya Harper ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 7 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 176 Matthew Puntin 37 6 3:34:36 202 1:34:17 178 1:08:41 178 2:42:58 209 51:38 457 B: Matthew Puntin C: Matthew Puntin R: Matthew Puntin 177 David Lee 13 4 3:34:43 136 1:25:11 349 1:22:07 215 2:47:18 128 47:25 498 B: David Lee C: David Lee R: David Lee 178 Beer Me Now! 32 5 3:34:47 153 1:29:40 200 1:10:08 153 2:39:48 280 54:59 309 B: Joe Coffey C: John Pratt R: Leanne Coffey 179 Worried Fathers 09 11 3:34:53 246 1:37:44 119 1:04:51 174 2:42:35 228 52:18 29 B: Dave Pugh C: Dave Pugh / John Reynolds R: John Reynolds 180 The Womp Rats 35 6 3:34:54 118 1:25:08 24 53:15 44 2:18:23 445 1:16:31 305 B: William Bodine C: Laurie Cole / William Bodine R: Laurie Cole 181 NA LAW 06 5 3:35:02 295 1:41:44 64 59:26 168 2:41:10 258 53:52 129 B: Fred Thompson C: Charles Zuber / Terry Coyne R: Jeff Parkman 182 Gashouse Gorillas, v4.0 19 8 3:35:07 179 1:32:08 177 1:08:38 167 2:40:46 265 54:21 69 B: Mike Giordano C: Mike Prudhomme R: Jodie Giordano 183 The 3 Statesmen 17 1 3:35:15 225 1:36:18 78 1:01:03 138 2:37:21 320 57:54 23 B: Bill Hart C: Skip Greb R: Vic Laport 184 Dave Singer 37 7 3:35:20 207 1:35:03 219 1:12:00 213 2:47:03 146 48:17 454 B: Dave Singer C: Dave Singer R: Dave Singer 185 Robin Frain 39 1 3:35:30 205 1:34:45 232 1:12:47 218 2:47:32 138 47:58 430 B: Robin Frain C: Robin Frain R: Robin Frain 186 Old Dog and a New Trick, OFC 33 6 3:35:30 161 1:30:51 248 1:13:45 193 2:44:36 199 50:54 292 B: Shane Miner C: John Miner R: Shane Miner 187 Family Fun 35 7 3:35:32 193 1:33:44 264 1:14:40 226 2:48:24 124 47:08 275 B: David Caron C: Elizabeth Butrick / David Caron R: David Caron 188 Adam Prata 37 8 3:35:33 182 1:32:16 208 1:10:55 182 2:43:11 229 52:22 442 B: Adam Prata C: Adam Prata R: Adam Prata 189 Something Clever 32 6 3:35:47 166 1:30:52 268 1:14:53 206 2:45:45 189 50:02 358 B: Matthew Riechers C: Robert Fournier R: Tom Doyle 190 Matthew Silk 36 10 3:36:24 133 1:25:10 244 1:13:38 148 2:38:48 314 57:36 453 B: Matthew Silk C: Matthew Silk R: Matthew Silk 191 Christopher Crane 36 11 3:36:52 144 1:28:11 336 1:21:01 235 2:49:12 131 47:40 427 B: Christopher Crane C: Christopher Crane R: Christopher Crane 192 Mid-Life Crisis 30 5 3:36:58 65 1:20:03 203 1:10:29 107 2:30:32 409 1:06:26 339 B: Jeff Hurwitz C: MIke Krebs R: Derek Hasbrouck 193 Snakes In The Wood Pile 07 11 3:37:16 33 1:16:24 429 1:38:51 272 2:55:15 45 42:01 137 B: Shams Helminski C: Matthew Cimini / Dominic Cimini R: Michelle Kroboth 194 Derek Powell 14 1 3:37:29 245 1:37:39 197 1:09:49 216 2:47:28 188 50:01 229 B: Derek Powell C: Derek Powell R: Derek Powell 195 Achilles Shoulder 34 1 3:37:34 196 1:33:54 217 1:11:40 204 2:45:34 220 52:00 418 B: Adrienne Rynes C: Danielle Rapkowicz R: Adrienne Rynes 196 Big Men, Short Socks 21 4 3:37:39 324 1:43:53 120 1:05:04 233 2:48:57 155 48:42 92 B: Megan Callahan C: Kelley Michael R: Caryn Kelley 197 OURITAROD 27 5 3:37:50 242 1:37:27 118 1:04:51 173 2:42:18 287 55:32 251 B: Pat Rosier C: Heather A Drake R: Michelle Sargis 198 Barrett Boys 19 9 3:37:54 304 1:42:37 92 1:02:51 203 2:45:28 230 52:26 146 B: Tim Barrett C: Joe Barrett / Ed Barrett R: Jake Barrett 199 Elderly Geeks 06 6 3:38:00 260 1:38:52 113 1:04:31 185 2:43:23 274 54:37 54 B: Lee St. John C: Ed Roman / Lou Desi R: Rich Geffin 200 Start Over 32 7 3:38:00 219 1:35:47 236 1:12:52 227 2:48:39 174 49:21 360 B: Stephen Passetto C: Sorin Fiscu R: Robert Salinovici ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 8 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 201 The Flying Pig 39 2 3:38:03 187 1:33:34 209 1:11:05 194 2:44:39 248 53:24 501 B: Lynn Hall C: Lynn Hall R: Lynn Hall 202 Two thoroughbreds and a donkey 28 6 3:38:28 263 1:39:10 145 1:06:14 202 2:45:24 240 53:04 320 B: Terri DiGrigoli C: Justin Osak R: Jessica Pleu 203 THE LOVE MACHINE 11 4 3:38:44 247 1:37:58 272 1:15:15 254 2:53:13 96 45:31 34 B: Peter Love C: Peter Love / Susan Love R: Susan Love 204 Babu & Chumpalump 09 12 3:38:49 128 1:25:09 269 1:15:08 160 2:40:17 331 58:32 91 B: Matthew Art C: Henry Art / Matthew Art R: Henry Art 205 two Mikes a bike & a canoe 09 13 3:38:54 143 1:28:11 99 1:03:06 111 2:31:17 413 1:07:37 67 B: Michael Cachat Sr. C: Michael Cachat Sr. / Michael Cachat Jr. R: Michael Cachat Jr. 206 INIT4FUN 24 7 3:38:59 310 1:42:49 205 1:10:48 256 2:53:37 94 45:22 370 B: William Klein C: Jim Pyra R: John Guzzi 207 The McCarthy Contingent 24 8 3:39:15 173 1:31:29 297 1:17:12 228 2:48:41 195 50:34 304 B: Nathan McCarthy C: Rie McCarthy R: Daniel McCarthy 208 soup and salad 11 5 3:39:46 298 1:42:15 174 1:08:26 241 2:50:41 164 49:05 38 B: David Desrosiers C: David Desrosiers / Kathie Penna R: Kathie Penna 209 Beachwood United 30 6 3:39:58 352 1:46:53 131 1:05:24 247 2:52:17 132 47:41 355 B: Robert Barry C: Maureen Tuggey / Rick Tuggey R: Justin Barry 210 Team Will! 36 12 3:40:02 141 1:25:54 259 1:14:25 162 2:40:19 344 59:43 491 B: William Devries C: William Devries R: William Devries 211 Pissin' the Day Away 20 8 3:40:03 326 1:44:07 109 1:04:04 225 2:48:11 215 51:52 74 B: Lenny Brown C: Michelle Lagonia / Timothy Christiansen R: Corie Noel 212 The Flying Circus 30 7 3:40:25 287 1:40:54 250 1:13:54 267 2:54:48 97 45:37 335 B: Helene Wolkoff C: Fred Riss R: Les Wolkoff 213 Nurses Gone Wild 01 4 3:40:42 116 1:25:06 308 1:17:56 180 2:43:02 315 57:40 18 B: Matthew Tebo C: Tracy Dermody / Danna Snow R: Christine Hover 214 Shoo-s Canoe 06 7 3:40:51 244 1:37:33 143 1:06:06 186 2:43:39 305 57:12 250 B: John Mounteer C: Joe Schewe / Bill Pollock R: John Russell 215 Adams PT Girls! 27 6 3:40:54 285 1:40:51 176 1:08:31 236 2:49:22 208 51:32 362 B: Lori Garabedian C: Sue Joyner R: Diane Wright 216 Maineiacs 28 7 3:41:06 199 1:34:05 235 1:12:51 211 2:46:56 263 54:10 287 B: Steve Buxton C: Bram Smith / Nicole Bergeron R: Julia Bergeron 217 The I in Dwight 37 9 3:41:24 176 1:31:36 215 1:11:38 183 2:43:14 324 58:10 417 B: Dwight Akerlind C: Dwight Akerlind R: Dwight Akerlind 218 Wasabi Peas 33 7 3:41:25 248 1:38:03 136 1:05:38 188 2:43:41 318 57:44 119 B: Jeffrey Wimette C: Nathan Hickey R: --- 219 Beast of the East 36 13 3:41:27 162 1:30:51 290 1:16:45 220 2:47:36 257 53:51 217 B: Todd Robert C: Todd Robert R: Todd Robert 220 Tri Polka Duo 10 3 3:41:33 208 1:35:03 279 1:15:54 243 2:50:57 196 50:36 139 B: Sylwia Ketchen C: Anna Benson / Sylwia Ketchen R: Anna Benson 221 Jeffrey Thornton 38 6 3:41:45 240 1:37:15 306 1:17:49 269 2:55:04 117 46:41 461 B: Jeffrey Thornton C: Jeffrey Thornton R: Jeffrey Thornton 222 Runnin- Cousins 29 10 3:41:46 314 1:43:11 182 1:08:54 246 2:52:05 180 49:41 25 B: Audrey Witter C: Audrey Witter R: Tim Mulligan 223 Leftys fire cider Allstars 28 8 3:41:47 203 1:34:24 173 1:08:25 177 2:42:49 338 58:58 336 B: Dana At Piere C: Mike Silver R: Stephan Lanphear 224 Not Over THAT Hill Yet! 29 11 3:42:10 192 1:33:42 241 1:13:19 212 2:47:01 282 55:09 291 B: Lee Palma C: Sharon Palma R: Pam Sandler 225 Maggies Minions 19 10 3:42:17 239 1:37:13 204 1:10:45 221 2:47:58 264 54:19 71 B: Andrew Budz C: Sue Budz R: Ian Jones ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 9 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 226 Quang Le 36 14 3:42:21 149 1:29:22 358 1:22:55 248 2:52:17 190 50:04 467 B: Quang Le C: Quang Le R: Quang Le 227 Team Berkshire Organics 10 4 3:42:26 235 1:37:01 228 1:12:35 238 2:49:36 238 52:50 103 B: Emma Kearney C: Emma Kearney R: Aleisha Gibbons 228 The Locals 32 8 3:42:28 302 1:42:25 229 1:12:37 268 2:55:02 129 47:26 303 B: James Hunt C: Jim Bronson / Alan Honig R: Steve Smith 229 Mainely Trained 34 2 3:42:56 214 1:35:28 303 1:17:31 251 2:52:59 186 49:57 363 B: Caroline Holland C: Caroline Holland R: Beth Holland 230 Seventy x three almost 31 4 3:42:58 232 1:36:52 220 1:12:03 232 2:48:55 261 54:03 395 B: Sam Earnshaw C: Gerald James Fawcett R: George Gilder 231 Crist Myers 37 10 3:43:01 148 1:29:06 310 1:18:23 217 2:47:29 288 55:32 440 B: Crist Myers C: Crist Myers R: Crist Myers 232 Slip, Slop, Flop 19 11 3:43:06 189 1:33:38 231 1:12:44 209 2:46:22 299 56:44 16 B: Chris Brown C: Richard Billetter / Christie Billetter-Brown R: Sharon Billetter 233 Team Ericson VI 12 6 3:43:13 337 1:45:38 247 1:13:44 293 2:59:22 74 43:51 28 B: Cherie Ericson C: Jan Salzer-Ogden / Bob Ericson R: Ryan Ericson 234 Dynamic Duo 35 8 3:43:14 294 1:41:19 160 1:07:24 230 2:48:43 269 54:31 389 B: Peter Merwin C: Shenna Burke / Peter Merwin R: Shenna Burke 235 BFK 29 12 3:43:17 343 1:45:52 94 1:02:55 231 2:48:47 268 54:30 177 B: John Bellizzi C: Valerie Fisk R: Danielle Kinne 236 Rich Victor 37 11 3:43:33 217 1:35:38 171 1:08:07 189 2:43:45 345 59:48 448 B: Rich Victor C: Rich Victor R: Rich Victor 237 Team Rocky 19 12 3:43:37 160 1:30:40 260 1:14:31 200 2:45:11 328 58:26 32 B: Bob Accorsi C: Steffanie Accorsi / Bob Accorsi R: Gina Accorsi 238 Relax DOnt Do It 28 9 3:43:48 275 1:40:09 138 1:05:42 207 2:45:51 322 57:57 189 B: Josh Nealy C: Laurie Gallagher R: Michael Doolan 239 Team Agouti 24 05 7 3:44:09 277 1:40:13 252 1:14:01 263 2:54:14 184 49:55 64 B: Mickey Natoli C: Dave Lane / Shain Bosworth R: Steve Chessare 240 Team Three-Legged Dog 12 7 3:44:32 222 1:35:49 396 1:28:52 338 3:04:41 28 39:51 142 B: Greg Tyrosvoutis C: Louisa Gilder / Greg Tyrosvoutis R: Matt Marsh 241 Bagel & brew 37 12 3:44:38 184 1:32:40 351 1:22:28 270 2:55:08 178 49:30 408 B: Tom McCormack C: Tom McCormack R: Tom McCormack 242 Hut Hut Hut Hut 44 1 3:44:50 387 1:53:56 13 50:20 192 2:44:16 352 1:00:34 130 B: George Whalen C: Gloria Wesley / Gary Aprea R: Carina Pekitore 243 Ranchero 20 9 3:45:07 360 1:48:36 258 1:14:24 327 3:03:00 49 42:07 169 B: Dan Brinton C: Jeanne Schnackenberg / Tracy Remelius R: Will Levin 244 Three Stooges 26 6 3:45:08 364 1:49:01 239 1:13:09 318 3:02:10 61 42:58 354 B: Alfredo Najera C: Patrick Ferriere R: Alec MacGillis 245 BIL's 33 8 3:45:11 315 1:43:12 286 1:16:21 294 2:59:33 98 45:38 315 B: Will Metcalf C: Will Metcalf R: Tom Pike 246 Jersey Strong 35 9 3:45:14 301 1:42:21 237 1:13:06 274 2:55:27 183 49:47 187 B: Mark Stodden C: Mark Stodden / Brittany Rutter R: Brittany Rutter 247 2 Health Nuts and a Beer Gut 24 9 3:45:21 221 1:35:48 337 1:21:11 276 2:56:59 148 48:22 381 B: Kevin Delaney C: Jess Wikle R: Maggie Ward 248 Jeff Clark 38 7 3:45:29 185 1:32:43 345 1:21:56 265 2:54:39 198 50:50 403 B: Jeff Clark C: Jeff Clark R: Jeff Clark 249 Teddy Bear VI 38 8 3:45:33 358 1:48:22 79 1:01:03 237 2:49:25 295 56:08 473 B: Ted Kellar C: Ted Kellar R: Ted Kellar 250 Tonic Clonic 39 3 3:45:48 211 1:35:04 284 1:16:12 244 2:51:16 270 54:32 472 B: Sarah Marshall C: Sarah Marshall R: Sarah Marshall ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 10 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 251 Get us off the couch 31 5 3:45:49 206 1:34:50 75 1:00:53 133 2:35:43 426 1:10:06 368 B: David Goehring C: Bill Tatsapaugh R: Fred Landes 252 gonna be a rough one 12 8 3:46:16 303 1:42:26 271 1:15:10 283 2:57:36 153 48:40 57 B: Jacob Morris-Siegel C: Andrew Madden / Dana Ohman R: Tammy Ciesla 253 Alternative Energy 35 10 3:46:56 178 1:32:02 305 1:17:44 239 2:49:46 304 57:10 366 B: Andy Alter C: Andy Alter / Rachel Alter R: Rachel Alter 254 Old SChool 30 8 3:47:00 349 1:46:22 212 1:11:12 281 2:57:34 177 49:26 373 B: Ellen Farris C: Karen Zinchuk R: Tim Lee 255 Paprika 36 15 3:47:01 188 1:33:36 184 1:09:04 176 2:42:40 395 1:04:21 213 B: Robert Gyurjan C: Robert Gyurjan R: Robert Gyurjan 256 Berkshires to the Beach 27 7 3:47:22 378 1:53:00 137 1:05:41 291 2:58:41 154 48:41 327 B: Sabrina Ruggiero C: Kimberly Obanhein / Kate Mccormick R: Christine Goretti 257 Nicole Shepardson 39 4 3:47:29 334 1:45:16 240 1:13:13 289 2:58:29 160 49:00 480 B: Nicole Shepardson C: Nicole Shepardson R: Nicole Shepardson 258 Cheap SunGlasses Debacle 07 12 3:47:47 269 1:39:39 328 1:20:02 296 2:59:41 142 48:06 120 B: Jeb Peterson C: Mark Albano / Mike Albano R: Mia Albano 259 HEAT MERCHANTS 05 8 3:47:56 234 1:36:54 287 1:16:28 255 2:53:22 272 54:34 108 B: Dave FitzHenry C: Ben Strong / Den Frelinghuysen R: Ken Fredeen 260 Big Mac and Small Fry 35 11 3:48:12 126 1:25:09 403 1:30:14 273 2:55:23 236 52:49 348 B: Vincent McDonald C: Vincent McDonald / Josephine McDonald R: Josephine McDonald 261 Matthew Ballinger DDS 20 10 3:48:18 142 1:26:01 414 1:32:21 288 2:58:22 185 49:56 157 B: Craig Crawford C: Matthew Ballinger / Lauren Ballinger R: Drew Ballinger 262 Tele Tim 38 9 3:48:33 257 1:38:46 149 1:06:32 201 2:45:18 385 1:03:15 405 B: Tim Drake C: Tim Drake R: Tim Drake 263 Paddle Gripers 35 12 3:48:34 317 1:43:16 300 1:17:19 305 3:00:35 139 47:59 179 B: Sean O'Connor C: Sean O'Connor / Jen Sullivan R: Jen Sullivan 264 CBX3 37 13 3:48:40 226 1:36:22 334 1:20:39 278 2:57:01 210 51:39 407 B: Christopher Barry C: Christopher Barry R: Christopher Barry 265 Wildcats 24 10 3:48:55 359 1:48:25 172 1:08:19 275 2:56:44 224 52:11 163 B: Derrick Roddgers C: Chris Cuevas / Ryan Reuf R: Siobhan Rodgers 266 Happy Birthday Ben! 32 9 3:49:06 266 1:39:28 341 1:21:36 307 3:01:04 140 48:02 33 B: Brian Snow C: Ben Snow / Amber Hertzberg R: Cassandra Lane 267 McCarthy Dodds 11 6 3:50:01 319 1:43:18 249 1:13:53 279 2:57:11 237 52:50 37 B: John McCarthy C: Justine Dodds / John McCarthy R: Justine Dodds 268 I Need A Beer 36 16 3:50:01 228 1:36:35 299 1:17:14 258 2:53:49 296 56:12 412 B: Owen Myers C: Owen Myers R: Owen Myers 269 Berkshire Outfitters SLC 12 9 3:50:14 307 1:42:41 148 1:06:28 234 2:49:09 361 1:01:05 174 B: Sam Blazejewski C: Steve Blazejewski R: Hannah Blazejewski 270 Three men and a lady 32 10 3:50:15 272 1:40:00 292 1:16:59 277 2:56:59 246 53:16 375 B: Ben Wax C: Jack Curletti / Hunter Curletti R: Michelle Curletti 271 Berkshire Mombshells 04 5 3:50:17 261 1:38:57 326 1:19:55 292 2:58:52 206 51:25 45 B: Lauren Baumann C: Marki Lee Blackwell / Glenna Blackwell R: Brooks Anne Burdick 272 Guido's Speedos 27 8 3:50:30 258 1:38:47 381 1:25:31 335 3:04:18 111 46:12 261 B: Jessica Bosworth C: Erin Granger R: Phoebe Scott-Lawson 273 Woods 13 5 3:50:54 265 1:39:27 266 1:14:43 261 2:54:10 300 56:44 181 B: Dylan Woods C: ---- R: --- 274 Little Tin Can 09 14 3:51:08 252 1:38:30 321 1:19:24 287 2:57:54 245 53:14 133 B: Tyler Wade C: Ryan Callahan R: Tyler Wade 275 US vs THEM 29 13 3:51:12 313 1:42:57 127 1:05:11 224 2:48:08 384 1:03:04 310 B: James Hartwig C: Josh Ziprnik R: Julie Kegresse ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 11 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 276 Another Year Older 01 5 3:51:20 233 1:36:53 296 1:17:11 259 2:54:04 307 57:16 190 B: Paul Cantarella C: Milt Reiss R: Brian Steady 277 Edwards Park Rascals 12 10 3:51:32 361 1:48:40 211 1:11:12 297 2:59:52 211 51:40 53 B: John Horan C: Curtis Thierling / David Thierling R: Diane Singer 278 Benjamin Carone 36 17 3:51:58 120 1:25:08 356 1:22:52 222 2:48:00 389 1:03:58 425 B: Benjamin Carone C: Benjamin Carone R: Benjamin Carone 279 WNL 12 11 3:52:10 328 1:44:12 281 1:16:03 303 3:00:15 218 51:55 170 B: Joseph Kotelnicki C: Steve Rich / Leonardo Quiles R: Brian Duquette 280 scilohocla 24 11 3:52:10 158 1:30:26 399 1:29:10 295 2:59:36 232 52:34 350 B: Anthony Moore C: Shannon Toye R: Ryley Gaudreau 281 Old Guys Rule 17 2 3:52:52 341 1:45:49 46 57:26 184 2:43:15 424 1:09:37 11 B: Peter Persoff C: Dick Ulbrich / Alec Davis R: Michael Rosenbaum 282 Breslin Lawless Group 19 13 3:53:17 312 1:42:52 206 1:10:48 257 2:53:40 342 59:37 10 B: Andy Breslin C: Pamela Breslin R: Molly A Bresliin 283 Double Dubaya 30 9 3:53:20 356 1:47:59 283 1:16:10 333 3:04:09 169 49:11 394 B: Craig WIlbur C: ---- R: SCott Woodger 284 Brian Sunskis 38 10 3:53:24 194 1:33:46 181 1:08:54 175 2:42:40 428 1:10:44 463 B: Brian Sunskis C: Brian Sunskis R: Brian Sunskis 285 Team Willurd 28 10 3:53:52 197 1:33:54 320 1:19:15 253 2:53:09 356 1:00:43 393 B: Jeffrey Wilson C: Meghan Wilson R: Marty Hurd 286 KSWAP 19 14 3:54:01 348 1:46:19 245 1:13:39 299 2:59:58 262 54:03 70 B: Rebecca McFarland C: Cathryn Barnhill / Adelaide McFarland R: Scott McFarland 287 OCCASIONALLY ORGANIZED 30 10 3:54:10 394 1:55:22 225 1:12:23 349 3:07:45 114 46:25 372 B: Mike Romanovitch C: Alison Pardee R: Bernard Kelly 288 fred hawran 38 11 3:54:35 243 1:37:33 294 1:17:03 264 2:54:36 347 59:59 434 B: fred hawran C: fred hawran R: fred hawran 289 Team Long Pig 01 6 3:54:36 195 1:33:49 374 1:24:47 290 2:58:36 294 56:00 184 B: Kevin Marsh C: Edward Carman R: David Woods 290 Big Run Why 24 12 3:54:39 212 1:35:06 348 1:22:07 280 2:57:13 311 57:26 271 B: Bill Tyer C: Todd Tyer R: Kris McDonough 291 Andrew Schroeder 37 14 3:55:05 168 1:30:52 406 1:30:59 313 3:01:51 244 53:14 458 B: Andrew Schroeder C: Andrew Schroeder R: Andrew Schroeder 292 Suck it up Buttercup 28 11 3:55:34 204 1:34:41 288 1:16:38 245 2:51:19 394 1:04:15 301 B: Peter Houser C: Matthew Tortoriello / Kristen Maselek R: Jessica Petit 293 JC 2 30 11 3:55:45 175 1:31:34 280 1:16:00 219 2:47:34 416 1:08:11 365 B: Jeff Gzanochamp C: Cindy Berti R: Carol Cushenette 294 Taking Care of Business 27 9 3:55:55 365 1:49:04 238 1:13:06 319 3:02:10 254 53:45 353 B: Pam Curtin C: Kate Heath R: Laurie Stracuzzi 295 Tammycakes 43 1 3:56:11 140 1:25:37 420 1:36:01 310 3:01:38 271 54:33 484 B: Tammy Payer C: Tammy Payer R: Tammy Payer 296 LIVE UNITED 25 11 3:56:18 333 1:45:10 365 1:23:31 351 3:08:41 130 47:37 387 B: Brad Schueckler C: Jonathan Ponnett R: Jude KoaMaya 297 JJ's Green Mtn Tofu 35 13 3:56:23 376 1:52:57 255 1:14:05 345 3:07:02 173 49:21 282 B: Jenn Wood C: Jenn Wood / John Burke R: John Burke 298 Three's Company 24 13 3:56:25 340 1:45:47 158 1:07:14 252 2:53:01 386 1:03:24 259 B: Ray Gardino C: Jim Andersen R: Angela Caffrey 299 Canoe Tri Help me Finish 19 15 3:56:31 308 1:42:45 402 1:30:03 370 3:12:48 71 43:43 101 B: Bill Fennell C: Anna Fennell / Gavin Fennell R: James Iandoli 300 Girls Night 19 16 3:56:36 386 1:53:56 375 1:24:50 395 3:18:46 19 37:50 165 B: Sam Bruno C: Nate Bruno / Dan Bruno R: Raphael Bruno ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 12 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 301 Silver Bulleit 24 14 3:56:38 316 1:43:14 323 1:19:29 324 3:02:43 260 53:55 351 B: Adam Kirby C: Sean Gray R: Mike ` Lipton 302 Don't Mess with the Family 19 17 3:56:48 339 1:45:43 301 1:17:20 329 3:03:03 255 53:45 93 B: Janet Benoit C: Timothy Winchell / Alicia Winchell R: Peter Winchell 303 Better then before 27 10 3:56:56 338 1:45:39 261 1:14:33 301 3:00:12 301 56:44 270 B: Susan Teigen C: Amber Durken R: Nicole McElroy 304 Peter Schoeffer 42 2 3:57:29 251 1:38:28 193 1:09:37 223 2:48:05 423 1:09:24 228 B: Peter Schoeffer C: Peter Schoeffer R: Peter Schoeffer 305 Charneys 19 18 3:57:39 327 1:44:07 210 1:11:07 271 2:55:14 379 1:02:25 116 B: Howard Charney C: Dennis Charney R: Allison Charney 306 William E Rowland 15 3 3:57:43 270 1:39:51 352 1:22:30 320 3:02:21 286 55:22 218 B: William E Rowland C: William E Rowland R: William E Rowland 307 ALL DAY 21 5 3:58:17 373 1:51:06 331 1:20:23 362 3:11:29 120 46:48 113 B: Deborah Wilson C: Sheila Bartlett / Mary Knepper R: Ian Valiton 308 Team Jamie 10 5 3:58:24 344 1:45:57 251 1:13:58 298 2:59:55 329 58:29 388 B: Helene Gingras C: Sue Vollroth / Helen Gingras R: Sue Vollrath 309 Gary's Folly 3 30 12 3:58:25 367 1:49:29 263 1:14:35 332 3:04:04 266 54:21 333 B: Gary Bowitch C: Tom McKee R: Rose McKee 310 The Piers Gamble 19 19 3:58:26 423 2:02:13 155 1:07:04 355 3:09:17 166 49:09 94 B: Clark Piers-Gamble C: Dawne Piers-Gamble / George Piers R: Craig Piers 311 Hardly Washed Up 33 9 3:58:35 267 1:39:29 339 1:21:23 306 3:00:52 317 57:43 175 B: Samuel Russo C: Gregory Clinton R: Samuel Russo 312 Rick Shrum 36 18 3:58:37 237 1:37:04 277 1:15:36 250 2:52:40 407 1:05:57 219 B: Rick Shrum C: Rick Shrum R: Rick Shrum 313 Blood Spatter 28 12 3:58:59 174 1:31:30 353 1:22:41 262 2:54:11 398 1:04:48 244 B: Jaime Rogers C: Richard Rubin R: Kori Burnham 314 J-Squared x R 29 14 3:59:15 372 1:51:00 150 1:06:47 284 2:57:47 368 1:01:28 364 B: Jay Canale C: Robin Avery R: John Tullock 315 Goodrich 42 3 3:59:29 124 1:25:09 324 1:19:33 195 2:44:42 439 1:14:47 504 B: Foster Goodrich C: Foster Goodrich R: Foster Goodrich 316 Better Late 38 12 3:59:35 170 1:31:03 388 1:26:32 282 2:57:35 374 1:02:00 503 B: Bill Holland C: Bill Holland R: Bill Holland 317 ITS@Simon's Rock 30 13 3:59:49 253 1:38:35 385 1:26:03 337 3:04:38 284 55:11 264 B: Steve Bohrer C: Mark Schane-Lydon R: Debbie Dillon 318 Derek Sigler 36 19 3:59:58 227 1:36:34 384 1:25:59 322 3:02:33 310 57:25 446 B: Derek Sigler C: Derek Sigler R: Derek Sigler 319 BJ Abrahamson 38 13 4:00:11 249 1:38:15 230 1:12:39 242 2:50:54 420 1:09:17 462 B: BJ Abrahamson C: BJ Abrahamson R: BJ Abrahamson 320 Beards Braids & PBRs 24 15 4:00:15 414 1:59:06 106 1:03:46 325 3:02:52 309 57:23 340 B: Tristanne Chalmers C: Chris Samson R: Kara Dupre 321 Michael Murphy 36 20 4:00:39 297 1:41:48 380 1:25:26 347 3:07:14 249 53:25 439 B: Michael Murphy C: Michael Murphy R: Michael Murphy 322 Jayne-s Guys 17 3 4:00:45 371 1:50:14 218 1:11:55 316 3:02:09 332 58:36 100 B: Paul Murray C: Dave Klausmeyer / Jock Burbank R: Jayne Zinke 323 The Red Lion 20 11 4:00:53 201 1:34:15 325 1:19:52 260 2:54:07 410 1:06:46 167 B: Michael Schoch C: Susan Higa / Suzanne Blackwell R: Barry Bazon 324 Eleven Years Strong 19 20 4:00:57 377 1:52:59 315 1:18:48 364 3:11:47 167 49:10 31 B: Jeffrey Roosa C: Robert Maloney / Brian Maloney R: Jennifer Roosa 325 Sure-Fonesex 19 21 4:01:01 209 1:35:03 378 1:25:11 302 3:00:14 358 1:00:47 39 B: Sylvie Froncek C: Sylvie Froncek / Madeleine Shure-Froncek R: Lydia Shure-Froncek ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 13 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 326 Rocket Power 35 14 4:01:10 300 1:42:19 202 1:10:10 249 2:52:29 418 1:08:41 296 B: Tony Pesce C: Tony Pesce R: Corine Houry-king 327 West Wind Breathwork 38 14 4:01:10 292 1:41:16 319 1:19:10 304 3:00:26 357 1:00:44 452 B: Scot Vighi C: Scot Vighi R: Scot Vighi 328 Tri-No-Mite 25 12 4:01:19 255 1:38:40 371 1:24:32 330 3:03:12 323 58:07 330 B: John DeRosier C: Pete DeRosier R: Nick Steele 329 2 Chicks and an Old Guy 28 13 4:01:40 403 1:58:05 117 1:04:51 326 3:02:56 335 58:44 249 B: Jessica Dellaghelfa C: James Brennan R: Bianca Trzcinski 330 Slainte 27 11 4:01:41 385 1:53:47 329 1:20:03 375 3:13:50 134 47:51 312 B: Jacqueline Lemieux C: Claudine Preite R: Carmel Kushi 331 The paddlers Shop 43 2 4:01:41 259 1:38:50 370 1:24:12 328 3:03:02 333 58:39 502 B: Kathryn Egnaczak C: Kathryn Egnaczak R: Kathryn Egnaczak 332 Fastest Lane Ever 28 14 4:02:05 320 1:43:27 314 1:18:43 317 3:02:10 346 59:55 357 B: Sean Lane C: Michael Herman R: Jamie Lane 333 More Strength for Serridge 09 15 4:02:20 293 1:41:17 354 1:22:42 331 3:03:59 325 58:21 345 B: Tomas DiLascio C: Brian Howell / Tomas DiLascio R: Brian Howell 334 Amazing Sylas 24 16 4:02:24 374 1:51:36 317 1:18:54 357 3:10:30 217 51:54 326 B: Richard Pargament C: Justin Soules R: Kevin Parsons 335 Philip Hodgkins 36 21 4:02:30 345 1:46:02 278 1:15:46 312 3:01:48 355 1:00:42 232 B: Philip Hodgkins C: Philip Hodgkins R: Philip Hodgkins 336 Lymphedivas 27 12 4:02:34 268 1:39:33 373 1:24:39 334 3:04:12 326 58:22 285 B: Christine DeCarlo C: Leslie Giuliani R: Colleen Kearney 337 B.O.H.I.C.A. 12 12 4:03:04 112 1:25:03 424 1:37:20 321 3:02:23 354 1:00:41 44 B: Mike Siciliano C: Butch Buchinski / Brad Buchinski R: Mikaela Buchinski 338 Paul Koneazny 38 15 4:03:31 279 1:40:25 302 1:17:26 285 2:57:51 405 1:05:40 404 B: Paul Koneazny C: Paul Koneazny R: Paul Koneazny 339 Bennie and the Jets 19 22 4:03:51 121 1:25:08 423 1:36:38 311 3:01:46 375 1:02:05 159 B: John Benedict C: Becky Benedict R: Sarah Benedict 340 For the Birds 43 3 4:03:52 309 1:42:46 408 1:31:36 379 3:14:22 179 49:30 225 B: Rebecca Cushing C: Rebecca Cushing R: Rebecca Cushing 341 All Curtins, No Drapes 19 23 4:04:07 355 1:47:58 398 1:29:07 391 3:17:05 123 47:02 144 B: Helen Curtin C: James Curtin R: Anita Curtin 342 Jim Giglio 38 16 4:04:22 271 1:39:58 347 1:22:05 314 3:02:03 378 1:02:19 432 B: Jim Giglio C: Jim Giglio R: Jim Giglio 343 budi 25 13 4:04:27 410 1:58:56 274 1:15:25 378 3:14:21 191 50:06 260 B: jon budish C: ben BUDISH R: sam BUDISH 344 Kushi Institute 22 2 4:04:34 332 1:45:02 293 1:17:02 315 3:02:04 381 1:02:30 500 B: Olaf Fischer C: Olaf Fischer R: Olaf Fischer 345 A Long WAY For A CANDEE 34 3 4:04:36 388 1:54:13 262 1:14:35 352 3:08:48 292 55:48 380 B: Carol Way C: Erin Candee / Carol Way R: Erin Candee 346 Homebrewed 40 4 4:04:43 281 1:40:30 409 1:31:42 366 3:12:12 231 52:31 87 B: Jesse Cook-Dubin C: Mark Liponis R: Jonathan Denmark 347 Team KBTP 29 15 4:04:54 264 1:39:22 362 1:23:18 323 3:02:40 377 1:02:14 314 B: Mike Kuechle C: Lexie Bullard / Marianna Poutasse R: Jim Tharion 348 Michaeleen Barry 39 5 4:04:56 351 1:46:50 386 1:26:07 372 3:12:57 219 51:59 423 B: Michaeleen Barry C: Michaeleen Barry R: Michaeleen Barry 349 Stampeding Turtles 18 4 4:04:59 430 2:04:17 282 1:16:09 401 3:20:26 82 44:33 110 B: Xavier Powell C: Courtney Gagne R: Zabion Powell 350 Edward Prewitt 38 17 4:05:12 289 1:40:58 185 1:09:13 240 2:50:11 441 1:15:01 486 B: Edward Prewitt C: Edward Prewitt R: Edward Prewitt ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 14 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 351 The Flaming Chalices 07 13 4:05:17 236 1:37:02 304 1:17:38 266 2:54:40 427 1:10:37 65 B: Philip Hotchkiss C: Ted Welsh / Denise Benoit R: Jon Todd 352 Father-Daughter Dance II 35 15 4:05:19 318 1:43:17 360 1:23:09 343 3:06:26 336 58:53 324 B: Thomas Genton C: Thomas Genton / Katharine Genton R: Katharine Genton 353 P and H 11 7 4:05:23 380 1:53:06 313 1:18:40 363 3:11:46 253 53:37 171 B: Heather Boyko C: Heather Boyko / Phil Boyko R: Phil Boyko 354 Hotel on North 20 12 4:05:36 392 1:54:40 342 1:21:45 389 3:16:25 168 49:11 154 B: -- C: Michdelyna Adams / Carnell Lawson R: Kim Burnick 355 Mountain Goats 31 6 4:05:58 280 1:40:29 387 1:26:14 344 3:06:43 339 59:15 252 B: Pete Westover C: Dana Westover R: Pete Westover 356 No Joke 36 22 4:06:02 250 1:38:18 390 1:26:36 340 3:04:54 364 1:01:08 475 B: Alex Friedman C: Alex Friedman R: Alex Friedman 357 Four For Fun 06 8 4:06:05 329 1:44:20 340 1:21:25 342 3:05:45 348 1:00:20 12 B: Donald Briggs C: Stephen Dudziak / Stan Dudziak R: Ben Kaplan 358 Beauty and the Beasts 21 6 4:06:15 350 1:46:30 265 1:14:43 309 3:01:13 401 1:05:02 148 B: Amy Murray C: Sarah Siket / James Siket R: Kim Ketchen 359 Ted Okun 36 23 4:07:03 276 1:40:10 411 1:31:58 365 3:12:08 278 54:55 216 B: Ted Okun C: Ted Okun R: Ted Okun 360 Josh 2.0 18 5 4:07:09 391 1:54:39 307 1:17:55 368 3:12:34 273 54:35 132 B: Henry Eustis C: Abigail Wade R: Jack Smith 361 Wet Hot American Belchertowners 28 15 4:07:19 370 1:50:12 394 1:28:23 393 3:18:35 156 48:44 356 B: Joseph Nawroki C: Kayla Smachetti / Rachael Smachetti R: George Jackson 362 Internationals 24 17 4:07:21 215 1:35:37 427 1:38:17 376 3:13:54 250 53:27 280 B: Greg DiLisio C: Elsie DiLisio R: Caro Kasch 363 Alexander Charney 36 24 4:07:37 381 1:53:13 170 1:07:59 308 3:01:12 408 1:06:25 470 B: Alexander Charney C: Alexander Charney R: Alexander Charney 364 ADANG 09 16 4:07:40 407 1:58:36 327 1:20:00 394 3:18:36 162 49:04 43 B: Gregory George C: Gregory George / Matt Malatesta R: Matt Malatesta 365 Just Having Fun 27 13 4:08:03 400 1:57:19 165 1:07:41 341 3:05:00 383 1:03:03 283 B: Elvira Brankov C: Julie Elson R: Jennifer Masa 366 OLD AND IN THE WAY 02 8 4:08:49 401 1:57:56 275 1:15:34 373 3:13:30 285 55:19 126 B: Bobby Flower C: Jon Stern / Todd Kimbriel R: Andrew Flower 367 The Rock's 32 11 4:10:16 363 1:49:00 382 1:25:41 381 3:14:41 289 55:35 66 B: Phillip Rock C: Katrina Rock / Matt Rock R: Rachel Rock 368 Snap, Crackle, Pop 28 16 4:10:22 362 1:48:53 330 1:20:15 353 3:09:08 367 1:01:14 298 B: Kim Farrow C: Adrian Horton R: Georgina Farrow 369 SHARTNADO 28 17 4:10:23 412 1:59:01 201 1:10:09 354 3:09:10 366 1:01:13 385 B: Alec McKinney C: MIles Marshall / Jackie Hathaway R: Riley McKinney 370 Subs for the Pegs 28 18 4:10:34 369 1:49:45 359 1:23:07 371 3:12:52 316 57:42 319 B: Andre Charbonneau C: Rachel Roberts R: Jennifer Charbonneau 371 Joshua Aschheim 13 6 4:10:49 273 1:40:00 413 1:32:19 367 3:12:19 330 58:30 211 B: Joshua Aschheim C: Joshua Aschheim R: Joshua Aschheim 372 Tri Hard 32 12 4:11:33 384 1:53:43 410 1:31:47 411 3:25:30 108 46:03 307 B: Andrew Lock C: Rasa Malisauskiene R: Vytautas Malisauskas 373 Muscle Sandwich 26 7 4:11:40 421 2:02:12 222 1:12:09 377 3:14:21 308 57:19 379 B: Matthew Lenehan C: Jeff Ingalls R: David Fromm 374 Team Snacks 40 5 4:12:00 331 1:44:38 404 1:30:23 382 3:15:01 303 56:59 79 B: Danielle D'Angelo C: Stefanie D'Angelo R: Kate Kelley 375 Mike Beaton 36 25 4:12:42 357 1:48:09 318 1:19:04 346 3:07:13 403 1:05:29 469 B: Mike Beaton C: Mike Beaton R: Mike Beaton ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 15 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 376 The One-Der-Bean 39 6 4:12:57 322 1:43:35 372 1:24:35 350 3:08:10 397 1:04:47 487 B: Angela Bean C: Angela Bean R: Angela Bean 377 Art Gwozdz 15 4 4:13:22 180 1:32:09 443 1:47:42 397 3:19:51 251 53:31 230 B: Art Gwozdz C: Art Gwozdz R: Art Gwozdz 378 Finally Old Enough! 31 7 4:13:38 409 1:58:49 179 1:08:52 348 3:07:41 406 1:05:57 313 B: William Minifie C: James Pierro R: David Allard 379 Thanks to the Wild One 43 4 4:14:22 216 1:35:37 426 1:38:04 374 3:13:41 353 1:00:41 237 B: Nadine Atalla C: Nadine Atalla R: Nadine Atalla 380 Terrabytes 29 16 4:15:37 218 1:35:44 188 1:09:20 197 2:45:04 448 1:30:33 255 B: Goopeel Chung C: Karen Works / Jim Works R: Walter Lawrence Griffith 381 Kevin O. 36 26 4:15:40 283 1:40:30 367 1:23:50 336 3:04:20 433 1:11:20 410 B: Kevin OMara C: Kevin OMara R: Kevin OMara 382 Harts & Soul 24 18 4:15:40 336 1:45:36 383 1:25:52 361 3:11:28 393 1:04:12 277 B: Sash Lewis C: Eleanor Hart R: Jason J Hart 383 Team TPG 24 19 4:15:53 420 2:00:39 361 1:23:11 408 3:23:50 221 52:03 302 B: Nathan Smith C: Charly Bashara R: Erin Szewc 384 Scrambled Legs 27 14 4:15:57 411 1:59:01 221 1:12:07 360 3:11:08 399 1:04:49 180 B: Beth Notar C: Lisa Newman R: Peggy Piwonka 385 Christian Auclair 36 27 4:16:28 379 1:53:05 216 1:11:39 339 3:04:44 434 1:11:44 485 B: Christian Auclair C: Christian Auclair R: Christian Auclair 386 Kelly Rigby 39 7 4:16:32 393 1:54:52 338 1:21:19 387 3:16:11 350 1:00:21 443 B: Kelly Rigby C: Kelly Rigby R: Kelly Rigby 387 Plodding Pagans 32 13 4:16:40 429 2:04:13 316 1:18:52 407 3:23:05 252 53:35 294 B: Katherine Burton C: Sarah Gardner R: Beth Goodman 388 Joshua DaCosta 36 28 4:16:44 368 1:49:37 376 1:24:59 380 3:14:36 376 1:02:08 451 B: Joshua DaCosta C: Joshua DaCosta R: Joshua DaCosta 389 Honey Jill's 24 20 4:17:18 408 1:58:37 389 1:26:33 410 3:25:10 222 52:08 278 B: Rebecca Merz C: Katy Wilkinson R: Nicole Leja 390 iron heart 39 8 4:18:06 278 1:40:20 417 1:35:20 385 3:15:40 380 1:02:26 483 B: Susan burns C: Susan burns R: Susan burns 391 Busted Stuff 10 6 4:18:53 396 1:56:08 267 1:14:52 358 3:11:00 415 1:07:53 47 B: Julie Marcoulier C: Linda Pitney / Julie Marcoulier R: Linda Pitney 392 Field House Foodie Fanatics 21 7 4:19:00 284 1:40:38 322 1:19:24 300 3:00:02 446 1:18:58 68 B: Pete Lopez C: Kim Lopez / Tammie Jervas R: Loretta Tenuta 393 TIRING SOREASS WRECKS 19 24 4:19:41 347 1:46:15 364 1:23:31 356 3:09:46 425 1:09:55 127 B: Rob Nielson C: Rob Nielson R: Becky Nielson 394 In Between Libations 25 14 4:20:21 427 2:03:45 276 1:15:35 396 3:19:20 360 1:01:01 279 B: Matt Freed C: Ian Peck R: Ryan Dotterer 395 Giddyup 28 19 4:20:37 416 1:59:36 393 1:28:09 415 3:27:45 239 52:52 376 B: Chris Boudrow C: Kayla Rysewyk R: Stephanie Burtt 396 Ironman Dan 37 15 4:20:46 402 1:58:04 344 1:21:47 398 3:19:51 359 1:00:55 477 B: Daniel Sullivan C: Daniel Sullivan R: Daniel Sullivan 397 Pttelgmingtons - Again 38 18 4:20:50 398 1:56:53 311 1:18:24 383 3:15:17 404 1:05:33 406 B: Jon Mattis C: Jon Mattis R: Jon Mattis 398 Sweet honey Jill's 34 4 4:20:52 390 1:54:31 357 1:22:55 392 3:17:26 387 1:03:26 300 B: Jessica Macknight C: Lea Waldbillig R: Jessica Macknight 399 Frosted Crows 19 25 4:21:06 375 1:52:43 395 1:28:43 404 3:21:26 343 59:40 173 B: Christopher Mayer C: John Foley / Aaron Flynn R: Meghan Harris 400 Scott Hunter 38 19 4:21:21 382 1:53:22 391 1:26:53 399 3:20:15 362 1:01:06 233 B: Scott Hunter C: Scott Hunter R: Scott Hunter ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 16 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 401 Gary Trombley 38 20 4:21:21 291 1:41:16 430 1:38:59 400 3:20:15 363 1:01:06 234 B: Gary Trombley C: Gary Trombley R: Gary Trombley 402 Team Kavid 11 8 4:22:02 256 1:38:45 416 1:34:00 369 3:12:45 421 1:09:17 131 B: Erik Scholz C: Erik Scholz / Laura Scholz R: Laura Scholz 403 Just Four Fun 12 13 4:22:27 437 2:13:02 291 1:16:45 419 3:29:47 233 52:40 60 B: Pablo Orellana C: Sam Gaughan / Stephanie Dolson R: Laura Gross Smith 404 Lauren Galenski 43 5 4:22:35 325 1:44:06 445 1:49:23 427 3:33:29 165 49:06 226 B: Lauren Galenski C: Lauren Galenski R: Lauren Galenski 405 Monterey Flyers 35 16 4:22:41 321 1:43:32 441 1:43:34 413 3:27:06 290 55:35 288 B: Douglas Neu C: Phebe Kiryk / Doug Nev R: Phebe Kiryk 406 Vicki Nielsen 39 9 4:22:45 415 1:59:36 407 1:31:23 421 3:30:59 213 51:46 441 B: Vicki Nielsen C: Vicki Nielsen R: Vicki Nielsen 407 3 Chicks + Te Old Guy 21 8 4:24:12 431 2:05:48 289 1:16:38 406 3:22:26 371 1:01:46 99 B: Sue Fontaine C: Hillary Reil / John A Reil R: Sara Gladu 408 Arcadian 31 8 4:24:18 447 2:26:02 159 1:07:18 425 3:33:20 202 50:58 186 B: Suky Werman C: Caly R: Larry Lane 409 Shanon Sterrett 39 10 4:25:05 353 1:47:04 425 1:37:37 409 3:24:41 351 1:00:24 465 B: Shanon Sterrett C: Shanon Sterrett R: Shanon Sterrett 410 Happy Go Lucky 35 17 4:25:16 354 1:47:36 363 1:23:30 359 3:11:06 438 1:14:10 276 B: Jim Mieczkowski C: Jennifer LaFond / Jim Mieczkowski R: Jennifer LaFond 411 Miles Braffett 38 21 4:26:24 397 1:56:51 312 1:18:39 384 3:15:30 430 1:10:54 424 B: Miles Braffett C: Miles Braffett R: Miles Braffett 412 Keith Hescock Jr. 36 29 4:26:24 254 1:38:35 428 1:38:25 390 3:17:00 422 1:09:24 435 B: Keith Hescock Jr. C: Keith Hescock Jr. R: Keith Hescock Jr. 413 SHAKE ''N'' BAKE 42 4 4:26:54 342 1:45:52 433 1:39:52 412 3:25:44 365 1:01:10 78 B: Tim Chabet C: Tim Chabet R: Tim Chabet 414 FINNeSe! 19 26 4:28:12 413 1:59:04 350 1:22:07 402 3:21:11 411 1:07:01 118 B: Matt Finn C: Timothy Finn / Matthew Senesi R: Lauren Finn 415 Team Turtle 12 14 4:28:44 435 2:07:59 169 1:07:56 386 3:15:55 436 1:12:49 30 B: Elizabeth O-Donnell C: Allen Sprio / Joseph Merola R: Allison Spiro 416 Splash, Dash and Roll 30 14 4:29:32 436 2:08:38 369 1:24:01 423 3:32:39 302 56:53 299 B: MIke Kemoroske C: Ruth Earl R: Randi walker 417 Extra Strength For Serridge 27 15 4:29:45 405 1:58:34 355 1:22:46 403 3:21:20 417 1:08:25 274 B: Adrienne Aucoin C: Sydney Burelle R: Dana Howell 418 Paw Patrol 10 7 4:31:23 383 1:53:32 419 1:36:00 418 3:29:32 372 1:01:51 322 B: Lisa Oliver C: Hether Cahill / Lisa Oliver R: Hether Cahill 419 No Good Excuse 28 20 4:31:28 434 2:07:24 379 1:25:24 424 3:32:48 334 58:40 290 B: Christy Dignard C: Daniel Thomas R: Ryan Dignard 420 Wonderbeans 32 14 4:31:40 439 2:13:47 246 1:13:42 414 3:27:29 392 1:04:11 338 B: Shannon Bean C: Robert Bean R: Judi Bean 421 Blood,Sweat & Beers 24 21 4:32:19 389 1:54:17 346 1:22:03 388 3:16:20 443 1:15:59 317 B: David Lemieux C: David Lemieux R: Jessica Lemieux 422 Drei Teutschen 07 14 4:32:42 422 2:02:13 415 1:32:33 430 3:34:46 321 57:56 85 B: Christian Teutsch C: Christian Teutsch / Savannah Teutsch R: Abbie Teutsch 423 Dying to Tri 05 9 4:35:26 428 2:03:51 400 1:29:37 426 3:33:28 373 1:01:58 332 B: Sandy Ashendorf C: David ray R: Joan Bregstein 424 Brava 40 6 4:35:57 366 1:49:27 447 1:55:02 440 3:44:29 207 51:28 117 B: Christina Klich C: Laura Wentzel R: Rachel DeRose 425 General Dynamics 20 13 4:36:10 446 2:25:04 156 1:07:09 422 3:32:13 388 1:03:57 115 B: Bryan Cederholm C: Tom Brennan / Dave Hemmes R: Bruce Kirchner ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 17 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 426 Green Machine 19 27 4:36:29 441 2:14:08 164 1:07:34 405 3:21:42 440 1:14:47 19 B: David Grogan C: Lisa Grogan-McCulloch / Lewis McCulloch R: Rebecca Hanson 427 Triple Helix 32 15 4:37:10 449 2:29:27 126 1:05:10 428 3:34:37 382 1:02:33 265 B: Felicita Dubois C: Domenic Previte R: Elizabeth Levison 428 The Roosters 10 8 4:37:50 418 2:00:01 431 1:39:27 432 3:39:28 327 58:22 35 B: Denise Kohn C: Tammy Gates / Denise Kohn R: Tammy Gates 429 3 Tough Chicks 27 16 4:38:57 444 2:19:58 377 1:25:08 441 3:45:06 256 53:51 192 B: Jen Sellen C: Patrice Dermody R: Aimee Sinopoli 430 Katherine Harwood 39 11 4:39:09 419 2:00:15 432 1:39:27 434 3:39:42 340 59:27 494 B: Katherine Harwood C: Katherine Harwood R: Katherine Harwood 431 TWISTED SISTERS 27 17 4:39:20 417 1:59:37 405 1:30:44 420 3:30:21 419 1:08:59 257 B: Melissa McAvoy C: Lynn McAvoy R: Crystal Kruszyna 432 Mongoose 22 3 4:40:06 346 1:46:11 439 1:42:04 416 3:28:15 435 1:11:51 420 B: Buzz Hoagland C: Buzz Hoagland R: Buzz Hoagland 433 Lauren Schiappa-Blaquiere 39 12 4:40:41 432 2:06:04 418 1:35:44 435 3:41:48 337 58:53 445 B: Lauren Schiappa-Blaquiere C: Lauren Schiappa-Blaquiere R: Lauren Schiappa-Blaquiere 434 Debbie Munson 37 16 4:41:43 395 1:55:39 442 1:46:35 436 3:42:14 341 59:29 459 B: Debbie Munson C: Debbie Munson R: Debbie Munson 435 5XY 32 16 4:42:11 448 2:28:27 144 1:06:10 429 3:34:37 412 1:07:34 267 B: Jen Lapierre C: Glenn Maston R: Alison Bright 436 Team Burdick XVII 19 28 4:42:22 404 1:58:13 434 1:40:01 431 3:38:14 391 1:04:08 24 B: Shawn Burdick C: Todd Burdick / Kate Burdick R: Amanda Burdick 437 Hot Tub Racing 38 22 4:42:37 399 1:57:11 412 1:32:04 417 3:29:15 437 1:13:22 495 B: David Crandell C: David Crandell R: David Crandell 438 Tri Harder 36 30 4:44:24 426 2:03:08 422 1:36:23 433 3:39:31 400 1:04:53 474 B: Eric Mandell C: Eric Mandell R: Eric Mandell 439 The Carpenter 11 9 4:47:14 438 2:13:44 438 1:41:16 445 3:55:00 227 52:14 82 B: Therese Doyle Brigley C: Therese Doyle Brigley / Stephen Estelle R: Stephen Estelle 440 Christina Filkins 39 13 4:47:16 433 2:06:48 421 1:36:05 437 3:42:53 396 1:04:23 429 B: Christina Filkins C: Christina Filkins R: Christina Filkins 441 Old Men Walking 17 4 4:50:59 274 1:40:05 448 2:03:10 439 3:43:15 414 1:07:44 97 B: Laurence D Cohen C: James Dami R: Eric White 442 Slaves of the GReat Sage 09 17 4:51:38 406 1:58:34 446 1:51:23 443 3:49:57 369 1:01:41 152 B: Eric Proshansky C: Eric Proshansky R: Dan Patel 443 Iron WOman Hear Me Roar 16 1 4:58:15 425 2:03:06 435 1:40:04 438 3:43:10 442 1:15:05 212 B: Jenny Gitlitz C: Jenny Gitlitz R: Jenny Gitlitz 444 Andrew Grant 37 17 5:03:00 443 2:16:54 401 1:29:47 442 3:46:41 444 1:16:19 433 B: Andrew Grant C: Andrew Grant R: Andrew Grant 445 Gerard Johnson 22 4 5:03:01 424 2:02:53 444 1:49:15 444 3:52:08 429 1:10:53 490 B: Gerard Johnson C: Gerard Johnson R: Gerard Johnson 446 Triple B 39 14 5:06:53 440 2:13:50 440 1:42:07 446 3:55:57 431 1:10:56 235 B: Bethany Murphy C: Bethany Murphy R: Bethany Murphy 447 Amanda McCreary 39 15 5:07:12 442 2:15:27 436 1:40:39 447 3:56:06 432 1:11:06 464 B: Amanda McCreary C: Amanda McCreary R: Amanda McCreary 448 dam rotters 32 17 5:25:45 445 2:21:18 437 1:40:40 448 4:01:58 447 1:23:47 321 B: Cole Hanna C: Deborah Trimarchi R: Mark Hanna ************************************************************************************************************************* ONE CANOE /KAYAK LOOP -- Abe Hunrichs (488) - IRON 36 8 3:09:27 350 1:46:25 - 32:47 49 2:19:12 192 50:15 488 -- Jared Nichols - ONE LAP KAYAK 36 18 3:57:50 424 2:02:14 - 43:29 206 2:45:43 436 1:12:07 468 ********************************************************************************************************************* DNF BIKE TIME ========== -- Kent Mackenzie (482) - IRON 1:45:16 *********************************************************************************************************************

   

Combined Race Results (F)     Division Results (F)     Canoe Division Results (F)     Kayak Division Results (F)    

Paddleboard Division Results (F)



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates