Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Results ()     10K Results ()     10k Race Data ()     Virtual 5K Results ()    


Arc 5K/10K Road Race
Top Male: 1. Matthew Michno 2. Mario Vazquez 3. Joe Decker 4. Griffin DePalma 5. Vincent Lindsley
Top Female: 1. Laura Tignonsini 2. Aquia Providence 3. Ashley Blain 4. Lea Crown 5. Amanda Hoskins
ARC 5K/10K Road Races
Saturday October 2, 2021 - Mid-State ARC - Meriden CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - 59 degrees Sunny
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Matthew Michno Overall Female: Laura Tignonsini

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Matthew Michno 31M M3039 Meriden CT 16:07 16:06 5:11 1/3 150
2 Mario Vazquez 42M M4049 New Britain CT 16:12 16:12 5:12 1/5 111
3 Joe Decker 31M M3039 Meriden CT 18:51 18:50 6:04 2/3 168
4 Griffin DePalma 15M M1519 Meriden CT 19:43 19:41 6:20 1/2 151
5 Laura Tignonsini 37F F3039 Manchester CT 20:07 20:07 6:28 1/6 146
6 Vincent Lindsley 44M M4049 Middletown CT 20:56 20:54 6:44 2/5 158
7 Christopher Dunlock 27M M2029 West Haven CT 21:08 21:06 6:48 1/12 105
8 John Pirla 25M M2029 Torrington CT 21:35 21:25 6:56 2/12 154
9 Andrew Thai 26M M2029 Torrington CT 22:19 22:09 7:10 3/12 131
10 Dong Lam 25M M2029 Torrington CT 22:25 22:15 7:12 4/12 118
11 Ryan Ogren 16M M1519 Plantsville CT 23:43 23:39 7:37 2/2 163
12 Albert Barnes 34M M3039 OxfordOxford CT 24:53 24:47 8:00 3/3 148
13 Aquia Providence 22F F2029 Southington CT 24:57 24:55 8:01 1/7 125
14 Michael Giza 64M M6069 Colchester CT 25:14 25:12 8:07 1/5 149
15 Daniel James 22M M2029 Wallingford CT 26:25 26:25 8:30 5/12 159
16 Jose Santiago 24M M2029 Meriden CT 26:26 26:26 8:30 6/12 160
17 Jerome Aiken 27M M2029 Bloomfield CT 26:48 26:22 8:37 7/12 157
18 Ashley Blain 42F F4049 Lebanon CT 27:44 27:38 8:55 1/5 147
19 Lea Crown 44F F4049 Meriden CT 28:00 27:52 9:00 2/5 115
20 Ross Bodington 22M M2029 Stratford CT 28:28 28:15 9:09 8/12 128
21 Tim Earley 26M M2029 Wallingford CT 28:59 28:40 9:19 9/12 117
22 Gabriel Umbehr 27M M2029 Hamden CT 29:08 28:48 9:22 10/12 138
23 Drew Glazewski 7M M0010 Wallingford CT 29:11 28:35 9:23 1/3 143
24 Jeremy Glazewski 42M M4049 Wallingford CT 29:12 28:36 9:23 3/5 141
25 Amanda Hoskins 26F F2029 Coventry RI 29:30 29:14 9:29 2/7 137
26 Grace Marlow 30F F3039 Hamden CT 29:43 29:28 9:33 2/6 108
27 Daria Vander Veer 55F F5059 Middlefield CT 30:01 29:47 9:39 1/3 164
28 Callie Glazewski 10F F0010 Wallingford CT 30:35 29:59 9:50 1/2 142
29 Marc Nemeth 70M M7099 Berlin CT 30:54 30:35 9:56 1/1 170
30 Coralis Soto 20F F2029 Meriden CT 31:09 30:55 10:01 3/7 133
31 Autumn Smith 27F F2029 Meriden CT 31:49 31:18 10:14 4/7 155
32 Liz Blasczak 21F F2029 Middletown CT 32:09 31:50 10:20 5/7 161
33 Megan Kavanaugh 37F F3039 Wallingford CT 32:17 31:50 10:23 3/6 126
34 Yeritza Andujar 37F F3039 Meriden CT 33:27 32:57 10:46 4/6 162
35 Aaron Townsend 10M M0010 Meriden CT 34:31 33:57 11:06 2/3 121
36 Barbara Taylor 49F F4049 Simsbury CT 34:36 34:08 11:08 3/5 135
37 Joseph Townsend 7M M0010 Meriden CT 34:37 34:02 11:08 3/3 123
38 Abigail Townsend 35F F3039 Meriden CT 34:37 34:03 11:08 5/6 119
39 Brian Czak 48M M4049 Simsbury CT 34:38 34:08 11:08 4/5 136
40 Salvatore Lanzofano 64M M6069 Meriden CT 36:22 35:54 11:42 2/5 165
41 T.J. Helenski 12M M1114 Durham CT 37:52 37:37 12:11 1/1 130
42 Ellie Townsend 9F F0010 Meriden CT 38:04 37:30 12:15 2/2 122
43 Jared Townsend 40M M4049 Meriden CT 38:07 37:32 12:16 5/5 120
44 Michael Bloom 26M M2029 Meriden CT 38:21 38:01 12:20 11/12 103
45 Patricia Bloom 56F F5059 Wallingford CT 39:11 38:53 12:36 2/3 104
46 Claudia Arias-Cirinna 48F F4049 Wethersfield CT 39:52 39:42 12:49 4/5 153
47 Thomas Tambis 63M M6069 West Haven CT 39:56 39:41 12:51 3/5 134
48 Amanda Lopez 28F F2029 Meriden CT 40:26 40:01 13:00 6/7 107
49 Tim Kenny 0M M0000 40:55 40:28 13:10 1/1 187
50 Scott Flynn 63M M6069 Wallingford CT 40:55 40:26 13:10 4/5 106
51 Monica Arias 72F F7099 Homestead FL 43:11 43:01 13:54 1/1 152
52 Danielle Helenski 43F F4049 Durham CT 43:48 43:32 14:05 5/5 129
53 Jeremy Adams 22M M2029 Wallingford CT 44:23 44:06 14:17 12/12 101
54 Veronica Pelletier 24F F2029 Wallingford CT 44:24 44:07 14:17 7/7 109
55 Kathleen Lovanio 61F F6069 Branford CT 46:07 45:42 14:50 1/2 167
56 Madison Altermatt 30F F3039 Branford CT 48:15 47:49 15:31 6/6 166
57 Mary Alice Kavanaugh 64F F6069 Wallingford CT 53:24 52:54 17:11 2/2 144
58 James Kline 52M M5059 Orange CT 53:24 52:49 17:11 1/1 139
59 Timothy Kavanaugh 65M M6069 Wallingford CT 53:24 52:54 17:11 5/5 145
60 Kelly Yamaguchi-Scanlon 53F F5059 West Haven CT 53:54 53:45 17:20 3/3 132

5K Results ()     10K Results ()     10k Race Data ()     Virtual 5K Results ()    

Top Male: 1. Matthew Michno 2. Mario Vazquez 3. Joe Decker 4. Griffin DePalma 5. Vincent Lindsley

Top Female: 1. Laura Tignonsini 2. Aquia Providence 3. Ashley Blain 4. Lea Crown 5. Amanda Hoskins