Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 5, 2020 - Langdord School- E Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race
                        Sunday Jan 5, 2020  - Langdord School- E Hartford CT
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Mostly Sunny 39 Mild
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                        Overall Male : Adam Bulewich    Overall Female: Linda Spooner

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **     FEMALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Violet Spooner                10F F0017  Sturbridge MA           24:13   1653
  2  Emma Braga                    13F F0017  East Hampton CT         27:21   1171
  3  Katherine Funk                17F F0017  Bristol CT              29:27   1215

                 **     FEMALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Olivia Grella                 24F F1829  Vernon Rockville CT     23:35   1186
  2  Alicia Bonin                  28F F1829  Somers CT               24:38   1239
  3  Brianna Poissant              21F F1829  Middletown CT           30:41   1291

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Elizabeth Wright              39F F3039  Newington CT            23:55   1260
  2  Erin Cabelus                  35F F3039  Berlin CT               25:34   1273
  3  Laura Thomas                  35F F3039  Middlebury CT           26:33   1211

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Linda Spooner                 45F F4049  Sturbridge MA           20:17   1652
  2  Suzanne Poudrier              44F F4049  Amston CT               22:28   1272
  3  Salena Chatman                42F F4049  Middletown CT           22:45   1668

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Lori Riley                    55F F5059  Storrs CT               24:20   1688
  2  Stacy Levy                    51F F5059  Wilton CT               25:13   1193
  3  Jean Moore                    50F F5059  East Hartford CT        26:12   1241

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Barbara Pearce                65F F6069  Guilford CT             24:57   1679
  2  Sharon Reiner                 63F F6069  Marlborough CT          26:43   1284
  3  Kathy Thornton                61F F6069  Manchester CT           26:57   1667

                 **     FEMALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Susan Leslie                  70F F7079  S Windsor CT            27:12   1671
  2  Janit Romayko                 74F F7079  East Hartford CT        31:14   1203

                                2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race
                        Sunday Jan 5, 2020  - Langdord School- E Hartford CT
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Mostly Sunny 39 Mild
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                        Overall Male : Adam Bulewich    Overall Female: Linda Spooner

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **       MALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Landen Presz                   8M M0017  Enfield CT              35:43   1276

                 **       MALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Matthew Kenyon                27M M1829  Manchester CT           21:00   1190
  2  Nicholas Mahar                23M M1829  Meriden CT              22:19   1303
  3  Vishwas Badami                28M M1829  West Hartford CT        23:49   1256

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Andrew Bierer                 37M M3039  West Hartford CT        19:54   1168
  2  Brian Sperlongano             39M M3039  North Kingstown RI      20:37   1290
  3  Adam Roth                     37M M3039  Portland CT             21:18   1690

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Adam Bulewich                 43M M4049  South Windsor CT        18:30   1294
  2  Quinn Handler                 45M M4049  Naugatuck CT            18:58   1657
  3  Jeff Schroeder                47M M4049  Tolland CT              19:56   1254

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Bruce Christensen             51M M5059  Bolton CT               19:51   1682
  2  Jorge Rabat Jr.               54M M5059  West Hartford CT        20:47   1288
  3  John Minervino                56M M5059  Higganum CT             21:00   1673

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Dave Chameides                61M M6069  Torrington CT           22:31   1172
  2  Tim Larson                    61M M6069  East Hartford CT        25:17   1233
  3  Bill Yost                     68M M6069  Manchester CT           25:25   1676

                 **       MALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Bob Dacey                     70M M7079  Vernon CT               24:24   1651
  2  Tony Hollister                72M M7079  Glastonbury CT          24:58   1683
  3  Stephen Tolman                74M M7079  Vernon CT               47:11   1655

*************************************************************************************

                          LAW DIVISION
                                                                              FINAL    
BIB    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
1252  John Aselton                   49 M  4049  Glastonbury CT              21:59     1252  LAW 
1656  Andrew Barton                  54 M  5059  Bristol CT                  23:18     1656  LAW 
1217  Aaron Baldwin                  26 M  1829  Manchester CT               24:08     1217  LAW 
1204  Andre Rosedale                 45 M  4049  Norwich CT                  27:02     1204  LAW 
1286  Greg Capps                     51 M  5059  Middletown CT               30:30     1286  LAW 
1654  Armando Fraga                  43 M  4049  Broad Brook CT              35:10     1654  LAW 
1269  Donald MacKenzie               45 M  4049  Southington CT              35:30     1269  LAW 

 
                       LAW WOMEN
                       
FINAL    
BIB    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
1699  Elsie Diaz Duchesne            48 F  4049  Ellington CT                26:53     1699  LAW 
1287  Kathrine Coupe                 38 F  3039  Granby CT                   30:30     1287  LAW 
1200  Stephanie Reichard             35 F  3039  Jewett City CT              32:01     1200  LAW 

     ************************************************************************************               





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates