Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2020 Celebration of Life 5K Road Race
Wednesday Jan 1, 2020 - Ellsworth SChool - S Windsor CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                2020 Celebration of Life 5K Road Race
                      Wednesday Jan 1, 2020  - Ellsworth SChool - S Windsor CT
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Mostly Sunny 39 Mild
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                         Overall Male : Jake Haddad    Overall Female: Katey Baruth

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======
                    Top Male Finishers
   1   Jake Haddad                 17M        Vernon Rockville CT     18:33     626
   2   Quinn S. Handler            45M        Naugatuck CT            19:17     699
   3   Phil Roucoulet              47M        Simsbury CT             19:30     713

                    Top Female Finishers
   1   Katey Baruth                43F        Naugatuck CT            22:07     698
   2   Kristen Cole                48F        South Windsor CT        24:48     683
   3   Kathryn Stoker              52F        Norwalk CT              25:23     708


                 **     FEMALE RESULTS:   19 and under ** 

  1  Molly Cole                    18F F0019  South Windsor CT        25:44    682
  2  Margot Kratzenburg            18F F0019  Simsbury CT             43:38    633

                 **     FEMALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Julia Lachut                  26F F2029  Ellington CT            26:13    706
  2  Brianna Poissant              21F F2029  Middletown CT           28:17    677
  3  Carrina Echeandia             28F F2029  Andover CT              29:32    694

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Jessica Goldberg              33F F3039  Raleigh NC              25:39    623
  2  Stephanie McKenna             35F F3039  Ellington CT            26:50    689
  3  Rachel Pope                   32F F3039  Meriden CT              28:23    646

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Belinda Perez                 44F F4049  South Windsor CT        25:46    643
  2  Elsie Diaz-Duchesne           48F F4049  Ellington CT            27:14    701
  3  Mary Lynn Hadix               48F F4049  Vernon Rockville CT     28:48    628

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Barbara Bosworth              57F F5059  Wilbraham MA            26:36    609
  2  Sue Carver                    52F F5059  New Britain CT          26:54    610
  3  Bonnie Wilson                 52F F5059  Simsbury CT             28:00    673

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Alison Nicklas                64F F6069  Albany NY               29:46    642
  2  Betsy Bielefield              60F F6069  Middletown CT           30:31    606
  3  Mary Lou White                64F F6069  Bolton CT               33:02    672

                                2020 Celebration of Life 5K Road Race
                      Wednesday Jan 1, 2020  - Ellsworth SChool - S Windsor CT
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Mostly Sunny 39 Mild
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                         Overall Male : Jake Haddad    Overall Female: Katey Baruth

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **       MALE RESULTS:   19 and under ** 

  1  Marshall Potter               13M M0019  Simsbury CT             27:24    648
  2  Anthony Finke                  7M M0019  Wolcott CT              29:29    617
  3  Logan Bassett                 13M M0019  New York NY             32:05    719

                 **       MALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Stefan Keller                 29M M2029  Hartford CT             19:45    632
  2  Vishwas Badami                28M M2029  West Hartford CT        23:31    602
  3  Eric Salas                    29M M2029  Manchester CT           34:40    658

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Andrew Bierer                 37M M3039  West Hartford CT        20:07    607
  2  Brian Harrington              30M M3039  E Hartford CT           20:31   1649
  3  Michael Medeiros              34M M3039  West Hartford CT        21:18    639

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Mackes Wilsonj                43M M4049  Windsor CT              20:59   1646
  2  Olou-Femy Satty               44M M4049  Broad Brook CT          21:27    659
  3  Lee Schwartzman               42M M4049  Wethersfield CT         22:42    695

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  David Poppel                  55M M5059  Burlington CT           20:55    647
  2  Michael Miller                58M M5059  South Windsor CT        24:20    711
  3  Patrick Chagnon               59M M5059  Windsor CT              25:27   1647

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  John Mattie                   62M M6069  Farmington CT           24:42    710
  2  Timothy Dennis                61M M6069  Ellington CT            27:32    680
  3  Bob Kania                     67M M6069  Southington CT          27:58    676

                 **       MALE RESULTS:    70 to 99 ** 

  1  Rick Taff                     70M M7099  Glastonbury CT          26:07    665






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates