Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Jake Haddad 2. Quinn S. Handler 3. Phil Roucoulet 4. Stefan Keller 5. Andrew Bierer
Top Female: 1. Katey Baruth 2. Kristen Cole 3. Kathryn Stoker 4. Jessica Goldberg 5. Molly Cole
2020 Celebration of Life 5K Road Race
Wednesday Jan 1, 2020 - Ellsworth SChool - S Windsor CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Jake Haddad Overall Female: Katey Baruth

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jake Haddad 17M M0019 Vernon Rockville CT 18:33 5:58 1/7 626
2 Quinn S. Handler 45M M4049 Naugatuck CT 19:17 6:12 1/21 699
3 Phil Roucoulet 47M M4049 Simsbury CT 19:30 6:16 2/21 713
4 Stefan Keller 29M M2029 Hartford CT 19:45 6:21 1/4 632
5 Andrew Bierer 37M M3039 West Hartford CT 20:07 6:28 1/7 607
6 Brian Harrington 30M M3039 E Hartford CT 20:31 6:36 2/7 1649
7 David Poppel 55M M5059 Burlington CT 20:55 6:44 1/12 647
8 Mackes Wilsonj 43M M4049 Windsor CT 20:59 6:45 3/21 1646
9 Michael Medeiros 34M M3039 West Hartford CT 21:18 6:51 3/7 639
10 Olou-Femy Satty 44M M4049 Broad Brook CT 21:27 6:54 4/21 659
11 Katey Baruth 43F F4049 Naugatuck CT 22:07 7:07 1/16 698
12 Lee Schwartzman 42M M4049 Wethersfield CT 22:42 7:18 5/21 695
13 Brian Hadix 44M M4049 Vernon Rockville CT 23:10 7:27 6/21 627
14 Vishwas Badami 28M M2029 West Hartford CT 23:31 7:34 2/4 602
15 Robert Hartnett 47M M4049 Manchester CT 23:46 7:38 7/21 718
16 John Pokorny 46M M4049 Woodstock Valley CT 24:09 7:46 8/21 703
17 Michael Miller 58M M5059 South Windsor CT 24:20 7:49 2/12 711
18 Keith Jones 48M M4049 Avon CT 24:27 7:52 9/21 629
19 John Mattie 62M M6069 Farmington CT 24:42 7:56 1/4 710
20 Kristen Cole 48F F4049 South Windsor CT 24:48 7:58 2/16 683
21 Sundar Varadarajan 44M M4049 Ellington CT 25:01 8:03 10/21 671
22 Shankar Subramani 41M M4049 Ellington CT 25:21 8:09 11/21 664
23 Kathryn Stoker 52F F5059 Norwalk CT 25:23 8:10 1/14 708
24 Patrick Chagnon 59M M5059 Windsor CT 25:27 8:11 3/12 1647
25 Stephen Bordeau 52M M5059 Wethersfield CT 25:30 8:12 4/12 608
26 Geoff Crandall 52M M5059 Wethersfield CT 25:36 8:14 5/12 696
27 Jessica Goldberg 33F F3039 Raleigh NC 25:39 8:15 1/9 623
28 Molly Cole 18F F0019 South Windsor CT 25:44 8:17 1/2 682
29 Belinda Perez 44F F4049 South Windsor CT 25:46 8:17 3/16 643
30 Surendrakumar Thirumappan 43M M4049 Ellington CT 25:53 8:19 12/21 667
31 Rick Taff 70M M7099 Glastonbury CT 26:07 8:24 1/1 665
32 Julia Lachut 26F F2029 Ellington CT 26:13 8:26 1/7 706
33 Greg Lachut 53M M5059 Tolland CT 26:24 8:29 6/12 707
34 Barbara Bosworth 57F F5059 Wilbraham MA 26:36 8:33 2/14 609
35 Stephanie McKenna 35F F3039 Ellington CT 26:50 8:38 2/9 689
36 Hector Rivera Jr. 40M M4049 Meriden CT 26:52 8:38 13/21 655
37 Sue Carver 52F F5059 New Britain CT 26:54 8:39 3/14 610
38 Michael Kirdzik 44M M4049 South Windsor CT 27:00 8:41 14/21 717
39 Elsie Diaz-Duchesne 48F F4049 Ellington CT 27:14 8:46 4/16 701
40 Marshall Potter 13M M0019 Simsbury CT 27:24 8:49 2/7 648
41 Timothy Dennis 61M M6069 Ellington CT 27:32 8:51 2/4 680
42 Joel Pierson 46M M4049 Ellington CT 27:35 8:52 15/21 645
43 Michael Bassett 44M M4049 SouthingtonSouthingto 27:45 8:56 16/21 604
44 Bob Kania 67M M6069 Southington CT 27:58 9:00 3/4 676
45 Bonnie Wilson 52F F5059 Simsbury CT 28:00 9:00 4/14 673
46 Marc Cerrone 49M M4049 Pomfret Center CT 28:04 9:01 17/21 679
47 Brianna Poissant 21F F2029 Middletown CT 28:17 9:06 2/7 677
48 Rachel Pope 32F F3039 Meriden CT 28:23 9:08 3/9 646
49 Lynn Wilson 53F F5059 Simsbury CT 28:23 9:08 5/14 674
50 Robert Sherry 50M M5059 Weatogue CT 28:29 9:09 7/12 660
51 Tree Boyd 54F F5059 West hartford CT 28:37 9:12 6/14 686
52 Marianne Eichler 39F F3039 South Windsor CT 28:40 9:13 4/9 716
53 Scott Lowe 51M M5059 Wethersfield CT 28:44 9:14 8/12 704
54 Mary Lynn Hadix 48F F4049 Vernon Rockville CT 28:48 9:16 5/16 628
55 John Liu 59M M5059 Avon CT 28:49 9:16 9/12 697
56 Robin Grant 51F F5059 Berlin CT 28:55 9:18 7/14 624
57 Anthony Finke 7M M0019 Wolcott CT 29:29 9:29 3/7 617
58 Tiffany Finke 34F F3039 Wolcott CT 29:29 9:29 5/9 619
59 James Finke 34M M3039 Wolcott CT 29:31 9:29 4/7 618
60 Carrina Echeandia 28F F2029 Andover CT 29:32 9:30 3/7 694
61 Maribeth Muldoon 55F F5059 Windsor CT 29:37 9:31 8/14 688
62 Alison Nicklas 64F F6069 Albany NY 29:46 9:34 1/6 642
63 Leo Lachut 52M M5059 Andover CT 29:48 9:35 10/12 709
64 Heather Mathiau 48F F4049 Tolland CT 29:50 9:36 6/16 681
65 Jen Forman 47F F4049 Farmington CT 30:15 9:44 7/16 620
66 Betsy Bielefield 60F F6069 Middletown CT 30:31 9:49 2/6 606
67 Scott Marcum 49M M4049 Newtown CT 31:02 9:59 18/21 637
68 Jill Feldman 31F F3039 West Hartford CT 31:04 9:59 6/9 616
69 Warren Barnett 35M M3039 Springfield MA 31:10 10:01 5/7 603
70 Vicki Palinkas 35F F3039 Winsted CT 31:26 10:07 7/9 691
71 Logan Bassett 13M M0019 New York NY 32:05 10:19 4/7 719
72 Esta Singer 48F F4049 South Windsor CT 32:06 10:19 8/16 684
73 Nicole Bassett 44F F4049 SouthingtonSouthingto 32:17 10:23 9/16 605
74 TJ McKenna 36M M3039 Ellington CT 32:22 10:25 6/7 690
75 KRISTEN POULIN 47F F4049 Berlin CT 32:40 10:30 10/16 649
76 Linda Pierce 49F F4049 Southington CT 32:56 10:36 11/16 644
77 Joe Kubisek 46M M4049 Southington CT 32:56 10:36 19/21 634
78 Mary Lou White 64F F6069 Bolton CT 33:02 10:37 3/6 672
79 Kerri Willis 49F F4049 West Simsbury CT 33:23 10:44 12/16 678
80 Sharon Weiss 46F F4049 Glastonbury CT 33:30 10:46 13/16 1650
81 Kristyn DeConti 38F F3039 Avon CT 34:00 10:56 8/9 715
82 Eric Salas 29M M2029 Manchester CT 34:40 11:09 3/4 658
83 Crystal Rodriguez 29F F2029 Manchester CT 34:41 11:09 4/7 656
84 Nagarajan Gurumoorthy 36M M3039 South Windsor CT 34:46 11:11 7/7 625
85 David Rees 22M M2029 Glastonbury CT 34:48 11:11 4/4 693
86 Merryl Rees 54F F5059 Glastonbury CT 34:50 11:12 9/14 692
87 Kristen Albright 50F F5059 Southington CT 34:52 11:13 10/14 714
88 Jim Albright 54M M5059 Southington CT 34:52 11:13 11/12 601
89 Landen Presz 8M M0019 Enfield CT 34:57 11:14 5/7 712
90 Maggie Rose 67F F6069 Hartford CT 35:19 11:21 4/6 657
91 Susan Stoker 44F F4049 Cromwell CT 35:35 11:27 14/16 663
92 Peter Stoker 53M M5059 Cromwell CT 35:36 11:27 12/12 662
93 Janice Small 63F F6069 South Glastonbury CT 37:08 11:56 5/6 661
94 Maria Elena Stebbins 52F F5059 Middletown CT 38:02 12:14 11/14 705
95 Malcolm McCulloch 65M M6069 Hartford CT 39:22 12:40 4/4 638
96 Sejal Thacker 40F F4049 West Hartford CT 40:01 12:52 15/16 666
97 Ajay Dhingra 45M M4049 West Hartford CT 40:02 12:53 20/21 613
98 Krish Dhingra 8M M0019 West Hartford CT 40:02 12:53 6/7 614
99 Denise Cassella 57F F5059 South Windsor CT 41:25 13:19 12/14 700
100 Stacey Jones 32F F3039 Columbia CT 42:51 13:47 9/9 630
101 Danielle Fortier 28F F2029 Lebanon CT 42:52 13:47 5/7 687
102 Samantha Cash 26F F2029 Willimantic CT 42:53 13:48 6/7 611
103 Margot Kratzenburg 18F F0019 Simsbury CT 43:38 14:02 2/2 633
104 Hermes Torrealba 11M M0019 East Haven CT 44:08 14:12 7/7 669
105 EDUARDO Torrealba 49M M4049 East Haven CT 44:09 14:12 21/21 668
106 Maria Easter 50F F5059 Middletown CT 45:15 14:33 13/14 615
107 Irma Rivera 62F F6069 East Berlin CT 46:15 14:53 6/6 653
108 Yomarie Rivera 43F F4049 Meriden CT 46:20 14:54 16/16 654
109 Jutta Frazier 56F F5059 Portland CT 46:21 14:55 14/14 621
110 Kateri Torrealba 20F F2029 East Haven CT 55:11 17:45 7/7 670


Top Male: 1. Jake Haddad 2. Quinn S. Handler 3. Phil Roucoulet 4. Stefan Keller 5. Andrew Bierer

Top Female: 1. Katey Baruth 2. Kristen Cole 3. Kathryn Stoker 4. Jessica Goldberg 5. Molly Cole

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates