Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Brian Chakulski 3. Eric Ciocca 4. Nicholas Decio 5. Matthew DeMaio
Top Female: 1. MARZENA SWIETEK 2. Larissa Giordano 3. Sidney Letendre 4. Emma Bournival 5. Kate Bellmore
Newington Bruno s Way 5K Road Race
Saturday October 24, 2020 - Mill Pond Park - Newington CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 63
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: MARZENA SWIETEK

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 41M M4049 New Britain CT 16:56 5:26 1/8 818
2 Brian Chakulski 39M M3039 West Hartford CT 18:36 5:58 1/4 770
3 Eric Ciocca 42M M4049 Northampton MA 19:02 6:07 2/8 771
4 MARZENA SWIETEK 36F F3039 New Britain CT 20:48 6:41 1/7 811
5 Nicholas Decio 31M M3039 Hamden CT 20:52 6:42 2/4 775
6 Larissa Giordano 43F F4049 Southington CT 21:15 6:50 1/14 785
7 Matthew DeMaio 49M M4049 Old Saybrook CT 22:40 7:17 3/8 776
8 Andy Asensio 37M M3039 East Hampton CT 22:43 7:18 3/4 761
9 Vernon LeRoux 65M M6069 Southbury CT 22:52 7:21 1/7 831
10 Sidney Letendre 66F F6069 Florence MA 23:31 7:33 1/7 817
11 Emma Bournival 20F F2029 Durham CT 23:33 7:34 1/4 836
12 Min Hong 46M M4049 Southbury CT 23:40 7:36 4/8 832
13 Tom Piantek 61M M6069 South Windsor CT 23:53 7:40 2/7 823
14 Frederick Armour 46M M4049 Newington CT 24:39 7:55 5/8 837
15 Andrew Canepari 50M M5059 Newington CT 24:40 7:56 1/5 766
16 Stephen Bordeau 53M M5059 Wethersfield CT 24:41 7:56 2/5 764
17 Henry Myslak 56M M5059 East Hartford CT 24:59 8:02 3/5 835
18 Kate Bellmore 37F F3039 Hamden CT 25:14 8:07 2/7 762
19 Amanda Drumm 37F F3039 Enfield CT 25:20 8:09 3/7 778
20 Erin Sodhi 41F F4049 Marlborough CT 25:26 8:10 2/14 810
21 Theresa Bly 40F F4049 New Haven CT 25:39 8:15 3/14 763
22 Patrick Chagnon 60M M6069 Windsor CT 25:52 8:19 3/7 769
23 Isaiah Conaway 29M M2029 New Britain CT 25:52 8:19 1/2 772
24 Steven Schiller 63M M6069 New Britain CT 25:56 8:20 4/7 841
25 Lori Riley 55F F5059 Storrs Mansfield CT 26:01 8:22 1/9 830
26 Crystal Amara 38F F3039 Farmington CT 26:04 8:23 4/7 840
27 Sara Lombardi 30F F3039 Milford CT 26:24 8:29 5/7 796
28 Logan Simons 13M M1319 Rocky Hill CT 26:39 8:34 1/1 808
29 Kristi Kearney 47F F4049 Enfield CT 26:47 8:37 4/14 793
30 Scott Jezierny 49M M4049 North Haven CT 27:10 8:44 6/8 791
31 Andrea Sly 56F F5059 West Simsbury CT 27:17 8:46 2/9 809
32 David Gilles 37M M3039 Waterford CT 27:26 8:49 4/4 784
33 Kimberly Parkman 47F F4049 Oxford CT 27:40 8:54 5/14 801
34 Robert Kania 68M M6069 New Britain CT 27:40 8:54 5/7 792
35 Lauren Palaski 34F F3039 Milford CT 27:45 8:55 6/7 799
36 Jackie Scoville 58F F5059 Torrington CT 27:50 8:57 3/9 825
37 Edward Tyrrell 67M M6069 Ridgefield CT 27:52 8:57 6/7 820
38 Nathan Rumpf 25M M2029 Unionville CT 28:03 9:01 2/2 806
39 Dawn Werneck 74F F7079 Bristol CT 28:25 9:08 1/1 814
40 Caitlin Parker 43F F4049 Durham CT 28:30 9:09 6/14 800
41 Amy Lipscomb 45F F4049 Bristol CT 28:57 9:18 7/14 826
42 Jay Keiser 72M M7079 Middletown CT 29:25 9:27 1/2 819
43 Edward McCarver 70M M7079 Wallingford CT 29:29 9:28 2/2 838
44 Jeremy Glazewski 41M M4049 Wallingford CT 29:35 9:30 7/8 787
45 Callie Glazewski 9F F0012 Wallingford CT 29:35 9:30 1/1 786
46 Denise McLaughlin 44F F4049 Colebrook CT 29:43 9:33 8/14 798
47 Amanda Aranzullo 40F F4049 Oxford CT 30:01 9:39 9/14 816
48 Laura Caruso 54F F5059 Manchester CT 30:01 9:39 4/9 768
49 Kevin Goyen 52M M5059 East Hampton CT 30:07 9:41 4/5 788
50 Molly DePaiva 41F F4049 Thomaston CT 30:19 9:45 10/14 777
51 Devin Kokoszka 26F F2029 Farmington CT 30:23 9:46 2/4 794
52 Erin Weber 26F F2029 Rocky Hill CT 30:23 9:46 3/4 813
53 Ola Frey 21F F2029 Unionville CT 30:31 9:49 4/4 842
54 Elisabeth Priest 57F F5059 Southport CT 30:32 9:49 5/9 843
55 Patricia Furnari 56F F5059 Enfield CT 30:53 9:56 6/9 783
56 David Hong 9M M0012 Southbury CT 31:06 10:00 1/2 833
57 Hughs Hong 11M M0012 Southbury CT 31:09 10:01 2/2 834
58 laurie Adams 61F F6069 Southington CT 31:36 10:09 2/7 824
59 Paula Frohn 60F F6069 Bristol CT 32:16 10:22 3/7 782
60 Jeff Simons 51M M5059 Rocky Hill CT 32:58 10:36 5/5 807
61 Rebecca Wilbur 61F F6069 Shelton CT 33:15 10:41 4/7 822
62 solidea pitruzzello 44F F4049 Wethersfield CT 33:34 10:47 11/14 803
63 Jeanne Thomas 65F F6069 Wolcott CT 33:35 10:48 5/7 844
64 Carole Urban 55F F5059 Milford CT 34:22 11:03 7/9 812
65 Amanda Parsons 40F F4049 Waterford CT 35:31 11:25 12/14 802
66 Suzanne Fournier 65F F6069 Windsor CT 36:57 11:53 6/7 781
67 Jose Werneck 83M M8089 Bristol CT 37:05 11:55 1/1 815
68 Sylvia Centeno 42F F4049 East Hartford CT 37:11 11:57 13/14 827
69 Cathy Barone 56F F5059 Prospect CT 37:35 12:05 8/9 828
70 Donna Bartlett 63F F6069 NEWINGTON CT 38:46 12:28 7/7 839
71 Morgan Fiszel 42M M4049 Wethersfield CT 39:37 12:44 8/8 780
72 Lise Bosman 58F F5059 Canton CT 40:14 12:56 9/9 765
73 Christopher Reale 63M M6069 Windsor CT 40:46 13:07 7/7 804
74 Tricia Jezierny 45F F4049 North Haven CT 46:29 14:57 14/14 829
75 Rachel Rock 30F F3039 Hamden CT 48:25 15:34 7/7 805


Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Brian Chakulski 3. Eric Ciocca 4. Nicholas Decio 5. Matthew DeMaio

Top Female: 1. MARZENA SWIETEK 2. Larissa Giordano 3. Sidney Letendre 4. Emma Bournival 5. Kate Bellmore

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates