Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

Wesleyan / Platt Open Track Night # 1
Thursday Jan 10, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT
at the Bacon Field House

                            Wesleyan / Platt Open Track Night # 1  
                   Thursday Jan 10, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT
                                at the Bacon Field House
                              
                       Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476
                         
******************************************************************************************

                                             PLATTSYS.COM  
                           
 
*****************************************************************************************

      *************************   OPEN RACES ************************************
 
 
                 Event 12  Men 1 Mile Run
                 
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   151 Ryan Acey              Open                   4:57.51  
  2   153 Michael Halasinski     Open                   6:18.02  
  3   156 John Kennelly          Open                   7:04.46  
  4   154 Joseph Heffernan       Open                   8:52.54  
 
 
               Event 32  Women 1 Mile Run
               
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   160 Carolyn Nye            Open                   5:20.77  
 
               Event 33  Men 200 Meter Dash
               
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   162 Malachi Williams       Open                     24.70  
  2   159 Anthony Lomardo        Open                     37.76  
 
                   Event 35  Men 400 Meter Dash
                   
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   155 Hank Jean-Jacques      Open                     52.57  
  2   161 Carlos Villarini       Open                     53.23  


 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   564 Isabel Dutranoit    SR Suffield Acadddd      11:20.83  
  2   538 Maliya Ellis        SR Hopkins School        12:17.58  
  3   507 Julia Caputo        10 Canton High           12:25.70  
  4   508 Emma Gallant        10 Canton High           12:42.60  
  5   535 Kelsi Putnam        SR Guilford Hig          13:20.85  
  6   553 Helene Berger       JR Nonnewaug             14:07.31  
  7   554 Alexis Bernardi     FR Nonnewaug             14:22.03  
  8   587 Hannah Wright       JR Wolcott High          14:45.18  
  9   555 Andrew Carly        JR Nonnewaug             14:54.23  
 10   533 Janna Ellman        SO Guilford Hig          15:25.14  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   689 Daniel Krasemann    SR Suffield acad         10:09.39   1 
  2   636 Elijah Dillon       SR Guilford Hig          10:37.67   1 
  3   692 Bryron Deily        SR Gilbert School        10:39.75   1 
  4   645 Jacob Shiffrin      JR Guilford Hig          10:50.00   1 
  5   640 Griffin Hughes      JR Guilford Hig          10:55.64   1 
  6   634 Benjamin Crair      JR Guilford Hig          11:03.53   1 
  7   635 David Crair         FR Guilford Hig          11:34.50   1 
  8   641 Max Petra           FR Guilford Hig          11:36.21   1 
  9   602 Sean Richard        11 Canton High           11:37.15   2 
 10   646 Tanner Updyke       SO Guilford Hig          11:44.65   1 
 11   669 Connor Inglis       SO Nonnewaug             11:54.06   2 
 12   592 Will Shea           SO Avon Old Farms        11:54.49   2 
 13   650 Will Cooper         FR Hopkins School        11:55.26   2 
 14   721 Daniel Loughman     SO Wolcott High          11:56.41   2 
 15   697 Jacob Marchand      SR Gilbert School        12:03.06   2 
 16   718 Eric Jensen         FR Wolcott High          12:06.51   1 
 17   601 Liam Odonnell       09 Canton High           12:44.63   2 
 18   597 Sean Miscikoski     10 Canton High           12:55.83   2 
 19   676 Mitchel Wilson      SO Nonnewaug             13:09.24   2 
 20   672 Christian Noyd      JR Nonnewaug             13:20.89   2 
 21   591 Ayden Gauthier      SO Avon Old Farms        13:27.68   2 
 22   698 Brett Marvin        SO Gilbert School        13:37.51   2 
 
      
******************************************************************************************

                             WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS
                              

******************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates