Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Aselton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 6, 2019 - Langford School -East Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 39 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                  Aselton  Snow Dash 5K Road Race
                       Sunday Jan 6, 2019 - Langford School -East Hartford CT
                  Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 39 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                     Overall Male : Stephen Paddock    Overall Female: Melissa Stellato
                           
******************************************************************************************

                                        PLATTSYS.COM  RESULTS
                                        
               SAT  MARCH 9,2019   - MARCH MADNESS 5K ON MAIN - S WINDSOR CT
               MON  SEPT 2, 2019   - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT


*****************************************************************************************

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **     FEMALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Jenna Daly                    16F F0017  Windsor Locks CT        21:08    381
  2  Lilah Devine                  17F F0017  Rocky Hill CT           22:01     45
  3  Jenna VanRyn                  12F F0017  North Granby CT         23:47   2448

                 **     FEMALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Kelly Labanara                25F F1829  Chaplin CT              20:31     44
  2  Lauren Lumley                 26F F1829  Sarasota FL             21:20    816
  3  Krista Iwanicki               21F F1829  Granby CT               21:57    797

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Melissa Stellato              36F F3039  South Windsor CT        18:35   2443
  2  Elizabeth Wright              38F F3039  Newington CT            23:52   2456
  3  Tammi House                   38F F3039  Windsor CT              24:38    793

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Linda Spooner                 44F F4049  Sturbridge MA           20:11      6
  2  Marcy Withington              49F F4049  Old Lyme CT             21:29    110
  3  Larissa Giordano              41F F4049  Southington CT          21:36    786

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Kathleen Shaw                 51F F5059  East Hartland CT        20:37     11
  2  Barbara Graf                  59F F5059  Leeds MA                26:15    788
  3  Denise Seney                  58F F5059  Vernon CT               26:20     32

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Debbie Perry                  62F F6069  Plantsville CT          25:24    837
  2  Kathy Thornton                60F F6069  Manchester CT           26:13      3
  3  Susan Leslie                  69F F6069  S Windsor CT            26:21     94

                 **     FEMALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Janit Romayko                 73F F7079  East Hartford CT        30:57    872
  2  Sandy Wade                    70F F7079  Durham CT               44:42   2452



*****************************  AGE DIVISIONS MALE ******************************************************



DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **       MALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Jack Lynam                    15M M0017  Suffield CT             17:43    817
  2  John Bazaar                   16M M0017  Cheshire CT             19:02    361
  3  Matthew Woodward              11M M0017  Vernon CT               19:05    107

                 **       MALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Stephen Paddock               24M M1829  Glastonbury CT          15:48    108
  2  Logan Edwards                 22M M1829  Avon CT                 22:43    385
  3  Matthew Larson                29M M1829  Manchester CT           25:51    810

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Brian Sperlongano             38M M3039  North Kingstow RI       20:24   2441
  2  De Zhi Huang                  31M M3039  Newport RI              21:52     48
  3  Tom Felice                    30M M3039  S Windsor CT            22:12     17

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Doug Levens                   48M M4049  Cheshire CT             19:21    812
  2  Quinn Handler                 44M M4049  Naugatuck CT            19:26     39
  3  Ryan Olschefskie              41M M4049  Glastonbury CT          20:38    831

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  John Minervino                55M M5059  Higganum CT             20:23      5
  2  Jay Seney                     58M M5059  Vernon CT               21:11     33
  3  David Hanson                  58M M5059  E Longmeadow MA         21:30     95

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Jeff Thornton                 60M M6069  Manchester CT           22:06      4
  2  Ian Roberts                   60M M6069  Bolton CT               22:32     43
  3  John McGrane                  62M M6069  Farmington CT           22:32    102

                 **       MALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Tony Hollister                71M M7079  Glastonbury CT          24:38     35
  2  Jim Henderson                 72M M7079  Manchester CT           26:43     15
  3  Tom Baker                     75M M7079  Oakdale CT              27:13     13

                 **       MALE RESULTS:    80 to 89 ** 

  1  William Gagnon                82M M8089  Old Saybrook CT         49:30    399
  
  

 ******************  MALE POLICE OFFICE DIVISION **********************************************
 
 
                                                                            FINAL    
BIB    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
93    Andrew Barton                  53 M  5059  Bristol CT                  22:50     93    PO  
350   John Aselton                   48 M  4049  Glastonbury CT              27:54     350   PO  
882   Devonte Savage                 24 M  1829  Wolcott CT                  30:41     882   PO  
792   Marc Hoffower                  26 M  1829  Putnam CT                   30:42     792   PO  
384   Sean Doyle                     24 M  1829  Manchester CT               30:43     384   PO  
377   Craig Cote                     22 M  1829  Wolcott CT                  30:44     377   PO  
26    Ed Yergeau                     65 M  6069  Manchester CT               48:38     26    PO  



******************  FEMALE POLICE OFFICE DIVISION **********************************************


                                                                             FINAL    
BIB    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
 85   Linda Glimpse                  37 F  F3039 New Britain CT              29:39      85   PO   
880   Shelby Saleeba                 30 F  3039  Middletown CT               30:42     880   PO  
358   Kelly Baerga                   48 F  4049  Middletown CT               32:11     358   PO  
395   Amy Forgea                     30 F  3039  Rensselaer NY               34:17     395   PO  


  
      
******************************************************************************************

                             WWW PLATTSYS.COM 
                              

******************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates