Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Top Male:
Top Female:
Shaler Cross Country Invitational
Saturday Oct 26, 2019 - Williston Northampton School
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Cloudy 51 degr
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                  Shaler Cross Country Invitational
                        Saturday Oct 26, 2019 - Williston Northampton School
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Partly Cloudy 51 degr
                            Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com



  Plc    Score      Team Name                                     Cumm Time  (# Fin)
  =========================================================================== 
    1      46      Williston Northampton Sch                      1:48:54.2  ( 10)
  =========================================================================== 
           2      Abigail Touhey              SO    20:17.6  6:31
           5      Anna Richardson             JR    21:11.8  6:49
           11     Madison Hamilton            JR    22:15.7  7:09
           13     Chloe Prouty                SR    22:29.5  7:14
           15     Jordyn Meunier              JR    22:39.6  7:17
           (17)   Annika VonSchoeler-Ames     SO    22:43.2  7:18
           (31)   Lily Harris                 SR    23:59.8  7:43
  =========================================================================== 
    2      65      Loomis Chaffee                                 1:50:16.1  ( 7)
  =========================================================================== 
           1      Neala Sweeney               SR    20:11.3  6:29
           6      Emma Tishler                SR    21:38.5  6:57
           7      Maeve Dowd                  FR    21:45.0  7:00
           24     Julia Lantner               SO    22:59.2  7:23
           27     Mitali Vedula               JR    23:42.1  7:37
           (32)   Jean Shin                   SR    24:04.3  7:44
           (34)   Anika Ahilan                FR    24:14.2  7:47
  =========================================================================== 
    3      68      Suffield Academy                               1:51:27.2  ( 8)
  =========================================================================== 
           4      Jenna Daly                  JR    21:08.6  6:48
           9      Brynn Bergin                SO    22:11.6  7:08
           10     Kira McCreesh               FR    22:13.0  7:09
           22     Emma Krasemann              JR    22:56.4  7:22
           23     Lexi Roberts                SR    22:57.6  7:23
           (35)   Sarah Kurbanov              JR    24:34.5  7:54
           (41)   Caroline Walsh              SR    25:15.7  8:07
  =========================================================================== 
    4      85      Hotchkiss School                               1:53:32.4  ( 10)
  =========================================================================== 
           12     Kayla Uzwiak                SO    22:18.5  7:10
           16     Caroline Bergin             FR    22:42.7  7:18
           18     Jillian Cudney              SR    22:46.0  7:19
           19     Jennifer Li                 SR    22:51.9  7:21
           20     Olivia Torchen              SO    22:53.3  7:21
           (26)   Hailey Harman               SO    23:38.8  7:36
           (29)   Courtney Contiguglia        JR    23:52.2  7:40
  =========================================================================== 
    5      99      Westminster School                             1:55:01.3  ( 6)
  =========================================================================== 
           3      Annabelle Smith             JR    20:27.8  6:35
           8      Miranda Douglass            JR    21:56.2  7:03
           14     Olivia Goldstuck            JR    22:36.0  7:16
           25     Bethany Winters             SR    23:06.7  7:26
           49     Simone Routledge            FR    26:54.6  8:39
           (56)   Taylor Hill                 SO    28:42.2  9:14
  =========================================================================== 
    6      167      Miss Porters School                            2:01:32.4  ( 7)
  =========================================================================== 
           21     Vijayalakshmi Magavi        FR    22:54.3  7:22
           30     Teagan Quinlan              SO    23:55.5  7:41
           37     Amy Wang                    JR    24:40.5  7:56
           39     Sofia Olivares              SR    25:00.9  8:02
           40     Ruth Torrence               JR    25:01.2  8:03
           (45)   Su Li                       Fr    25:58.0  8:21
           (51)   Joi Griffin                 SR    27:20.5  8:47

                              Platt Systems Official Reporting System
                            Shaler Cross Country Invitational Results Posted to www.plattsys.com

  =========================================================================== 
    7      179      Kingswood Oxford                               2:03:07.0  ( 7)
  =========================================================================== 
           28     Stepnowski Ashleigh         SO    23:45.7  7:38
           33     Maggie Dwyer                FR    24:09.8  7:46
           36     Stella Risinger             SO    24:40.1  7:56
           38     Emma Henry                  JR    24:41.0  7:56
           44     Charlotte Eberle            FR    25:50.4  8:18
           (48)   Sydney Smith                SO    26:45.0  8:36
           (50)   Lily Liu                    SO    26:57.4  8:40
  =========================================================================== 
    8      253      Wilbraham & Monson Acad                        2:22:17.5  ( 5)
  =========================================================================== 
           42     Katie Johnson               SR    25:20.7  8:09
           46     Youbin Kim                  SO    25:59.1  8:21
           52     Tingting Ou                 FR    27:45.3  8:56
           53     Christine Mo                JR    27:56.8  8:59
           60     Cara Liang                  FR    35:15.6  11:20
  =========================================================================== 
    9      256      Miss Halls School                              2:18:41.6  ( 7)
  =========================================================================== 
           43     Lana Knoll                  SR    25:25.1  8:10
           47     Maggie Bullock              SO    26:29.5  8:31
           54     April Harwood               FR    28:19.5  9:06
           55     Dorothy Shi                 SO    28:30.3  9:10
           57     Sammie Yu                   SO    29:57.2  9:38
           (58)   Sanaa Desper                SO    30:02.6  9:39
           (59)   Celsie Tetteh               JR    30:41.6  9:52




Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates