Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Top Male:
Top Female:
Jacober Cross Country Invitational
Wednesday Oct 23, 2019 - St Andrews School -Barrington RI
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Cloudy 51 degr
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                 Jacober Cross Country Invitational
                      Wednesday Oct 23, 2019 - St Andrews School -Barrington RI
                    Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Partly Cloudy 51 degr
                            Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com



  Plc    Score      Team Name                                     Cumm Time  (# Fin)
  =========================================================================== 
    1      35      Dexter Southfield School                       1:31:16.0  ( 10)
  =========================================================================== 
           2      Jacob Deveikas              SO    17:17.8  5:45
           5      Connor Sutherland           FR    17:46.3  5:55
           7      Bennett Cooney              JR    18:07.8  6:02
           10     William Cronin              SO    18:55.6  6:18
           11     Seamus Lappin               SO    19:08.5  6:22
           (17)   Teddy Freking               JR    19:35.6  6:31
           (27)   Marcus Kankkunen            JR    20:28.8  6:49
  =========================================================================== 
    2      49      Providence country Day Sc                      1:33:23.0  ( 19)
  =========================================================================== 
           3      Evan Sucov                  JR    17:30.7  5:50
           4      Oliver Pope                 JR    17:45.2  5:55
           12     Elliot Trendell             SR    19:16.9  6:25
           14     Levi Parker                 JR    19:23.1  6:27
           16     Blake Fuller                FR    19:27.1  6:29
           (19)   Max Purtell                 SO    19:41.5  6:33
           (22)   Jason Sturges               SO    19:49.8  6:36
  =========================================================================== 
    3      75      Marianapolis Preparatory                        1:34:28.4  ( 15)
  =========================================================================== 
           1      Salvatore Masciarelli       JR    16:00.0  5:20
           13     Riley Martin                JR    19:18.0  6:26
           18     Ian Martins                 SO    19:36.1  6:32
           20     Zach Atwood                 SR    19:44.2  6:34
           23     Thomas Soares               JR    19:50.1  6:36
           (25)   James Hoban                 FR    20:12.6  6:44
           (34)   Donavan Hendrick            FR    21:15.6  7:05
  =========================================================================== 
    4      131      Saint Andrews                                  1:41:52.7  ( 11)
  =========================================================================== 
           9      Joe Fox                     SR    18:45.4  6:15
           28     Elijah Greenwood-Stewart    JR    20:30.2  6:50
           29     Zander Moubayed             JR    20:38.3  6:52
           30     John Chen                   SR    20:41.7  6:53
           35     Declan Tinagero             08    21:17.1  7:05
           (37)   Scott Carter                SO    21:33.4  7:11
           (47)   Philip Hu                   SR    23:31.8  7:50
  =========================================================================== 
    5      137      Rocky Hill Country Day Sc                      1:42:30.2  ( 11)
  =========================================================================== 
           8      Zack Wilson                 SR    18:12.8  6:04
           15     Troy Johnson                JR    19:25.5  6:28
           31     Nick McConnell              SR    21:06.8  7:02
           41     Gregory Tatevian            JR    21:49.5  7:16
           42     Brendan Weiner              FR    21:55.6  7:18
           (48)   Giancarlo DAgostino         FR    24:19.0  8:06
           (49)   Kirk Webster                SO    24:36.1  8:12
  =========================================================================== 
    6      141      The MacDuffie School                           1:42:41.1  ( 8)
  =========================================================================== 
           6      Ian Hua                     SR    17:56.7  5:58
           21     Matt Jiang                  SO    19:46.9  6:35
           36     Tony Zhang                  SR    21:32.6  7:10
           38     Pitt Pongpittayapa          SR    21:40.2  7:13
           40     Arthur Tang                 JR    21:44.7  7:14
           (43)   Phillip Duan                SO    22:22.3  7:27
           (44)   Andrew Lu                   JR    22:23.6  7:27

                              Platt Systems Official Reporting System
                            Jacober Cross Country Invitational Results Posted to www.plattsys.com

  =========================================================================== 
    7      154      Eagle Hill                                     1:44:20.4  ( 15)
  =========================================================================== 
           24     Nelson Mallick              SR    20:02.4  6:40
           26     Angus Lodge                 SR    20:15.0  6:45
           32     Ryan Fleming                SO    21:09.0  7:03
           33     Kipp Wharton                SR    21:10.1  7:03
           39     Noah Rasmussen              SR    21:43.9  7:14
           (45)   George Synodinos            JR    22:57.7  7:39
           (46)   Elliot Auerbach             JR    22:59.1  7:39




Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates