Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Fordham Brian Horowitz Track & FIeld Invitational
Friday Jan 11, 2019 - Fordham University - Bronx NY
at the Vince Lombardi Field House

                            Fordham Brian Horowitz Track & FIeld Invitational  
                   Friday Jan 11, 2019 - Fordham University - Bronx NY
                                at the Vince Lombardi Field House
                              
                       Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476
                         
******************************************************************************************

                                  PLATTSYS.COM RESULTS
                           
 
*****************************************************************************************

 
Event 1  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Chrischand Lewis          FR La Salle                  6.98q  2 
  2 Gerom Solis               JR Iona                      7.00q  1 
  3 Prince Forson             SO Iona                      7.08q  3 
  4 Michael Capone            FR Fordham                   7.13q  2 
  5 Shane Harris              SR Stony Brook               7.13q  1 
  6 Manu Guzman               FR Fordham                   7.14q  3 
  7 Cole Leacock              FR Fordham                   7.32   1 
  8 Kevin Fullerton           SO Iona                      7.32   2 
  9 Sebastian Ramos           FR Stony Brook               7.34   2 
 10 Abdul-Malik Abubakar      SO Stony Brook               7.44   1 
 11 Andre Guthrie             SR Fordham                   7.45   3 
 12 Ryan McGraw               SO Fordham                   7.56   2 
 13 Connor Mc keown           FR Fordham                   7.65   2 
 14 Andrew Byrne              JR Fordham                   7.75   3 
 
Event 1  Men 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Chrischand Lewis          FR La Salle                  6.94    6   
  2 Gerom Solis               JR Iona                      6.99    4   
  3 Manu Guzman               FR Fordham                   7.07    3   
  4 Prince Forson             SO Iona                      7.08    2   
  5 Michael Capone            FR Fordham                   7.12    1   
  6 Shane Harris              SR Stony Brook               7.16  
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dylan Burnett             SO La Salle                  8.43q  1 
  2 Ache Hall                 JR La Salle                  8.50q  2 
  3 Khyree Johnson-Waters     FR La Salle                  8.54q  1 
  4 Jeremy Chen               FR Stony Brook               8.80q  2 
  5 Miles Ryan                FR Stony Brook               8.90q  1 
  6 Micheal Linbrunner        SO Stony Brook               8.91q  2 
  7 Andrew Byrne              JR Fordham                   9.53   1 
  8 Connor Mc keown           FR Fordham                   9.86   2 
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dylan Burnett             SO La Salle                  8.40    6   
  2 Ache Hall                 JR La Salle                  8.44    4   
  3 Khyree Johnson-Waters     FR La Salle                  8.54    3   
  4 Miles Ryan                FR Stony Brook               8.86    2   
  5 Jeremy Chen               FR Stony Brook               8.88    1   
 
Event 3  Men 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michael Capone            FR Fordham                  22.93   1   6   
  2 Manu Guzman               FR Fordham                  23.00   1   4   
  3 Jeremy Chen               FR Stony Brook              23.60   1   3   
  4 Sebastian Ramos           FR Stony Brook              23.73   1   2   
  5 Andre Guthrie             SR Fordham                  23.73   2   1   
  6 Abdul-Malik Abubakar      SO Stony Brook              24.11   2 
  7 Cole Leacock              FR Fordham                  24.13   2 
 
Event 4  Men 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arthur Gooden             SO Fordham                  50.40   1   6   
  2 Ahmed Galal               JR Stony Brook              50.75   1   4   
  3 Kevon White               SR Stony Brook              51.02   1   3   
  4 Kyle Mack                 SO Fordham                  51.42   2   2   
  5 Isaiah Akil               SR La Salle                 51.51   1   1   
  6 Matthew Cappock           SO Stony Brook              51.72   2 
  7 Elia Alberts              FR Stony Brook              52.83   2 
  8 Jason Marshall            SR Stony Brook              52.91   2 
  9 Taje Nelson               FR Stony Brook              53.78   3 
 10 Tim Susko                 JR Iona                     53.80   3 
 11 Miles Ryan                FR Stony Brook              54.87   3 
 12 Austin Taylor             FR La Salle                 55.12   3 
 
Event 5  Men 500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wayne Williams            SR Stony Brook            1:05.70   1   6   
  2 John Keegan               SO Fordham                1:07.09   2   4   
  3 Jared Benn                SR Fordham                1:07.28   1   3   
  4 Zalen Nelson              FR Fordham                1:07.52   1   2   
  5 Jeremiah La duca          FR Fordham                1:07.73   1   1   
  6 Chase Krug                FR Fordham                1:08.28   2 
  7 Spencer Payton            JR Stony Brook            1:08.39   2 
  8 Antonio Aguilar           FR Stony Brook            1:08.57   3 
  9 Sean Ideozu               JR Stony Brook            1:08.84   3 
 10 Michael Thompson          SR Stony Brook            1:09.66   3 
 11 Zachary Hicks             FR Stony Brook            1:11.15   3 
 12 Dylan Serino              SO Fordham                1:12.01   2 
 
Event 6  Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryson Pitre              FR La Salle               2:02.05    6   
  2 Jordan Milite             JR Fordham                2:02.45    4   
  3 Sean Grant                FR La Salle               2:10.39    3   
 
Event 7  Men 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Coulter              SO Stony Brook            2:32.28    6   
  2 Nathan Gillis             JR La Salle               2:35.33    4   
  3 Danny Galvin              JR Iona                   2:36.90    3   
  4 Robert Becker             FR Stony Brook            2:38.16    2   
  5 Paul Catalano             SO Stony Brook            2:38.54    1   
  6 Andrew Bearkland          JR Stony Brook            2:38.92  
  7 Patrick Dineen            SR Fordham                2:40.48  
  8 Patrick Norako            SO Fordham                2:40.76  
 
Event 8  Men 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean Sullivan             JR Fordham                4:21.19    6   
  2 Aiden Smyth               FR Stony Brook            4:25.24    4   
  3 Brandon Hall              FR Fordham                4:27.43    3   
  4 Adam Alshoubeki           JR Manhattan              4:29.25    2   
  5 William Whelan            SO Fordham                4:29.72    1   
  6 Nick Cipolla              FR Stony Brook            4:50.64  
 -- Jayson Hines              SO Stony Brook                DNF  
 
Event 9  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Jaciw-Zurakowsky     SO La Salle               8:43.79    6   
  2 Patrick Donahue           JR Fordham                8:48.92    4   
  3 Aidan Donahue             FR Manhattan              8:50.22    3   
  4 Nick Matson               SR Manhattan              8:50.73    2   
  5 Ryan James                FR La Salle               8:51.29    1   
  6 Matt Bridger              FR La Salle               8:55.11  
  7 Matthew Roma              JR Fordham                8:58.40  
  8 Jemar Ortega              SO Manhattan              9:00.03  
  9 Jack O'Connell            FR Fordham                9:07.84  
 10 Brian Warsh               JR Iona                   9:14.19  
 11 Alberto Mena              JR Fordham                9:28.94  
 12 Joe Boyle                 SO La Salle               9:30.36  
 
Event 10  Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Kutch                JR Fordham               14:35.14    6   
  2 Jordan Brannan            SO Iona                  14:42.33    4   
  3 Matthew Courtenay         SO Iona                  15:15.10    3   
  4 Nicholas Raefski          JR Fordham               15:29.38    2   
  5 Amir Khaghani             SR Manhattan             15:33.14    1   
  6 Christian McLaughlin      SR Manhattan             15:40.30  
  7 Michael Hennelly          FR Manhattan             16:05.99  
 -- Gilbert Kirui             SR Iona                       DNF  
 -- Graham Baird              SO Iona                       DNF  
 
Event 11  Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fordham  'A'                                        3:27.33   1   6   
     1) John Keegan SO                  2) Kyle Mack SO                   
     3) Jared Benn SR                   4) Jeremiah La duca FR            
  2 Stony Brook  'A'                                    3:30.62   1   4   
     1) Sean Ideozu JR                  2) Micheal Linbrunner SO          
     3) Jason Marshall SR               4) Taje Nelson FR                 
  3 Stony Brook  'C'                                    3:31.89   2   3   
     1) Abdul-Malik Abubakar SO         2) Antonio Aguilar FR             
     3) Elia Alberts FR                 4) Matthew Cappock SO             
  4 Stony Brook  'B'                                    3:33.76   2   2   
     1) Jeremy Chen FR                  2) Ahmed Galal JR                 
     3) Shane Harris SR                 4) Zachary Hicks FR               
  5 La Salle  'A'                                       3:35.04   1   1   
     1) Isaiah Akil SR                  2) Ache Hall JR                   
     3) Dylan Burnett SO                4) Chrischand Lewis FR            
  6 Iona  'A'                                           3:38.26   3 
     1) Jelani Pierre SO                2) Christian Alberico JR          
     3) Fabian Anderson SR              4) Tim Susko JR                   
  7 Fordham  'B'                                        3:38.81   1 
     1) Chase Krug FR                   2) Michael Capone FR              
     3) Jordan Milite JR                4) Cole Leacock FR                
  8 Fordham  'C'                                        3:44.36   3 
     1) Dylan Serino SO                 2) Andre Guthrie SR               
     3) Patrick Dineen SR               4) Manu Guzman FR                 
  9 Fordham  'D'                                        3:48.22   3 
     1) Andrew Byrne JR                 2) William Whelan SO              
     3) Patrick Norako SO               4) Brandon Hall FR                
 -- La Salle  'B'                                           DNF   2 
     1) Sean Grant FR                   2) Bryson Pitre FR                
     3) Nathan Gillis JR                4) Austin Taylor FR               
 
Event 12  Men Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fordham  'A'                                       10:22.97    6   
     1) Sean Sullivan JR                2) Arthur Gooden SO               
     3) Zalen Nelson FR                 4) Ryan Kutch JR                  
  2 Stony Brook  'A'                                   10:53.77    4   
     1) Aiden Smyth FR                  2) Luke Coulter SO                
     3) Conor Malanaphy FR              4) Robert Becker FR               
 
Event 13  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anu Awonusi               SO Manhattan               16.42m   53-10.50   6   
      16.42m     16.00m  15.57m       
  2 Alec Wargo                FR Fordham                 11.71m   38-05.00   4   
      11.71m  11.62m  11.38m  11.60m        
  3 Andrew Byrne              JR Fordham                 10.18m   33-04.75   3   
      9.38m  10.18m  9.72m           
  4 John Regan                FR Fordham                 10.11m   33-02.00   2   
      9.37m  8.88m  9.79m  10.11m        
  5 Connor Mc keown           FR Fordham                  9.73m   31-11.25   1   
     x   8.54m  9.54m  9.73m        
  6 Jac Hopkins               JR Iona                     7.33m   24-00.75 
      7.33m x  x             
  7 Riley Tell                SO Iona                     7.00m   22-11.75 
      7.00m x  x             
  8 Liam Dee                  SR Iona                     5.07m   16-07.75 
      5.07m x  x             
  9 Jack O'Leary              SO Iona                     4.78m   15-08.25 
      4.78m x  x             
 10 Christian Alberico        JR Iona                     4.60m   15-01.25 
      4.60m x  x             
 11 Johannes Motschmann       SR Iona                     4.39m   14-05.00 
      4.39m x  x             
 
Event 14  Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nik Reardon               SO Fordham                  7.03m   23-00.75   6   
      6.88m  6.74m  7.03m  7.01m       
  2 Jelani Pierre             SO Iona                     6.98m   22-11.00   4   
      6.66m  6.73m  6.67m  6.98m        
  3 Ryan McGraw               SO Fordham                  6.42m   21-00.75   3   
      5.81m  6.09m  6.15m  6.42m       
  4 Andrew Byrne              JR Fordham                  6.23m   20-05.25   2   
      6.23m  6.03m  5.75m          
  5 Eilon Silver-Frankel      JR Stony Brook              6.22m   20-05.00   1   
      6.11m  5.99m  5.85m  6.22m        
  6 Connor Mc keown           FR Fordham                  5.84m   19-02.00 
      5.84m  5.79m  5.82m  5.65m       
 
Event 15  Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nik Reardon               SO Fordham                 14.52m   47-07.75   6   
      14.00m  14.52m  14.17m  14.05m       
  2 Khadim Ndoye              JR Stony Brook             13.44m   44-01.25   4   
      13.12m  13.20m  13.44m           
  3 Eilon Silver-Frankel      JR Stony Brook             13.17m   43-02.50   3   
         13.17m              
  4 Ryan McGraw               SO Fordham                 12.57m   41-03.00   2   
            12.57m           
 
Event 16  Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Byrne              JR Fordham                  1.85m    6-00.75   6   
     1.80 1.85 1.90 
        O    O  XXX 
  2 Dennis Manyeah            SO La Salle                J1.85m    6-00.75   4    injury before jumpof
     1.80 1.85 1.95 
        O    O    X 
  3 Nik Reardon               SO Fordham                 J1.85m    6-00.75   3   
     1.85 1.95 
       XO  XXX 
  4 Connor Mc keown           FR Fordham                  1.80m    5-10.75   2   
     1.70 1.75 1.80 1.85 
       XO    O   XO  XXX 
 
Event 17  Men Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Eric Waugh                SR Manhattan               16.13m   52-11.00   6   
      15.91m     16.13m  15.97m       
  2 Alec Wargo                FR Fordham                 14.00m   45-11.25   4   
      12.96m     14.00m  13.80m       
  3 John Regan                FR Fordham                 11.75m   38-06.75   3   
     x   11.75m x            
 
Event 18  Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Byrne              JR Fordham                  3.95m   12-11.50   6   
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        O    O    O   XO  XXO 
 -- Connor Mc keown           FR Fordham                     NH            
     2.75 
      XXX 
 
Event 21  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ariel Mitchell            SR La Salle                  7.66q  2 
  2 Dana Cerbone              FR Stony Brook               7.85q  1 
  3 Sarah Militano            SR Stony Brook               7.91q  1 
  4 Mary Kate Kenny           SR Fordham                   7.97q  2 
  5 Kathryn Kelly             SO Fordham                   8.04q  1 
  6 Kyara Thompson            SO Stony Brook               8.09q  2 
  7 Akajia Atkins             FR Stony Brook               8.21   2 
  8 Mary Kate Caucci          JR Fordham                   8.58   1 
 
Event 21  Women 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ariel Mitchell            SR La Salle                  7.63    6   
  2 Dana Cerbone              FR Stony Brook               7.89    4   
  3 Sarah Militano            SR Stony Brook               7.96    3   
  4 Mary Kate Kenny           SR Fordham                   7.99    2   
  5 Kyara Thompson            SO Stony Brook               8.04    1   
 

Event 39  Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miranda Edwards           SO Stony Brook               9.12    6   
  2 Alyssa Oviasogie          JR Stony Brook               9.35    4   
  3 Analise Kirby             SR Stony Brook               9.58    3   
  4 Jillian Patterson         FR Stony Brook              10.36    2   


Event 23  Women 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mary Kate Kenny           SR Fordham                  26.31   1   6   
  2 Desirae Osley             JR La Salle                 26.58   1   4   
  3 Sarah Militano            SR Stony Brook              26.97   2   3   
  4 Chinque Thompson          SR Stony Brook              27.19   1   2   
  5 Miranda Edwards           SO Stony Brook              27.76   1   1   
  6 Akajia Atkins             FR Stony Brook              28.37   2 
  7 Kyara Thompson            SO Stony Brook              28.53   2 
  8 Samantha Johns-Folkes     FR Iona                     29.97   3 
 -- Dani Martino              SR Iona                       DNF   3 
 
Event 24  Women 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tamantha Pizarro          JR Iona                   1:03.42    6   
  2 Deneka Emanuel            SO Stony Brook            1:05.39    4   
  3 Siara Guevara             FR Stony Brook            1:09.86    3   
 
Event 25  Women 500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amanda Stead              SO Stony Brook            1:17.35   1   6   
  2 Melissa Riback            SR Stony Brook            1:18.48   1   4   
  3 Mary Chimezie             JR Stony Brook            1:19.06   1   3   
  4 Dana Beggins              SO Fordham                1:19.11   1   2   
  5 Gabrielle Schreib         JR Fordham                1:22.36   2   1   
  6 Janelle Pottinger         SO Stony Brook            1:22.59   2 
  7 Helen Connolly            FR Fordham                1:22.97   2 
  8 Gabryelle Fanning         SO Manhattan              1:24.05   2 
 
Event 26  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arianna Wallace           FR La Salle               2:23.75    6   
  2 Sarinnagh Budris          SO Fordham                2:24.23    4   
  3 Tara Hauff                FR Stony Brook            2:28.85    3   
  4 Dominique Valentine       FR Fordham                2:28.87    2   
  5 Rachel Ruggiero           FR Stony Brook            2:30.33    1   
  6 Moriah Raysor             SO Iona                   2:35.22  
  7 Leah Sassaman             FR La Salle               2:38.75  
  8 Julia Herms               JR Fordham                2:42.91  
 
Event 27  Women 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Moroz               SR Fordham                3:00.86    6   
  2 Klaire Klemens            FR Stony Brook            3:06.10    4   
  3 Makayla Eberly            SO La Salle               3:07.05    3   
  4 Blake Elwood              SR Fordham                3:08.64    2   
  5 Katarzyna Krzyzanowski    JR Fordham                3:11.72    1   
 
Event 28  Women 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Mancini         FR La Salle               5:13.70    6   
  2 Erin Spadaccini           SR Manhattan              5:17.04    4   
  3 Hali Ielfield             FR Manhattan              5:18.18    3   
  4 Alexandria Ortega         JR Stony Brook            5:18.55    2   
  5 Olivia Lazarou            FR Iona                   5:20.43    1   
  6 Kate McCormack            SR Fordham                5:22.99  
  7 Bridget Alex              FR Fordham                5:28.18  
  8 Maeve O'Connor            SO Fordham                5:34.71  
  9 Allana Powlette           SO La Salle               5:35.85  
 10 Carley Vetter             FR Stony Brook            5:50.48  
 
Event 29  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laurel Fisher             SR Fordham               10:15.19    6   
  2 Megan Connell             SR La Salle              10:26.29    4   
  3 Kaitlyn Ohrtman           JR Iona                  10:26.36    3   
  4 Abigail Taylor            SR Fordham               10:29.47    2   
  5 Sydney Snow               JR Fordham               10:30.03    1   
  6 Deirdre Gilmore           SO La Salle              10:37.81  
  7 Lexi Sciortino            SO La Salle              10:39.54  
  8 Eleanor Mancini           FR La Salle              10:44.91  
  9 Helena Keenan             SR Iona                  10:49.60  
 10 Kelsey Coppinger          SR Fordham               11:18.45  
 11 Lily Hayes                FR Stony Brook           11:21.05  
 12 Tessa Gibbons             FR La Salle              11:34.73  
 
Event 30  Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Scheriff          SR Iona                  17:42.66    6   
  2 Angelina Grebe            SR Fordham               17:58.36    4   
  3 Julia Flower              JR Iona                  18:58.55    3   
  4 Orlaith Moynihan          JR Iona                  19:00.60    2   
  5 Germaine Harbaugh         SO Fordham               19:06.04    1   
  6 Shannon O'Hehir           SR Iona                  19:10.40  
 
Event 31  Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fordham  'A'                                        4:02.72   1   6   
     1) Sarinnagh Budris SO             2) Dominique Valentine FR         
     3) Dana Beggins SO                 4) Aidan Moroz SR                 
  2 Stony Brook  'B'                                    4:11.94   1   4   
     1) Akajia Atkins FR                2) Dana Cerbone FR                
     3) Mary Chimezie JR                4) Deneka Emanuel SO              
  3 La Salle  'A'                                       4:14.82   1   3   
     1) Desirae Osley JR                2) Ariel Mitchell SR              
     3) Leah Sassaman FR                4) Arianna Wallace FR             
  4 Fordham  'B'                                        4:19.97   2   2   
     1) Gabrielle Schreib JR            2) Helen Connolly FR              
     3) Maeve O'Connor SO               4) Mary Kate Caucci JR            
  5 Stony Brook  'C'                                    4:21.80   2   1   
     1) Lauren Glancy SR                2) Siara Guevara FR               
     3) Analise Kirby SR                4) Sarah Militano SR              
  6 Stony Brook  'A'                                    4:26.25   1 
     1) Chinque Thompson SR             2) Nallah Sutherland SO           
     3) Miranda Edwards SO              4) Kyara Thompson SO              
  7 Fordham  'C'                                        4:44.43   2 
     1) Mary Kate Kenny SR              2) Julia Herms JR                 
     3) Germaine Harbaugh SO            4) Angelina Grebe SR              
 
Event 32  Women Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fordham  'A'                                       12:56.36    6   
     1) Blake Elwood SR                 2) Laurel Fisher SR               
     3) Kate McCormack SR               4) Bridget Alex FR                
  2 Stony Brook  'A'                                   12:58.60    4   
     1) Klaire Klemens FR               2) Tara Hauff FR                  
     3) Rachel Ruggiero FR              4) Talia Guevara SR               
 
Event 33  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandra Preckajlo       SO Manhattan               13.58m   44-06.75   6   
      12.49m  13.04m  12.82m  13.58m       
  2 Cheyenne Lewis            JR Manhattan               11.42m   37-05.75   4   
      10.25m  FOUL  10.47m  11.42m        
  3 Kyria Moore               FR Stony Brook             10.32m   33-10.25   3   
      10.18m  10.32m  10.25m           
  4 Cheyenne Baxter-Gregory   FR Stony Brook              8.37m   27-05.50   2   
      8.18m  8.26m  8.37m  8.31m        
  5 Katherine Weiss           SO La Salle                 8.35m   27-04.75   1   
      8.00m  8.07m  7.59m  8.35m        
  6 Amy Lin                   FR Stony Brook              8.10m   26-07.00 
      7.79m  8.10m  7.11m  6.80m        
  7 Julia Kearley             JR Iona                     5.58m   18-03.75 
      5.58m x  x             
  8 Hannah Molloy             JR Iona                     4.24m   13-11.00 
      4.24m                 
  9 Skylar Sweet              SO Iona                     4.13m   13-06.75 
      4.13m                 
 10 Gemma Nuttall             JR Iona                     3.32m   10-10.75 
         3.32m x             
 
Event 34  Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Bryant            JR La Salle                 5.33m   17-06.00   6   
            5.33m           
  2 Lauren Glancy             SR Stony Brook              5.13m   16-10.00   4   
      4.96m  4.95m  5.12m  5.13m        
  3 Kaleah Miller             SR La Salle                 5.04m   16-06.50   3   
      4.71m  5.04m  4.60m  4.69m        
  4 Mary Kate Caucci          JR Fordham                  4.96m   16-03.25   2   
      4.96m        4.81m        
 
Event 35  Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Bryant            JR La Salle                11.27m   36-11.75   6   
      11.27m     10.75m           
  2 Kaleah Miller             SR La Salle                10.75m   35-03.25   4   
            10.13m  10.75m       
  3 Mary Kate Caucci          JR Fordham                 10.21m   33-06.00   3   
      10.00m  10.21m     9.83m        
 
Event 36  Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alyssa Oviasogie          JR Stony Brook              1.60m    5-03.00   6   
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O  XXX 
  2 Jillian Patterson         FR Stony Brook             J1.60m    5-03.00   4   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 Neve Devine               SR Fordham                  1.50m    4-11.00   3   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Samantha Johns-Folkes     FR Iona                     1.40m    4-07.00   2   
     1.35 1.40 1.45 
        O  XXO  XXX 
  5 Analise Kirby             SR Stony Brook              1.35m    4-05.00   1   
     1.35 1.40 
        O  XXX 
 
Event 37  Women Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nina Bjorkman             FR Manhattan               15.25m   50-00.50   6   
      14.88m  13.81m  15.11m  15.25m       
  2 Kyria Moore               FR Stony Brook             14.27m   46-10.00   4   
      12.28m  14.27m  13.23m  13.50m        
  3 Alexandra Preckajlo       SO Manhattan               12.90m   42-04.00   3   
      12.04m     12.90m  12.02m        
  4 Adrianna Batista          SR Fordham                 12.17m   39-11.25   2   
      12.17m  11.93m  10.79m  9.64m        
  5 Cheyenne Baxter-Gregory   FR Stony Brook             10.26m   33-08.00   1   
            9.79m  10.26m        
 -- Amy Lin                   FR Stony Brook                 ND            
      ND    x             
 
  
  
  *****************************        SCORES      ***************************
  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Stony Brook                 93        2) Fordham                    64   
    3) La Salle                    52        4) Manhattan                  26   
    5) Iona                        23                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Fordham                    124        2) Stony Brook                55   
    3) La Salle                    45        4) Manhattan                  20   
    4) Iona                        20                                           
  
      
******************************************************************************************

                             WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS
                              

******************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates