Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School - Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                 Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
                   Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School  - Bristol CT
                  Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                       Overall Male : Adam Gootnick    Overall Female: Meredith Bloss

                         
******************************************************************************************

                                       PLATTSYS.COM  
                                        
               SAT  MARCH 9,2019   - MARCH MADNESS 5K ON MAIN - S WINDSOR CT
               
               MON  SEPT 2, 2019   - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT
               
               WED  Jan 1, 2020    - NEW YEARS CELEBRATION OF LIFE 5K - S WINDSOR CT

*****************************************************************************************


DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======


                 **     FEMALE RESULTS:   10 and under ** 
                 

  1  Gianna Pasquale               10F F0010  Watertown CT            46:33    819
  2  Abigail Lamay                 10F F0010  Southbury CT            52:24    776

                 **     FEMALE RESULTS:    11 to 13 ** 

  1  Julianna Bellagamba           11F F1113  Watertown CT            49:49    707

                 **     FEMALE RESULTS:    14 to 19 ** 

  1  Meredith Bloss                18F F1419  Guilford CT             32:01    712
  2  Elaine Lindsley               14F F1419  New Farifield CT        48:28    791

                 **     FEMALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Mariah McPhee                 23F F2029  Bristol CT              39:20    895
  2  Jess Mullaney                 20F F2029  Middletown CT           40:11    807
  3  Tessa Pawlik                  20F F2029  Bristol CT              43:06    823
  4  Kathleen Boccia               20F F2029  Glastonbury CT          45:47    713

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Brittany Telke                30F F3039  Bristol CT              34:43    858
  2  Lindsey Appel                 30F F3039  Middletown CT           35:23    701
  3  Alecia Hogan                  30F F3039  Farmington CT           42:02    762
  4  Abby Lewis                    30F F3039  Newington CT            42:30    953

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Nora Benoit Llach             40F F4049  Easton CT               42:32    709
  2  Jennifer Saucier              40F F4049  BRISTOL CT              42:43    839
  3  Carolyn Caggiano              40F F4049  Bristol CT              44:59    724
  4  MICHELLE Vecchio              40F F4049  BURLINGTON CT           46:34    863

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Mary-Liz Williams             50F F5059  West Hartford CT        41:55    871
  2  Heide Tarchini                50F F5059  Bristol CT              43:40    855
  3  Terry Camputaro               50F F5059  Woodbury CT             43:45    726
  4  Robin Giese                   50F F5059  Harwinton CT            47:12    755

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Jeanne LaPierre               60F F6069  North Granby CT         39:34    780
  2  Laurie Adams                  60F F6069  Southington CT          55:36    901
  3  Jan Gatzuras                  60F F6069  Bristol CT              56:03    751
  4  Bonnie Lees                   60F F6069  NEW FAIRFIELD CT        57:18    783



*************************************  DIVISIONS MEN  *************************************


                                 Bristol Shamrock 5 Mile Road Races
                   Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School  - Bristol CT
                  Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                       Overall Male : Adam Gootnick    Overall Female: Meredith Bloss

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **       MALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Luke Pasquale                 10M M0010  Watertown CT            47:49    821

                 **       MALE RESULTS:    14 to 19 ** 

  1  Logan Crowley                 14M M1419  Bristol CT              34:33    733
  2  Thomas Lombardi               14M M1419  Bristol CT              38:34    793
  3  Jeremy Ganavage               19M M1419  Bristol CT              40:31    892
  4  Marco Guzman                  19M M1419  Bristol CT              41:04    883

                 **       MALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Robert Losee                  20M M2029  Watertown CT            36:53    795
  2  Anthony Frazer                20M M2029  Southington CT          38:03    888
  3  Jonathan Hylan                20M M2029  Bristol CT              40:06    767
  4  Nicholas Verderame            20M M2029  Beacon Falls CT         40:08    866

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Adam Gootnick                 34M M3039  Unionville CT           27:24    904
  2  Henry Rowland                 30M M3039  Avon CT                 34:24    835
  3  Adam Levine                   30M M3039  Bristol CT              39:03    786
  4  Jonathan Moore                30M M3039  Portland CT             39:16    804

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Chris Chisholm                46M M4049  Farmington CT           29:44    877
  2  Paul Rosenberg                40M M4049  Litchfield CT           33:45    834
  3  Ben Pare                      40M M4049  Ellington CT            35:33    818
  4  Kevin Dawiczyk                40M M4049  Burlington CT           36:15    736

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  David Ricciuti                50M M5059  Bristol CT              32:18    830
  2  David Buono                   50M M5059  Unionville CT           36:13    719
  3  Les Wolkoff                   50M M5059  Farmington CT           37:23    872
  4  Chris Doyle                   50M M5059  Avon CT                 37:55    741

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Jeff Heintz                   60M M6069  Wallingford CT          34:21    906
  2  Brent Hawkins                 65M M6069  Torrington CT           39:12    898
  3  Bob Dacey                     69M M6069  Vernon CT               41:34    876
  4  Jack Sirotnik                 64M M6069  Milford CT              42:37    899


      
******************************************************************************************

                             WWW PLATTSYS.COM 
                              

******************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates