Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Fighting Angel 5K Road Race
Saturday Oct 19, 2019 - The Greek Spot - Milford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Cloudy 41 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                    Fighting Angel 5K Road Race
                        Saturday Oct 19, 2019 - The Greek Spot - Milford CT
                  Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Partly Cloudy 41 degrees 
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                    Overall Female: Anna Constantinou Overall Male : Eugene Constantinou

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======
                    Top Male Finishers
   1   Eugene Constantinou         49M        Oxford CT               25:03     138

                    Top Female Finishers
   1   Anna Constantinou           48F        Oxford CT               24:38     137


                 **     FEMALE RESULTS:   09 and under ** 

  1  Kiya Beschle                   9F F0009  Milford CT              31:41    113
  2  Josey Oloff                    8F F0009  Oxford CT               36:31   1110

                 **     FEMALE RESULTS:    10 to 13 ** 

  1  Sofia Lieto                   13F F1013  Monroe CT               32:31   1114
  2  Brianna Pellicone             13F F1013  Sandy Hook CT           32:45   1116
  3  Lilya Davis                   13F F1013  Milford CT              33:00    652

                 **     FEMALE RESULTS:    14 to 18 ** 

  1  Natalie Lieto                 14F F1418  Monroe CT               26:00   1113
  2  Amanda Colonel                15F F1418  Newtown CT              34:17    134
  3  Evy OKane                     14F F1418  Sandy Hook CT           40:27    601

                 **     FEMALE RESULTS:    19 to 29 ** 

  1  Laura Vanty                   30F F1929  Bridgeport CT           25:54    641
  2  Alysha Seickel                28F F1929  Southington CT          27:36    624
  3  Melissa Cicerchia             28F F1929  Seymour CT              28:50    681

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Stacy Byron                   34F F3039  Milford CT              25:34    121
  2  Michele Garofalo              37F F3039  Monroe CT               25:57    670
  3  Lizzie R Sherriff             38F F3039  Fairfield CT            27:25    713

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Danielle Benichak             43F F4049  West Haven CT           25:59    111
  2  Heather McGuinness            44F F4049  Wilton CT               26:39    192
  3  Jenn Kuehn                    43F F4049  Orange CT               26:48    705

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Kathleen Grillo               54F F5059  Oxford CT               25:46    158
  2  Alison Henn                   56F F5059  Milford CT              30:51    164
  3  Ellie McFadden                58F F5059  Milford CT              31:20   1105

                                    Fighting Angel 5K Road Race
                        Saturday Oct 19, 2019 - The Greek Spot - Milford CT
                  Platt Systems Chip Timing & Scoring -  Partly Cloudy 41 degrees 
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                    Overall Female: Anna Constantinou Overall Male : Eugene Constantinou

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 99 ** 

  1  Maureen Devlin                64F F6099  Milford CT              25:55    142
  2  Suzanne Xavier                64F F6099  Gloucester MA           32:05    676
  3  Theresa Weber                 62F F6099  Shelton CT              33:22    644

                 **       MALE RESULTS:   09 and under ** 

  1  Michael Wash                   9M M0009  Monroe CT               28:46    678
  2  Dominic Smeraglino IV          9M M0009  Monroe CT               28:46    690
  3  Liam McGovern                  9M M0009  Sandy Hook CT           30:47    191

                 **       MALE RESULTS:    10 to 13 ** 

  1  Cole Henderson                10M M1013  Monroe CT               28:56    162
  2  Jack Cotter                   10M M1013  Sandy Hook CT           38:42    717

                 **       MALE RESULTS:    14 to 18 ** 

  1  Brady Fodor                   14M M1418  Sandy Hook CT           31:02    719

                 **       MALE RESULTS:    19 to 29 ** 

  1  Mike Foster                   25M M1929  Oxford CT               27:48   1108
  2  Michael Chung                 26M M1929  Farmington CT           28:19    132
  3  Trevor Spanlding              25M M1929  Milford CT              28:24    653

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Mike Rosenschein              34M M3039  Newtown CT              25:53    620
  2  David Zarnowski               37M M3039  Bridgeport CT           26:28    646
  3  Steven Mastrocola             36M M3039  Briarcliff Manor NY     29:59    187

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  John Mancuso                  41M M4049  Trumbull CT             25:58   1106
  2  Jon Brenes                    41M M4049  Milford CT              26:07    703
  3  Shannon Flynn                 48M M4049  Hamden CT               26:33    720

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Chris Lee                     58M M5059  Fairfield CT            28:43    180
  2  Richard Sparago               56M M5059  Milford CT              29:54    633
  3  Stephen Henn                  56M M5059  Milford CT              30:51    166

                 **       MALE RESULTS:    60 to 99 ** 

  1  Paul Butler                   62M M6099  Southbury CT            25:57    120
  2  Armando Pereira               63M M6099  Milford CT              30:45    715
  3  Timothy Davis                 64M M6099  Milford CT              32:28    651






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates