Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

2016 Williston Northampton Shaler Cross Country Invitational
Sat Oct 29, 2016 | Williston Northampton, Easthampton, MA
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
Plattsys Timing & Results - Overcast - 56 degrees - Breezy
                    2016 Williston Northampton Shaler Cross Country Invitational
                      Sat Oct 29, 2016 | Williston Northampton, Easthampton, MA
                            Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                     Plattsys Timing & Results - Overcast - 56 degrees - Breezy
                              ** BOYS VARSITY CROSS COUNTRY RESULTS **


               ***********************************************************************
                    PLATTSYS.COM TEAM SCORES: ** BOYS VARSITY CROSS COUNTRY RESULTS **
               ***********************************************************************

 1. Loomis Chaffee (42) 2. Tabor Academy (58); 3. Hotchkiss School (114);
 4. Williston Northampton Sch (135); 4. Concord Academy (135);
 6. Suffield Academy (155); 7. Westminster School (177);
 8. Trinity Pawling School (222); 9. Landmark School (237); 10. Avon Old Farms (243);
 11. Wilbraham Monson Academy (305); 12. Worcester Academy (327);
 13. Kingswood Oxford (344); 14. Cushing Academy (438);

                     ***********************************************************
                           **   PLATTSYS.COM  TEAM CROSS COUNTRY RESULTS **
                     ***********************************************************

   

  Plc    Score      Team Name                                     Cumm Time  (# Fin)
  =========================================================================== 
    1      42      Loomis Chaffee                                 1:20:50.5  ( 7)
  =========================================================================== 
           1      MATT FARRELL                FR    15:18.8  4:55
           3      RYAN HESKIN                 JR    15:30.2  4:59
           10     JOHN COX                    SR    16:33.0  5:19
           11     MARK VALADEZ                SO    16:34.2  5:19
           17     JACOB SHICHMAN              JR    16:54.3  5:26
           (18)   RICK JATTI                  JR    16:54.4  5:26
           (20)   RAMESH SHRESTHA             JR    17:00.2  5:28
  =========================================================================== 
    2      58      Tabor Academy                                  1:21:26.7  ( 8)
  =========================================================================== 
           2      Aly Hussein                 SO    15:24.4  4:57
           4      Archie Velazquez            SR    15:39.6  5:02
           6      Yudai Yamakawa              SO    15:58.6  5:08
           22     Alec Durkin                 SO    17:11.2  5:31
           24     Sam Gordon                  SO    17:12.9  5:32
           (32)   Jack Hutchison              FR    17:33.4  5:38
           (33)   Andrew Kirk                 FR    17:34.6  5:39
  =========================================================================== 
    3      114      Hotchkiss School                               1:25:14.0  ( 8)
  =========================================================================== 
           8      Ryan Pinckney               JR    16:01.1  5:09
           13     Andrew Sidamon-Eristoff     SO    16:42.5  5:22
           29     Will Cassou @               SR    17:25.7  5:36
           30     Ian Gill                    SO    17:30.0  5:37
           34     Corbin Kucera @             ----    17:34.7  5:39
           (40)   Sean Doolan                 JR    17:38.6  5:40
           (49)   Blake Cilmi                 SO    17:58.9  5:46
  =========================================================================== 
    4      135      Williston Northampton School                   1:25:52.7  ( 8)
  =========================================================================== 
           5      Nick Hill                   SR    15:55.7  5:07
           16     Tyler Greenwood             SR    16:53.6  5:26
           28     Alexander German            JR    17:23.6  5:35
           41     Billy Ashenden              SR    17:45.5  5:42
           45     Nathaniel Markey            FR    17:54.3  5:45
           (50)   Bryan Soder                 JR    18:01.8  5:47
           (53)   Solomon Neuhaus             SO    18:03.9  5:48
  =========================================================================== 
    4      135      Concord Academy                                1:26:26.1  ( 10)
  =========================================================================== 
           14     Nathan Gamble               12    16:48.6  5:24
           19     Alex Berry                  12    16:55.1  5:26
           21     Reza Eshghi                 09    17:09.3  5:31
           25     Dhruv Sreenivas             11    17:19.2  5:34
           56     Andreas Byamana             10    18:13.9  5:51
           (78)   Joe LaRocca                 12    19:14.3  6:11
           (85)   Jake Byers                  12    19:36.9  6:18
  =========================================================================== 
    6      155      Suffield Academy                               1:26:34.0  ( 10)
  =========================================================================== 
           9      Daniel Krasemann            SO    16:08.7  5:11
           15     Ethan Ash                   FR    16:51.1  5:25
           27     Peter Kelley                SR    17:22.8  5:35
           47     Jonathan Walker             SO    17:56.4  5:46
           57     Daniel Mittelman            SR    18:15.0  5:52
           (58)   Milo Marcus                 JR    18:17.7  5:53
           (61)   Shane Donahue               SO    18:27.2  5:56

 
  =========================================================================== 
    7      177      Westminster School                             1:27:12.4  ( 8)
  =========================================================================== 
           7      Emmett DeKanter             SO    16:00.6  5:09
           39     Jordan Gabbidon             SR    17:38.0  5:40
           42     Teagan Stedman              JR    17:47.5  5:43
           43     Daniel Pinckney             FR    17:51.5  5:44
           46     John Kuzminskas             JR    17:54.8  5:45
           (67)   Matt Norris                 SO    18:34.9  5:58
           (71)   Justin Schuster             SO    18:41.2  6:00
  =========================================================================== 
    8      222      Trinity Pawling School                         1:29:05.0  ( 8)
  =========================================================================== 
           12     Will Estony                 SR    16:37.0  5:20
           37     Nate Tanner                 JR    17:36.8  5:39
           44     Luke Jorgensen              SR    17:53.2  5:45
           54     Hunter Olstein              SR    18:05.3  5:49
           75     Hunter Bardua               SO    18:52.7  6:04
           (76)   Chris Taylor                SR    19:09.1  6:09
           (80)   Nikolai Degenhardt          SR    19:20.1  6:13
  =========================================================================== 
    9      237      Landmark School                                1:29:52.6  ( 7)
  =========================================================================== 
           26     John Maher                  SR    17:22.3  5:35
           36     Kelly Butts-Spirito         JR    17:36.2  5:39
           52     Drew McNamee                SR    18:02.6  5:48
           60     Bryan Kelly                 JR    18:23.8  5:55
           63     Isaiah Castellucci          SO    18:27.7  5:56
           (69)   Tynan Reed                  JR    18:35.7  5:58
           (81)   Alec Hurst                  JR    19:22.0  6:14
  =========================================================================== 
    10      243      Avon Old Farms                                 1:30:09.1  ( 7)
  =========================================================================== 
           23     Chris Moore                 JR    17:11.2  5:31
           31     Carson Drew                 SR    17:32.8  5:38
           59     Sam Krupnikoff              SO    18:23.1  5:55
           64     Colin Anderson              FR    18:29.4  5:56
           66     Cal Votta                   SO    18:32.6  5:57
           (68)   Christian Hubbard           SO    18:35.6  5:58
           (91)   Ethan Damokosh              JR    20:55.4  6:44
  =========================================================================== 
    11      305      Wilbraham Monson Academy                       1:32:32.3  ( 6)
  =========================================================================== 
           38     Andrew Nagle                JR    17:37.0  5:40
           51     Yifan Qiu                   JR    18:02.1  5:48
           55     Adam Kugelmass              SO    18:13.3  5:51
           79     Cole Hansen                 SR    19:14.4  6:11
           82     Daniel Qin-Dong             SR    19:25.5  6:15
           (95)   SungJung Lien               FR    22:44.3  7:18
  =========================================================================== 
    12      327      Worcester Academy                              1:33:51.1  ( 9)
  =========================================================================== 
           35     Shiv Sharma                 11    17:35.1  5:39
           48     Luke Vining-Recklitis       11    17:58.4  5:46
           77     Zhangeldy Rakhimbekov       10    19:12.8  6:10
           83     Rahul Krishnan              10    19:28.2  6:16
           84     Matthew Adiletta            12    19:36.6  6:18
           (86)   Benjamin Goldsberry         12    19:38.0  6:19
           (90)   Samuel Odjidja              11    20:28.5  6:35


  =========================================================================== 
    13      344      Kingswood Oxford                               1:33:19.0  ( 10)
  =========================================================================== 
           62     Kyle Zimmerman              JR    18:27.5  5:56
           65     Ethan Pinkes                FR    18:30.4  5:57
           70     Owen Cotthaus               SR    18:40.4  6:00
           73     Noah Hawks-Ladds            SR    18:50.1  6:03
           74     Jack Antico                 SR    18:50.6  6:03
           (88)   Harry Krause                JR    19:56.7  6:25
           (89)   David Marotollo             JR    20:04.6  6:27
  =========================================================================== 
    14      438      Cushing Academy                                1:44:42.6  ( 7)
  =========================================================================== 
           72     Shoo Yonekawa               FR    18:48.9  6:03
           87     Stewart Delson              SO    19:51.9  6:23
           92     Ray Duan                    FR    21:57.7  7:03
           93     Marcus Choy                 SR    21:59.4  7:04
           94     Emile Baquerizo             JR    22:04.7  7:06
           (96)   Gavin Yang                  FR    22:50.5  7:20
           (97)   Jackson Stoever             JR    23:21.0  7:30


                     ***********************************************************
                           **   PLATTSYS.COM  TEAM CROSS COUNTRY RESULTS **
                     ***********************************************************
                





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates