Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Marc Robaczynski 2. Eric Stevenson 3. Jake Koteen 4. Ken Clark 5. Kenny Deroian
Top Female: 1. Stacy Kot 2. Colleen Fyfe 3. Jamie Crapser 4. Rebecca Chevalier 5. Melissa Bertellotti
2016 Granby 10K Road Race
Saturday May 7,2016 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Granby High School - Rte 10 - Granby, CT - rain - 50 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


***********************************************************************************************
10K RESULTS - PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

Overall Male : Marc Robaczynski Overall Female: Stacy Kot

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Marc Robaczynski 41M M4049 Avon CT 34:47 5:35 1/11 395
2 Eric Stevenson 31M M3039 Glastonbury CT 39:43 6:23 1/15 386
3 Jake Koteen 35M M3039 East Granby CT 40:07 6:27 2/15 343
4 Ken Clark 53M M5059 Somers CT 41:35 6:41 1/9 375
5 Kenny Deroian 32M M3039 Wethersfield CT 42:21 6:48 3/15 322
6 Michael Bonfatto 25M M2029 Bloomfield CT 44:02 7:05 1/7 313
7 John Shea 38M M3039 East Longmeadow MA 44:12 7:06 4/15 359
8 Rick Marks 36M M3039 Granby CT 44:31 7:09 5/15 374
9 Jason Terribile 28M M2029 Granby CT 44:48 7:12 2/7 392
10 Jon Kozlowski 40M M4049 West Hartford CT 45:54 7:23 2/11 344
11 David McGrath 32M M3039 West Hartford CT 46:17 7:26 6/15 349
12 Jeffrey Molson 54M M5059 Avon CT 46:30 7:28 2/9 351
13 Benjamin Hoisington 34M M3039 Enfield CT 46:34 7:29 7/15 389
14 Erik Christensen 38M M3039 Granby CT 46:38 7:30 8/15 373
15 Richard Juergens 51M M5059 Manchester CT 47:47 7:41 3/9 339
16 Jonathan Sterling 40M M4049 North Granby CT 47:56 7:42 3/11 367
17 Stacy Kot 29F F2029 Granby CT 48:05 7:44 1/8 342
18 Paul Westcott 36M M3039 Broad Brook CT 48:23 7:47 9/15 372
19 Andrew Veale 28M M2029 W. Simsbury CT 48:24 7:47 3/7 399
20 Colleen Fyfe 44F F4049 Granby CT 48:27 7:47 1/13 331
21 Jamie Crapser 34F F3039 Granby CT 48:50 7:51 1/11 320
22 Francis Armentano 60M M6069 North Granby CT 50:09 8:04 1/4 303
23 Daniel Ferrigno 39M M3039 Colchester CT 50:11 8:04 10/15 327
24 Steve Stickel 49M M4049 N. Granby CT 50:16 8:05 4/11 368
25 Larry Hunt 53M M5059 Granby CT 50:30 8:07 4/9 336
26 Patrick Stiegman 50M M5059 Canton CT 50:56 8:11 5/9 369
27 Rebecca Chevalier 26F F2029 Agawam MA 51:03 8:12 2/8 317
28 Dennis Brewer 45M M4049 North Granby CT 51:13 8:14 5/11 314
29 Ken Schulz 38M M3039 Granby CT 51:50 8:20 11/15 381
30 Melissa Bertellotti 27F F2029 West Hartford CT 52:32 8:27 3/8 309
31 Aubrey Schulz 38F F3039 Granby CT 52:48 8:29 2/11 380
32 Colby Custer 35F F3039 Granby CT 52:59 8:31 3/11 321
33 Richard Repasky 62M M6069 Barkhamsted CT 53:16 8:34 2/4 379
34 Zachary Karas 54M M5059 West Hartford CT 53:43 8:38 6/9 340
35 Alison Phelan 51F F5059 Peabody MA 53:43 8:38 1/8 388
36 Sean Richard 14M M0019 Canton CT 53:55 8:40 1/1 394
37 George Glider 76M M7099 Tyringham MA 54:15 8:43 1/1 383
38 Nikki Perry 46F F4049 Simsbury CT 54:28 8:45 2/13 390
39 Nick Sikorski 31M M3039 Granby CT 54:32 8:46 12/15 360
40 Nancy Eno 58F F5059 Wethersfield CT 54:47 8:48 2/8 326
41 Gregory Smith 26M M2029 West Hartford CT 54:52 8:49 4/7 363
42 DANIEL JANUSZ 43M M4049 WEST SIMSBURY CT 54:54 8:50 6/11 337
43 Angelika Stallmann 37F F3039 Westfield MA 54:59 8:50 4/11 366
44 Ede Stallmann 43M M4049 Westfield MA 55:00 8:51 7/11 365
45 Samantha Smith 17F F0019 Southwick MA 55:51 8:59 1/2 361
46 Corinne Molson 18F F0019 Avon CT 56:20 9:04 2/2 352
47 Brad Magyar 48M M4049 Enfield CT 56:25 9:04 8/11 385
48 Chris Benson 43M M4049 Granby CT 56:32 9:05 9/11 308
49 Nicole Malvezzi 31F F3039 Bristol CT 57:06 9:11 5/11 348
50 John Adams 59M M5059 Granby CT 57:54 9:19 7/9 301
51 Gina Furtak 27F F2029 Bristol CT 57:59 9:19 4/8 329
52 Melissa Veale 30F F3039 W. Simsbury CT 58:06 9:21 6/11 398
53 Renee Logan Myers 48F F4049 Tolland CT 58:08 9:21 3/13 347
54 Conor Shea 22M M2029 Newington CT 58:25 9:24 5/7 358
55 Curt Christensen 52M M5059 West Hartford CT 58:32 9:25 8/9 318
56 Sherri Condon 51F F5059 Middletown CT 58:34 9:25 3/8 319
57 Elaine Dill 67F F6069 Monson MA 58:41 9:26 1/1 323
58 Emily Boyd 42F F4049 N. Granby CT 58:58 9:29 4/13 396
59 Kolby Boyd 42M M4049 N. Granby CT 58:59 9:29 10/11 397
60 Ryan Broe 38M M3039 Prospect CT 59:35 9:35 13/15 384
61 Nick Bone 41M M4049 Longmeadow MA 59:37 9:35 11/11 312
62 Liz Bone 40F F4049 Longmeadow MA 59:38 9:35 5/13 311
63 Gregory Smith 51M M5059 Granby CT 59:47 9:37 9/9 362
64 Elizabeth Marion 57F F5059 W. Simsbury CT 59:52 9:38 4/8 378
65 Kara Goodniss 29F F2029 Vernon CT 59:53 9:38 5/8 334
66 Tomek Furtak 28M M2029 Bristol CT 1:00:50 9:47 6/7 330
67 Paul Uveges 39M M3039 Granby CT 1:01:24 9:52 14/15 376
68 Brian Behrens 28M M2029 Tolland CT 1:01:26 9:53 7/7 306
69 Laura Bachiochi 39F F3039 Windsor Locks CT 1:01:36 9:54 7/11 393
70 Paula Vicino 34F F3039 Marlborough CT 1:01:37 9:55 8/11 371
71 Mike Hoisington 60M M6069 Stephens City VA 1:01:43 9:56 3/4 391
72 Shannon Lira 26F F2029 Granby CT 1:03:01 10:08 6/8 346
73 ZULLY JIMENEZ 22F F2029 Hartford CT 1:05:49 10:35 7/8 338
74 Ellen Frank 45F F4049 Florence MA 1:06:10 10:38 6/13 328
75 Kimberly Evelti 36F F3039 East Hampton MA 1:06:10 10:38 9/11 382
76 Chris Behrens 31M M3039 New Hartford CT 1:06:41 10:43 15/15 304
77 Michelle Burnham 50F F5059 Southwick MA 1:07:05 10:47 5/8 315
78 Christene Mertes 48F F4049 West Granby CT 1:08:27 11:00 7/13 350
79 Mary Kay Rendock 53F F5059 Windsor CO 1:08:36 11:02 6/8 355
80 Carleen Bell 44F F4049 Granby CT 1:09:31 11:11 8/13 307
81 Martin Glendon 69M M6069 Windsor MA 1:10:08 11:17 4/4 333
82 Jennifer Bryant 36F F3039 Simsbury CT 1:10:30 11:20 10/11 377
83 Kathy Ellis 43F F4049 Weatogue CT 1:11:00 11:25 9/13 325
84 Dianne Bourogoin 44F F4049 Ellington CT 1:13:12 11:46 10/13 387
85 Nicki Remeika 51F F5059 Cromwell CT 1:14:56 12:03 7/8 354
86 Stacey Scussel 33F F3039 Windsor Locks CT 1:14:58 12:03 11/11 357
87 Jennifer Gorman 46F F4049 Granby CT 1:16:16 12:16 11/13 335
88 Emma Bowles 42F F4049 Simsbury CT 1:21:10 12:50 12/13 310
89 Tesia Durafourt 24F F2029 Southwick MA 1:28:18 14:12 8/8 324
90 L Kat 55F F5059 Tariffville CT 1:29:00 14:19 8/8 341
91 Sara Rock 40F F4049 Suffield CT 1:35:03 15:17 12/13 356


Top Male: 1. Marc Robaczynski 2. Eric Stevenson 3. Jake Koteen 4. Ken Clark 5. Kenny Deroian

Top Female: 1. Stacy Kot 2. Colleen Fyfe 3. Jamie Crapser 4. Rebecca Chevalier 5. Melissa Bertellotti

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates