Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2016 Gaylord Gauntlet 5K Obstacle Race
Sat June 25, 2016 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Gaylord Hospital Complex - Wallingford, CT || Partly Cloudy Skies || 83 degree
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                               2016 Gaylord Gauntlet 5K Obstacle Race
                Sat June 25, 2016 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
               Gaylord Hospital Complex - Wallingford, CT || Partly Cloudy Skies || 83 degree
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                     Overall Male : Pat Grevelding    Overall Female: Shannan Cavatorta
  
                              
                          *************************************************
                                   
                                   PLATTSYS.COM DIVISION LISTING 
   
                          *************************************************

DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

                **  FEMALE RESULTS: ** TOP 3 FEMALE FINISHERS ** 
                
  1    Shannan Cavatorta          36F F----    24:36  D 603  
  2    Alicia Decastro            19F F----    27:10  D 605  
  3    Katrina Reynolds           26F F----    30:13  6 257  

                **  FEMALE RESULTS: 19 and under ** 
                
  1    Rachael Lefebvre           19F F0019    33:10  1 12   
  2    Jacqueline Theroux         16F F0019    36:50  9 449  
  3    Brooke Marschner           15F F0019    39:05  5 220  
  4    Emily Dryfoos              15F F0019    39:36  B 547  
  5    monica marcello            19F F0019    39:50  5 245  

                **  FEMALE RESULTS:  20 - 29 ** 
                
  1    Mackenzie Holland          25F F2029    33:43  A 474  
  2    Angela Bosco               22F F2029    34:47  B 517  
  3    Patrizia Bosco             25F F2029    35:29  B 516  
  4    Joan Miller                20F F2029    37:59  8 395  
  5    Lena Walton                20F F2029    42:33  4 155  

                **  FEMALE RESULTS:  30 - 39 ** 
                
  1    Sharon Harper              34F F3039    32:45  6 284  
  2    Sarah Ritter               33F F3039    32:52  1 17   
  3    Ariel Cosgrove             30F F3039    35:29  7 332  
  4    Jeanmarie Simpson          34F F3039    36:35  2 65   
  5    Laureen Harper             30F F3039    36:46  6 283  

                **  FEMALE RESULTS:  40 - 49 ** 
                
  1    Tricia Coppola             41F F4049    33:27  C 559  
  2    lisa corrone               48F F4049    34:05  6 292  
  3    Lorraine Cullen            43F F4049    34:58  1 39   
  4    Courtney Cosgrove          42F F4049    35:22  7 333  
  5    Vicki-Lynn Greco           46F F4049    35:58  C 562  

                **  FEMALE RESULTS:  50 - 59 ** 
                
  1    Beverly Teixiera           50F F5059    37:10  5 209  
  2    Lauren Fotos               53F F5059    43:19  A 462  
  3    Noreen Buckley             54F F5059    44:56  A 453  
  4    Diane Wilbur               50F F5059    45:01  D 610  
  5    Tammy Maher                58F F5059    46:38  1 1    

                **  FEMALE RESULTS:  60 and over ** 
                
  1    Debbie Perrone             61F F6099    45:25  A 489  
  2    Robin Laskarzewski         61F F6099    48:29  A 478  
  3    Susan Loza                 61F F6099    49:18  8 377  
  4    Patricia Coppola           67F F6099    57:38  A 460  
  5    Sheree Ruck                60F F6099  1:07:02  A 491  

 

                **   ** DISABLED FEMALE CATEGORY FINISHERS ** 
                
  1    Tara Frey *                41F FCLYD  1:14:32  9 429  
  2    Grit Rorrio *              44M MCLYD  1:29:51  7 304  
  3    Kim Lowman *               33F FCLYD  1:29:51  7 303  
  4    Rachel Grusse *            23F FCLYD  3:04:28  3 136  


DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

                **  MALE RESULTS:  ** TOP MALE RESULTS:  FINISHERS ** 
                
  1    Pat Grevelding             38M M----    21:37  1 42   
  2    Pete Grevelding            39M M----    21:48  1 41   
  3    James Head                 37M M----    24:01  1 10   

                **  MALE RESULTS:  19 and under **
                
  1    Jack Wilbur                14M M0019    25:11  D 611  
  2    Zachary Magoon             14M M0019    26:06  D 608  
  3    Louis Ortiz                18M M0019    28:44  B 528  
  4    Andrew Benson              16M M0019    28:47  B 511  
  5    Nicholas Ortiz             12M M0019    28:48  B 530  

                **  MALE RESULTS:   20 - 29 ** 
                
  1    Ryan Powers                28M M2029    24:40  C 599  
  2    Mike Schroeder             26M M2029    26:48  A 461  
  3    Conor Holland              26M M2029    28:51  A 473  
  4    joseph giannelli jr        23M M2029    29:20  A 468  
  5    Ryan Stein                 26M M2029    30:50  8 376  

                **  MALE RESULTS:   30 - 39 ** 
                
  1    Chris Cavatorta            38M M3039    24:43  D 604  
  2    Gary Belanger              36M M3039    28:03  5 232  
  3    Jorge De La Rosa           33M M3039    29:07  7 320  
  4    Daniel Van Ness            35M M3039    34:43  4 168  
  5    Pushkar Khanna             38M M3039    34:56  C 564  

                **  MALE RESULTS:   40 - 49 ** 
                
  1    Christopher Cullen         41M M4049    25:43  1 37   
  2    Tommy Downing              48M M4049    27:05  1 40   
  3    Jason Magoon               42M M4049    27:22  D 606  
  4    Anthony Scotti             49M M4049    27:46  1 46   
  5    David Lindstrom            44M M4049    29:52  1 13   

                **  MALE RESULTS:   50 - 59 ** 
                
  1    Mike Voisine               53M M5059    27:06  1 48   
  2    John Wilbur                51M M5059    29:14  D 609  
  3    Gerry Maroney              50M M5059    32:00  8 364  
  4    John Mansolf               53M M5059    32:17  5 206  
  5    Gary Marks                 54M M5059    33:27  C 565  

                **  MALE RESULTS:   60 and over ** 
                
  1    Wally Harper               62M M6099    37:06  6 285  
  2    Edward McCarver            65M M6099    37:52  7 340  
  3    Steve Holland              61M M6099    41:55  A 470  
  4    John Battista              72M M6099    44:20  3 147  
  5    Gerard Phipps              61M M6099    54:00  7 344  

                **   ** DISABLED MALE CATEGORY FINISHERS ** 
                
  1    Chris Evans *              54M MCLYD  1:01:39  5 211  
  2    Thomas Bish *              58M MCLYD  1:16:10  7 307  
  3    John Redfield *            53M MCLYD  1:16:19  7 313  
  4    Aisha Khan *               34M MCLYD  1:25:07  5 216  

                          *************************************************
                                   
                                        PLATTSYS.COM 5K RESULTS       
   
                          *************************************************

 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates