Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

2015 S Windsor Freedom Run 5K Road Race
S Windsor Community Center - Nevers Rd -South Windsor, CT - Slight Rain
Saturday May 16, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com

                             2015 S Windsor Freedom Run 5K Road Race
                     S Windsor Community Center - Nevers Rd -South Windsor, CT - Slight Rain
                  Saturday May 16, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
         
   ***********************************************************************************************
                         
                                DIVISION RESULTS AT PLATTSYS.COM 
           
   ***********************************************************************************************


                         Overall Male : Alex Biron    Overall Female: Claudia Kefor

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Rebecca Chernik               12F F0012  South windsor CT        23:31     31
  2  Audrey Kefor                  12F F0012  Glastonbury CT          25:33     45
  3  Kayden Burke                  11F F0012  SOUTH WINDSOR CT        30:30     11

                        FEMALE RESULTS:    16 to 20  

  1  Olivia Zaino                  16F F1620  South Windsor CT        28:36     60

                        FEMALE RESULTS:    21 to 29  

  1  Brittany Williams             27F F2129  Windsor CT              23:10     62

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Leanne Wheeler                39F F3039  South Windsor CT        22:30     40
  2  Erica Veil                    30F F3039  Saint Paul MN           25:14      7
  3  Ramona Veil                   33F F3039  Fitchburg WI            25:32      6

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Renee Morrell                 45F F4049  South Windsor CT        28:24     66
  2  Lisa Zaino                    40F F4049  South Windsor CT        28:39     61
  3  Robin Lagasse                 43F F4049  South Windsor CT        31:22     22

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Claudia Kefor                 54F F5059  Glastonbury CT          20:36     46
  2  Barbara Daniels               52F F5059  South Windsor CT        23:53     32

                        FEMALE RESULTS:    60 and over  

  1  Barbara Maloney               69F F60++  Tolland CT              29:04     49
  2  Daria Plummer                 71F F60++  South Windsor CT        43:10     23

 
DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Luke Reed                     12M M0012  South Windsor CT        21:03      3
  2  Cooper Castellone             12M M0012  South Windsor CT        28:11     25
  3  Ethan Burke                    8M M0012  SOUTH WINDSOR CT        31:31     12

                          MALE RESULTS:    13 to 15  

  1  Bryce Castellone              15M M1315  South Windsor CT        22:13     24

                          MALE RESULTS:    16 to 20  

  1  Alex Biron                    17M M1620  South Windsor CT        17:37     29
  2  Jonathan Ockert               19M M1620  South Windsor CT        19:01     65
  3  Daniel Ray                    19M M1620  South Windsor CT        19:47     54

                          MALE RESULTS:    21 to 29  

  1  Dylan Jennings                23M M2129  South Windsor CT        18:21     35
  2  Stefan Keller                 24M M2129  Hartford CT             18:25     36
  3  Allen Pangilinan              28M M2129  South Windsor CT        21:02     48

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Shaun Earley                  33M M3039  South Windsor CT        25:41     33

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Dave Goodale                  49M M4049  South Windsor CT        19:20     59
  2  Steve Carty                   41M M4049  S. Windsor CT           20:11     13
  3  David Biron                   43M M4049  South Windsor CT        21:07     28

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Glenn Zinn                    52M M5059  S Windsor CT            21:36     42
  2  Randall McHugh                52M M5059  West Hartford CT        21:49     41
  3  Ed Kefor                      57M M5059  Glastonbury CT          23:08     47

                          MALE RESULTS:    60 and over  

  1  Floyd Armstrong               63M M60++  South Windsor CT        28:51     63
  2  Art Sladyk                    70M M60++  South Windsor CT        38:58     39
  3  Peter DeMallie                63M M60++  South Windsor CT        43:11     68




   ***********************************************************************************************
                              PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates