Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

2015 Lyme Research Alliance 5K Road Race
Sunday April 26,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Cove - Stamford CT - Sunny 50 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                              2015 Lyme Research Alliance 5K Road Race
              Sunday April 26,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
                               Cove - Stamford CT - Sunny 50 degrees 
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
    
 
   ***********************************************************************************************
                           DIVISION 5K RESULTS AT PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************

                       Overall Male : Keith Cuttite    Overall Female: Dana Blanchard

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:   09 and under ** 

  1  Rose Hopwood                   9F F0009  Trumbull CT             34:05    117

                        FEMALE RESULTS:    10 to 19  

  1  Sophia Hopwood                14F F1019  Trumbull CT             23:00    122
  2  Sarah Endres                  17F F1019  New canaan CT           24:57    230
  3  Abigail Pruchnicki            14F F1019  Naugatuck CT            27:24    183
  4  Kendall Richmond              13F F1019                          30:14    168

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Dana Blanchard                20F F2029  Greenwich CT            20:34    202
  2  Saryn Kunajukr                20F F2029                          24:08    134
  3  Chelsey Altomano              28F F2029  Old Greenwich CT        27:02    235
  4  Nataliya Kushta               20F F2029  Stratford CT            27:09    191

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Lisa Hanelt                   30F F3039  Milford CT              27:08    114
  2  Christie McKenzie             30F F3039  Trumbull CT             28:20    143
  3  April Lionberger              30F F3039  Glastonbury CT          31:35    137
  4  Amanda Olyha                  30F F3039  Fairfield CT            32:14    154

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Betsy Hopwood                 40F F4049  Trumbull CT             25:32    116
  2  Jennifer Iaccarino            40F F4049  Trumbull CT             28:06    307
  3  Alison Hopwood                40F F4049  Trumbull CT             29:32    119
  4  Brenda Tananbaum              40F F4049  Old Greenwich CT        29:43    175

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Janice Lodato                 50F F5059  Greenwich CT            27:21    139
  2  Stephanie Duncan              53F F5059  Fairfield CT            28:43    232
  3  Joanne Mortimer               50F F5059  Stamford CT             33:16    149
  4  Catrine Mattsson              50F F5059  Cos Cob CT              33:17    142

                        FEMALE RESULTS:    60 to ++  

  1  Maria Jacobs                  60F F60++  New York NY             32:08    126
  2  Anita Eng                     60F F60++  Old Greenwich CT        33:19    109
  3  Joann Desrochers              60F F60++  Stamford CT             33:33    304
  4  Sharon Slocum                 60F F60++  South Salem NY          33:54    172

                              2015 Lyme Research Alliance 5K Road Race
              Sunday April 26,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
                               Cove - Stamford CT - Sunny 50 degrees 
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                       Overall Male : Keith Cuttite    Overall Female: Dana Blanchard

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:   09 and under ** 

  1  Evan Lionberger                9M M0009  Glastonbury CT          31:35    138

                          MALE RESULTS:    10 to 19  

  1  Robinson Quinn                17M M1019  Norwalk CT              21:51    216
  2  Connor Bailo                  15M M1019  Trumbull CT             22:00    222
  3  Corey Duncanson               13M M1019                          23:38    108
  4  Kyle Strogoff                 14M M1019  Ashford CT              24:27    173

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Nick Karen Chekas             20M M2029  Canton Ct               20:31    130
  2  AJ Lee                        20M M2029                          21:30    136
  3  Ryan Wrabel                   29M M2029  Fairfield CT            22:38    189
  4  Eric Revich                   20M M2029  Jersey City NJ          27:53    166

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Keith Cuttite                 37M M3039  Norwalk CT              19:10    221
  2  Thomas Reinckens              30M M3039  Darien CT               20:53    165
  3  Peter Scott                   30M M3039  New York NY             23:51    171
  4  Ffrank Altomano               31M M3039  Old Greenwich CT        28:15    234

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Michael Racanello             47M M4049  Cortlandt Manor NY      20:21    184
  2  Roland Wauthier               40M M4049  Norwalk CT              22:52    192
  3  Guest 2 of Nela Amaral        40M M4049                          28:47    152
  4  Levon Kazarian                49M M4049  Greenwich CT            33:19    237

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Mike Tamborrino               50M M5059  Stamford CT             27:44    209
  2  Tim Savisky                   53M M5059  Hartford CT             30:13    214
  3  Stephen Arndt                 54M M5059  Woodbridge CT           31:18    187
  4  Joseph Kapustynski            50M M5059  Darien CT               33:14    129

                          MALE RESULTS:    60 to ++  

  1  Ross Jacobs                   60M M60++                          31:38    127
  2  Pat Kane                      65M M60++  Delmar NY               34:37    185

  

   ***********************************************************************************************
                              PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates