Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Wesleyan University Development T & F Meet # 2
Monday Dec 15, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University
Plattsys Timing & Results || Middletown, CT

                    Wesleyan University Development T & F  Meet # 2
               Monday Dec 15, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University
                      Plattsys Timing & Results || Middletown, CT
               
               ******************************************************
               
                                  GIRLS  RESULTS
               
                        55 -   55H - 1600 - SP  - LJ  - HJ - SMR
                           
                  
               *****************************************************
                                  
 
 
Event 22  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   271 Nahounou, Yasmine   SR Bloomfield HS             9.40   1 
  2   299 Zadroga, AmyErin    SO East Catholic            10.08   1 
  3   354 Lynch, Maddie       JR seymour high             10.16   1 
  4   455 Angrand, Christine  SR Woodland Reg             10.52   1 
  5   287 McPherson, Chantei  SR Classical Magnet         10.58   1 
  6   456 Angrand, Michelle   SR Woodland Reg             10.82   1 
  7   253 Sato, Hanna         SO Bethel HS                10.88   3 
  8   357 Sohatska, Tanya     SO seymour high             11.15   2 
  9   383 Van Epps, Rylee     -- Southington              11.21   2 
 10   310 Eldridge, Julia     SO O.H. Platt HS            11.51   4 
 11   430 Dias, Cynthia       SO Wolcott High             11.64   3 
 12   334 Lewandowski, Autum  JR Platt Tech               11.82   1 
 13   407 Hollister, Brianna  FR University HS            11.88   3 
 14   390 Deschenes, Morgan   SR St. Paul Chs             12.12   4 
 15   340 Roy, Kimberly       SR Platt Tech               12.39   2 
 16   399 Thibodeau, Becca    SO St. Paul Chs             12.46   3 
 17   451 Vaccarelli, Angeli  SO Wolcott High             12.47   4 
 18   360 Brown, Allie        -- Southington              12.61   2 
 19   326 Harrington, Rachel  JR Platt Tech               12.64   1 
 20   331 Lanese, Mae         SO Platt Tech               12.71   2 
 21   328 Hernandez, Yasmin   JR Platt Tech               12.85   3 
 22   431 Eidukaityte, Amand  SO Wolcott High             12.90   4 
 23   347 Vasquez, Alissa     SR Platt Tech               12.91   2 
 24   470 Rosato, Abby        SR Woodland Reg             12.93   3 
 25   312 Lattman, Callie     SO O.H. Platt HS            13.42   4 
 26   316 Betlej, Allison     SR Platt Tech               13.47   2 
 
 
 
Event 21  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   258 Belvit, Erica       JR Bloomfield HS             7.55   1 
  2   261 Cavalier, Adia      SO Bloomfield HS             7.62   1 
  3   279 Clarke, Oniesha     SR Chase Collegiate          7.70   1 
  4   270 Mills, Andrea       SO Bloomfield HS             7.87   1 
  5   277 Roberts, Tashay     SR Bloomfield HS             7.92   1 
  6   282 Forbes, Kiara       SR Classical Magnet          8.10   8 
  7   317 Boone, Taylor       SR Platt Tech                8.12   5 
  8   266 Harris, Jahleah     FR Bloomfield HS             8.16   1 
  9   365 Howe, Jessica       -- Southington               8.20   2 
 10   275 Pouncey, Nyla       SO Bloomfield HS             8.32   3 
 11   379 Romano, Raquel      SR Southington               8.37   1 
 12   458 Drozdowski, Clara   JR Woodland Reg              8.37   3 
 13   352 Johnson, Becca      FR seymour high              8.39   7 
 14   411 Scarlett, Laytanya  FR University HS             8.39   3 
 15   291 Pryce, Kadian       SO Classical Magnet          8.47  15 
 16   285 Junor, Jane         -- Classical Magnet          8.49  10 
 17   446 Riviezzo, Taylor    FR Wolcott High              8.51  10 
 18   407 Hollister, Brianna  FR University HS             8.60   2 
 19   290 Perez Cruz, Lisham  -- Classical Magnet          8.61  13 
 20   262 Cruz, Xiomara       FR Bloomfield HS             8.62   4 
 21   384 Whitehead, Rosalie  -- Southington               8.63   5 
 22  1411 unknown(442), H4l6     UNA                       8.64   4 
 23   443 Neal, Monika        JR Wolcott High              8.66   6 
 24   418 Ciarcia, Natalie    SO Wethersfield              8.67   3 
 25   280 Bastien-Edwards, B  SO Classical Magnet          8.68  12 
 26   468 Polletta, Gianna    SO Woodland Reg              8.76   4 
 27   449 Ruegg, Jackie       SO Wolcott High              8.76   8 
 28   456 Angrand, Michelle   SR Woodland Reg              8.77   2 
 29   455 Angrand, Christine  SR Woodland Reg              8.78   2 
 30   276 Roberts, Savannah   SO Bloomfield HS             8.78   2 
 31   422 Peak, Emma          SO Wethersfield              8.80   2 
 32   369 Maxwell, Mya        -- Southington               8.80   4 
 33   464 Mitchell, Kelsey    JR Woodland Reg              8.84   3 
 34   442 Morales, Marissa    FR Wolcott High              8.85  15 
 35   408 LaSalle, Alexis     SR University HS             8.89   5 
 36   394 Lipka, Kara         JR St. Paul Chs              8.89   2 
 37   347 Vasquez, Alissa     SR Platt Tech                8.90   8 
 38   414 Sznaj, Toby         JR University HS             8.92   9 
 39   453 Wright, Lauren      FR Wolcott High              8.92  10 
 40   310 Eldridge, Julia     SO O.H. Platt HS             8.94  11 
 41  1154 unknown, 154           University HS             8.94   8 
 41   469 Poryanda, Emma      SR Woodland Reg              8.94   6 
 43   315 Allen, Nicole       SR Platt Tech                8.95   4 
 44   326 Harrington, Rachel  JR Platt Tech                8.97   3 
 45   430 Dias, Cynthia       SO Wolcott High              8.98   7 
 46   466 Plasky, Samantha    SO Woodland Reg              8.99   6 
 47   342 Saunders, Cheyene   FR Platt Tech                9.00  15 
 48   339 Reveron, Johanna    JR Platt Tech                9.00  13 
 49   399 Thibodeau, Becca    SO St. Paul Chs              9.03   5 
 50  1343 H 10 L1, #343          UNA                       9.04  10 
 51   390 Deschenes, Morgan   SR St. Paul Chs              9.06   4 
 52   254 Weiner, Amanda      FR Bethel HS                 9.09  11 
 53   415 Allen, Kady         SO Wethersfield              9.12   4 
 54   421 Olwert, Mykayla     FR Wethersfield              9.17   5 
 55   431 Eidukaityte, Amand  SO Wolcott High              9.19   9 
 56   450 Thibault, Rachel    SO Wolcott High              9.20  14 
 57   355 Minalga, Shari      SO seymour high              9.23   9 
 58   283 Griffin, Jacquelyn  JR Classical Magnet          9.26  11 
 59   425 Troy, Chloe         FR Wethersfield              9.27   6 
 60   340 Roy, Kimberly       SR Platt Tech                9.27   2 
 61   395 McPhee, Emma        FR St. Paul Chs              9.29   7 
 62   319 Daly, Erin          JR Platt Tech                9.29  13 
 63   328 Hernandez, Yasmin   JR Platt Tech                9.30  11 
 64   401 Wilton, Dana        JR St. Paul Chs              9.34   6 
 65   373 Pizzitola, Lia      -- Southington               9.36   3 
 66   327 Hernandez, Brandi   JR Platt Tech                9.38  13 
 67   406 Gordan, Zyann       JR University HS             9.43   7 
 68   393 LaCourciere, Sara   JR St. Paul Chs              9.45   3 
 69   346 Vargas, Brenda      JR Platt Tech                9.46   9 
 70   454 Accetura, Kailyn    JR Woodland Reg              9.47   5 
 71   274 Pierce, Briana      FR Bloomfield HS             9.48  12 
 72   413 Szabo, Colleen      JR University HS             9.48   1 
 73   338 Rafael, Nathalie    SR Platt Tech                9.49  10 
 74   350 Findley, Rebecca    FR seymour high              9.49   8 
 75   448 Rosato, Kaitlyn     FR Wolcott High              9.49  12 
 76   445 Notation, Allison   JR Wolcott High              9.50  11 
 77   397 Sabino, Isabella    SR St. Paul Chs              9.51   9 
 78   417 Catricala, Veronic  JR Wethersfield              9.55   8 
 79   405 Ettienne, Bless     FR University HS             9.59   6 
 80   429 D-Amico, Stephanie  SO Wolcott High              9.59  15 
 81   427 Chance, Chloe       SO Wolcott High              9.65  15 
 82   434 Gervase, Maddi      SR Wolcott High              9.68   7 
 83   387 Capparella, Anna    JR St. Paul Chs              9.70  10 
 84   341 Sanwald, Samantha   JR Platt Tech                9.74   7 
 85   312 Lattman, Callie     SO O.H. Platt HS             9.79  12 
 86   444 Nelson, Nicole      SO Wolcott High              9.80  10 
 87   433 Forrest, Maddi      SR Wolcott High              9.84  12 
 88   439 McEvoy, Emily       FR Wolcott High              9.91  14 
 89   324 Girardi, Jocelynn   SO Platt Tech                9.93  14 
 90   461 Lynch, Megan        SR Woodland Reg              9.99   5 
 91   388 Carpenter, Maggie   JR St. Paul Chs             10.00  13 
 92   316 Betlej, Allison     SR Platt Tech               10.09   6 
 93   428 Costello, Carrigan  SO Wolcott High             10.09  11 
 94   400 Vilhotti, Emily     SR St. Paul Chs             10.15  12 
 95   344 Soriano, Dy-Aija    SO Platt Tech               10.20  11 
 96   398 Terra, Libby        SO St. Paul Chs             10.23  11 
 97   416 Birritta, Valentin  JR Wethersfield             10.24   7 
 98   335 Martin, Destiny     JR Platt Tech               10.27   5 
 99   337 Pineiro, Isabella   SO Platt Tech               10.27   6 
 99   322 Figueroa, Janielle  SO Platt Tech               10.27  12 
101   419 Labbie, Briyanna       Wethersfield             10.34   9 
102   336 Nodiff, Lily        FR Platt Tech               10.34  14 
103   318 Carroll, Amber      SO Platt Tech               10.38  13 
104   343 Shashinka, Maria    SR Platt Tech               10.41   9 
105   432 Forrest, Anna       FR Wolcott High             10.43  12 
106   323 Gauthier, Emily     FR Platt Tech               10.61   9 
107   321 Estrada, Blanca     FR Platt Tech               10.64   7 
108   329 Jasso, Tiffany      JR Platt Tech               10.76   8 
109   391 Kennedy, Brittany   SR St. Paul Chs             10.99   8 
110   457 Atallah, Clara      SR Woodland Reg             11.21   4 
111   325 Guzman, Karina      JR Platt Tech               12.36  10 
 
Event 28  Girls 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   359 Angelillo, Erin     -- Southington            5:37.48   1 
  2   464 Mitchell, Kelsey    JR Woodland Reg           5:58.02   1 
  3   460 Kiley, Stephanie    SR Woodland Reg           6:05.02   1 
  4   370 Mellitt, Katherine  SR Southington            6:05.22   1 
  5   377 Ritchie, Faith      JR Southington            6:12.05   1 
  6   374 Pliego, Jami        JR Southington            6:12.47   1 
  7   458 Drozdowski, Clara   JR Woodland Reg           6:12.52   1 
  8   333 Lewandowski, Amber  JR Platt Tech             6:12.77   1 
  9   358 Albert, Megan       SR Southington            6:13.37   1 
 10   277 Roberts, Tashay     SR Bloomfield HS          6:14.87   1 
 11   465 Noreika, Emilie     FR Woodland Reg           6:23.34   2 
 12   332 Lewandowski, Alyss  JR Platt Tech             6:24.51   2 
 13   259 Blackwin, Jahlyssa  SO Bloomfield HS          6:25.45   2 
 14   467 Poehailos, Bianca   -- Woodland Reg           6:29.94   2 
 15   319 Daly, Erin          JR Platt Tech             6:35.06   2 
 16   288 Moran, Margaret     FR Classical Magnet       6:36.13   2 
 17   252 Mello, Sarah        SO Bethel HS              6:36.32   3 
 18   371 Palinkos, Erin      -- Southington            6:36.90   2 
 19   320 Dooher, Liz         FR Platt Tech             6:38.35   2 
 20   366 Imme, Alexa         -- Southington            6:38.53   2 
 21   454 Accetura, Kailyn    JR Woodland Reg           6:39.00   2 
 22   375 Pliego, Kali        JR Southington            6:41.75   2 
 23   435 Gould, Mackenzie    SO Wolcott High           6:42.75   3 
 24   409 Nogiec, Taylor      SO University HS          6:45.65   3 
 25   447 Romeo, Lauren       SO Wolcott High           6:50.05   3 
 26   363 Harton, Taylor      FR Southington            6:51.89   3 
 27   462 Machado, Erin       SO Woodland Reg           6:54.25   2 
 28   367 Koba, Kelly         -- Southington            6:57.57   2 
 29   281 Campbell, Jayde     FR Classical Magnet       7:00.15   3 
 30   368 Martin, Erin        -- Southington            7:02.26   2 
 31   438 McCormack, Mary Ro  SO Wolcott High           7:06.14   3 
 32   385 Woodruff, Michelle  -- Southington            7:09.42   1 
 33   380 Shafran, Ashley     -- Southington            7:14.75   2 
 34   311 Khanbabaeva, Shakh  SO O.H. Platt HS          7:18.15   3 
 35   381 Shugrue, Anna       FR Southington            7:18.55   1 
 36   362 Comparone, Hannah   -- Southington            7:22.30   3 
 37   400 Vilhotti, Emily     SR St. Paul Chs           7:27.51   3 
 38   386 Zajac, Patrycja     -- Southington            7:38.42   2 
 39   295 Stasiak, Kayla      JR Classical Magnet       8:41.93   3 


 
Event 32  Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   356 Murphy, Jill        JR seymour high          14-01.50      4.30m 
  2   463 Menzies, Jazmyn     SR Woodland Reg          13-11.00      4.24m 
  3   351 Fryc, Gosia         SO seymour high          13-08.00      4.16m 
  3   446 Riviezzo, Taylor    FR Wolcott High          13-08.00      4.16m 
  5   459 Jurzynski, Courtne  SR Woodland Reg          13-06.50      4.12m 
  6   266 Harris, Jahleah     FR Bloomfield HS         13-06.00      4.11m 
  7   287 McPherson, Chantei  SR Classical Magnet      13-05.50      4.10m 
  8   289 Myers, Shania       SR Classical Magnet      13-05.00      4.08m 
  8   334 Lewandowski, Autum  JR Platt Tech            13-05.00      4.08m 
 10   352 Johnson, Becca      FR seymour high          13-02.00      4.01m 
 11   365 Howe, Jessica       -- Southington           13-01.00      3.98m 
 12   430 Dias, Cynthia       SO Wolcott High          13-00.00      3.96m 
 13   443 Neal, Monika        JR Wolcott High          12-11.00      3.93m 
 14   293 Salmon, Briana      SR Classical Magnet      12-10.50      3.92m 
 15   315 Allen, Nicole       SR Platt Tech            12-10.00      3.91m 
 16   270 Mills, Andrea       SO Bloomfield HS         11-10.50      3.61m 
 17   466 Plasky, Samantha    SO Woodland Reg          11-00.00      3.35m 
 18   299 Zadroga, AmyErin    SO East Catholic         10-08.00      3.25m 
 19   376 Riddick, Taylor     -- Southington           10-07.00      3.22m 
 20   346 Vargas, Brenda      JR Platt Tech            10-01.50      3.08m 
 21   448 Rosato, Kaitlyn     FR Wolcott High          10-00.00      3.04m 
 22   282 Forbes, Kiara       SR Classical Magnet       9-10.50      3.00m 
 23   468 Polletta, Gianna    SO Woodland Reg           9-10.00      2.99m 
 24   345 Urena, Benorqui     FR Platt Tech             9-09.50      2.98m 
 25   338 Rafael, Nathalie    SR Platt Tech             9-06.00      2.89m 
 26   285 Junor, Jane         -- Classical Magnet       9-03.50      2.83m 
 27   344 Soriano, Dy-Aija    SO Platt Tech             8-07.00      2.61m 
 28   268 Jones, Brittany     SO Bloomfield HS          8-04.00      2.54m 
 29   433 Forrest, Maddi      SR Wolcott High           7-07.00      2.31m 
 30   321 Estrada, Blanca     FR Platt Tech             7-05.00      2.26m 
 --   279 Clarke, Oniesha     SR Chase Collegiate            ND            
 --   276 Roberts, Savannah   SO Bloomfield HS             FOUL            
 --   434 Gervase, Maddi      SR Wolcott High              FOUL            
 --   399 Thibodeau, Becca    SO St. Paul Chs              FOUL            
 --   450 Thibault, Rachel    SO Wolcott High              FOUL            
 --   269 Jones, Zenobia      SR Bloomfield HS             FOUL            
 --   342 Saunders, Cheyene   FR Platt Tech                FOUL            
 --   341 Sanwald, Samantha   JR Platt Tech                FOUL            
 --   318 Carroll, Amber      SO Platt Tech                FOUL            
 --   347 Vasquez, Alissa     SR Platt Tech                FOUL            
 --   339 Reveron, Johanna    JR Platt Tech                FOUL            
 --   405 Ettienne, Bless     FR University HS             FOUL            
 --   392 Kozakiewicz, Shea   JR St. Paul Chs              FOUL            
 --   316 Betlej, Allison     SR Platt Tech                FOUL            
 --   414 Sznaj, Toby         JR University HS             FOUL            
 
Event 35  Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   409 Nogiec, Taylor      SO University HS          4-10.00      1.47m 
  1   463 Menzies, Jazmyn     SR Woodland Reg           4-10.00      1.47m 
  3   256 Anderson, Monique   FR Bloomfield HS          4-10.00      1.47m 
  4   260 Brown, Cheyenne     SO Bloomfield HS          4-08.00      1.42m 
  5   356 Murphy, Jill        JR seymour high           4-06.00      1.37m 
  6   459 Jurzynski, Courtne  SR Woodland Reg           4-06.00      1.37m 
  7   354 Lynch, Maddie       JR seymour high           4-06.00      1.37m 
  8   326 Harrington, Rachel  JR Platt Tech             4-04.00      1.32m 
  9   347 Vasquez, Alissa     SR Platt Tech             4-04.00      1.32m 
 10   334 Lewandowski, Autum  JR Platt Tech             4-04.00      1.32m 
 11   293 Salmon, Briana      SR Classical Magnet       4-02.00      1.27m 
 11   289 Myers, Shania       SR Classical Magnet       4-02.00      1.27m 
 11   443 Neal, Monika        JR Wolcott High           4-02.00      1.27m 
 11   357 Sohatska, Tanya     SO seymour high           4-02.00      1.27m 
 11   331 Lanese, Mae         SO Platt Tech             4-02.00      1.27m 
 16   274 Pierce, Briana      FR Bloomfield HS          4-00.00      1.21m 
 16   350 Findley, Rebecca    FR seymour high           4-00.00      1.21m 
 16   430 Dias, Cynthia       SO Wolcott High           4-00.00      1.21m 
 --   286 Mathis, Yunique     SO Classical Magnet            NH            
 --   338 Rafael, Nathalie    SR Platt Tech                  NH            
 --   444 Nelson, Nicole      SO Wolcott High                NH            
 
Event 36  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   263 Estelle, Faith      SR Bloomfield HS         34-10.75     10.63m 
  2   264 Ferguson, Kimmoi    SR Bloomfield HS         32-11.25     10.03m 
  3   273 Okasia, Danika      SR Bloomfield HS         32-00.50      9.76m 
  4   313 Marlena, Rule       SR O.H. Platt HS         29-04.50      8.95m 
  5   470 Rosato, Abby        SR Woodland Reg          29-00.00      8.83m 
  6   404 Donzo, Fatu         JR University HS         28-11.00      8.81m 
  7   444 Nelson, Nicole      SO Wolcott High          27-10.00      8.48m 
  8   375 Pliego, Kali        JR Southington           27-02.00      8.28m 
  9   353 Litwa, Jessica      JR seymour high          27-01.50      8.26m 
 10   364 Howe, Amanda        -- Southington           26-03.75      8.02m 
 11   297 DeRosa, Nicole      SR East Catholic         25-11.50      7.91m 
 12   268 Jones, Brittany     SO Bloomfield HS         25-09.50      7.86m 
 13   338 Rafael, Nathalie    SR Platt Tech            24-09.25      7.55m 
 14   278 Wilson, Justyce     FR Bloomfield HS         24-04.75      7.43m 
 15   283 Griffin, Jacquelyn  JR Classical Magnet      23-11.00      7.28m 
 16   334 Lewandowski, Autum  JR Platt Tech            23-08.50      7.22m 
 17   347 Vasquez, Alissa     SR Platt Tech            23-03.00      7.08m 
 18   296 Delice, Celine      JR East Catholic         23-02.25      7.06m 
 19   294 Saluk, Tabitha      JR Classical Magnet      22-11.75      7.00m 
 20   450 Thibault, Rachel    SO Wolcott High          22-05.50      6.84m 
 21   391 Kennedy, Brittany   SR St. Paul Chs          21-09.25      6.63m 
 22   397 Sabino, Isabella    SR St. Paul Chs          21-03.00      6.47m 
 23   400 Vilhotti, Emily     SR St. Paul Chs          21-00.00      6.40m 
 24   328 Hernandez, Yasmin   JR Platt Tech            19-09.00      6.01m 
 25   327 Hernandez, Brandi   JR Platt Tech            19-05.50      5.93m 
 26   343 Shashinka, Maria    SR Platt Tech            19-03.50      5.88m 
 27   323 Gauthier, Emily     FR Platt Tech            18-05.75      5.63m 
 28   442 Morales, Marissa    FR Wolcott High          17-09.50      5.42m 
 29   346 Vargas, Brenda      JR Platt Tech            17-08.50      5.39m 
 30   312 Lattman, Callie     SO O.H. Platt HS         17-05.75      5.32m 
 31   298 Schaeneman, Meliss  JR East Catholic         17-04.00      5.28m 
 32   339 Reveron, Johanna    JR Platt Tech            17-02.00      5.23m 
 33   319 Daly, Erin          JR Platt Tech            16-06.50      5.04m 
 34   336 Nodiff, Lily        FR Platt Tech            15-10.50      4.83m 
 35   426 Ackers, Samantha    FR Wolcott High          15-07.00      4.74m 
 36   448 Rosato, Kaitlyn     FR Wolcott High          15-06.75      4.74m 
 37   439 McEvoy, Emily       FR Wolcott High          15-03.00      4.64m 
 38   427 Chance, Chloe       SO Wolcott High          15-00.00      4.57m 
 39   335 Martin, Destiny     JR Platt Tech            13-10.25      4.22m 
 40   325 Guzman, Karina      JR Platt Tech            13-02.75      4.03m 


  
Event 43  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield HS  'A'                                  4:31.43   1 
     3)                                 4) 267 Henry, Hermana SR          
  2 Bloomfield HS  'B'                                  4:41.05   1 
     3)                                 4) 277 Roberts, Tashay SR         
  3 Southington  'A'                                    4:59.02   1 
     1) 365 Howe, Jessica --            2) 384 Whitehead, Rosalie --      
     3) 379 Romano, Raquel SR           4) 359 Angelillo, Erin --         
  4 Southington  'B'                                    4:59.97   1 
     1) 383 Van Epps, Rylee --          2) 382 St. Amand, Nicolette       
     3) 377 Ritchie, Faith JR           4) 370 Mellitt, Katherine SR      
  5 Bloomfield HS  'C'                                  5:03.13   3 
     3)                                 4) 259 Blackwin, Jahlyssa SO      
  6 St. Paul Chs  'A'                                   5:03.22   3 
     1) 390 Deschenes, Morgan SR        2) 387 Capparella, Anna JR        
     3) 399 Thibodeau, Becca SO         4) 394 Lipka, Kara JR             
  7 Classical Magnet  'A'                               5:08.91   2 
     3)                                 4) 288 Moran, Margaret FR         
  8 Wethersfield  'A'                                   5:08.97   2 
     1) 416 Birritta, Valentina JR      2) 417 Catricala, Veronica JR     
     3) 421 Olwert, Mykayla FR          4) 423 Schroeder, Isabella FR     
  9 University High School  'A'                         5:09.01   3 
     1) 412 Stranford, Aliyah JR        2) 411 Scarlett, Laytanya FR      
     3) 407 Hollister, Brianna FR       4) 409 Nogiec, Taylor SO          
 10 Platt Tech  'A'                                     5:09.04   3 
     1) 332 Lewandowski, Alyssa JR      2) 319 Daly, Erin JR              
     3) 317 Boone, Taylor SR            4) 333 Lewandowski, Amber JR      
 11 Wolcott High  'A'                                   5:11.30   2 
     1) 431 Eidukaityte, Amanda SO      2) 449 Ruegg, Jackie SO           
     3) 443 Neal, Monika JR             4) 435 Gould, Mackenzie SO        
 12 Southington  'C'                                    5:14.15   1 
     1) 376 Riddick, Taylor --          2) 373 Pizzitola, Lia --          
     3) 360 Brown, Allie --             4) 374 Pliego, Jami JR            
 13 Bethel HS  'A'                                      5:18.66   3 
     1) 254 Weiner, Amanda FR           2) 251 Langdon, Danielle          
     3) 253 Sato, Hanna SO              4) 252 Mello, Sarah SO            
 14 Southington  'D'                                    5:20.43   2 
     1) 372 Pizzitola, Laini            2) 369 Maxwell, Mya --            
     3) 375 Pliego, Kali JR             4) 366 Imme, Alexa --             
 15 Classical Magnet  'B'                               5:21.98   4 
     3)                                 4) 281 Campbell, Jayde FR         
 16 Wethersfield  'B'                                   5:31.73   2 
     1) 415 Allen, Kady SO              2) 425 Troy, Chloe FR             
     3) 419 Labbie, Briyanna            4) 424 Stegman, Sarah             
 17 Platt Tech  'B'                                     5:35.94   4 
     1) 339 Reveron, Johanna JR         2) 314 Adanti, Lindsay            
     3) 326 Harrington, Rachel JR       4) 320 Dooher, Liz FR             
 18 Classical Magnet  'C'                               5:37.01   5 
     3)                                 4) 283 Griffin, Jacquelyn Cherie J
 19 University High School  'B'                         5:49.69   3 
     1) 410 Peters, Ashanttee SR        2) 413 Szabo, Colleen JR          
     3)                                 4) 404 Donzo, Fatu JR             
 20 Wolcott High  'B'                                   5:50.29   4 
     1) 429 D-Amico, Stephanie SO       2) 430 Dias, Cynthia SO           
     3) 441 Miller, Brianna SO          4) 438 McCormack, Mary Rose SO    
 21 Wolcott High  'C'                                   5:56.45   5 
     1) 426 Ackers, Samantha FR         2) 453 Wright, Lauren FR          
     3) 442 Morales, Marissa FR         4) 447 Romeo, Lauren SO           
 22 St. Paul Chs  'B'                                   6:14.37   5 
     1) 393 LaCourciere, Sara JR        2) 388 Carpenter, Maggie JR       
     3) 389 Cianci, Caroline SR         4) 398 Terra, Libby SO            
 23 Platt Tech  'D'                                     6:40.51   5 
     1) 344 Soriano, Dy-Aija SO         2) 322 Figueroa, Janielle SO      
     3) 346 Vargas, Brenda JR           4) 340 Roy, Kimberly SR           
 24 Platt Tech  'C'                                     6:42.83   4 
     1) 327 Hernandez, Brandi JR        2) 328 Hernandez, Yasmin JR       
     3) 345 Urena, Benorqui FR          4) 316 Betlej, Allison SR         
 25 Platt Tech  'E'                                     6:45.03   5 
     1) 329 Jasso, Tiffany JR           2) 341 Sanwald, Samantha JR       
     3) 337 Pineiro, Isabella SO        4) 342 Saunders, Cheyene FR       
 
        
 
                               ***************************
                                   PLATTSYS.COM RESULTS
                               ***************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates