Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Adam Bulewich 2. Gary Bolduc 3. Shawn Murdzek 4. Bruce Christensen 5. Ken Clark
Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Lindsay Krysiak 3. Haley Leishman 4. Tamara House 5. Stefanie Dunn
2014 East Hartford Aselton Memorial Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 5, 2014 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Langford School at 61 Alps Drive in East Hartford CT (1:30 PM).
Seasonable 39 degrees || Cloudy Skies
Officer Brian A. Aselton Memorial Snow Dash 5 K Road Race
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


***********************************************************************************************
PLATTSYS.COM LIVE RESULTS
***********************************************************************************************


Overall Male : Adam Bulewich Overall Female: Melissa Stellato

K9 OFFICER: Joseph Mauro with Rosco 27:45

Law Enforcement: Male: Chris Dufresne Female: Ryan Williams


PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Adam Bulewich 37M M3039 Windsor CT 17:39 5:40 1/11 109
2 Gary Bolduc 49M M4049 Farmington CT 18:08 5:50 1/20 65
3 Melissa Stellato 31F F3039 Windsor CT 18:27 5:56 1/19 110
4 Shawn Murdzek 16M M0017 East Hartford CT 18:30 5:57 1/7 36
5 Bruce Christensen 45M M4049 Bolton CT 18:54 6:05 2/20 314
6 Ken Clark 51M M5059 Somers CT 18:58 6:06 1/32 106
7 Kevin Glenn 56M M5059 Bolton CT 19:15 6:11 2/32 312
8 Chris Dufresne 35M M3039 Windsor Locks CT 19:23 6:14 2/11 346
9 jason Earl 35M M3039 Vernon CT 19:32 6:17 3/11 370
10 John Minervino 50M M5059 Higganum CT 19:36 6:18 3/32 78
11 David DeCarli 41M M4049 Wethersfield CT 19:39 6:19 3/20 173
12 Ryan Olschefskie 36M M3039 Glastonbury CT 19:55 6:24 4/11 80
13 Michael Ingram 26M M1829 Manchester CT 20:20 6:32 1/12 376
14 John Aselton 43M M4049 Glastonbury CT 20:25 6:34 4/20 321
15 Steven Morse 61M M6069 Broadbrook CT 20:46 6:41 1/16 79
16 Dave Chameides 55M M5059 Oxford CT 20:50 6:42 4/32 5
17 Mark Moriarity 45M M4049 Burlington CT 21:14 6:50 5/20 366
18 Lindsay Krysiak 24F F1829 Coventry CT 21:15 6:50 1/14 356
19 Tom Vendetta 51M M5059 South Windsor CT 21:20 6:52 5/32 358
20 TImothy Beach 53M M5059 Prospect CT 21:24 6:53 6/32 104
21 David Taylor 56M M5059 Vernon CT 21:40 6:58 7/32 336
22 Haley Leishman 17F F0017 Suffield CT 21:44 6:59 1/4 111
23 Thomas Soisson 50M M5059 Glastonbury CT 21:54 7:02 8/32 89
24 Peter Briggeman 56M M5059 Manchester CT 22:00 7:04 9/32 310
25 Thomas Felice 25M M1829 South Windsor CT 22:04 7:06 2/12 13
26 Michael Presti 54M M5059 Manchester CT 22:25 7:12 10/32 324
27 Tamara House 33F F3039 Windsor CT 22:30 7:14 2/19 21
28 Kevin Tranberg 45M M4049 Wethersfield CT 22:37 7:16 6/20 315
29 Timothy Nott 21M M1829 Oakdale CT 22:40 7:17 3/12 40
30 Kevin Hutt 46M M4049 E Hartford CT 22:44 7:18 7/20 340
31 Robert Dacey 64M M6069 Vernon 22:58 7:23 2/16 8
32 Tim Lynch 39M M3039 Simsbury CT 23:14 7:28 5/11 304
33 Tim Larson 55M M5059 E Hartford CT 23:19 7:30 11/32 323
34 Ronald Alger 43M M4049 Haddam CT 23:29 7:33 8/20 116
35 Daniel Collette 12M M0017 Middlebury CT 23:30 7:33 2/7 155
36 Alen Froslie 51M M5059 Putnam CT 23:38 7:36 12/32 14
37 Stefanie Dunn 46F F4049 W Hartford CT 23:38 7:36 1/24 341
38 Tony Hollister 66M M6069 Glastonbury CT 23:54 7:41 3/16 20
39 Larry Chaves 69M M6069 West Hartford CT 24:05 7:45 4/16 6
40 Kurt Philipp 57M M5059 Bristol CT 24:09 7:46 13/32 43
41 Jessica Creter 35F F3039 Oakville CT 24:13 7:47 3/19 326
42 Stephanie Famiano 32F F3039 Windsor CT 24:21 7:50 4/19 12
43 Katie Dydyn 21F F1829 Newington CT 24:23 7:50 2/14 68
44 Kathleen Collette 40F F4049 Middlebury CT 24:25 7:51 2/24 156
45 Peter Scanlon 56M M5059 Manchester CT 24:29 7:52 14/32 87
46 Dave Sullivan 49M M4049 S Windsor CT 24:36 7:55 9/20 372
47 Stephen Tolman 68M M6069 Vernon CT 24:42 7:56 5/16 58
48 Brian Walker 60M M6069 Monroe CT 24:44 7:57 6/16 316
49 Luke Reed 11M M0017 South Windsor CT 24:50 7:59 3/7 47
50 Heather Aselton 40F F4049 Glastonbury CT 24:55 8:01 3/24 322
51 Katherine Coupe 32F F3039 Granby CT 24:56 8:01 5/19 66
52 Jackson Reed 13M M0017 South Windsor CT 25:00 8:02 4/7 46
53 Kyle Overtturk 50M M5059 Middlefield CT 25:06 8:04 15/32 115
54 Matthew Reed 48M M4049 South Windsor CT 25:07 8:05 10/20 48
55 Shawna Kitzman 30F F3039 West Hartford CT 25:21 8:09 6/19 71
56 Shaun Earley 31M M3039 South Windsor CT 25:23 8:10 6/11 11
57 Adam Hinckley 26M M1829 S Windsor CT 25:24 8:10 4/12 329
58 Jill Ahern 58F F5059 West Hartford CT 25:24 8:10 1/17 1
59 George Rialey 65M M6069 E Hartford CT 25:31 8:12 7/16 374
60 Alan Cementina 60M M6069 Coventry CT 25:33 8:13 8/16 4
61 Doug Studwell 49M M4049 Colchester CT 25:33 8:13 11/20 345
62 Bill Schwartz 70M M70++ Manchester CT 25:39 8:15 1/7 119
63 Marissa Kelberman 16F F0017 Bolton MA 25:42 8:16 2/4 149
64 Stephen Egan 38M M3039 Plainville CT 25:46 8:17 7/11 69
65 Betty Cannella 55F F5059 Ellington CT 25:47 8:18 2/17 335
66 Ben Mattheis 60M M6069 Cheshire CT 25:47 8:18 9/16 113
67 Teri Michaud 57F F5059 West Hartford CT 25:52 8:19 3/17 77
68 Susan Leslie 64F F6069 South Windsor CT 25:58 8:21 1/4 27
69 Ray Prest 74M M70++ Ellington CT 25:59 8:21 2/7 45
70 Daniel Collette 41M M4049 Middlebury CT 26:00 8:22 12/20 153
71 Phil Kenyon 58M M5059 Farmington CT 26:00 8:22 16/32 24
72 Sean Reed 15M M0017 South Windsor CT 26:41 8:35 5/7 49
73 Lee Paquette 70M M70++ Bolton CT 26:50 8:38 3/7 42
74 Richard Kehoe 55M M5059 E Hartford CT 26:50 8:38 17/32 105
75 Russell Williams 41M M4049 Broad Brook CT 26:52 8:38 13/20 357
76 Mark Kelly 53M M5059 Hebron CT 27:09 8:44 18/32 305
77 Tim Dennis 55M M5059 Ellington CT 27:12 8:45 19/32 332
78 Amanda Kuhn 25F F1829 Vernon CT 27:13 8:45 3/14 73
79 Shannon Kievman 40F F4049 Manchester CT 27:20 8:47 4/24 25
80 Darrell Netto 61M M6069 Colchester CT 27:27 8:50 10/16 37
81 Jen Deschenes 30F F3039 Newington CT 27:28 8:50 7/19 67
82 Bill Ullmann 63M M6069 East Granby CT 27:32 8:51 11/16 59
83 Joan Munroe 59F F5059 Newington CT 27:38 8:53 4/17 308
84 Jason Saccente 39M M3039 New Britain CT 27:39 8:54 8/11 52
85 Ryan Williams 36F F3039 Wethersfield CT 27:39 8:54 8/19 63
86 Joseph (ROSCO) Mauro 32M M3039 Plantsville CT 27:45 8:56 9/11 311
87 Ashley Holmes 22F F1829 Newington CT 28:07 9:02 4/14 97
88 Rob Depietro 45M M4049 Wllington CT 28:08 9:03 14/20 333
89 Pam Sullivan 50F F5059 S Windsor CT 28:22 9:07 5/17 371
90 Daniel Langer 41M M4049 Manchester CT 28:41 9:13 15/20 102
91 Paul Krysiak 66M M6069 Tolland CT 28:44 9:14 12/16 306
92 Cindy Collett 43F F4049 E Granby CT 28:49 9:16 5/24 327
93 Bridget Teevan 24F F1829 Newington CT 28:50 9:16 5/14 93
94 Linda Nott 54F F5059 Oakdale CT 28:51 9:17 6/17 39
95 Thomas Brown 48M M4049 Windsor CT 29:04 9:21 16/20 2
96 Teresa Pelham 45F F4049 FARMINGTON CT 29:06 9:21 6/24 82
97 Philip Monahan 18M M1829 Rockville CT 29:22 9:27 5/12 35
98 Lauren Kores 29F F1829 Unionville CT 29:24 9:27 6/14 72
99 Robert Norton Jr. 52M M5059 Higganum CT 29:28 9:28 20/32 38
100 Rob Picone 42M M4049 Marlborough CT 29:28 9:28 17/20 44
101 Benjamin Klimczak 54M M5059 Rockville CT 29:33 9:30 21/32 26
102 Abby Monahan 14F F0017 Rockville CT 29:33 9:30 3/4 34
103 Kathy Kennison 54F F5059 South Windsor CT 29:44 9:34 7/17 23
104 Elsie Duchesne 42F F4049 Ellington CT 29:48 9:35 7/24 342
105 Rachel McKeeman 38F F3039 canton CT 29:48 9:35 9/19 348
106 Jeffrey Leighton 65M M6069 New Hartford Q 29:50 9:36 13/16 347
107 Robert Nauer 50M M5059 Waterbury CT 29:57 9:38 22/32 343
108 Dan Laffin 59M M5059 E H CT 30:01 9:39 23/32 100
109 Kelly Warnock 35F F3039 Somers CT 30:15 9:44 10/19 303
110 Rick Fortier 47M M4049 Plantsville CT 30:24 9:46 18/20 334
111 Deanne Anderson 46F F4049 Burlington CT 30:26 9:47 8/24 158
112 Lindsay Tringali 35F F3039 W h CT 30:26 9:47 11/19 349
113 Richard Zbrozek 67M M6069 Berlin CT 30:35 9:50 14/16 101
114 Rosie Courtney 52F F5059 Poquonock CT 30:44 9:53 8/17 96
115 Thomas Scherrer 29M M1829 Middletown CT 30:49 9:55 6/12 375
116 Daniel McAloon 51M M5059 Newington CT 30:54 9:56 24/32 31
117 Pam Harrison 39F F3039 Wethersfield CT 31:03 9:59 12/19 114
118 Laurel Mandel 27F F1829 New Hartford CT 31:08 10:01 7/14 108
119 Kerri Martindale 41F F4049 South Windsor CT 31:08 10:01 9/24 143
120 Rachel Baron 23F F1829 DANBURY CT 31:08 10:01 8/14 107
121 Michael Creter 35M M3039 Oakville CT 31:09 10:01 10/11 325
122 Richard Bernard 21M M1829 Hartford CT 31:09 10:01 7/12 355
123 jJonathan Larocque 25M M1829 Glastonbury CT 31:09 10:01 8/12 353
124 Damian Stewart 29M M1829 East Hartford CT 31:09 10:01 9/12 150
125 Matthew Bloom 27M M1829 Middletown CT 31:10 10:01 10/12 328
126 Alexander Johnston 28M M1829 Manchester CT 31:10 10:01 11/12 151
127 Melanie Champion 55F F5059 Meriden CT 31:13 10:02 9/17 319
128 Virginia Petersen 54F F5059 E Haddam CT 31:18 10:04 10/17 344
129 Felicia Genca 40F F4049 West Hartford CT 31:19 10:04 10/24 16
130 Sarah Marek 39F F3039 Bristol CT 31:22 10:05 13/19 30
131 Greg Kelly 55M M5059 Glastonbury CT 31:32 10:09 25/32 359
132 Mary Schmitt 46F F4049 Middletown CT 31:33 10:09 11/24 364
133 John Machelen 54M M5059 Windsor CT 31:48 10:14 26/32 373
134 Kristan Maccini 42F F4049 Wethersfield CT 31:54 10:16 12/24 74
135 Bob Wellington 55M M5059 NAUGATUck CT 31:57 10:17 27/32 103
136 Dwayne Taylor 51M M5059 Windsor CT 32:15 10:22 28/32 92
137 Alan TerryBerry 73M M70++ Ellington CT 32:19 10:24 4/7 57
138 Jennifer Kijak 38F F3039 Windsor CT 32:20 10:24 14/19 362
139 Michele Neary 38F F3039 Windsor CT 32:20 10:24 15/19 363
140 Riley Wilhelm 10F F0017 Wethersfield CT 32:30 10:27 4/4 117
141 Carrie Wilhelm 40F F4049 Wethersfield CT 32:31 10:28 13/24 118
142 Chrissy Pakutka 42F F4049 Farmington CT 32:44 10:32 14/24 81
143 Julie Kennedy 41F F4049 Broad Brook CT 32:48 10:33 15/24 120
144 Joanne Volovski 43F F4049 Harwinton CT 32:55 10:35 16/24 99
145 Matthew Milbrandt 12M M0017 East Hartford CT 32:59 10:37 6/7 33
146 Cindy Ofsuryk 45F F4049 Burlington CT 33:00 10:37 17/24 365
147 Timothy Daley 58M M5059 W Suffield CT 33:02 10:37 29/32 369
148 Michael Mauro 53M M5059 Southington CT 33:06 10:39 30/32 302
149 Janit Romayko 68F F6069 East Hartford CT 33:11 10:40 2/4 51
150 Patrick Sweeney 38M M3039 Vernon CT 33:16 10:42 11/11 56
151 Charles Merlis 73M M70++ W Hartford CT 33:22 10:44 5/7 337
152 Autumn Russo 34F F3039 East Hartford CT 33:47 10:52 16/19 86
153 Stacy Brusa 39F F3039 Windsor CT 33:52 10:54 17/19 95
154 Debbie Steele 60F F6069 GUilford CT 34:11 11:00 3/4 164
155 Susan Douville 29F F1829 Eh CT 34:16 11:01 9/14 367
156 Christina Cortright 40F F4049 Windsor CT 34:21 11:03 18/24 330
157 Brenda SCully 43F F4049 Bristol CT 34:29 11:05 19/24 360
158 James Blaschke 43M M4049 Bristol CT 34:32 11:06 19/20 361
159 Liz Kavanah 32F F3039 Farmington CT 34:39 11:09 18/19 22
160 Erica Demke 58F F5059 W hartford CT 34:44 11:10 11/17 313
161 Cindy Froslie 47F F4049 Putnam CT 35:06 11:17 20/24 15
162 Chris Grice 57M M5059 Wolcott CT 35:33 11:26 31/32 368
163 Mary Ellen Perry 43F F4049 Tariffville CT 36:47 11:50 21/24 83
164 Carter Pelham 12M M0017 Farmington CT 37:22 12:01 7/7 331
165 Sarah Schneiderman 59F F5059 Glastonbury CT 37:27 12:03 12/17 54
166 Brian Elba 55M M5059 Simsbury CT 37:34 12:05 32/32 309
167 Ken Bestheff 48M M4049 S Wiindsor CT 37:38 12:06 20/20 307
168 Jill Spineti 59F F5059 Manchester CT 37:43 12:08 13/17 317
169 April Prior 40F F4049 Ludlow MA 38:30 12:23 22/24 84
170 Allison Reilly-Bombara 52F F5059 Farmington CT 39:02 12:33 14/17 85
171 Brooke Silva 29F F1829 Cromwell CT 39:07 12:35 10/14 88
172 Kathy Steadman 41F F4049 Plainville CT 40:23 12:59 23/24 55
173 Sandy Wade 65F F6069 Durham CT 40:49 13:08 4/4 60
174 Sue Mauro 51F F5059 Southington CT 41:37 13:23 15/17 301
175 Edward Snyder 67M M6069 Wallingford CT 41:39 13:24 15/16 320
176 Sandra Violette 39F F3039 East Hartford CT 44:04 14:10 19/19 94
177 Catherine Mattheis 59F F5059 Cheshire CT 44:09 14:12 16/17 112
178 Sophia Lapenna 25F F1829 Glastonbury CT 48:09 15:29 11/14 350
179 Lisa Magnano 28F F1829 Glastonbury CT 48:09 15:29 12/14 354
180 Diane Stuart 78F F70++ West Hartford CT 52:04 16:45 1/1 98
181 Penny Sussman 43F F4049 Torrington CT 53:00 17:03 24/24 90
182 Cindy Hoar 57F F5059 Agawam MA 53:15 17:08 17/17 19
183 Holly O-Neill 27F F1829 Manchester CT 53:16 17:08 13/14 41
184 Adam Mitchell 28M M1829 Newington CT 54:06 17:24 12/12 352
185 Jessica Brancifort 26F F1829 Berlin CT 54:06 17:24 14/14 351
186 Ernie Huft 71M M70++ E Hartford CT 57:52 18:37 6/7 339
187 Joseph Spineti 62M M6069 Manchester CT 57:54 18:38 16/16 318
188 Ray Hutt 75M M70++ E Hartford CT 58:33 18:50 7/7 338


Top Male: 1. Adam Bulewich 2. Gary Bolduc 3. Shawn Murdzek 4. Bruce Christensen 5. Ken Clark

Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Lindsay Krysiak 3. Haley Leishman 4. Tamara House 5. Stefanie Dunn

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates