Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. David Taylor 2. Peter Lafontaine 3. Ron Kirschbaum 4. Nicolas Navedo 5. Eric Forrest
Top Female: 1. Noella Burlette 2. Stephanie Mola 3. Anna Dubiel 4. Mary Burlette 5. Tara Broccoli
2014 E Hartford Riverfest 5K Road Race
Saturday July 12, 2014 || Goodwin school - E Hartford, CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com || (76 and Clear)
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : David Taylor Overall Female: Noella Burlette


OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 David Taylor 30M M3039 Manchester CT 18:47 18:46 6:02 1/2 77
2 Peter Lafontaine 52M M5059 Tolland CT 19:18 19:18 6:12 1/8 62
3 Ron Kirschbaum 56M M5059 Suffield CT 20:10 20:10 6:29 2/8 65
4 Nicolas Navedo 40M M4049 East Hartford CT 20:47 20:45 6:41 1/4 107
5 Eric Forrest 44M M4049 Amston CT 21:20 21:19 6:52 2/4 108
6 Evan Murdzek 13M M0014 East Hartford CT 21:36 21:35 6:57 1/1 102
7 Dave Taylor 56M M5059 Vernon CT 21:37 21:36 6:57 3/8 66
8 Miguel Ramirez 57M M5059 Wethersfield CT 21:45 21:45 7:00 4/8 78
9 Charles Whynacht 64M M6069 Glastonbury CT 21:56 21:56 7:03 1/3 109
10 Tom White 62M M6069 S Windsor CT 22:54 22:52 7:22 2/3 61
11 Adam Lippencott 28M M1929 Hartford CT 23:19 23:17 7:30 1/3 117
12 James Golden 66M M6069 Vernon CT 23:30 23:29 7:33 3/3 118
13 Peter Briggeman 56M M5059 Manchester CT 23:50 23:50 7:40 5/8 76
14 Daniel Selander 28M M1929 New Britain CT 25:07 25:06 8:05 2/3 105
15 Mike Underwood 58M M5059 Hebron CT 26:06 26:06 8:24 6/8 59
16 Noella Burlette 10F F0014 Manchester CT 26:34 26:32 8:33 1/3 72
17 Stephanie Mola 35F F3039 Manchester CT 26:52 26:50 8:38 1/3 67
18 Anna Dubiel 31F F3039 Rocky Hill CT 28:06 28:06 9:02 2/3 111
19 Mary Burlette 14F F0014 Manchester CT 29:06 29:04 9:21 2/3 71
20 Tara Broccoli 33F F3039 North haven CT 29:09 29:05 9:22 3/3 119
21 Michael McGrath 35M M3039 North haven CT 29:09 29:05 9:22 2/2 120
22 Randy Wallace 45M M4049 Manchester CT 29:28 29:26 9:28 3/4 75
23 Kathy Harriman 61F F6069 Glastonbury CT 29:30 29:28 9:29 1/2 63
24 Gwenyth Nelson 14F F0014 Manchester CT 31:32 31:31 10:09 3/3 106
25 Barbara Maloney 68F F6069 Tolland CT 31:50 31:47 10:14 2/2 64
26 Nellie Kinyua 40F F4049 New Britain CT 32:23 32:21 10:25 1/3 113
27 Brian Perchal 42M M4049 Manchester CT 33:37 33:31 10:49 4/4 74
28 Julie Leroux 45F F4049 Portland CT 34:12 34:08 11:00 2/3 60
29 Orin Barlte 55M M5059 Manchester CT 35:13 35:12 11:19 7/8 115
30 Erica Bartle 20F F1929 Manchester CT 35:13 35:12 11:19 1/1 114
31 Anthony Ortiz 22M M1929 Vernon CT 36:03 36:01 11:36 3/3 57
32 Carlos Ortiz 53M M5059 Vernon CT 36:03 36:00 11:36 8/8 58
33 Rebecca Floyd 41F F4049 Manchester CT 36:34 36:29 11:46 3/3 73


Top Male: 1. David Taylor 2. Peter Lafontaine 3. Ron Kirschbaum 4. Nicolas Navedo 5. Eric Forrest

Top Female: 1. Noella Burlette 2. Stephanie Mola 3. Anna Dubiel 4. Mary Burlette 5. Tara Broccoli

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates