Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Mark Satchwek 2. Noah Levine 3. Austin Moran 4. Rob Antonetti 5. BEn Papsum
Top Female: 1. Courtney Dinnan 2. Julia Norgillo 3. Francesca Amarone 4. Camille Sahirul 5. Claire deBoer
2014 New Haven Rotaract 5K Road Race
Sunday Nov 9, 2014 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
North Haven HS - North Haven, CT
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mark Satchwek Overall Female: Courtney Dinnan

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mark Satchwek 29M M2029 North haven CT 18:20 5:54 1/5 76
2 Courtney Dinnan 24F F2029 Hamden CT 18:27 5:56 1/7 58
3 Noah Levine 16M M0019 Hamden CT 18:57 6:06 1/6 62
4 Austin Moran 32M M3039 New haven CT 19:13 6:11 1/6 80
5 Rob Antonetti 42M M4049 Wallingford CT 19:23 6:14 1/12 82
6 BEn Papsum 16M M0019 North haven CT 19:32 6:17 2/6 94
7 Julia Norgillo 28F F2029 New haven CT 20:27 6:35 2/7 59
8 Jameson O-Connell 13M M0019 Wallingford CT 21:21 6:52 3/6 52
9 Brian Fidler 43M M4049 West Haven CT 21:24 6:53 2/12 11
10 Andrew Barton 49M M4049 Bristol CT 21:26 6:54 3/12 16
11 Samuel Titus 14M M0019 Durham CT 21:53 7:02 4/6 20
12 Jeremy Titus 44M M4049 Durham CT 21:53 7:02 4/12 18
13 Francesca Amarone 17F F0019 Wallingford CT 22:00 7:04 1/3 7
14 Elliot Rosa 0M M0019 CT 23:28 7:33 5/6 99
15 Mike Blakeslee 36M M3039 Huntington NY 23:33 7:34 2/6 10
16 Camille Sahirul 13F F0019 North haven CT 23:40 7:37 2/3 89
17 Tim Tieddmann 27M M2029 New haven CT 23:51 7:40 2/5 78
18 Jacobus Van der Ver 25M M2029 New Haven CT 23:54 7:41 3/5 56
19 Claire deBoer 54F F5059 Hummelstown PA 23:54 7:41 1/6 55
20 Suzanne Remington-Fox 52F F5059 Cheshire CT 23:58 7:42 2/6 90
21 Al Carucci 50M M5059 E haven CT 23:59 7:43 1/3 79
22 Colleen Delaney 28F F2029 East Haven CT 23:59 7:43 3/7 35
23 Monica Romano 42F F4049 North haven CT 24:29 7:52 1/7 38
24 John Caserta 35M M3039 North Haven CT 25:12 8:06 3/6 60
25 Joseph Amarone 11M M0019 Wallingford CT 25:14 8:07 6/6 9
26 Edward McCarver 64M M6069 Wallingford CT 25:29 8:12 1/2 73
27 Anthony Benvenuto 27M M2029 Wallingford CT 26:13 8:26 4/5 95
28 Shannon Flynn 43M M4049 North Haven CT 26:23 8:29 5/12 370
29 Modestito Lopez 44M M4049 North haven CT 26:25 8:30 6/12 47
30 Elizabeth Titus 44F F4049 Durham CT 26:27 8:30 2/7 19
31 Sergio De Sousa 42M M4049 Wethersfield CT 26:43 8:36 7/12 36
32 Marc Goldberg 49M M4049 Hamden CT 27:31 8:51 8/12 31
33 Philip Piazza 43M M4049 Branford CT 28:17 9:06 9/12 3
34 Alexandra Usdavin 35F F3039 Fairfield CT 28:35 9:11 1/9 27
35 Michael Mullally 28M M2029 New haven CT 28:53 9:17 5/5 68
36 Dana Moras 29F F2029 Orange CT 29:03 9:20 4/7 26
37 pam Mauriello 52F F5059 Branford CT 29:05 9:21 3/6 372
38 Fortuna iamunno 32F F3039 North haven CT 29:08 9:22 2/9 77
39 Kristen Baiocchi 25F F2029 Northford CT 29:11 9:23 5/7 34
40 Cliff Cronan 41M M4049 Wallingford CT 30:15 9:44 10/12 37
41 Alison Winston 36F F3039 Mansfield CT 30:15 9:44 3/9 75
42 Kerry ONeill 36F F3039 North haven CT 30:20 9:45 4/9 74
43 Christiana Amarone 13F F0019 Wallingford CT 30:58 9:57 3/3 8
44 Angelina Stackpole 26F F2029 Southington CT 30:59 9:58 6/7 41
45 Kristen Creston 33F F3039 West Haven CT 31:04 9:59 5/9 42
46 Kevin Hurley 61M M6069 Wallingford CT 32:14 10:22 2/2 50
47 Scott Pedersen 46M M4049 Northford CT 32:15 10:22 11/12 51
48 John Danehy 48M M4049 New Haven CT 34:54 11:13 12/12 17
49 Kellie Mullally 27F F2029 New haven CT 35:36 11:27 7/7 67
50 Katie Paolella 30F F3039 Branford CT 35:36 11:27 6/9 28
51 Jodi Walton 47F F4049 Meriden CT 35:53 11:32 3/7 30
52 Beth Bianco 45F F4049 North haven CT 35:53 11:32 4/7 32
53 Donna Montesi 42F F4049 Cheshire CT 36:10 11:38 5/7 29
54 James Butler 34M M3039 STRATFORD CT 36:14 11:39 4/6 43
55 Kevin Smith 38M M3039 Norwalk CT 36:23 11:42 5/6 6
56 Drew Brenner 38M M3039 Litchfield NH 36:24 11:42 6/6 4
57 Alicia Tiedemann 57F F5059 East Haven CT 36:29 11:44 4/6 45
58 Maureen Nebile 58F F5059 Branford CT 38:40 12:26 5/6 373
59 Denise Armstrong 58F F5059 Mystic CT 38:40 12:26 6/6 371
60 Bob DeCusati 56M M5059 Glen Allen VA 41:31 13:21 2/3 14
61 Lisa Scott 49F F4049 Glen Allen VA 41:32 13:22 6/7 13
62 Jimmy Joseph 56M M5059 Milford CT 41:36 13:23 3/3 15
63 Cynthia Rojas 44F F4049 E haven CT 42:31 13:41 7/7 96
64 April Capone 39F F3039 East Haven CT 44:26 14:18 7/9 48
65 Kelly Butler 33F F3039 Stratford CT 44:27 14:18 8/9 44
66 Christina Heise 39F F3039 Ansonia CT 44:35 14:20 9/9 5


Top Male: 1. Mark Satchwek 2. Noah Levine 3. Austin Moran 4. Rob Antonetti 5. BEn Papsum

Top Female: 1. Courtney Dinnan 2. Julia Norgillo 3. Francesca Amarone 4. Camille Sahirul 5. Claire deBoer

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates