Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Ryan O-Connor 2. David Ricciuti 3. James Thompson 4. Joe Scelia 5. JASON Pawlik
Top Female: 1. Suzanne Remington-Fox 2. CHRISTINE JOHNSON 3. JACQUELINE MANERI 4. MELISSA Ellis 5. CARIE SCHWARZMANN
2014 Bristol Mum aThon 5K
Saturday Oct 4, 2014 || Bristol,CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
Rain || Cool || 60 degrees
.
******************************************************************************
RESULTS
******************************************************************************


Overall Male : Ryan O-Connor Overall Female: Suzanne Remington-Fox

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Ryan O-Connor 33M M3039 Bristol CT 17:56 5:46 1/12 49
2 David Ricciuti 45M M4049 Bristol CT 18:07 5:49 1/9 56
3 James Thompson 34M M3039 BRISTOL CT 19:06 6:09 2/12 46
4 Joe Scelia 35M M3039 BROOKFIELD CT 19:58 6:25 3/12 42
5 JASON Pawlik 43M M4049 BRISTOL CT 20:29 6:35 2/9 35
6 Jeff Doyon 39M M3039 BRISTOL CT 20:35 6:37 4/12 11
7 Tom Liedke 57M M5059 Bristol CT 20:40 6:39 1/8 74
8 Mark Barile 32M M3039 Windsor Locks CT 21:08 6:48 5/12 78
9 Justin Wolfanger 36M M3039 Prospect CT 21:43 6:59 6/12 62
10 Bill Lozito 43M M4049 Bristol CT 21:45 7:00 3/9 64
11 Steven Lauben 49M M4049 Simsbury CT 22:04 7:06 4/9 55
12 Dean Bolt 60M M6069 West Hartford CT 22:47 7:19 1/4 54
13 FRANCIS SIMPATICO 12M M1113 CHESHIRE CT 23:30 7:33 1/3 44
14 ROB Ellis 29M M2029 BRISTOL CT 23:31 7:34 1/3 17
15 JON SAHLIN 38M M3039 BRISTOL CT 23:41 7:37 7/12 41
16 Paul Rabenold 62M M6069 Avon CT 23:42 7:37 2/4 81
17 George Montowski 31M M3039 Bristol CT 23:46 7:38 8/12 70
18 Chris Murphy 41M M4049 Cheshire CT 23:51 7:40 5/9 73
19 Suzanne Remington-Fox 52F F5059 Cheshire CT 24:28 7:52 1/5 80
20 MATTHEW KRUEGER 42M M4049 BRISTOL CT 24:57 8:01 6/9 27
21 WILLIAM OGONOWSKI 38M M3039 BURLINGTON CT 24:58 8:02 9/12 34
22 Thomas Conlin 52M M5059 Bristol CT 24:59 8:02 2/8 65
23 Ben Mattheis 61M M6069 Cheshire CT 24:59 8:02 3/4 84
24 CHRISTINE JOHNSON 26F F2029 PLYMOUTH CT 25:21 8:09 1/6 25
25 JACQUELINE MANERI 48F F4049 CANTERBURY CT 25:39 8:15 1/3 30
26 MELISSA Ellis 33F F3039 BRISTOL CT 25:44 8:17 1/11 16
27 CARIE SCHWARZMANN 34F F3039 BRISTOL CT 25:48 8:18 2/11 43
28 DARCIE HUDSON 50F F5059 WINDSOR CT 25:53 8:19 2/5 24
29 ROBERT Powers 47M M4049 SOUTHINGTON CT 25:55 8:20 7/9 40
30 PETE DAUPHINAIS 53M M5059 BRISTOL CT 26:10 8:25 3/8 7
31 SCOTT DROUIN 18M M1419 BRISTOL CT 26:18 8:28 1/1 13
32 Michael Taricani 60M M6069 Burlington CT 26:21 8:28 4/4 169
33 April Arpin 26F F2029 Windham CT 26:59 8:41 2/6 79
34 CARL DROUIN 55M M5059 BRISTOL CT 27:08 8:44 4/8 12
35 Paul Kish 43M M4049 Bristol CT 27:20 8:47 8/9 61
36 AMY CUTTER 38F F3039 BRISTOL CT 27:26 8:49 3/11 6
37 MARLO PESINO 35F F3039 BRISTOL CT 27:28 8:50 4/11 36
38 NEIL GUYETTE 35M M3039 CANTON CT 27:47 8:56 10/12 22
39 JASON Stanton 21M M2029 BRISTOL CT 27:49 8:57 2/3 45
40 Jose Irizarry 33M M3039 Bristol CT 28:07 9:02 11/12 50
41 Kathy Roosa 54F F5059 Bristol CT 28:31 9:10 3/5 53
42 KATIE BARDECK 11F F1113 BRISTOL CT 28:59 9:19 1/2 2
43 JIM English 50M M5059 FARMINGTON CT 29:10 9:23 5/8 18
44 LYNNE MORGAN 43F F4049 BRISTOL CT 29:13 9:24 2/3 33
45 MELISSA GUYETTE 36F F3039 CANTON CT 29:15 9:24 5/11 23
46 Aidan Alexander 12M M1113 Naugatuck CT 29:16 9:25 2/3 68
47 Bill Duncafer 52M M5059 Bristol CT 29:28 9:28 6/8 71
48 ERIN PETKE 13F F1113 BRISTOL CT 29:34 9:30 2/2 37
49 CAREASE GADSON 34F F3039 WINDSOR CT 29:42 9:33 6/11 20
50 JENNIFER TURNBULL 49F F4049 UNIONVILLE CT 29:50 9:36 3/3 47
51 LOUISE Miller 50F F5059 FARMINGTON CT 29:50 9:36 4/5 32
52 SAMANTHA FRACZEK 24F F2029 BRISTOL CT 29:55 9:37 3/6 19
53 Joel Alexander 12M M1113 Naugatuck CT 30:19 9:45 3/3 67
54 Ambar Wolfanger 33F F3039 Prospect CT 30:23 9:46 7/11 63
55 Nikki Ogonowski 30F F3039 Burlington CT 31:29 10:08 8/11 66
56 Monica Roche 75F F7079 Fairfield CT 31:29 10:08 1/1 72
57 BRETT McQUIGGAN 32M M3039 BRISTOL CT 32:56 10:36 12/12 31
58 Jose Werneck 77M M7079 Bristol CT 33:19 10:43 1/1 83
59 JADE GIMPL 37F F3039 BRISTOL CT 33:21 10:44 9/11 21
60 Ilina Konaktchie 10F F0010 South Windsor CT 33:27 10:46 1/2 76
61 Sandy Ewen 57F F5059 Terryville CT 33:28 10:46 5/5 57
62 Stoyan Konaktchie 43M M4049 South Windsor CT 33:48 10:52 9/9 75
63 Sonia Konaktchie 8F F0010 South Windsor CT 33:53 10:54 2/2 77
64 NICOLE PIRES 23F F2029 BRISTOL CT 35:00 11:15 4/6 39
65 RYAN Cianci 25M M2029 BRISTOL CT 35:00 11:15 3/3 5
66 Sandra Alexander 38F F3039 Naugatuck CT 35:43 11:29 10/11 69
67 REBECCA Woodbury 30F F3039 BRISTOL CT 36:03 11:36 11/11 48
68 KIMBERLY BERMAN 26F F2029 WINDSOR LOCK CT 38:54 12:31 5/6 3
69 CAITLIN CARBONELL 27F F2029 EAST HARTFOR CT 42:59 13:50 6/6 4
70 PAUL Dube 54M M5059 BRISTOL CT 46:24 14:56 7/8 14
71 DAVID Dube 52M M5059 BRISTOL CT 46:53 15:05 8/8 15


Top Male: 1. Ryan O-Connor 2. David Ricciuti 3. James Thompson 4. Joe Scelia 5. JASON Pawlik

Top Female: 1. Suzanne Remington-Fox 2. CHRISTINE JOHNSON 3. JACQUELINE MANERI 4. MELISSA Ellis 5. CARIE SCHWARZMANN

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates