Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Douglas Pearse 2. John Paggioli 3. Bill Nelson 4. Adam Osmond 5. Tim Thomson
Top Female: 1. Barbara Pearce 2. Sarah Carnabuci 3. Katherine Belmont 4. Kathy Damico 5. Allison Bauer
2014 Lifelinx Race For Recovery 5k Road Race
Sunday May 4, 2014 || Guilford Fairgrounds in Guilford, CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com || Clear Skies (61 degrees)
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Douglas Pearse Overall Female: Barbara Pearce

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Douglas Pearse 28M M1729 Guilford CT 18:22 5:54 1/5 344
2 John Paggioli 48M M4659 Marlborough CT 19:43 6:20 1/14 95
3 Bill Nelson 46M M4659 NEW HAVEN CT 21:06 6:47 2/14 328
4 Adam Osmond 46M M4659 Famington CT 22:02 7:05 3/14 9
5 Tim Thomson 38M M3045 Waterford CT 22:24 7:12 1/10 68
6 Brad Carignan 47M M4659 Guilford CT 22:32 7:15 4/14 348
7 Ken Conforto 67M M6099 Essex CT 22:58 7:23 1/9 339
8 Phil Brannigan 54M M4659 Wellesley MA 23:13 7:28 5/14 340
9 Dave Leake 66M M6099 Guilford CT 23:18 7:29 2/9 101
10 Barbara Pearce 59F F4659 Guilford CT 23:20 7:30 1/12 333
11 Zak McKeon 25M M1729 Clinton CT 23:27 7:32 2/5 350
12 Paul Landolfi 36M M3045 ANSONIA CT 24:12 7:47 2/10 302
13 Jim McHugh 48M M4659 Madison CT 24:21 7:50 6/14 73
14 Way Hedding 64M M6099 Niantic CT 24:31 7:53 3/9 72
15 Sarah Carnabuci 27F F1729 NEW YORK NY 24:39 7:56 1/6 310
16 Katherine Belmont 28F F1729 NORTH BRANFORD CT 24:47 7:58 2/6 322
17 Kathy Damico 59F F4659 KILLINGWORTH CT 24:59 8:02 2/12 312
18 Michael Nicoletti 30M M3045 Madison CT 25:01 8:03 3/10 343
19 Tim Hogan 48M M4659 Killingworth CT 25:27 8:11 7/14 346
20 Angus Nairn 59M M4659 Guilford CT 26:03 8:23 8/14 69
21 Reagan Krane 56M M4659 Westbrook CT 26:19 8:28 9/14 65
22 Travis Cochrane 17M M1729 Clinton CT 26:21 8:28 3/5 84
23 David Talbott 61M M6099 Guilford CT 26:27 8:30 4/9 334
24 Ira Mills 58M M4659 Branford CT 26:49 8:37 10/14 75
25 Allison Bauer 37F F3045 Madison CT 27:01 8:41 1/7 61
26 Amanda Pluck 38F F3045 Guilford CT 27:02 8:42 2/7 332
27 Rany Duffy 35M M3045 Madison CT 27:05 8:43 4/10 64
28 Deborah Hattenback 50F F4659 GUILFORD CT 27:21 8:48 3/12 309
29 Tuemers Julian 27M M1729 WEST HAVEN CT 27:26 8:49 4/5 308
30 Henry Young 51M M4659 WATERBURY CT 27:34 8:52 11/14 305
31 Diane Brannigan 55F F4659 Wellesley MA 28:14 9:05 4/12 341
32 Brian Giblin 0M M0012 Madison CT 28:57 9:18 1/4 67
33 Martha Krane 49F F4659 Westbrook CT 29:36 9:31 5/12 66
34 Marc Figlar 39M M3045 W Haven CT 30:25 9:47 5/10 62
35 Kirstin Koch 32F F3045 WEST HAVEN CT 30:35 9:50 3/7 307
36 Kevin Murrey 60M M6099 Guilford CT 31:10 10:01 5/9 70
37 Julie Sheppard 34F F3045 Higganum CT 32:08 10:20 4/7 336
38 Jonathan Reynolds 26M M1729 Madison CT 34:14 11:00 5/5 342
39 Madison Attinatt 22F F1729 Branford CT 34:25 11:04 3/6 97
40 Susan Reynolds 52F F4659 Clinton CT 34:31 11:06 6/12 98
41 Tracy Landolfi 34F F3045 ANSONIA CT 34:34 11:07 5/7 303
42 Mari Marians 39M M3045 N Branford CT 34:42 11:09 6/10 100
43 Monica Gallogly 52F F4659 Branford CT 34:44 11:10 7/12 337
44 Joe Lipuma 45M M3045 Clinton CT 34:51 11:12 7/10 60
45 Barbara Miller 50F F4659 CLINTON CT 35:21 11:22 8/12 311
46 Bill Ludooly 65M M6099 Branford CT 36:17 11:40 6/9 347
47 David Dobson 44M M3045 Madison CT 37:12 11:58 8/10 345
48 Patricia Altermatt 52F F4659 Branford CT 38:10 12:17 9/12 331
49 Edgar Alers 38M M3045 Waterford CT 38:19 12:19 9/10 314
50 Erin D-Amico 37F F3045 WATERFORD CT 38:30 12:23 6/7 316
51 Nicole Heroy 27F F1729 DEEP RIVER CT 40:03 12:53 4/6 315
52 Alexander Watterson 11M M0012 WATERFORD CT 41:26 13:20 2/4 317
53 Jeb Alford 8M M0012 Guilford CT 41:36 13:23 3/4 181
54 Rachael Alford 0F F0012 Guilford CT 41:37 13:23 1/1 163
55 Ashton Alers 9M M0012 Waterford CT 41:39 13:24 4/4 313
56 Carolyn Fleischauer 26F F1729 CLINTON CT 44:39 14:22 5/6 330
57 Katherine Fleischauer 59F F4659 CLINTON CT 44:40 14:22 10/12 329
58 Kathleen Lovanio 65F F6099 ORANGE CT 46:12 14:52 1/2 318
59 Sherri Tessitore 44F F3045 ORANGE CT 46:13 14:52 7/7 319
60 Hannah Jurewicz 50F F4659 MADISON CT 47:45 15:22 11/12 301
61 Daniel Goddard 64M M6099 MADISON CT 47:49 15:23 7/9 326
62 Melissa Roulin 29F F1729 Torrington CT 48:31 15:37 6/6 51
63 ray Roulin 34M M3045 Torrington CT 48:32 15:37 10/10 42
64 Juliet Brown 15F F1316 MADISON CT 49:14 15:50 1/1 325
65 Matthew Cochrane 50M M4659 Clinton CT 49:52 16:02 12/14 92
66 William Reynolds 59M M4659 Clinton CT 50:09 16:08 13/14 99
67 David Martin 51M M4659 N Branford CT 50:10 16:08 14/14 63
68 Andy Stabs 72M M6099 Guilford CT 50:11 16:09 8/9 89
69 Rick Raymond 62M M6099 Guilford CT 55:09 17:45 9/9 87
70 Lucille Young 72F F6099 Torrington CT 56:09 18:04 2/2 349
71 Karen Marchitto 50F F4659 WATERBURY CT 56:12 18:05 12/12 306


Top Male: 1. Douglas Pearse 2. John Paggioli 3. Bill Nelson 4. Adam Osmond 5. Tim Thomson

Top Female: 1. Barbara Pearce 2. Sarah Carnabuci 3. Katherine Belmont 4. Kathy Damico 5. Allison Bauer

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates