Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Greg Baribault 2. Rob Poudrier 3. John Mullaney 4. Abe Krissy 5. Liam Shea
Top Female: 1. Diane Kasper 2. Karen Foley 3. Sarah Ott 4. Nina Holm 5. Joanne Holm
Hebron 5K Road Race
Saturday April 5, 2014 - RHAM High School - Hebron, CT
Plattsys Timing & Results || Presented by Hebron Park & Recreation

Overall Male : Greg Baribault Overall Female: Diane Kasper

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Greg Baribault 25M M2029 Amston CT 19:25 6:15 1/2 50
2 Rob Poudrier 39M M3039 Amston CT 19:46 6:21 1/6 38
3 John Mullaney 49M M4049 Amston CT 19:51 6:23 1/8 34
4 Abe Krissy 41M M4049 Hebron CT 20:15 6:31 2/8 57
5 Liam Shea 17M M1317 Amston CT 20:47 6:41 1/5 37
6 Peter Calef 32M M3039 Lebananon CT 20:49 6:42 2/6 32
7 Mark Sadloski 32M M3039 East Hartford CT 21:36 6:57 3/6 21
8 Zachary Holm 11M M0112 Hebron CT 22:20 7:11 1/8 15
9 Brian Gonci 37M M3039 Andover CT 22:54 7:22 4/6 35
10 Liam Calhoun 10M M0112 Andover CT 23:06 7:26 2/8 33
11 Diane Kasper 50F F5059 Hebron CT 23:31 7:34 1/4 16
12 Daniel Foley 44M M4049 Amston CT 23:33 7:34 3/8 27
13 Karen Foley 43F F4049 Amston CT 24:47 7:58 1/7 30
14 Devin Thiesen 13M M1317 Hebron CT 24:50 7:59 2/5 25
15 Bruce Bailey 47M M4049 Hebron CT 25:11 8:06 4/8 5
16 Mike Riehl 12M M0112 Hebron CT 25:16 8:08 3/8 19
17 Ian Holm 13M M1317 Hebron CT 26:02 8:22 3/5 11
18 Sarah Ott 17F F1317 Hebron CT 26:08 8:24 1/2 52
19 Nina Holm 8F F0112 Hebron CT 26:19 8:28 1/3 14
20 Jeff Holm 41M M4049 Hebron CT 26:20 8:28 5/8 12
21 Jimmy Hulland 10M M0112 Amston CT 26:26 8:30 4/8 43
22 Ben Poudrier 10M M0112 Amston CT 26:26 8:30 5/8 39
23 Joanne Holm 41F F4049 Hebron CT 26:40 8:35 2/7 13
24 Amber Walker 38F F3039 Hebron CT 26:44 8:36 1/5 41
25 Jim Best 70M M6098 Manchester CT 26:53 8:39 1/1 36
26 Kevin Dillaer 40M M4049 Amston CT 27:08 8:44 6/8 58
27 Kayla Foley 13F F1317 Amston CT 27:14 8:46 2/2 29
28 Noah Schoeck 13M M1317 Amston CT 27:15 8:46 4/5 23
29 Brady Hulland 7M M0112 Amston CT 27:18 8:47 6/8 44
30 Jenn Hulland 38F F3039 Amston CT 27:45 8:56 2/5 42
31 Heather Ott 48F F4049 Hebron CT 27:49 8:57 3/7 51
32 Chris Greco 31M M3039 Amston CT 27:57 8:59 5/6 49
33 Thomas Loto 43M M4049 Hebron CT 28:11 9:04 7/8 17
34 Meredith Blinn 11F F0112 Amston CT 28:13 9:04 2/3 7
35 Laurie Nilsen 52F F5059 Marlborough CT 28:22 9:07 2/4 47
36 Rhonda Thiesen 44F F4049 Hebron CT 28:37 9:12 4/7 26
37 Joe Adams 58M M5059 Pawcatuck CT 29:11 9:23 1/1 1
38 Brendan Foley 10M M0112 Amston CT 29:27 9:28 7/8 28
39 Kieran Leary 13M M1317 Marlborough CT 29:28 9:28 5/5 48
40 Bill Leary 46M M4049 Marlborough CT 29:30 9:29 8/8 46
41 Michael Sottile 30M M3039 Hebron CT 29:38 9:32 6/6 24
42 Susan Bell 54F F5059 Hebron CT 29:41 9:33 3/4 6
43 Linda Murphy 43F F4049 Meriden CT 29:44 9:34 5/7 40
44 Katie Christenson 33F F3039 Columbia CT 31:13 10:02 3/5 31
45 Carey Kilpatrick 29F F2029 East Hampton CT 31:47 10:13 1/2 56
46 Beth Lyon 51F F5059 Groton CT 33:17 10:42 4/4 18
47 Douglas Blirn 9M M0112 Amston CT 34:55 11:14 8/8 53
48 Tina Blinn 44F F4049 Amston CT 36:25 11:43 6/7 8
49 Kathie Ely 45F F4049 Hebron CT 36:26 11:43 7/7 45
50 Sarah Sottile 27F F2029 Amston CT 36:52 11:51 2/2 54
51 Carl Sottile 28M M2029 Amston CT 36:53 11:52 2/2 55
52 Kaitlyn Ayen 9F F0112 Amston CT 37:18 12:00 3/3 3
53 Kelly Ayen 39F F3039 Amston CT 37:19 12:00 4/5 4
54 Cristina Schoeck 38F F3039 Amston CT 38:48 12:29 5/5 22


Top Male: 1. Greg Baribault 2. Rob Poudrier 3. John Mullaney 4. Abe Krissy 5. Liam Shea

Top Female: 1. Diane Kasper 2. Karen Foley 3. Sarah Ott 4. Nina Holm 5. Joanne Holm

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates