Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Pete Grevelding 2. Jack Wilbur 3. Chris Cullen 4. Andrew Benson 5. Zach Magoon
Top Female: 1. Sheridan Wilbur 2. Alicia DeCastro 3. Kelly Martinez 4. Heather Wilson 5. Casey Hutchinson
2014 Gaylord Gaunlet 3.3 Mile
` Saturday June 28, 2014 || Gaylord Hospital - Wallingford, CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

**************************************************************************

Overall Male : Pete Grevelding Overall Female: Sheridan Wilbur

***************************************************************************


PLC Name A/S DIV CITY / TEAM TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Pete Grevelding 37M M3039 Hole in the NeckGang 18:39 5:39 1/49 92
2 Jack Wilbur 12M M0112 ImageFirst RI 22:07 6:42 1/4 116
3 Chris Cullen 39M M3039 Hole in the NeckGang 22:46 6:53 2/49 89
4 Andrew Benson 14M M1319 ImageFirst CT 23:46 7:12 1/10 106
5 Zach Magoon 12M M0112 ImageFirst RI 24:10 7:19 2/4 114
6 Jason Magoon 40M M4049 ImageFirst RI 24:11 7:19 1/24 115
7 Nick Ortiz 11M M0112 ImageFirst CT 24:44 7:29 3/4 109
8 Sheridan Wilbur 16F F1319 ImageFirst RI 24:45 7:30 1/15 117
9 Alicia DeCastro 17F F1319 ImageFirst RI 24:45 7:30 2/15 113
10 Matthew Cerullo 28M M2029 Medline 24:47 7:30 1/54 210
11 Andrew D'Addio 27M M2029 Masoniacs 25:09 7:37 2/54 20
12 Jack Levine 16M M1319 Medline 25:10 7:37 2/10 212
13 Nick Reppenhagen 35M M3039 Rad to the Bone 1 25:13 7:38 3/49 166
14 Gerry Maroney 50M M5059 Individual 25:14 7:38 1/19 48
15 Justin Carrubba 16M M1319 North Farms VFD 25:25 7:42 3/10 462
16 Frank Miceli 36M M3039 Marcum 26:12 7:56 4/49 70
17 Garret Stimpson 26M M2029 Marcum 26:21 7:59 3/54 72
18 Jermey Whitney 32M M3039 North Farms VFD 26:22 7:59 5/49 466
19 Dan Villecco 24M M2029 Individual 26:24 8:00 4/54 100
20 James Boisvert 32M M3039 North Farms VFD 26:32 8:02 6/49 459
21 Rory Wilson 52M M5059 Individual 26:37 8:03 2/19 200
22 Adam Dorosh 29M M2029 Cirie's Crew 1 26:38 8:04 5/54 5
23 Olivier Borderan 38M M3039 Holland's Happy Hour 27:02 8:11 7/49 332
24 Jeffrey Schrumm 33M M3039 Frank -n- Beans 27:22 8:17 8/49 257
25 Rich Sienkowski 32M M3039 Frank -n- Beans 27:22 8:17 9/49 258
26 James Fotos 16M M1319 Holland Hooligans 27:56 8:27 4/10 326
27 Edward Doukas Jr 53M M5059 Individual 27:59 8:28 3/19 197
28 Kelly Martinez 36F F3039 Individual 28:09 8:31 1/52 292
29 Samuel Wilson III 33M M3039 Wallingford FireFit 28:20 8:35 10/49 137
30 Heather Wilson 32F F3039 Wallingford FireFit 28:20 8:35 2/52 136
31 Patrick Hagerty 47M M4049 Wallingford FireFit 28:20 8:35 2/24 130
32 Casey Hutchinson 17F F1319 Team Stop to Stret 28:23 8:36 3/15 26
33 Nikki Kern 18F F1319 Team Stop to Stret 28:23 8:36 4/15 27
34 Danny Almeida 32M M3039 Team Stop to Stret 28:25 8:36 11/49 25
35 Binh Pham 32M M3039 Team In-Flight 28:35 8:39 12/49 280
36 Dustin Gay 28M M2029 ImageFirst CT 28:44 8:42 6/54 108
37 Neil Holland 38M M3039 Mud Sweat and Beer 29:09 8:50 13/49 341
38 Conor Holland 24M M2029 Holland Hooligans 29:11 8:50 7/54 322
39 Sean Buckley 22M M2029 Holland Hooligans 29:12 8:50 8/54 320
40 Dennis Loughran 56M M5059 The Loughness Mons 29:14 8:51 4/19 35
41 Franklin Ortiz 23F F2029 ImageFirst CT 29:17 8:52 1/67 111
42 Samantha Carucci 27F F2029 Spit Pit 1 29:41 8:59 2/67 75
43 Paul Edwards 48M M4049 Individual 29:42 9:00 3/24 96
44 Michael Loughran 15M M1319 The Loughness Mons 29:53 9:03 5/10 32
45 Gary Marks 52M M5059 Mud In 29:56 9:04 5/19 456
46 Tricia Coppola 39F F3039 Mud In 29:56 9:04 3/52 451
47 Christopher Dorosh 30M M3039 Cirie's Crew 2 29:57 9:04 14/49 57
48 Chuck Beckwith 43M M4049 Individual 29:59 9:05 4/24 150
49 Frank Moore 37M M3039 Frank -n- Beans 30:28 9:13 15/49 255
50 Michael Morton 27M M2029 hole in the neck gang 2 30:31 9:14 9/54 93
51 Meghan Byrnes-Borderan 28F F2029 Holland's Happy Hour 30:32 9:15 3/67 335
52 Kristi Savo 31F F3039 Mud In 30:51 9:20 4/52 457
53 Benjamin Belancik 32M M3039 Individual 31:01 9:23 16/49 372
54 Pushkar Khanna 36M M3039 Mud In 31:07 9:25 17/49 455
55 Meg Pimenta 29F F2029 Cirie's Crew 2 31:12 9:27 4/67 59
56 Jonathan Stern 33M M3039 Mud In 31:19 9:29 18/49 468
57 Ian Mace 15M M1319 Individual 31:27 9:31 6/10 241
58 Lorraine Cullen 41F F4049 Hole in the NeckGang 31:42 9:36 1/28 90
59 Stephanie Palermo 26F F2029 Individual 32:08 9:44 5/67 287
60 Matthew Dorosh 27M M2029 Cirie's Crew 1 32:20 9:47 10/54 4
61 Rhianne LeFevre 28F F2029 Holland Hooligans 32:28 9:50 6/67 324
62 Brooke Marschaer 13F F1319 Individual 32:41 9:54 5/15 297
63 Andrew Jewett 26F F2029 Individual 32:41 9:54 7/67 142
64 Sydney Rossacci 10F F0112 Individual 32:43 9:54 1/6 296
65 Sharon Harper 32F F3039 Team Harper 32:49 9:56 5/52 176
66 Kara Levine 21F F2029 Medline 32:52 9:57 8/67 209
67 Matthew Merritt 30M M3039 Spit Pit 1 32:53 9:57 19/49 78
68 Jeffrey Standish 36M M3039 Wallingford FireFit 32:57 9:59 20/49 135
69 Jeff Dingler 39M M3039 Wallingford FireFit 32:58 9:59 21/49 127
70 Brandie Roy 22F F2029 Individual CT 33:00 10:00 9/67 49
71 Wally Harper 60M M6069 Team Harper 33:04 10:01 1/7 178
72 William Miller 26M M2029 NVCC PTA 33:13 10:03 11/54 155
73 Joshua Gudelski 15M M1319 Wallingford FireFit 33:14 10:04 7/10 128
74 Krista Borsari 22F F2029 Individual 33:27 10:08 10/67 283
75 Kayla McNamara 25F F2029 Team In-Flight 33:28 10:08 11/67 278
76 Tracy Weiss 38F F3039 Individual 33:33 10:10 6/52 469
77 Michael Hawkins 59M M5059 Individual 33:34 10:10 6/19 97
78 Tim Barrett 31M M3039 Individual 33:41 10:12 22/49 239
79 Shauna McCauley 27F F2029 Individual 33:41 10:12 12/67 243
80 Rachel Smolskis 20F F2029 Team Harper 33:52 10:15 13/67 179
81 Michelle Boisvert 30F F3039 Inpatient Therapy 33:53 10:16 7/52 62
82 Steve Holland 59M M5059 Individual 34:08 10:20 7/19 349
83 Peter Holland 26M M2029 Holland Hooligans 34:09 10:20 12/54 323
84 Dennis J. Buckley 20M M2029 Holland Hooligans 34:10 10:21 13/54 319
85 Dennis Buckley 52M M5059 Holland's Happy Hour 34:15 10:22 8/19 339
86 Cameron Berger 16M M1319 Crossfit Wallingford 34:19 10:23 8/10 7
87 Stacy Crowell 36F F3039 Crossfit Wallingford 34:27 10:26 8/52 15
88 Laureen Harper 28F F2029 Team Harper 34:32 10:27 14/67 175
89 Sally Harper 34F F3039 Team Harper 34:32 10:27 9/52 177
90 Nisiah Thibodeau 23M M2029 Individual 34:40 10:30 14/54 401
91 Alison Crosby 28F F2029 Individual 34:40 10:30 15/67 140
92 Kate Stewart 27F F2029 Individual 34:41 10:30 16/67 145
93 James LeFevre 57M M5059 Holland's Happy Hour 34:46 10:32 9/19 338
94 John Begin 41M M4049 Team Begin 34:50 10:33 5/24 272
95 Cole Begin 11M M0112 Team Begin 34:52 10:33 4/4 271
96 Joe Napolitano 23M M2029 The Rock 09 34:53 10:34 15/54 347
97 Mackenzie Holland 22F F2029 The Rock 09 34:53 10:34 17/67 344
98 Bruce Hsu 39M M3039 The Brainiacs 34:56 10:35 23/49 83
99 Valerie Acabbo 38F F3039 Crossfit Wallingford 34:57 10:35 10/52 13
100 Catherine Moore 23F F2029 The Rock 09 34:59 10:36 18/67 346
101 Julia Cole 23F F2029 The Rock 09 34:59 10:36 19/67 342
102 Emily Hayes 26F F2029 The Speed Bumps 35:05 10:37 20/67 281
103 Bob Post 25M M2029 The Speed Bumps 35:05 10:37 16/54 282
104 Warren Perdrizet 24M M2029 Individual 35:09 10:39 17/54 244
105 Etta Perdrizet 26F F2029 Individual 35:09 10:39 21/67 245
106 Megan Budd 34F F3039 Marcum 35:26 10:44 11/52 68
107 Michael Brooder 42M M4049 Marcum 35:27 10:44 6/24 67
108 Rich Sartori 48M M4049 Wallingford FireFit 35:28 10:44 7/24 134
109 Tracy Bylan 42F F4049 Wallingford FireFit 35:28 10:44 2/28 125
110 Bill Meade 32M M3039 Wallingford FireFit 35:28 10:44 24/49 133
111 Harry Sanchez 54M M5059 Individual 35:29 10:45 10/19 291
112 Marielle Sanchez 23F F2029 Individual 35:29 10:45 22/67 290
113 Isabelle Sanchez 21F F2029 Individual 35:29 10:45 23/67 289
114 Anna Valvo 28F F2029 Individual 35:30 10:45 24/67 350
115 Maria Collazo 41F F4049 Individual 35:31 10:45 3/28 44
116 DAVID TEODOSIO 25M M2029 Marcum 35:31 10:45 18/54 73
117 Michael Carrubba 48M M4049 North Farms VFD 35:31 10:45 8/24 463
118 Kim Dingler 37F F3039 Wallingford FireFit 35:40 10:48 12/52 126
119 Paola Maroney 43F F4049 Individual 35:48 10:50 4/28 298
120 Michael Gudelski 45M M4049 Wallingford FireFit 35:48 10:50 9/24 129
121 Michael Krupinski 34M M3039 Wallingford FireFit 35:48 10:50 25/49 132
122 Emily Dryfoos 13F F1319 Dryfoos Family 35:51 10:51 6/15 101
123 Bill Neidel 37M M3039 Inpatient Therapy CT 36:05 10:56 26/49 64
124 John Szalkiewicz 42M M4049 Inpatient Therapy CT 36:06 10:56 10/24 66
125 James O'Driscoll 38M M3039 Inpatient Therapy CT 36:06 10:56 27/49 65
126 Donny Gamble 21M M2029 Ashlar Animals 36:23 11:01 19/54 356
127 Brendan Reed 20M M2029 Ashlar Animals 36:23 11:01 20/54 357
128 Dennis Wolcott 54M M5059 Ashlar Animals 36:24 11:01 11/19 360
129 Jon Whitehouse 33M M3039 Ashlar Animals 36:24 11:01 28/49 359
130 Scott Ricci 39M M3039 Ashlar Animals 36:25 11:02 29/49 358
131 Emily Benson 11F F0112 ImageFirst CT 36:34 11:04 2/6 105
132 Louis Ortiz 16M M1319 ImageFirst CT 36:37 11:05 9/10 110
133 Chris Allebach 27M M2029 Inpatient Therapy CT 36:38 11:06 21/54 60
134 Jonathon Kuc 30M M3039 Doctor Strong 36:44 11:07 30/49 202
135 Matthew Malberti 25M M2029 Doctor Strong 36:45 11:08 22/54 204
136 Megan Palmer 30F F3039 Doctor Strong 36:46 11:08 13/52 206
137 Kalli Mack 30F F3039 Doctor Strong 36:46 11:08 14/52 203
138 Matthew Odell 30M M3039 Doctor Strong 36:50 11:09 31/49 205
139 Erika Schramm 24F F2029 Doctor Strong 36:51 11:10 25/67 208
140 Natalie Bedio 29F F2029 Inpatient Therapy CT 36:53 11:10 26/67 61
141 Rebecca Kania 28F F2029 Inpatient Therapy CT 36:53 11:10 27/67 63
142 Rebecca Alaimo 27F F2029 Doctor Strong 36:54 11:10 28/67 201
143 Alexandru Dinu 45M M4049 The Brainiacs 37:04 11:13 11/24 82
144 Nicholas Fotos 22M M2029 Holland Hooligans 37:17 11:17 23/54 321
145 Katie Laird 33F F3039 Tree Huggers 37:22 11:19 15/52 238
146 Lisa Esposito 29F F2029 Tree Huggers 37:22 11:19 29/67 237
147 Theresa Allgood 33F F3039 Tree Huggers 37:22 11:19 16/52 234
148 William Fotos 50M M5059 Holland Hooligans 37:30 11:21 12/19 327
149 Lauren Conant 28F F2029 CONANT CT 37:47 11:26 30/67 367
150 Siobhon Andrews 31F F3039 The hole in the neck 37:50 11:27 17/52 28
151 Casey Maher 26F F2029 The hole in the neck 37:50 11:27 31/67 30
152 Charlie Matakaeitis 37M M3039 The hole in the neck 37:50 11:27 32/49 31
153 Lisa Conant 25F F2029 CONANT 38:09 11:33 32/67 366
154 Jeffrey Joy 44M M4049 Mud In 38:13 11:34 12/24 454
155 Sally Darrow 46F F4049 Mud In 38:13 11:34 5/28 453
156 Katherine Darrow 18F F1319 Mud In 38:17 11:36 7/15 452
157 Colleen Villano 43F F4049 Mud In 38:27 11:39 6/28 458
158 Daniel Matson 29M M2029 CONANT 38:44 11:44 24/54 368
159 John Conant 61M M6069 INdividual 38:45 11:44 2/7 379
160 Lauren Fotos 51F F5059 Holland Hooligans 38:50 11:46 1/32 328
161 Dominic Carrano 28M M2029 Running on Empty 38:54 11:47 25/54 168
162 Kristen Nielsen 30F F3039 Running on Empty 38:54 11:47 18/52 170
163 Rebekah Rodriguez 26F F2029 Individual 38:56 11:47 33/67 467
164 Steven Angelo 47M M4049 Masoniacs 39:08 11:51 13/24 19
165 Tracey LeMay 38F F3039 Masoniacs 39:09 11:51 19/52 22
166 John Sweeney 43M M4049 Masoniacs 39:13 11:53 14/24 23
167 Cinda D'Addio 56F F5059 Masoniacs 39:13 11:53 2/32 21
168 Tricia Guyon 39F F3039 Crossfit Wallingford 39:15 11:53 20/52 11
169 Lynn Fiore 47F F4049 Crossfit Wallingford 39:15 11:53 7/28 10
170 Megan Thibodeau 28F F2029 NVCC PTA 39:22 11:55 34/67 157
171 Maryellen Pavasaris 33F F3039 NVCC PTA 39:23 11:56 21/52 156
172 Alex Dorosh 26M M2029 Cirie's Crew 1 39:23 11:56 26/54 3
173 Cirie Dorosh 55F F5059 Cirie's Crew 1 39:24 11:56 3/32 6
174 Theresa LeFevre 56F F5059 Girls Night Out 1 39:54 12:05 4/32 308
175 Alexandra Alicea 28F F2029 Individual CT 40:25 12:14 35/67 94
176 Audrey Webber 0F F0000 Individual CT 40:27 12:15 1/2 147
177 Maureen Reed 45F F4049 Individual CT 40:58 12:24 8/28 288
178 Jarret Assael 45M M4049 The hole in the neck 41:02 12:26 15/24 88
179 Tracey Galdenzi 42F F4049 The hole in the neck 41:02 12:26 9/28 91
180 Christine Jewett 26F F2029 Individual CT 41:05 12:26 36/67 141
181 Elizabeth Stewart 33F F3039 Individual CT 41:06 12:27 22/52 146
182 Kevin Tratnau 34M M3039 Individual CT 41:06 12:27 33/49 249
183 Kurt Marschner 40M M4049 Individual CT 41:07 12:27 16/24 144
184 Ingrid Marschner 40F F4049 Individual CT 41:08 12:27 10/28 143
185 Stephen Holland 20M M2029 Holland Hooligans 41:19 12:31 27/54 330
186 Alicia Nitsch 21F F2029 Holland Hooligans 41:19 12:31 37/67 331
187 Michele McHugh 56F F5059 Girls Night Out 1 41:20 12:31 5/32 310
188 Marty Byrne 53M M5059 Holland's Happy Hour 41:26 12:33 13/19 333
189 Noungning Rogozinski 40F F4049 Jailbreak 41:29 12:34 11/28 267
190 Maria Thammathino 26F F2029 Jailbreak 41:30 12:34 38/67 268
191 Dale Brawn 43M M4049 Jailbreak 41:31 12:34 17/24 265
192 Ryan Rogozinski 32M M3039 Jailbreak 41:31 12:34 34/49 266
193 Christine Byrnes 52F F5059 Holland's Happy Hour 41:33 12:35 6/32 334
194 Melissa Reynolds 38F F3039 Skeleton Crew 41:36 12:36 23/52 172
195 Jared Bixler 33F F3039 Rad to the Bone 1 41:37 12:36 24/52 164
196 Kelly Romano 31F F3039 Skeleton Crew 41:37 12:36 25/52 173
197 Shannon Sobieski 35F F3039 Skeleton Crew 41:37 12:36 26/52 174
198 Stephanie Bixler 30F F3039 Rad to the Bone 1 41:37 12:36 27/52 163
199 Kristen Collins 32F F3039 Skeleton Crew 41:38 12:36 28/52 171
200 Troy Sobieski 33M M3039 Rad to the Bone 2 41:39 12:37 35/49 218
201 Elizabeth Charpentier 31F F3039 Rad to the Bone 1 41:40 12:37 29/52 165
202 Kelly Harris 28F F2029 Rad to the Bone 2 41:41 12:37 39/67 217
203 Jamison Babcock 35M M3039 Jailbreak 41:46 12:39 36/49 264
204 Michael Collins 32M M3039 Rad to the Bone 2 41:47 12:39 37/49 216
205 Samantha Amodeo 22F F2029 Jailbreak 41:47 12:39 40/67 263
206 Pasquale Romano 33M M3039 Rad to the Bone 1 41:48 12:40 38/49 167
207 Matthew Ursone 29M M2029 Beauties and the B 41:50 12:40 28/54 365
208 Cassie Fotos 15F F1319 Holland Hooligans 41:52 12:41 8/15 325
209 Tom Andrews 63M M6069 Rad to the Bone 1 41:52 12:41 3/7 162
210 Rebecca Denny 19F F1319 Beauties and the B 41:53 12:41 9/15 362
211 Haili Stevenson 16F F1319 Team Princess Hair 41:55 12:42 10/15 119
212 Doug Stevenson 43M M4049 Team Princess Hair 41:56 12:42 18/24 120
213 Doreen Stevenson 48F F4049 Team Princess Hair 41:56 12:42 12/28 121
214 Alyx Stevenson 14F F1319 Team Princess Hair 42:00 12:43 11/15 118
215 David Rosenblum 53M M5059 The Brainiacs 42:02 12:44 14/19 85
216 Sally Schrumm 62F F6069 The Brainiacs 42:02 12:44 1/4 87
217 Jaclyn Borrelli 24F F2029 Beauties and the B 42:03 12:44 41/67 361
218 Robert Lyons 62M M6069 The Brainiacs 42:03 12:44 4/7 84
219 KATEY SCHRUMM 30F F3039 The Brainiacs 42:03 12:44 30/52 86
220 Melina Griss 38F F3039 Brain Teasers 42:04 12:44 31/52 1
221 Lisa Holme 51F F5059 Brain Teasers 42:04 12:44 7/32 2
222 Noreen Buckley 52F F5059 Holland's Happy Hour 42:06 12:45 8/32 340
223 Tristan Johnson 0M M0000 North Farms VFD 42:15 12:48 1/2 464
224 Shannon Denny 21F F2029 Beauties and the B 42:17 12:48 42/67 363
225 Frankie Ortiz 42M M4049 ImageFirst CT 42:31 12:53 19/24 112
226 Tim Krusko 56M M5059 Holland's Happy Hour 42:36 12:54 15/19 337
227 Bonnie Appi 49F F4049 Individual 42:50 12:58 13/28 138
228 Wendy Ardizzone 49F F4049 Individual 42:50 12:58 14/28 139
229 Katie Benson 10F F0112 ImageFirst 42:56 13:00 3/6 104
230 William Gay 20M M2029 ImageFirst 42:57 13:00 29/54 107
231 Debra Strickland 43F F4049 Crossfit Wallingford 43:09 13:04 15/28 12
232 Beau Anderson 33M M3039 Pharmteam 43:12 13:05 39/49 159
233 Doug Huang 41M M4049 Pharmteam 43:13 13:05 20/24 160
234 Mary Schultz 26F F2029 Individual 43:15 13:06 43/67 98
235 William Alberti 61M M6069 Pharmteam 43:23 13:08 5/7 158
236 Luis Teba 62M M6069 Pharmteam 43:23 13:08 6/7 161
237 Catrina Derby 29F F2029 Murphy Security Se 43:29 13:10 44/67 269
238 Cass Derby 33F F3039 Murphy Security Se 43:31 13:11 32/52 270
239 Matthew Siok 25M M2029 Easier Said Than R 43:45 13:15 30/54 153
240 Jeff Young 23M M2029 Easier Said Than R 43:51 13:17 31/54 154
241 Helen Moarcas 23F F2029 Easier Said Than R 43:52 13:17 45/67 151
242 Amy Morocco 31F F3039 Frank -n- Beans 43:59 13:19 33/52 256
243 Nicholas Greenfield 26M M2029 Frank -n- Beans 44:00 13:20 32/54 252
244 George Babykutty 34M M3039 Individual 44:01 13:20 40/49 294
245 Michelle Orelli 25F F2029 Individual 44:01 13:20 46/67 286
246 Philip Silverio 26M M2029 Frank -n- Beans 44:02 13:20 33/54 259
247 Jacob Hunter 33M M3039 Frank -n- Beans 44:02 13:20 41/49 253
248 Adam Williams 28M M2029 Frank -n- Beans 44:10 13:23 34/54 262
249 Melissa Taylor 43F F4049 We The Fastest 44:23 13:26 16/28 195
250 Robert Levine 50M M5059 Medline 44:23 13:26 16/19 213
251 Kemesha Walcott Forbs 29F F2029 We The Fastest 44:24 13:27 47/67 196
252 Jon Mace 47M M4049 Individual 44:24 13:27 21/24 242
253 Robert Melendez 36M M3039 Individual 44:25 13:27 42/49 198
254 Sandra Seda 35F F3039 Individual 44:26 13:27 34/52 199
255 Ginny Krusko 56F F5059 Holland's Happy Hour 44:30 13:29 9/32 336
256 Jaime D'Amato 24F F2029 We The Fastest 44:30 13:29 48/67 192
257 Mary Tudini 35F F3039 Frank -n- Beans 44:31 13:29 35/52 260
258 Frank Tudini 43M M4049 Frank -n- Beans 44:32 13:29 22/24 261
259 Benjamin Fan 23M M2029 Frank -n- Beans 44:32 13:29 35/54 251
260 Tyrone Bradley 53M M5059 Individual 44:37 13:31 17/19 240
261 Andres Sandoval 29M M2029 We The Fastest 44:43 13:33 36/54 194
262 Sheila Padilla 28F F2029 We The Fastest 44:47 13:34 49/67 193
263 Christina Nero 24F F2029 Beauties and the B 44:58 13:37 50/67 364
264 Rosie Cotto 15F F1319 individual 45:23 13:45 12/15 148
265 Milagros Baez 33M M3039 Individual 45:25 13:45 43/49 149
266 Scott Jungeblut 36M M3039 Individual 45:56 13:55 44/49 284
267 Alicia Ditta 33F F3039 Tree Huggers 45:56 13:55 36/52 236
268 Amber Vasquez 25F F2029 Individual 45:58 13:55 51/67 381
269 Mike Vega 25M M2029 Individual 45:58 13:55 37/54 380
270 Ashley Ditta 31F F3039 Tree Huggers 46:00 13:56 37/52 235
271 Jane Ferrell 61F F6069 The IN - Crowd 46:29 14:05 2/4 122
272 Stephen Kearney 33M M3039 AIN'T GAUNTLET YOU 47:04 14:15 45/49 351
273 Maura Meehan 31F F3039 AIN'T GAUNTLET YOU 47:04 14:15 38/52 354
274 Catalina Teba 36F F3039 Individual CT 47:07 14:16 39/52 250
275 Kristy Tiede 36F F3039 Individual CT 47:07 14:16 40/52 377
276 Jack Pearson 31M M3039 AIN'T GAUNTLET YOU 47:09 14:17 46/49 355
277 Meredith Martin 34F F3039 AIN'T GAUNTLET YOU 47:11 14:17 41/52 352
278 Nick Martin 35M M3039 AIN'T GAUNTLET YOU 47:14 14:18 47/49 353
279 Stephanie Negaro 24F F2029 Cirie's Crew 2 47:27 14:22 52/67 58
280 Shannon Loughran 22F F2029 The Loughness Mons 47:29 14:23 53/67 34
281 Amanda Loughran 17F F1319 The Loughness Mons 47:29 14:23 13/15 33
282 Claire Bickel 11F F0112 Team In-Flight 47:39 14:26 4/6 274
283 Laura Carrano 23F F2029 Individual 47:42 14:27 54/67 43
284 Viana Pham 10F F0112 Team In-Flight 47:42 14:27 5/6 279
285 Eliose Benoit 11F F0112 Team In-Flight 47:46 14:28 6/6 273
286 Jamie-Lee Le Roux 25F F2029 Team In-Flight 47:47 14:28 55/67 277
287 Michelle Guillerault 26F F2029 Team In-Flight 47:48 14:29 56/67 276
288 Amanda Leroux 47F F4049 Individual 47:49 14:29 17/28 285
289 Eric Lagoy 27M M2029 Frank -n- Beans 47:49 14:29 38/54 254
290 JoAnne Holland 54F F5059 Girls Night Out 1 48:30 14:41 10/32 306
291 Debbie Perrone 59F F5059 Girls Night Out 2 48:33 14:42 11/32 313
292 Marian Boisvert 50F F5059 North Farms VFD 48:43 14:45 12/32 460
293 Linda Varcas 56F F5059 Girls Night Out 1 48:44 14:46 13/32 311
294 Barbara Wade 47F F4049 Individual 48:45 14:46 18/28 378
295 Deborah Jungk 45F F4049 Individual 48:47 14:46 19/28 374
296 Bryan Zoll 27M M2029 Marcum 48:51 14:48 39/54 74
297 Stephen Rappaport 28M M2029 Marcum 48:51 14:48 40/54 71
298 Erin Maghery 38F F3039 Individual 48:52 14:48 42/52 376
299 Jo-El Valenti 49F F4049 Girls Night Out 2 48:56 14:49 20/28 317
300 Lorrie Perreault 57F F5059 Girls Night Out 2 48:56 14:49 14/32 312
301 Bernadette Lynch 59F F5059 Girls Night Out 1 49:57 15:08 15/32 309
302 Gerard Phipps 59M M5059 Individual CT 50:15 15:13 18/19 248
303 Rodd Dryfoos 52M M5059 Dryfoos Family 50:15 15:13 19/19 102
304 Pamela Kennedy 50F F5059 Individual CT 50:15 15:13 16/32 46
305 Casey Kennedy 40F F4049 Individual CT 50:18 15:14 21/28 47
306 Olga Dryfoos 53F F5059 Dryfoos Family 50:18 15:14 17/32 103
307 Crista Marchesseault 37F F3039 Crossfit Wallingford 50:34 15:19 43/52 16
308 Meredith Berger 43F F4049 Crossfit Wallingford 50:35 15:19 22/28 8
309 William Berger 48M M4049 Crossfit Wallingford 50:35 15:19 23/24 9
310 Shannon Perkins St Hilaire 42F F4049 Crossfit Wallingford 50:35 15:19 23/28 17
311 Jeanine Schmidt 54F F5059 Crossfit Wallingford 50:36 15:20 18/32 18
312 Kim Carney 59F F5059 Crossfit Wallingford 50:36 15:20 19/32 14
313 John Gobar 0M M0000 Spit Pit 1 50:50 15:24 2/2 77
314 Emily Phipps 25F F2029 Individual 50:50 15:24 57/67 246
315 Gina Monaco 46F F4049 Spit Pit 1 50:52 15:24 24/28 80
316 Nicole Veeley 17F F1319 Spit Pit 1 50:54 15:25 14/15 81
317 Robin Laskarzewski 59F F5059 Girls Night Out 1 50:59 15:26 20/32 307
318 Sheree Ruck 58F F5059 Girls Night Out 2 51:00 15:27 21/32 314
319 Laura Phipps 29F F2029 Individual 51:06 15:29 58/67 247
320 Jessica Falero 29F F2029 Spit Pit 1 51:14 15:31 59/67 76
321 Karen Miller 50F F5059 Spit Pit 1 51:14 15:31 22/32 79
322 Barbara Carrano 53F F5059 Running on Empty 51:20 15:33 23/32 169
323 George Kyriacou 60M M6069 Individual 52:23 15:52 7/7 293
324 Allison Breault 53F F5059 Individual 52:23 15:52 24/32 95
325 Ann Lewis 63F F6069 Individual 52:24 15:52 3/4 45
326 Brandon Linke 26M M2029 The Missing Linke 53:06 16:05 41/54 185
327 Ken Broccoli 19M M1319 The Missing Linke 53:21 16:10 10/10 181
328 Katrina Broccoli 13F F1319 The Missing Linke 53:21 16:10 15/15 180
329 Jessica Joline 22F F2029 The Missing Linke 53:32 16:13 60/67 183
330 Cynthia Clark 23F F2029 The Missing Linke 54:13 16:25 61/67 182
331 Brittany Linke 21F F2029 The Missing Linke 54:13 16:25 62/67 184
332 Nick Russo 26M M2029 Individual 55:18 16:45 42/54 50
333 Casey Sage 22M M2029 Individual 55:44 16:53 43/54 295
334 Brian Gaulzetti 26M M2029 GaulzStone 55:47 16:54 44/54 302
335 Greg Chere 27M M2029 GaulzStone 55:48 16:54 45/54 301
336 Laura Gaulzetti 30F F3039 GaulzStone 55:48 16:54 44/52 303
337 Dan Gaulzetti 30M M3039 GaulzStone 55:49 16:54 48/49 304
338 Wayne Violette 32M M3039 GaulzStone 55:50 16:55 49/49 305
339 Mohandas Orencia 42M M4049 TNT's (Hooker 2 crew 56:32 17:07 24/24 191
340 Heather Hancort 37F F3039 TNT's (Hooker 2 crew 56:38 17:09 45/52 188
341 Justin Hancort 39F F3039 TNT's (Hooker 2 crew 56:39 17:10 46/52 189
342 Tina Ufferfilge 38F F3039 TNT's (Hooker 2 crew 56:56 17:15 47/52 190
343 Michelle Foster 39F F3039 TNT's (Hooker 2 crew 56:57 17:15 48/52 187
344 Janet Dibiaso 50F F5059 TNT's (Hooker 2 crew 57:05 17:17 25/32 186
345 Justine Cappello 26F F2029 North Farms VFD 57:34 17:26 63/67 461
346 Lisa Desandre 54F F5059 The Zumbelievables 57:55 17:33 26/32 36
347 Kate Walczak 22F F2029 The Zumbelievables 57:56 17:33 64/67 41
348 Anne Walczak 52F F5059 The Zumbelievables 57:56 17:33 27/32 42
349 Chelsea Fuller 22F F2029 The Zumbelievables 57:57 17:33 65/67 37
350 Jean Fuller 58F F5059 The Zumbelievables 57:57 17:33 28/32 38
351 Trish Mastriano 52F F5059 The Zumbelievables 57:57 17:33 29/32 39
352 Martha Mencseli 50F F5059 The Zumbelievables 57:58 17:33 30/32 40
353 Daren Hill 60F F6069 The IN - Crowd 1:00:15 18:15 4/4 124
354 Joan Buckley 0F F0000 The IN - Crowd 1:00:16 18:15 2/2 123
355 Sonja LaBarbera 40F F4049 Brains over Brawn 1:00:40 18:23 25/28 54
356 Katherine De Noyelles 34F F3039 Brains over Brawn 1:00:40 18:23 49/52 51
357 Cheryl Tansley 36F F3039 Brains over Brawn 1:00:41 18:23 50/52 56
358 Stefanie Gaidos 29F F2029 Brains over Brawn 1:00:41 18:23 66/67 52
359 Tara Knapp 50F F5059 Brains over Brawn 1:00:41 18:23 31/32 53
360 Kris Provost 48F F4049 Brains over Brawn 1:00:41 18:23 26/28 55
361 Kirsten Saucier 46F F4049 Girls Night Out 2 1:01:40 18:41 27/28 315
362 Kathy Wiggins 58F F5059 Girls Night Out 2 1:01:40 18:41 32/32 318
363 Kathrine Vass 36F F3039 Slow & Steady 1:09:21 21:00 51/52 370
364 Heather Vass 42F F4049 Slow & Steady 1:09:21 21:00 28/28 371
365 Laura Berndt 26F F2029 Super Awesome Team 1:15:41 22:56 67/67 229
366 Jordan Grzesczyk 22M M2029 Scrambled Legs 1:15:43 22:56 46/54 220
367 Tom Hacku 25M M2029 Super Awesome Team 1:15:44 22:56 47/54 230
368 Jake Rodriques 22M M2029 Scrambled Legs 1:15:44 22:56 48/54 225
369 Zac Failla 22M M2029 Scrambled Legs 1:15:44 22:56 49/54 219
370 Katie Joly 36F F3039 Scrambled Legs 1:15:45 22:57 52/52 221
371 Shane Mosko 22M M2029 Scrambled Legs 1:15:45 22:57 50/54 223
372 Ravin Walters 22M M2029 Scrambled Legs 1:15:45 22:57 51/54 227
373 Daniel Bergeron 27M M2029 Super Awesome Team 1:15:45 22:57 52/54 228
374 Ben Simaitis 28M M2029 Super Awesome Team 1:15:46 22:57 53/54 233
375 Tim Kilbride 28M M2029 Super Awesome Team 1:15:46 22:57 54/54 231


Top Male: 1. Pete Grevelding 2. Jack Wilbur 3. Chris Cullen 4. Andrew Benson 5. Zach Magoon

Top Female: 1. Sheridan Wilbur 2. Alicia DeCastro 3. Kelly Martinez 4. Heather Wilson 5. Casey Hutchinson

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates