Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Chris Rosenberg 2. Nicholai Dalidowitz 3. Mike Rieger 4. Matt Scully 5. Ryan O'Connor
Top Female: 1. Laura Pieger 2. Molly Palmieri 3. Nicole Verderame 4. MaryAnn Humprey 5. Angela Heidgerd
2014 Apple Harvest Festival 5M/5K Road Races
Sunday Oct 5, 2014 || Southington,CT || Clear Skies || 51 degrees
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Live Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
.

Overall Male : Chris Rosenberg Overall Female: Laura Pieger

******************************************************************************
5 MIle RESULTS
*****************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Chris Rosenberg 24M M2029 Old Saybrook CT 26:25 26:24 5:17 1/32 386
2 Nicholai Dalidowitz 31M M3039 Southington CT 28:37 28:37 5:43 1/54 267
3 Mike Rieger 22M M2029 New Britain CT 28:39 28:39 5:43 2/32 229
4 Matt Scully 23M M2029 Watertown C 29:01 29:01 5:48 3/32 18
5 Ryan O'Connor 33M M3039 Bristol CT 29:08 29:08 5:49 2/54 370
6 Mario Longo 42M M4049 Cheshire CT 30:23 30:23 6:04 1/40 82
7 Bruce Christensen 46M M4049 Bolton CT 31:04 31:04 6:12 2/40 33
8 Bill Zielinski 37M M3039 Southington CT 31:19 31:17 6:15 3/54 15
9 Jon McKinstry 33M M3039 Southington CT 32:03 32:03 6:24 4/54 225
10 Laura Pieger 41F F4049 Watertown CT 32:05 32:03 6:25 1/53 275
11 David May 43M M4049 Wallingford CT 32:22 32:16 6:28 3/40 192
12 Louis Rodier 54M M5059 Avon CT 32:37 32:34 6:31 1/24 272
13 Nathan Chubet 42M M4049 Plantsville CT 33:06 33:02 6:37 4/40 251
14 Jeffrey Foryo 21M M2029 New Britain CT 33:09 33:01 6:37 4/32 400
15 Molly Palmieri 29F F2029 Southington CT 33:38 33:37 6:43 1/60 184
16 Michael Kryzanski 43M M4049 Southington CT 33:46 33:43 6:45 5/40 62
17 David Buono 52M M5059 Unionville CT 33:48 33:46 6:45 2/24 68
18 Nick Evangelista 18M M1619 New Britain CT 34:04 33:57 6:48 1/3 230
19 Justin Fritch 34M M3039 Torrington CT 34:25 33:57 6:53 5/54 107
20 Patrick Turek 25M M2029 Southignton CT 34:30 34:19 6:54 5/32 404
21 James McAloon 30M M3039 Southington CT 34:41 34:37 6:56 6/54 265
22 Justin Krom 42M M4049 Southington CT 35:06 35:04 7:01 6/40 58
23 Dennis Backofen 38M M3039 Wallingford CT 35:11 35:03 7:02 7/54 219
24 Peter Remillard 51M M5059 Cheshire CT 35:14 35:11 7:02 3/24 240
25 Jim O'Rourke 41M M4049 Southington CT 35:22 35:21 7:04 7/40 248
26 Dave Taylor 57M M5059 Vernon CT 35:41 35:38 7:08 4/24 47
27 Mark Reider 50M M5059 Southington CT 35:44 35:38 7:08 5/24 239
28 John Rosenberger 54M M5059 Plantsville CT 35:47 35:42 7:09 6/24 21
29 Henryk Gudelski 46M M4049 Ostroleka Ma 35:48 35:47 7:09 8/40 294
30 Robert Lalla 36M M3039 Plantsville CT 35:52 35:02 7:10 8/54 32
31 Nicole Verderame 24F F2029 Southington CT 35:52 35:52 7:10 2/60 50
32 Matthew La France 40M M4049 Cheshire CT 35:57 35:56 7:11 9/40 1
33 MaryAnn Humprey 43F F4049 Southington CT 36:09 36:09 7:13 2/53 380
34 Daniel Olsen 27M M2029 Southington CT 36:17 35:40 7:15 6/32 217
35 Matthew Drozd 30M M3039 Wallingford CT 36:22 36:12 7:16 9/54 420
36 Bill Lombardi 62M M6069 Southington CT 36:27 36:26 7:17 1/14 14
37 Kevin Schmarr 42M M4049 Southington CT 36:35 35:52 7:19 10/40 252
38 David Schnitzer 38M M3039 Cheshire CT 36:37 36:25 7:19 10/54 198
39 Ken Paprzyca 46M M4049 Southington CT 36:37 36:17 7:19 11/40 106
40 Angela Heidgerd 43F F4049 Southington CT 36:43 36:41 7:20 3/53 8
41 Jessica Crandall 35F F3039 Cromwell CT 36:48 35:51 7:21 1/66 110
42 Diane Snow 51F F5059 Plantsville CT 36:50 36:44 7:22 1/13 64
43 Jessica McKinstry 33F F3039 Southington CT 36:57 36:55 7:23 2/66 226
44 Christopher Fernald 30M M3039 Plantsville CT 37:03 36:52 7:24 11/54 174
45 Ashley Brilla 27F F2029 Plainville CT 37:08 37:07 7:25 3/60 28
46 Ellen Donohue 22F F2029 Southington CT 37:17 37:05 7:27 4/60 56
47 Gina Pollicita 28F F2029 Plantsville CT 37:17 37:06 7:27 5/60 53
48 Kerry Buchanan 15F F0015 Southington CT 37:36 37:35 7:31 1/9 310
49 Jonathan Grauer 36M M3039 Danbury CT 37:42 37:08 7:32 12/54 144
50 Marisa Debboli 27F F2029 Southington CT 37:43 37:35 7:32 6/60 307
51 Bob Huckins 61M M6069 Southington CT 37:43 37:39 7:32 2/14 254
52 Casey Liebler 38M M3039 South Glastonbury CT 37:55 37:36 7:35 13/54 268
53 Ron Lamoreux, Jr. 52M M5059 Southington CT 37:56 37:50 7:35 7/24 27
54 Tony DaSilva 52M M5059 Bristol CT 38:05 38:01 7:37 8/24 159
55 Laura Summers 42F F4049 Southington CT 38:10 38:02 7:38 4/53 63
56 Heidi Holmes 38F F3039 Meriden CT 38:11 37:50 7:38 3/66 299
57 John Mah 44M M4049 Southington CT 38:13 37:59 7:38 12/40 260
58 Sarah Dombrowski 25F F2029 Groton CT 38:15 37:55 7:39 7/60 325
59 Hilda Heck 36F F3039 Lyme CT 38:16 38:09 7:39 4/66 406
60 Wade Montague 48M M4049 Southington CT 38:21 37:40 7:40 13/40 328
61 Jim Pugliese 39M M3039 Southington CT 38:23 38:19 7:40 14/54 73
62 Gary Beaumont 53M M5059 Southington CT 38:23 38:16 7:40 9/24 23
63 Neil Salesky 39M M3039 Burlington CT 38:33 38:11 7:42 15/54 44
64 Jayme Dubinsky 31F F3039 Alexandria VA 38:43 38:40 7:44 5/66 306
65 Lily Carnright 39F F3039 Southington CT 38:48 38:46 7:45 6/66 330
66 William Liebler 41M M4049 Southington CT 38:54 38:34 7:46 14/40 213
67 Shauna Falvey 31F F3039 Southington CT 38:55 38:47 7:47 7/66 397
68 Sarah Dann 30F F3039 Cheshire CT 38:56 38:45 7:47 8/66 224
69 Daniel Scalo 40M M4049 Waterbury CT 39:02 38:06 7:48 15/40 264
70 Jason Koski 42M M4049 Wethersfield CT 39:20 37:53 7:52 16/40 359
71 Greg Person 27M M2029 New Britain CT 39:22 38:47 7:52 7/32 280
72 Kelcie Reid 23F F2029 Southington CT 39:26 39:25 7:53 8/60 95
73 Peter Borla 41M M4049 Hamden CT 39:28 39:18 7:53 17/40 234
74 Taylor Borla 13F F0015 Southington CT 39:28 39:19 7:53 2/9 235
75 Robert Wales 46M M4049 Southington CT 39:29 39:21 7:53 18/40 13
76 Kelley Longo 39F F3039 Southington CT 39:29 39:12 7:53 9/66 366
77 Michael Karnas 37M M3039 New Britain CT 39:30 38:24 7:54 16/54 37
78 Bill Borla 74M M7079 Torrington CT 39:30 39:22 7:54 1/2 54
79 Ashley Schiffer 13F F0015 Plantsville CT 39:34 39:19 7:54 3/9 71
80 Mike Rocco 38M M3039 Southington CT 39:36 38:28 7:55 17/54 276
81 Karen Donorfio 33F F3039 Southington CT 39:37 38:43 7:55 10/66 151
82 Kelly Gray 46F F4049 Southington CT 39:38 39:34 7:55 5/53 52
83 Denise Stein 54F F5059 Orange CT 39:38 39:13 7:55 2/13 12
84 Neil Walker 57M M5059 Plantsville CT 39:38 39:00 7:55 10/24 417
85 Kiara Bonilla-Jusino 23F F2029 Southington CT 39:40 38:54 7:56 9/60 175
86 Cindy Posadas 43F F4049 Southington CT 39:44 39:28 7:56 6/53 374
87 Jeff Lower 45M M4049 Middlefield Ct 39:45 39:25 7:57 19/40 60
88 Steve Sheehan 60M M6069 Southington CT 39:52 39:18 7:58 3/14 408
89 Lisa Barry 32F F3039 Vernon CT 39:52 39:42 7:58 11/66 97
90 Filomena Hurley 39F F3039 Southington CT 40:00 39:43 8:00 12/66 367
91 Emily Tomaselli 18F F1619 Prospect CT 40:00 39:23 8:00 1/1 164
92 Peter Marshall 49M M4049 Andover CT 40:04 39:36 8:00 20/40 394
93 Amy Ciccarillo 32F F3039 New Britain CT 40:05 39:57 8:01 13/66 401
94 David Yanosy 35M M3039 Southington CT 40:07 39:57 8:01 18/54 278
95 Siena Lindemann 49F F4049 San Antonio TX 40:08 39:35 8:01 7/53 331
96 Kevin Bruemmer 61M M6069 Southington CT 40:08 38:18 8:01 4/14 191
97 Richard Lapriola, Jr 27M M2029 Southington CT 40:12 39:49 8:02 8/32 372
98 Daniel Blanchard 26M M2029 Southington CT 40:19 39:57 8:03 9/32 215
99 Ana Rosado 54F F5059 New Britain CT 40:24 39:50 8:04 3/13 286
100 Brett Valentine 27M M2029 Southington CT 40:26 40:15 8:05 10/32 244
101 Brian Vaccaro 30M M3039 Southington CT 40:28 40:28 8:05 19/54 180
102 Christopher Tasker 37M M3039 Plantsville CT 40:32 39:40 8:06 20/54 129
103 Jennifer Irazabal 30F F3039 Southington CT 40:40 40:24 8:08 14/66 343
104 Angela Vassar 28F F2029 Southington CT 40:40 40:31 8:08 10/60 145
105 Daniel Massucci 49M M4049 Plantsville CT 40:46 39:46 8:09 21/40 88
106 Sarah Paprzyca 26F F2029 Wethersfield CT 40:50 40:28 8:10 11/60 121
107 Wesley Paprzyca 27M M2029 Wethersfield CT 40:50 40:26 8:10 11/32 120
108 Nikki Graveline 25F F2029 Prospect CT 40:52 40:12 8:10 12/60 79
109 Brenda Woznicki 44F F4049 Meriden CT 40:53 40:44 8:10 8/53 250
110 Tyler Shea 30M M3039 STAMFORD CT 40:54 40:05 8:10 21/54 80
111 Eric Porter 32M M3039 Waterbury CT 40:58 40:25 8:11 22/54 263
112 Desiree Coyle 29F F2029 Naugatuck CT 41:07 40:12 8:13 13/60 154
113 Catherine Pomposi 26F F2029 Southington CT 41:11 41:00 8:14 14/60 322
114 Shannon Sterling 27F F2029 Cromwell CT 41:15 40:51 8:15 15/60 345
115 Christian Wn?ta 23M M2029 Southington CT 41:18 41:07 8:15 12/32 295
116 Anthony Lombardi 31M M3039 Plantsville CT 41:19 40:36 8:15 23/54 194
117 Jack Weber 54M M5059 Newtown CT 41:20 40:51 8:16 11/24 49
118 Kevin Thompson 31M M3039 Waterbury CT 41:25 40:39 8:17 24/54 149
119 Jillian Noli 15F F0015 Southington CT 41:33 41:12 8:18 4/9 311
120 Janina Wneta 52F F5059 Southington CT 41:41 41:36 8:20 4/13 382
121 Sara Ann Ching 37F F3039 Westfield MA 41:45 41:09 8:21 15/66 100
122 Naoemi Raimondi 37F F3039 Southington CT 41:52 41:34 8:22 16/66 3
123 Jen Arsenault 41F F4049 Plantsville CT 41:56 41:05 8:23 9/53 246
124 Doug O'Leary 31M M3039 Plainville CT 41:59 40:59 8:23 25/54 376
125 Michael Yedziniak 40M M4049 Southington CT 42:17 41:14 8:27 22/40 153
126 Steven Maritzer 29M M2029 Bristol CT 42:19 41:40 8:27 13/32 173
127 Mike Sok 31M M3039 West Hartford CT 42:28 42:17 8:29 26/54 99
128 Michele Burge 26F F2029 Southington CT 42:29 42:19 8:29 16/60 102
129 David Perry 34M M3039 Southington CT 42:31 41:26 8:30 27/54 152
130 Brooke Lynch 12F F0015 Plantsville CT 42:32 42:13 8:30 5/9 210
131 Maureen Cop 25F F2029 Southington CT 42:34 42:24 8:30 17/60 309
132 Jamie Asklar 41M M4049 East Hampton CT 42:34 41:28 8:30 23/40 112
133 Meg Kasper 29F F2029 Collinsville CT 42:37 42:34 8:31 18/60 117
134 Betsy Sargent 42F F4049 Unionville CT 42:40 41:35 8:32 10/53 171
135 Kelli Niro 38F F3039 Berlin CT 42:42 41:50 8:32 17/66 157
136 Katlyn Joraskie 23F F2029 Newington CT 42:43 42:30 8:32 19/60 131
137 John Kane 47M M4049 Plantsville CT 42:46 41:22 8:33 24/40 253
138 Thomas Lore 30M M3039 Southington CT 42:47 42:31 8:33 28/54 395
139 Geoff Ching 38M M3039 Westfield MA 42:47 42:10 8:33 29/54 101
140 Wendy Lombardo 39F F3039 Southington CT 42:49 42:07 8:33 18/66 407
141 Denis Guay 38M M3039 Southington CT 42:52 41:54 8:34 30/54 93
142 Jennifer DelSanto 41F F4049 Southington CT 42:58 41:42 8:35 11/53 128
143 Phil Murray 37M M3039 Southington CT 43:02 42:27 8:36 31/54 168
144 Jason Lawrence 21M M2029 Southington CT 43:06 42:25 8:37 14/32 261
145 Mike Listro 18M M1619 Southington CT 43:06 42:24 8:37 2/3 262
146 Ross Gatcomb 27M M2029 Gales Ferry CT 43:10 41:49 8:38 15/32 242
147 Kevin Pietsch 25M M2029 Philadelphia PA 43:15 42:43 8:39 16/32 186
148 Mark Falvey 41M M4049 Southington CT 43:16 43:06 8:39 25/40 398
149 Barry DiGirolamo 26M M2029 Southington CT 43:18 42:29 8:39 17/32 75
150 Jennifer Schnitzer 37F F3039 Cheshire CT 43:19 43:06 8:39 19/66 177
151 Marly Saxton 40F F4049 Hamdne CT 43:22 42:31 8:40 12/53 150
152 Ken Smith 60M M6069 Southington CT 43:28 42:53 8:41 5/14 6
153 John Donohue 27M M2029 Southington CT 43:30 43:12 8:42 18/32 57
154 Shannon Zielinski 38F F3039 Southington CT 43:38 42:40 8:43 20/66 16
155 Matt Cocco 32M M3039 Southington CT 43:40 42:21 8:44 32/54 371
156 Nicholas Landry 40M M4049 Southington CT 43:41 42:26 8:44 26/40 352
157 Lauren Albert 26F F2029 North Haven CT 43:42 43:22 8:44 20/60 302
158 Kevin O'Keefe 26M M2029 Middletown CT 43:42 43:22 8:44 19/32 304
159 Tom Fusciello 45M M4049 Southington CT 43:44 42:39 8:44 27/40 247
160 SALVATORE COLAVITO 34M M3039 Oakville CT 43:45 43:15 8:45 33/54 138
161 Krys Kuzara 38M M3039 Wallingford CT 43:46 42:11 8:45 34/54 139
162 Thom Shea 65M M6069 Woodbury CT 43:48 43:17 8:45 6/14 137
163 Kimberly Jerome 22F F2029 Cheshire CT 43:48 42:42 8:45 21/60 337
164 Kathleen Adams 32F F3039 West Hartford CT 43:53 42:57 8:46 21/66 403
165 Mike Atnes 33M M3039 Cheshire CT 43:55 43:55 8:47 35/54 423
166 Dawn Landino 45F F4049 Plainville CT 43:56 43:36 8:47 13/53 196
167 Michael Taricani 60M M6069 Burlington CT 43:58 43:42 8:47 7/14 387
168 Jenny Bataguas 39F F3039 Middletown CT 43:59 43:39 8:47 22/66 195
169 Taylor Wilson 22M M2029 Arlington VA 44:03 42:57 8:48 20/32 298
170 Paula Dommel 37F F3039 Beacon Falls CT 44:03 43:21 8:48 23/66 87
171 Sharon Salesky 39F F3039 Burlington CT 44:07 43:44 8:49 24/66 45
172 Mark Zigmont 35M M3039 Milldale CT 44:08 43:34 8:49 36/54 66
173 Angela McIntyre 26F F2029 Plantsville CT 44:23 44:03 8:52 22/60 414
174 John Votino 36M M3039 Southington CT 44:24 44:01 8:52 37/54 341
175 Brendan Schiffer 48M M4049 Plantsville CT 44:26 43:04 8:53 28/40 365
176 Steve Pohl 64M M6069 Plainville CT 44:29 43:50 8:53 8/14 10
177 Rachel Allison 49F F4049 Hamden CT 44:31 43:20 8:54 14/53 170
178 Pam Manke 26F F2029 Vernon CT 44:38 44:26 8:55 23/60 222
179 William Fries 42M M4049 Wallingford CT 44:59 44:12 8:59 29/40 288
180 Kenneth Wilcox 39M M3039 Southington CT 45:01 44:03 9:00 38/54 287
181 Tom Lombardi 29M M2029 Southington CT 45:02 44:14 9:00 21/32 166
182 Nathaniel Buttone 36M M3039 Southington CT 45:03 43:32 9:00 39/54 415
183 Matthew Lopes 28M M2029 Norwalk CT 45:03 44:15 9:00 22/32 227
184 Marco Ingriselli 60M M6069 Southington CT 45:04 44:30 9:00 9/14 125
185 Greg Gaedeke 47M M4049 Southington CT 45:04 43:44 9:00 30/40 391
186 Brendan Quinn 35M M3039 Southington CT 45:05 43:45 9:01 40/54 351
187 Courtney Miniter 27F F2029 South Meriden CT 45:17 44:50 9:03 24/60 65
188 Amanda Maher 29F F2029 Norfolk VA 45:19 43:46 9:03 25/60 392
189 Anthony Lombardi 42M M4049 Wolcott CT 45:21 43:52 9:04 31/40 179
190 Teresa Pagano 52F F5059 Southington CT 45:22 44:22 9:04 5/13 20
191 Linda Rocco 66F F6069 Southington CT 45:23 45:18 9:04 1/6 22
192 Gino Troiano 58M M5059 Rockfall CT 45:26 45:20 9:05 12/24 193
193 Ben Mattheis 61M M6069 Cheshire CT 45:28 44:20 9:05 10/14 169
194 Dennis Keane 53M M5059 Waterbury CT 45:29 45:20 9:05 13/24 9
195 Kerri Desmaris 34F F3039 Kingston MA 45:30 44:54 9:06 25/66 413
196 Krissa Anderson 42F F4049 6379 CT 45:31 44:56 9:06 15/53 277
197 Jian Siadat 18M M1619 Plantsville CT 45:38 44:58 9:07 3/3 315
198 Michael Shurack 51M M5059 Plantsville CT 45:49 45:04 9:09 14/24 220
199 Janet Zesut 44F F4049 Southington CT 45:52 45:29 9:10 16/53 148
200 Ralph Riccio 42M M4049 Southington CT 46:01 44:43 9:12 32/40 301
201 Chrystal Lodovico 31F F3039 Bristol CT 46:05 44:45 9:13 26/66 135
202 Rachel Jase 31F F3039 New Britain CT 46:10 44:53 9:14 27/66 89
203 Elizabeth Mihalakos 32F F3039 New Britain CT 46:10 44:53 9:14 28/66 333
204 Maria Huff 44F F4049 Plantsville CT 46:12 45:32 9:14 17/53 221
205 Barbara Dell 56F F5059 Stafford Springs CT 46:13 45:45 9:14 6/13 204
206 Lynn Callahan 48F F4049 Southington CT 46:20 45:39 9:16 18/53 381
207 Carly Keeley 25F F2029 Feeding Hills MA 46:20 45:53 9:16 26/60 266
208 Phil Beierle 40M M4049 Plantsville CT 46:20 46:20 9:16 33/40 233
209 Blair Vaccaro 29F F2029 Southington CT 46:22 46:01 9:16 27/60 108
210 Kevin Johnston 56M M5059 Marion CT 46:34 45:41 9:18 15/24 29
211 Ashley Allan 27F F2029 Southington CT 46:34 46:23 9:18 28/60 78
212 Amy Cooper 36F F3039 Southington CT 46:44 46:05 9:20 29/66 77
213 Janit Romayko 69F F6069 East Hartford CT 46:44 46:33 9:20 2/6 243
214 Bonnie Lasky 48F F4049 Southington CT 46:52 46:46 9:22 19/53 167
215 Jennifer Stroop 43F F4049 Southington CT 46:53 46:03 9:22 20/53 379
216 Kevin Walsh 58M M5059 Bethany CT 46:53 45:34 9:22 16/24 282
217 Tina Hebert 35F F3039 Southington CT 46:54 45:49 9:22 30/66 146
218 Chad Montague 39M M3039 Prospect CT 46:54 45:31 9:22 41/54 206
219 Christine Montague 35F F3039 Prospect CT 46:54 45:31 9:22 31/66 205
220 Matthew Riggott 29M M2029 Broad Brook CT 46:59 45:39 9:23 23/32 283
221 Brian Ahern 35M M3039 Salsibury CT 46:59 46:02 9:23 42/54 284
222 Carly Newlan 28F F2029 Plainville CT 47:01 46:40 9:24 29/60 362
223 Samantha Tamulis 29F F2029 Southington CT 47:03 46:58 9:24 30/60 257
224 Mena Shehata 29M M2029 Rocky Hill CT 47:03 47:01 9:24 24/32 83
225 Sari Jacob 30F F3039 Plainville CT 47:04 46:03 9:24 32/66 297
226 Anthony Danburg 36M M3039 Colchester CT 47:10 45:44 9:26 43/54 132
227 Charai Milissa 33F F3039 Berlin CT 47:11 46:38 9:26 33/66 279
228 Heather Bartley 45F F4049 Southington CT 47:12 46:32 9:26 21/53 72
229 Stephen Fabian 51M M5059 Southington CT 47:16 46:50 9:27 17/24 187
230 Emily Asklar 38F F3039 East Hampton CT 47:18 46:12 9:27 34/66 113
231 Mike Galvin 34M M3039 Southington CT 47:22 47:16 9:28 44/54 378
232 Laura DaSilva 49F F4049 Bristol CT 47:26 46:36 9:29 22/53 160
233 Kimberly Murphy 44F F4049 New york NY 47:28 46:07 9:29 23/53 143
234 Luanne Borawski 53F F5059 Southington CT 47:30 46:31 9:30 7/13 19
235 Shawna Claffey 27F F2029 Fairfield CT 47:31 46:58 9:30 31/60 207
236 Allison Patavino 43F F4049 Southington CT 47:32 47:12 9:30 24/53 124
237 Lisa Serenson 38F F3039 Plantsville CT 47:33 47:06 9:30 35/66 51
238 Joseph Peccerillo 48M M4049 Southington CT 47:34 47:19 9:30 34/40 308
239 MaryAnn Mahon 48F F4049 Southington CT 47:34 47:22 9:30 25/53 377
240 Beth Connelly 44F F4049 Southington CT 47:35 46:30 9:31 26/53 188
241 Carmen Maloon 60F F6069 Vernon CT 47:35 46:41 9:31 3/6 136
242 Brenda Scully 44F F4049 Bristol CT 47:41 47:07 9:32 27/53 293
243 Mary Lynch 45F F4049 Plantsville CT 47:44 47:26 9:32 28/53 209
244 Valerie Landino 44F F4049 Southington CT 47:45 47:25 9:33 29/53 17
245 Rebecca Kerrigan 36F F3039 West Hartford CT 47:47 46:18 9:33 36/66 103
246 Michael Torres 23M M2029 Southington CT 47:54 46:38 9:34 25/32 269
247 Erin Hegarty 23F F2029 North Haven CT 47:54 46:38 9:34 32/60 178
248 Daniel Calligan 38M M3039 Bristol CT 47:58 46:57 9:35 45/54 140
249 David Malsheske 39M M3039 Plantsville CT 48:00 47:35 9:36 46/54 385
250 Kelly Combs 24F F2029 Southington CT 48:01 47:50 9:36 33/60 316
251 Jill Pomposi 27F F2029 Plantsville CT 48:02 47:50 9:36 34/60 320
252 Nicole Streeto 26F F2029 Plainville CT 48:09 47:30 9:37 35/60 126
253 John Mierzwinski 54M M5059 Southington CT 48:14 47:38 9:38 18/24 369
254 Nicole Archambault 26F F2029 West Hartford CT 48:16 47:56 9:39 36/60 305
255 Koryn Soboleski 35F F3039 Danbury CT 48:21 47:44 9:40 37/66 326
256 Patricia DeTullio 30F F3039 Berlin CT 48:23 47:55 9:40 38/66 96
257 Jessica Sima 24F F2029 Cheshire CT 48:41 48:09 9:44 37/60 181
258 Karolina Wneta 13F F0015 Southington CT 48:42 48:37 9:44 6/9 383
259 Karen Stafko 46F F4049 Southington CT 48:45 47:51 9:45 30/53 61
260 Violet Pierson 40F F4049 Southington CT 48:45 47:51 9:45 31/53 141
261 Cicily Balachandar 14F F0015 Southington CT 48:46 48:42 9:45 7/9 241
262 Natalie Kowalczyk 28F F2029 Glastonbury CT 48:50 47:30 9:46 38/60 291
263 Laura Simmons 28F F2029 Middletown CT 48:54 47:34 9:46 39/60 292
264 Erica Basoli 32F F3039 Rocky Hill CT 48:54 48:16 9:46 39/66 147
265 Katie Hurley 29F F2029 Glastonbury CT 49:08 48:07 9:49 40/60 216
266 Jaime Murphy 37F F3039 Wallingford CT 49:09 47:47 9:49 40/66 35
267 Gale Glover 45F F4049 CHESHIRE CT 49:12 48:59 9:50 32/53 84
268 Rodrick Marriott 34M M3039 Meriden CT 49:18 47:48 9:51 47/54 256
269 Dawn Pooler 42F F4049 Southington CT 49:20 48:55 9:52 33/53 26
270 Greg Demchak 29M M2029 Meriden CT 49:28 48:31 9:53 26/32 399
271 Maggie Rose 62F F6069 W. Hartford CT 49:41 48:37 9:56 4/6 375
272 Keith Rawcliffe 37M M3039 Burlington CT 49:49 49:28 9:57 48/54 163
273 Kurt Arsenault 41M M4049 Plantsville CT 49:49 48:55 9:57 35/40 245
274 Byron Berube 36M M3039 KENSINGTON CT 49:56 49:20 9:59 49/54 119
275 Kristine Garcia 47F F4049 SOUTHINGTON CT 50:01 49:28 10:00 34/53 327
276 Chester Lau 57M M5059 West Hartford CT 50:07 49:43 10:01 19/24 5
277 Jonelle Disette 45F F4049 Southington CT 50:10 49:43 10:02 35/53 409
278 Jillian DeGiacomo 22F F2029 Hamden CT 50:18 50:09 10:03 41/60 115
279 Mary Jo Butler 52F F5059 Southington CT 50:20 49:54 10:04 8/13 24
280 John Cassidy 55M M5059 Bristol CT 50:20 48:53 10:04 20/24 155
281 John Fair 32M M3039 Lakewood Ranch FL 50:26 48:56 10:05 50/54 203
282 Ryan Kristopik 21M M2029 State College CT 50:34 49:07 10:06 27/32 349
283 Donna Brown 60F F6069 Cheshire CT 50:44 49:34 10:08 5/6 30
284 Siobhan Costello 49F F4049 Milldale CT 50:54 49:48 10:10 36/53 405
285 Wendy Andres 62F F6069 Morrisville VT 50:56 50:22 10:11 6/6 185
286 Lisa Conroy 43F F4049 Southington CT 51:01 49:57 10:12 37/53 25
287 Jennifer Christian 47F F4049 Plantsville CT 51:06 50:40 10:13 38/53 55
288 Katie Lainas 21F F2029 Plantsville CT 51:06 49:33 10:13 42/60 422
289 Kristen Palombizio 31F F3039 Southington CT 51:07 49:34 10:13 41/66 202
290 Shantel Lefkowitz 36F F3039 Southington CT 51:08 50:23 10:13 42/66 363
291 Matt Lefkowitz 35M M3039 Southington CT 51:08 50:21 10:13 51/54 364
292 Michele Dunn 37F F3039 Middlebury CT 51:09 50:24 10:13 43/66 355
293 Hillary Schnip 25F F2029 Brighton MA 51:10 50:50 10:14 43/60 360
294 Julia McCarthy 39F F3039 Waterbury CT 51:11 50:47 10:14 44/66 40
295 Francesca Ciniglio 22F F2029 Southington CT 51:16 51:10 10:15 44/60 319
296 Cynthia Goode 41F F4049 Berlin CT 51:26 50:53 10:17 39/53 344
297 Karen Turner 39F F3039 Southington CT 51:31 50:28 10:18 45/66 48
298 Jacqui Campbell 25F F2029 Manchester CT 51:39 50:36 10:19 45/60 396
299 Rachel Roch 24F F2029 Hamden CT 51:40 50:36 10:20 46/60 410
300 John Moscariello 52M M5059 Prospect CT 51:45 51:02 10:21 21/24 105
301 Bianca Plourde 37F F3039 Enfield CT 51:45 51:01 10:21 46/66 2
302 Kelly Cantillon 44F F4049 Southington CT 51:45 50:25 10:21 40/53 232
303 Carmela Ciniglio 49F F4049 Southington CT 51:46 51:39 10:21 41/53 318
304 Sara Phillips 32F F3039 Simpsonville SC 51:49 50:27 10:21 47/66 259
305 Pamela Scheck 32F F3039 Southington CT 51:49 50:28 10:21 48/66 357
306 Erin Reilly 32F F3039 Marion CT 51:49 50:28 10:21 49/66 388
307 Katie Klemonski 33F F3039 Cheshire CT 51:53 50:34 10:22 50/66 338
308 Angelica Hummel 28F F2029 Waterbury CT 52:01 51:36 10:24 47/60 46
309 Cindy Torres 50F F5059 Southington CT 52:03 51:39 10:24 9/13 42
310 Daniel Sonstrom 49M M4049 Bristol CT 52:04 50:53 10:24 36/40 218
311 Melissa Brown 43F F4049 Wolcott CT 52:11 51:46 10:26 42/53 39
312 Nicole Rawcliffe 38F F3039 Burlington CT 52:16 51:56 10:27 51/66 162
313 Michelle Andreoni 24F F2029 Plantsville CT 52:18 52:11 10:27 48/60 258
314 Stephanie Barone 26F F2029 Cheshire CT 52:19 51:57 10:27 49/60 303
315 Chrissy Pakutka 42F F4049 Farmington CT 52:30 51:56 10:30 43/53 271
316 Lissette Occhiato 33F F3039 Meriden CT 52:33 51:56 10:30 52/66 94
317 Sharon Vocke 53F F5059 Southington CT 52:35 51:23 10:31 10/13 197
318 Kristen Grimm 32F F3039 Farmington CT 52:52 51:55 10:34 53/66 334
319 Joanne Volovski 44F F4049 Harwinton CT 52:54 52:16 10:34 44/53 358
320 Marty Becker 72M M7079 New York NY 53:04 51:46 10:36 2/2 7
321 Nancy Kroeber 58F F5059 Marion CT 53:05 52:29 10:37 11/13 189
322 Jennifer Lo Presti 41F F4049 Southington CT 53:19 51:37 10:39 45/53 59
323 Jennie Gillespie 34F F3039 Berlin CT 53:30 52:16 10:42 54/66 183
324 Ernest Fisher III 34M M3039 Southington CT 53:51 52:21 10:46 52/54 211
325 Megan Hurley 34F F3039 Southington CT 53:52 52:21 10:46 55/66 212
326 Debra Testa 48F F4049 Farmington CT 53:58 52:48 10:47 46/53 111
327 Kary Krochko 45F F4049 Southington CT 54:03 52:42 10:48 47/53 390
328 Debbie Hammel 49F F4049 West Simsbury CT 54:03 53:09 10:48 48/53 214
329 Lisa Stevens 44F F4049 Southington CT 54:35 53:45 10:55 49/53 412
330 Edwin Torres 50M M5059 Southington CT 54:38 54:19 10:55 22/24 43
331 Julia Luedee 14F F0015 Hamden CT 54:40 53:28 10:56 8/9 172
332 Bev Roche 38F F3039 Plainville CT 54:40 53:24 10:56 56/66 393
333 Tony Bagliore 45M M4049 Southington CT 55:15 53:40 11:03 37/40 348
334 Sames Curley 51M M5059 Wallingford CT 55:16 53:43 11:03 23/24 389
335 CHARLEY WIDMER 68M M6069 WEST HARRISON NY 55:16 54:25 11:03 11/14 109
336 Amy Blumenreder 37F F3039 Southington CT 55:19 53:57 11:03 57/66 134
337 Anne marie Zyskowski 24F F2029 Hamden CT 55:20 55:11 11:04 50/60 116
338 Marilyn Cheyne 39F F3039 Southington CT 55:43 54:48 11:08 58/66 340
339 Matthew Straub 27M M2029 Hartford CT 55:49 54:27 11:09 28/32 419
340 Jessica Ortner 25F F2029 Southington CT 56:13 55:31 11:14 51/60 4
341 Matt Sorak 32M M3039 Newington CT 56:41 55:36 11:20 53/54 273
342 Luke Aldo 33M M3039 Southington CT 56:42 55:38 11:20 54/54 296
343 Lia Donahue 37F F3039 North Haven CT 56:42 55:39 11:20 59/66 416
344 Liz Lamphere 37F F3039 Watertown CT 56:42 55:39 11:20 60/66 411
345 Jennifer Walsh 33F F3039 El Segundo CA 56:47 55:19 11:21 61/66 90
346 Julie Stagis 26F F2029 Southington CT 57:34 57:13 11:30 52/60 312
347 Kristi Josephson 42F F4049 Southington CT 57:49 56:51 11:33 50/53 182
348 Carolyn Wentworth 44F F4049 Southington CT 57:49 56:49 11:33 51/53 127
349 Aimee Brousseau 28F F2029 Seymour CT 57:56 57:14 11:35 53/60 223
350 Melisa Zigmont 35F F3039 Milldale CT 58:03 57:27 11:36 62/66 67
351 David Bernadino 27M M2029 Bristol CT 58:04 57:26 11:36 29/32 161
352 Tom Snow 22M M2029 Manchester NH 58:36 58:36 11:43 30/32 361
353 John Chiero 65M M6069 Southington CT 58:58 57:40 11:47 12/14 321
354 John Griglun 59M M5059 Southington CT 59:00 58:43 11:48 24/24 342
355 Julianne Ceruti 25F F2029 Manchester CT 59:04 58:31 11:48 54/60 76
356 Brian Ceruti 44M M4049 Southington CT 59:07 58:34 11:49 38/40 255
357 Kate Jackson 36F F3039 Danbury CT 59:22 58:22 11:52 63/66 421
358 Robin Ferguson 24F F2029 Southington CT 1:00:14 58:49 12:02 55/60 335
359 Jennifer Hilbert 47F F4049 Plantsville CT 1:00:44 59:36 12:08 52/53 70
360 Daniel Reitenbah 65M M6069 Plantsville CT 1:00:44 59:36 12:08 13/14 69
361 Cesar Aleman 28M M2029 Hartford CT 1:01:00 59:38 12:12 31/32 418
362 Chris Duffy 47M M4049 Plantsville CT 1:01:02 1:01:02 12:12 39/40 249
363 Margaret Thibault 27F F2029 Bristol CT 1:01:20 1:00:12 12:16 56/60 142
364 Elizabeth Thibault 25F F2029 Bristol CT 1:01:20 1:00:13 12:16 57/60 130
365 Anjali Tandon 11F F0015 Hamden CT 1:01:54 1:01:47 12:22 9/9 201
366 Manish Tandon 46M M4049 Hamden CT 1:01:57 1:01:49 12:23 40/40 200
367 Jordan Bartucca 29M M2029 Bristol CT 1:01:59 1:01:35 12:23 32/32 323
368 Merriah Currao 31F F3039 Bristol CT 1:02:12 1:01:44 12:26 64/66 346
369 James Jerome 60M M6069 Wethersfield CT 1:02:25 1:02:04 12:29 14/14 118
370 Lisa Boehme 50F F5059 North Branford CT 1:03:29 1:02:15 12:41 12/13 122
371 Sarah Fox 37F F3039 North Branford CT 1:03:29 1:02:16 12:41 65/66 123
372 Olivia Smith 22F F2029 Southington CT 1:03:46 1:03:08 12:45 58/60 339
373 Cheynna Zygmunt 27F F2029 Stratford CT 1:03:52 1:02:27 12:46 59/60 237
374 Rose Michelle 31F F3039 Terryville CT 1:03:59 1:02:34 12:47 66/66 384
375 Diann Thomson 50F F5059 Southington CT 1:06:04 1:05:09 13:12 13/13 300
376 Beth Baribault 44F F4049 Plantsville CT 1:06:05 1:05:10 13:13 53/53 314
377 Chelsea McKay 23F F2029 Hamden CT 1:09:32 1:09:24 13:54 60/60 114


Top Male: 1. Chris Rosenberg 2. Nicholai Dalidowitz 3. Mike Rieger 4. Matt Scully 5. Ryan O'Connor

Top Female: 1. Laura Pieger 2. Molly Palmieri 3. Nicole Verderame 4. MaryAnn Humprey 5. Angela Heidgerd

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates