Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Hartford Hershey Track Results
Wednesday May 15, 2013 || Hartford Public HS - Hartford, CT
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

                                       Hartford Hershey Track Results
                          Wednesday May 15, 2013 || Hartford Public HS - Hartford, CT             
                             Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

   
  Girls 9 to 10  50 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
  Finals
    1 Gray, Amari               10 CCTC                      8.37   2 
    2 Hoilett, Nashae            9 MLK                       8.69   3 
    3 Registe, Nikeya           10 unattached                8.80   4 
    4 Camli-Saunders, Isabelle   9 UHMS                      9.11   1 
    5 Harrison, Rochelle        10 CCTC                      9.33   4 
    6 Morrison, Maleica          9 MLK                       9.40   2 
    7 Lavanier, Ayanna          10 CCTC                      9.57   3 
    8 Cannon, Cassidy           10 UHMS                      9.65   3 
    9 Joseph, Avianna            9 Rawson                    9.70   1 
   10 Ramsay, Naparrak          10 Rawson                    9.88   3 
   11 Loftus, Marina             9 UHMS                      9.92   2 
   12 Arce, Destiny              9 MLK                       9.93   1 
   13 Amberslie, Ariel           9 MLK                      10.11   1 
   14 Loftus, Andrea             9 UHMS                     10.43   2 
   15 Goldschmidt, Rachel        9 UHMS                     10.49   2 
   16 Runkled, Sasheke          10 MLK                      10.93   4 
   17 Edwards, Autumn            9 UHMS                     11.17   1 
   18 Steniger, Abby             9 UHMS                     11.43   1 
   
  Girls 9 to 10 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 white, Kyara              10 MLK                      15.57   3 
    2 Gilling, Christal         10 CCTC                     16.09   3 
    3 Vaz, Zoe                  10 UHMS                     16.95   2 
    4 Hoilett, Nashae            9 MLK                      17.49   1 
    5 Betts, Natalie B          10 UHMS                     17.64   3 
    6 Lavanier, Ayanna          10 CCTC                     17.98   2 
    7 Morrison, Maleica          9 MLK                      17.99   2 
    8 Joseph, Avianna            9 Rawson                   18.00   2 
    9 Tovles, Najiah            10 MLK                      18.15   2 
   10 Brown, Brianna            10 MLK                      18.17   2 
   11 Runkled, Sasheke          10 MLK                      18.50   2 
   12 Jones, Johniece            9 CCTC                     18.73   1 
   13 Anderson, Shemya           9 Rawson                   19.83   1 
   14 Amberslie, Ariel           9 MLK                      21.45   1 
   15 Arce, Destiny              9 MLK                      21.85   1 
   
  Girls 11-12 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Henry, Kimmone            11 AFHA                     15.40   5 
    2 Wells, Amari              11 UHMS                     15.43   5 
    3 Mathis, Datari            12 Hmtca                    16.09  11 
    4 Lawrence, Elijah          11 UHMS                     16.48   5 
    5 Campbell, Shenequa        11 YMCA                     16.59   4 
    6 Olson, Bittany            12 Classical                17.02   6 
    7 Diaz, Analv               12 Capitol Prep             17.09   7 
    7 Reyes, Samantha           11 Burns                    17.09   5 
    9 Adems, Ty- Samatha        11 AFHA                     17.56   5 
   10 Sargent, Alexis           12 Hmtca                    17.90   7 
   11 Garcia, Jenian            11 Burns                    18.11   5 
   12 Doyley, Brijae            11 MLK                      18.29   4 
   13 Levesque, Kendra          12 Hmtca                    18.56   6 
   14 Villamizar, Mia           12 Hmtca                    18.98   6 
   15 Rauls, Dakota             11 UHMS                     19.30   4 
   16 Cade, Shalaya             12 MLK                      19.45   7 
   17 Jarvis, Skye              12 Classical                19.52   6 
   18 Holt, Makaya              11 Rawson                   20.20   5 
   19 Holt, Nakiya              11 Rawson                   21.13   4 
   20 Diaz, natalie             11 Burns                    21.28  12 
   21 Kelly, Zhame              11 MLK                      21.31   4 
   22 Allocca, Danielle         11 UHMS                     21.54   4 
   23 Picari, Alijah            12 Burns                    21.81   6 
   24 Alavez, Evelin            11 Burns                    22.15   4 
   
  Girls 13-14 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Palmer, Cassidy           14 unattached               13.14  11 
    2 Malcolm, Latrise          13 AFHA                     14.33   8 
    3 Francis, Latoya           14 Waverly                  14.55  12 
    4 Gillespie, Sydney         14 Classical                14.81  11 
    5 Harrington, Shamari       13 Hmtca                    14.93   9 
    6 Alexader, Janisha         14 Capitol Prep             15.01  10 
    7 Ward, Zeandrea            13 AFHA                     15.03   8 
    8 Lindsay, Makenna          13 Hmtca                    15.18  10 
    9 Haythorn, Emily           14 Classical                15.36  10 
   10 Diaz, Elba                14 Burns                    15.44  10 
   11 Cardono, Marrissa         14 Classical                15.54  11 
   12 Philips, Brianna          13 Classical                15.65   8 
   13 Gayle, Chanel             13 Hmtca                    15.67   9 
   14 Mckayle, Chevenese        13 Waverly                  15.69   8 
   15 Pena, Zuleika             13 Burns                    15.70   9 
   16 Campbell, Jayde           13 Classical                15.74   9 
   17 Vaz, Thea                 13 Hmtca                    15.77   9 
   18 Ashberry, Neauzja         14 Burns                    16.27  12 
   19 Ettienne, Bless           13 Hmtca                    16.34   8 
   20 Gilligan, Lauren          13 Hmtca                    16.36  12 
   21 white, Latasha            13 MLK                      16.46   8 
   22 Rivera, Maysabel          13 Burns                    16.95  12 
   23 Bellios, Odallys          14 Burns                    17.16  11 
   24 Dejesús, Kaylin           13 Classical                17.72   9 
   25 Simms, Tatyana            13 Hmtca                    17.81  10 
   26 Bother, Gabrielle         13 Classical                20.00  10 
   
  Girls 9-10 400 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Gray, Amari               10 CCTC                   1:17.62  
    2 Registe, Nikeya           10 unattached             1:20.06  
    3 cunniha, desire           10 MLK                    1:44.09  
    4 Anderson, Shemya           9 Rawson                 1:47.67  
    5 Edwards, Autumn            9 UHMS                   1:51.72  
   
  Girls 11-12 400 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Hutchinson -corea, Z'Nai  12 CCTC                   1:05.97   3 
    2 Mickens, Gemya            12 Capitol Prep           1:14.70   2 
    3 Bell, Lataviah            12 Capitol Prep           1:27.69   2 
    4 Borucki, Aya              12 Hmtca                  1:33.34   2 
    5 Robinson, Tess            12 Hmtca                  1:35.68   3 
    6 Dicicco, Grace            12 Hmtca                  1:37.21   2 
    7 Torres, Nataly            12 Hmtca                  1:53.20   3 
   
  Girls 10&U 200 Meter Run
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Gilling, Christal         10 CCTC                     33.58   3 
    2 white, Kyara              10 MLK                      34.21   2 
    3 Terrell, Jada             10 UHMS                     38.40   2 
    4 Jones, Johniece            9 CCTC                     40.13   1 
    5 cunniha, desire           10 MLK                      40.27   2 
    6 Camli-Saunders, Isabelle   9 UHMS                     42.10   1 
    7 Tovles, Najiah            10 MLK                      42.56   2 
    8 Loftus, Marina             9 UHMS                     43.43   1 
    9 Cannon, Cassidy           10 UHMS                     46.41   3 
   10 Loftus, Andrea             9 UHMS                     48.59   1 
   11 Ramsay, Naparrak          10 Rawson                   48.85   2 
   12 Goldschmidt, Rachel        9 UHMS                     50.43   1 
   13 Steniger, Abby             9 UHMS                     53.49   1 
   
  Girls 11-12 200 Meter Run
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Hutchinson -corea, Z'Nai  12 CCTC                     28.91   8 
    2 Campbell, Shenequa        11 YMCA                     30.52   4 
    3 Powers, Margaret          12 Hmtca                    32.54   7 
    4 Mathis, Datari            12 Hmtca                    33.31   4 
    5 Doyley, Brijae            11 MLK                      33.38   4 
    6 Olson, Bittany            12 Classical                34.55   6 
    7 Reyes, Samantha           11 Burns                    34.71   5 
    8 Wells, Amari              11 UHMS                     34.86   5 
    9 Amado, Isamar             12 Hmtca                    35.86   7 
   10 Bell, Lataviah            12 Capitol Prep             36.10   7 
   11 Villamizar, Mia           12 Hmtca                    37.24   7 
   12 Levesque, Kendra          12 Hmtca                    37.43   6 
   13 Lawrence, Elijah          11 UHMS                     37.66   5 
   14 Adems, Ty- Samatha        11 AFHA                     38.09   4 
   15 Rauls, Dakota             11 UHMS                     38.70   6 
   16 Sargent, Alexis           12 Hmtca                    39.15   8 
   17 Torres, Nataly            12 Hmtca                    39.79   7 
   18 Garcia, Jenian            11 Burns                    41.38   4 
   19 Allocca, Danielle         11 UHMS                     43.90   5 
   20 Roberson, Kiana           12 Burns                    43.95   8 
   21 Kelly, Zhame              11 MLK                      44.13   5 
   22 Diaz, natalie             11 Burns                    46.12  13 
   23 Picari, Alijah            12 Burns                    49.97   6 
   24 Alavez, Evelin            11 Burns                    50.10   5 
   
  Girls 13-14 200 Meter Run
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 James, Zaidra             14 unattached               27.58  12 
    2 Francis, Latoya           14 Waverly                  30.87  11 
    3 Rosinski, Audrey          14 Classical                31.05  11 
    4 Mckim, Ada-trancie        14 AFHA                     31.34  12 
    5 Ward, Zeandrea            13 AFHA                     31.62  10 
    6 Mair, Vanessa             13 AFHA                     32.35   9 
    7 Diaz, Elba                14 Burns                    32.72  11 
    8 Philips, Brianna          13 Classical                33.11  10 
    9 Gunter, Allison           14 Classical                33.33  11 
   10 Campbell, Jayde           13 Classical                33.54   9 
   11 Vaz, Thea                 13 Hmtca                    33.99  10 
   12 Pena, Zuleika             13 Burns                    34.05  10 
   13 Mckayle, Chevenese        13 Waverly                  34.92   9 
   14 Bother, Gabrielle         13 Classical                35.04  10 
   15 Alexader, Janisha         14 Capitol Prep             36.12  12 
   16 white, Latasha            13 MLK                      36.22   9 
   17 Davis, Vantaja            13 Burns                    36.25  13 
   18 Smith, Ashia              13 Capitol Prep             36.47  12 
   19 Ettienne, Bless           13 Hmtca                    37.35   9 
   20 Rivera, Maysabel          13 Burns                    37.43  13 
   21 Dejesús, Kaylin           13 Classical                37.68   9 
   22 Bellios, Odallys          14 Burns                    39.17  13 
   
  Girls 11-12 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Powers, Margaret          12 Hmtca                  2:58.55  
    2 Henry, Kimmone            11 AFHA                   2:59.63  
    3 Mickens, Gemya            12 Capitol Prep           3:06.58  
    4 Eggers, Cave              12 Classical              3:11.49  
    5 Amado, Isamar             12 Hmtca                  3:32.15  
    6 Borucki, Aya              12 Hmtca                  3:35.98  
    7 Dicicco, Grace            12 Hmtca                  3:43.19  
    8 Gonzalez, Anabel          12 Capitol Prep           3:57.12  
    9 Robinson, Tess            12 Hmtca                  4:16.86  
   
  Girls 13-14 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Quinoces, Sharon          14 Burns                  3:10.16  
    2 Moran, Maggie             13 Classical              3:14.13  
    3 Rivera, Christina         14 Burns                  3:23.84  
    4 Colon, Jennifer           13 Hmtca                  3:33.26  
    5 Janssen, Grace            13 Hmtca                  4:01.75  
   
  Girls 13-14 1600 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Quinoces, Sharon          14 Burns                  6:51.06  
    2 Moran, Maggie             13 Classical              7:27.80  
    3 Colon, Jennifer           13 Hmtca                  8:07.27  
    4 Janssen, Grace            13 Hmtca                  8:40.51  
   
  Girls 9-10 4x100 Meter Relay 9-10
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Uhms  'A'                                           1:20.06  
    2 Rawson  'A'                                         1:25.15  
    3 Uhms  'B'                                           1:34.59  
   
  Girls 11-12 4x100 Meter Relay 11-12
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Uhms  'A'                                           1:14.29  
   
  Girls 13-14 4x100 Meter Relay 13-14
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Classical  'A'                                      1:00.78  
    2 Hmtca  'A'                                          1:03.50  
   
  Girls 10&U Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Gray, Amari               10 CCTC                   5-05.00      1.65m 
    2 Jones, Johniece            9 CCTC                   4-10.00      1.47m 
    3 Camli-Saunders, Isabelle   9 UHMS                   4-09.00      1.44m 
    4 Loftus, Andrea             9 UHMS                   4-08.50      1.43m 
    4 Vaz, Zoe                  10 UHMS                   4-08.50      1.43m 
    6 Loftus, Marina             9 UHMS                   4-04.00      1.32m 
    7 Joseph, Avianna            9 Rawson                 4-03.50      1.30m 
    8 Tovles, Najiah            10 MLK                    4-02.00      1.27m 
    8 Brown, Brianna            10 MLK                    4-02.00      1.27m 
   10 Morrison, Maleica          9 MLK                    4-01.50      1.25m 
   10 Hoilett, Nashae            9 MLK                    4-01.50      1.25m 
   12 Betts, Natalie B          10 UHMS                   3-11.00      1.19m 
   12 Amberslie, Ariel           9 MLK                    3-11.00      1.19m 
   14 Arce, Destiny              9 MLK                    3-09.00      1.14m 
   14 Goldschmidt, Rachel        9 UHMS                   3-09.00      1.14m 
   16 Steniger, Abby             9 UHMS                   3-02.00      0.96m 
   17 Runkled, Sasheke          10 MLK                    3-00.00      0.91m 
   
  Girls 11-12 Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Wells, Amari              11 UHMS                   6-00.00      1.82m 
    2 Powers, Margaret          12 Hmtca                  5-11.00      1.80m 
    3 Henry, Kimmone            11 AFHA                   5-06.50      1.68m 
    4 Doyley, Brijae            11 MLK                    5-04.00      1.62m 
    5 Robinson, Tess            12 Hmtca                  5-03.00      1.60m 
    6 Dicicco, Grace            12 Hmtca                  5-02.00      1.57m 
    7 Villamizar, Mia           12 Hmtca                  5-00.00      1.52m 
    8 Borucki, Aya              12 Hmtca                  4-10.50      1.48m 
    9 Levesque, Kendra          12 Hmtca                  4-10.00      1.47m 
   10 Mathis, Datari            12 Hmtca                  4-09.00      1.44m 
   11 Amado, Isamar             12 Hmtca                  4-08.50      1.43m 
   12 Diaz, Analv               12 Capitol Prep           4-08.00      1.42m 
   12 Mickens, Gemya            12 Capitol Prep           4-08.00      1.42m 
   14 Diaz, natalie             11 Burns                  4-06.00      1.37m 
   15 Sargent, Alexis           12 Hmtca                  4-04.50      1.33m 
   16 Gonzalez, Anabel          12 Capitol Prep           4-03.00      1.29m 
   17 Allocca, Danielle         11 UHMS                   3-09.00      1.14m 
   18 Picari, Alijah            12 Burns                  3-08.00      1.11m 
   
  Girls 13-14 Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 James, Zaidra             14 unattached             7-05.00      2.26m 
    2 Rosinski, Audrey          14 Classical              6-05.00      1.95m 
    3 Mair, Vanessa             13 AFHA                   6-02.75      1.89m 
    4 Gunter, Allison           14 Classical              6-02.50      1.89m 
    5 Moran, Maggie             13 Classical              6-02.00      1.87m 
    5 Malcolm, Latrise          13 AFHA                   6-02.00      1.87m 
    5 Philips, Brianna          13 Classical              6-02.00      1.87m 
    8 Cardono, Marrissa         14 Classical              5-11.00      1.80m 
    9 Lindsay, Makenna          13 Hmtca                  5-09.00      1.75m 
   10 Vaz, Thea                 13 Hmtca                  5-06.50      1.68m 
   10 white, Latasha            13 MLK                    5-06.50      1.68m 
   12 Colon, Jennifer           13 Hmtca                  5-00.00      1.52m 
   13 Gilligan, Lauren          13 Hmtca                  4-11.00      1.49m 
   14 Alexader, Janisha         14 Capitol Prep           4-09.00      1.44m 
   15 Ettienne, Bless           13 Hmtca                  4-02.00      1.27m 
   
  Girls 1-14 Other Softball
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Haythorn, Emily           14 Classical            118-06.00     36.11m 
    2 Bother, Gabrielle         13 Classical             98-01.00     29.89m 
    3 Bell, Jailyn              11 Rawson                98-00.00     29.87m 
    4 Hutchinson -corea, Z'Nai  12 CCTC                  94-10.00     28.90m 
    5 Janssen, Grace            13 Hmtca                 87-04.00     26.61m 
    6 Mckim, Ada-trancie        14 AFHA                  83-11.00     25.57m 
    7 Olson, Bittany            12 Classical             80-00.00     24.38m 
    8 Ward, Zeandrea            13 AFHA                  76-08.00     23.36m 
    9 Holt, Nakiya              11 Rawson                74-06.00     22.70m 
   10 Rauls, Dakota             11 UHMS                  71-08.00     21.84m 
   11 Welborn, Tiasha           14 Burns                 65-08.00     20.01m 
   12 Bell, Lataviah            12 Capitol Prep          65-05.00     19.93m 
   13 Lawrence, Elijah          11 UHMS                  64-06.00     19.65m 
   14 Dejesús, Kaylin           13 Classical             63-03.00     19.27m 
   15 Eggers, Cave              12 Classical             53-04.00     16.25m 
   16 Smith, Ashia              13 Capitol Prep          53-02.00     16.20m 
   17 Cannon, Cassidy           10 UHMS                  51-06.00     15.69m 
   18 Holt, Makaya              11 Rawson                50-10.00     15.49m 
   19 white, Kyara              10 MLK                   50-08.00     15.44m 
   20 Gonzalez, Anabel          12 Capitol Prep          48-00.00     14.63m 
   21 Campbell, Jayde           13 Classical             42-06.00     12.95m 
   22 Anderson, Shemya           9 Rawson                38-00.00     11.58m 
   23 Ramsay, Naparrak          10 Rawson                34-09.00     10.59m 
   24 Edwards, Autumn            9 UHMS                  34-08.00     10.56m 
   
  Boys 10 & Under 50 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Hamilton, Treshaun        10 CCTC                      8.15   2 
    2 Adams, Rashawn            10 CCTC                      8.62   2 
    3 Thompson, Tyvonn          10 Rawson                    8.70   2 
    4 Munroe, Elon              10 Rawson                    8.79   2 
    5 Ortiz, Joshua              9 MLK                       9.01   1 
    6 Chen-Phang, Quinn          9 CCTC                      9.21   1 
    7 Coleman, Jimmy            10 Rawson                    9.85   2 
    8 Medina, Ruben              9 Rawson                    9.92   1 
    9 Varney, Ryan               9 UHMS                      9.97   1 
    9 Milton, Keiwann            9 Rawson                    9.97   2 
   11 Bonds, Makhi               9 Rawson                   10.00   1 
   12 Norwood, Kyshawn           9 MLK                      10.20   1 
   13 Rosario, Elijah           10 Rawson                   10.74   2 
   
  Boys 10&U 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Beckford, Malcolm         10 CCTC                     13.73   1 
    2 Hamilton, Treshaun        10 CCTC                     16.04   3 
    3 McCarthy, Jahmarcus        9 MLK                      16.07   2 
    4 Adams, Rashawn            10 CCTC                     16.21   4 
    5 Campbell, Omarie          10 MLK                      16.47   4 
    6 Thompson, Tyvonn          10 Rawson                   16.52   4 
    7 Munroe, Elon              10 Rawson                   16.79   3 
    8 Foster, Javem              9 YMCA                     17.11   1 
    9 Bartlett, Lamiah           9 UHMS                     17.27   3 
   10 Davis, Paul               10 Burns                    17.28   3 
   11 Harvey, Kanye              9 Rawson                   18.13   1 
   12 Cuevas, Gio               10 UHMS                     18.23   4 
   13 Moran, Martin              9 UHMS                     18.33   1 
   14 Coleman, Jimmy            10 Rawson                   18.47   2 
   15 Ortiz, Justin              9 MLK                      18.86   1 
   16 Chen-Phang, Quinn          9 CCTC                     19.58   1 
   17 Miller, Oneil             10 MLK                      19.72   2 
   18 Medina, Ruben              9 Rawson                   20.18   2 
   19 Rosario, Elijah           10 Rawson                   20.66   2 
   20 Libby, Mason               9 UHMS                     20.73   2 
   21 Cruz, Jeremy               9 UHMS                     20.90   1 
   22 Norwood, Kyshawn           9 MLK                      21.46   1 
   
  Boys 11-12 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Taylor, Jeremiah          12 Capitol Prep             13.85   8 
    2 Jordan, Hayden            12 CCTC                     13.93   8 
    3 Bruce, Nicoy              12 AFHA                     14.62   8 
    4 Brown, Norjae             12 MLK                      14.93   6 
    5 Rush, Jaylyn              12 AFHA                     14.94   7 
    6 Fearon, Daniel            12 AFHA                     15.95   6 
    7 Dawsov, Elijah            12 unattached               15.99   6 
    8 Walker, Alex              12 UHMS                     16.01   8 
    9 O'Neal, Austin            12 Hmtca                    16.35   6 
   10 Hawkins, Coby             12 Capitol Prep             16.48   7 
   11 Arce, Xavier              11 MLK                      16.70   6 
   12 Wright, Choice            12 Hmtca                    16.96   7 
   13 Coley, Tyler              11 AFHA                     16.99   5 
   14 Fields, Reginald          11 AFHA                     17.03   5 
   15 O'Neal, Jacob             12 Hmtca                    17.19   8 
   16 Cannon, Pearce            12 UHMS                     17.20   7 
   17 Olmstead, Jahvon          11 AFHA                     17.81   6 
   18 Martinez, Treveonne       11 Burns                    18.37   5 
   19 Nuzzolilli, Gino          11 UHMS                     18.60   5 
   20 Macias, Zion              11 UHMS                     18.77   6 
   21 Duffus, Davan             11 UHMS                     19.33   7 
   
  Boys 13-14 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Paboe, Marlon             14 Capitol Prep             12.35  11 
    2 Diaz, Luis                14 Burns                    12.98  10 
    3 Campbell, Roshane         14 MLK                      13.34  11 
    4 Ramirez, Oscar            14 Classical                13.66  12 
    5 Woods-Miller, jai-Ronn    14 Burns                    13.89  12 
    6 Rancourt, Michael         13 Classical                13.94   9 
    7 Ortiz, Elijah             13 Hmtca                    14.17  11 
    8 Murray, Tyrese            14 AFHA                     14.23  10 
    9 Johnson- Thornton, Nkosz  14 Classical                14.25  12 
   10 Sutherland, Macradell     13 MLK                      14.48  10 
   11 Clarke, Sean              13 MLK                      14.50   9 
   11 Jara, Vevin               14 Classical                14.50  10 
   13 Smythe-Harriott, Devonte  13 CCTC                     14.52   9 
   14 Barka, Shase              14 Capitol Prep             14.71  12 
   15 Dennis, Craig             13 AFHA                     14.73   9 
   16 Hoilett, Imari            14 MLK                      14.83  11 
   17 Davis, Nathaniel          13 Hmtca                    14.98  11 
   18 Miller, Travis            13 MLK                      15.04  11 
   19 Morrison, Texton          13 MLK                      15.13   9 
   20 Randolph, Richard         14 Waverly                  15.19  11 
   20 Dudley, Jemarre           13 MLK                      15.19   9 
   
  Boys 10&U 200 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Beckford, Malcolm         10 CCTC                     28.99   3 
    2 Watson III, John          10 CCTC                     33.84   3 
    3 Jones, Glendale           10 MLK                      36.24   2 
    4 McCarthy, Jahmarcus        9 MLK                      37.47   1 
    5 Campbell, Omarie          10 MLK                      37.94   3 
    6 Powers, Sean              10 UHMS                     38.00   2 
    7 Hastings, Jacob           10 MLK                      38.75   3 
    8 Foster, Javem              9 YMCA                     38.91   1 
    9 Bartlett, Lamiah           9 UHMS                     39.23   3 
   10 Davis, Paul               10 Burns                    39.27   3 
   11 Harvey, Kanye              9 Rawson                   46.16   1 
   12 Miller, Oneil             10 MLK                      46.19   2 
   13 Cruz, Jeremy               9 UHMS                     47.36   1 
   14 Varney, Ryan               9 UHMS                     47.91   1 
   
  Boys 11-12 200 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Taylor, Jeremiah          12 Capitol Prep             29.44   6 
    2 Jordan, Hayden            12 CCTC                     31.05   6 
    3 Walker, Alex              12 UHMS                     35.40   4 
    4 Washington, Zeandray      12 MLK                      35.89   5 
    5 Fearon, Daniel            12 AFHA                     37.34   4 
    6 Arce, Xavier              11 MLK                      38.33   5 
    7 Dawsov, Elijah            12 unattached               38.61   6 
    8 Taiwo, Oluwafemi          11 Rawson                   38.77   4 
    9 Brown, Travis             12 MLK                      40.19   5 
   10 Santiago, Alexander       12 Capitol Prep             42.13   4 
   11 Martinez, Treveonne       11 Burns                    42.15   4 
   12 Nuzzolilli, Gino          11 UHMS                     44.70   4 
   13 Macias, Zion              11 UHMS                     48.81   5 
   14 Duffus, Davan             11 UHMS                     51.38   5 
   
  Boys 13-14 200 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Paboe, Marlon             14 Capitol Prep             26.08  10 
    2 Mcgodney, Kyle            14 Classical                27.86  10 
    3 Diaz, Luis                14 Burns                    28.42   8 
    4 Campbell, Roshane         14 MLK                      28.58   9 
    5 Johnson- Thornton, Nkosz  14 Classical                29.56  10 
    6 Ortiz, Elijah             13 Hmtca                    29.62   8 
    7 Ramirez, Oscar            14 Classical                29.88   8 
    8 Rancourt, Michael         13 Classical                30.03   9 
    9 Smythe-Harriott, Devonte  13 CCTC                     30.58   7 
   10 Hoilett, Imari            14 MLK                      31.03   9 
   11 Davis, Nathaniel          13 Hmtca                    31.04   7 
   12 Clarke, Sean              13 MLK                      31.23   7 
   13 Woods-Miller, jai-Ronn    14 Burns                    31.32  10 
   14 Barka, Shase              14 Capitol Prep             31.76   9 
   15 Sutherland, Macradell     13 MLK                      32.03  10 
   16 Miller, Travis            13 MLK                      33.37   9 
   17 Morrison, Texton          13 MLK                      34.07   7 
   18 Torres, Syruss            13 Capitol Prep             34.09   8 
   19 Lindstrom, Kevin          13 Hmtca                    34.63  10 
   20 Dudley, Jemarre           13 MLK                      35.03   7 
   21 Sorivices, Asrain         13 AFHA                     35.11   9 
   
  Boys 8-10 400 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Watson III, John          10 CCTC                   1:17.30   2 
    2 Powers, Sean              10 UHMS                   1:25.32   2 
    3 Ortiz, Joshua              9 MLK                    1:34.82   1 
    4 Hastings, Jacob           10 MLK                    1:36.03   2 
    5 Moran, Martin              9 UHMS                   1:38.49   1 
    6 Ortiz, Justin              9 MLK                    1:42.14   1 
    7 Wolliston, Christian       9 Rawson                 1:43.96   1 
    8 Milton, Keiwann            9 Rawson                 1:51.03   1 
    9 Jones, Glendale           10 MLK                    1:53.86   2 
   
  Boys 11-12 400 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Griffin, Jordan           12 Capitol Prep           1:11.20   3 
    2 Brown, Travis             12 MLK                    1:11.23   3 
    3 Oneal, Benjamin           12 Hmtca                  1:21.62   2 
    4 Washington, Zeandray      12 MLK                    1:26.91   3 
    5 Taiwo, Oluwafemi          11 Rawson                 1:34.83   4 
    6 Bacon, Augustine          12 Hmtca                  1:37.23   3 
    7 Comrie, Austin            12 Hmtca                  1:44.56   3 
    8 Woolfson, Auden           12 Hmtca                  2:00.64   4 
   
  Boys 11-12 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Comrie, Austin            12 Hmtca                  3:07.94  
    2 Bacon, Augustine          12 Hmtca                  3:30.18  
    3 Woolfson, Auden           12 Hmtca                  3:30.50  
    4 Mueller, Maximillian      12 Hmtca                  4:30.81  
   
  Boys 13-14 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 whitley, Ethan            13 Classical              2:36.85  
    2 Rodriguez -bautista, Lui  13 Classical              2:48.80  
    3 Oyola, Joel               14 Burns                  3:05.45  
    4 Dunnham, Joseph           13 Capitol Prep           3:29.83  
   
  Boys 13-14 1600 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 whitley, Ethan            13 Classical              5:36.59  
    2 Rodriguez -bautista, Lui  13 Classical              6:07.09  
    3 Lindstrom, Kevin          13 Hmtca                  6:41.51  
    4 Oyola, Joel               14 Burns                  6:47.73  
    5 Sorivices, Asrain         13 AFHA                   7:46.29  
    6 Dunnham, Joseph           13 Capitol Prep           8:29.56  
   
  Boys 9-10 4x100 Meter Relay 9-10
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Cctc  'A'                                           1:05.77  
    2 Rawson  'B'                                         1:17.37  
    3 Rawson  'A'                                         1:22.33  
    4 Uhms  'A'                                           1:23.94  
   
  Boys 11-12 4x100 Meter Relay 11-12
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Capitol Prep  'A'                                   1:09.62  
    2 Hmtca  'A'                                          1:09.72  
    3 Uhms  'A'                                           1:11.73  
   
  Boys 13-14 4x100 Meter Relay 13-14
  =======================================================================
      Team                                                 Finals  Points
  =======================================================================
    1 Classical  'A'                                        55.99  
    2 Hmtca  'A'                                          1:06.88  
   
  Boys 10&U Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Bartlett, Lamiah           9 UHMS                   5-03.00      1.60m 
    2 Campbell, Omarie          10 MLK                    5-02.00      1.57m 
    3 Jones, Glendale           10 MLK                    5-00.00      1.52m 
    3 Moran, Martin              9 UHMS                   5-00.00      1.52m 
    5 Hastings, Jacob           10 MLK                    4-08.00      1.42m 
    6 McCarthy, Jahmarcus        9 MLK                    4-05.00      1.34m 
    7 Cuevas, Gio               10 UHMS                   4-02.00      1.27m 
    8 Ortiz, Justin              9 MLK                    4-01.00      1.24m 
    9 Libby, Mason               9 UHMS                   3-11.00      1.19m 
   10 Wolliston, Christian       9 Rawson                 3-07.00      1.09m 
   
  Boys 11-12 Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Rush, Jaylyn              12 AFHA                   6-09.00      2.05m 
    2 Bruce, Nicoy              12 AFHA                   6-06.00      1.98m 
    3 Walker, Alex              12 UHMS                   5-06.00      1.67m 
    4 Bacon, Augustine          12 Hmtca                  5-05.00      1.65m 
    5 Fields, Reginald          11 AFHA                   5-03.00      1.60m 
    6 Hawkins, Coby             12 Capitol Prep           5-02.00      1.57m 
    7 Dawsov, Elijah            12 unattached             5-01.00      1.54m 
    8 Woolfson, Auden           12 Hmtca                  4-11.00      1.49m 
    9 O'Neal, Austin            12 Hmtca                  4-09.00      1.44m 
   10 Mueller, Maximillian      12 Hmtca                  4-08.00      1.42m 
   11 O'Neal, Jacob             12 Hmtca                  4-06.00      1.37m 
   12 Duffus, Davan             11 UHMS                   3-11.00      1.19m 
   13 Wright, Choice            12 Hmtca                  2-10.00      0.86m 
   
  Boys 13-14 Long Jump
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Mcgodney, Kyle            14 Classical              7-02.50      2.19m 
    2 Ortiz, Elijah             13 Hmtca                  6-11.00      2.10m 
    3 Sutherland, Macradell     13 MLK                    6-08.00      2.03m 
    4 Campbell, Roshane         14 MLK                    6-07.00      2.00m 
    5 Dudley, Jemarre           13 MLK                    6-04.00      1.93m 
    5 Hoilett, Imari            14 MLK                    6-04.00      1.93m 
    7 Morrison, Texton          13 MLK                    6-00.00      1.82m 
    7 Johnson- Thornton, Nkosz  14 Classical              6-00.00      1.82m 
    9 Randolph, Richard         14 Waverly                5-11.00      1.80m 
    9 Miller, Travis            13 MLK                    5-11.00      1.80m 
   11 Dennis, Craig             13 AFHA                   5-07.00      1.70m 
   12 Lindstrom, Kevin          13 Hmtca                  5-06.00      1.67m 
   
  Boys 1-14 Other Softball
  =================================================================================
      Name                     Age Team                    Finals            Points
  =================================================================================
    1 Paboe, Marlon             14 Capitol Prep         126-10.00     38.65m 
    2 Cannon, Pearce            12 UHMS                 117-11.00     35.94m 
    3 Clarke, Sean              13 MLK                  112-05.00     34.26m 
    4 Macias, Zion              11 UHMS                 111-01.00     33.85m 
    5 Olmstead, Jahvon          11 AFHA                 109-05.00     33.35m 
    6 Hawkins, Coby             12 Capitol Prep          98-06.00     30.02m 
    7 Miller, Oneil             10 MLK                   94-06.00     28.80m 
    8 Torres, Syruss            13 Capitol Prep          93-00.00     28.34m 
    9 Murray, Tyrese            14 AFHA                  92-07.00     28.21m 
   10 Varney, Ryan               9 UHMS                  89-05.00     27.25m 
   11 Rosario, Elijah           10 Rawson                88-07.00     27.00m 
   12 Powers, Sean              10 UHMS                  86-05.00     26.33m 
   13 Cuevas, Gio               10 UHMS                  79-01.00     24.10m 
   14 Coleman, Jimmy            10 Rawson                78-06.00     23.92m 
   15 Coley, Tyler              11 AFHA                  75-09.00     23.08m 
   16 Ortiz, Joshua              9 MLK                   74-05.00     22.68m 
   17 Nuzzolilli, Gino          11 UHMS                  65-05.00     19.93m 
   18 Thompson, Tyvonn          10 Rawson                64-07.00     19.68m 
   19 Norwood, Kyshawn           9 MLK                   64-00.00     19.50m 
   20 Arce, Xavier              11 MLK                   60-08.00     18.49m 
   21 Medina, Ruben              9 Rawson                53-01.00     16.17m 
   22 Cruz, Jeremy               9 UHMS                  43-04.00     13.20m 
   23 Libby, Mason               9 UHMS                  43-02.00     13.15m 
   24 Milton, Keiwann            9 Rawson                30-01.00      9.16m 

           **************************************************
                         PLATTSYS.COM RESULTS
            **************************************************   
 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates