Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2013 Bristol St Paul High School Falcon 5K
St Paul Catholic High School - Bristol, CT (Clear skies 79 degrees)
Fri Aug 23, 2013 -- Plattsys Timing 860-645-1476 (Chip Timing)
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                             2013 Bristol St Paul High School Falcon 5K
                St Paul Catholic High School -  Bristol, CT (Clear skies 79 degrees)
                   Fri Aug 23, 2013 -- Plattsys Timing 860-645-1476 (Chip Timing)
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                        Overall Male : Darrin Rees    Overall Female: Desiree Davis

                                                                             FINAL    
BIB    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  

              ****** FEMALE   Division: St PAul ALUMNI ****** 

263   Michelle Cano                  45 F  4049  Bristol CT                  28:58     263   ALUM
325   Erica Osowiski                 18 F  1518  Kensington CT               29:13     325   ALUM
268   Suzanne Clemente               27 F  1929  Southington CT              29:26     268   ALUM
304   Lisa Lindsley                  52 F  5059  Bristol CT                  31:21     304   ALUM
341   Cheryl St.John                 58 F  5059  Plymouth CT                 50:22     341   ALUM
292   Lori LaFrance                  55 F  5059  Bristol CT                  54:26     292   ALUM
504   Rosemary Lepore                54 F  5059  Southington CT              57:03     504   ALUM
503   Mary Dombrowski                45 F  4049  Bristol CT                  57:03     503   ALUM

                  ****** FEMALE   Division: OPEN ****** 

384   Desiree Davis                  12 F  1214  Bristol CT                  22:08     384   OPEN
411   Patricia Reddy                 39 F  3039  Bristol CT                  22:57     411   OPEN
418   Sarah Bidwell                  34 F  3039  Plainville CT               25:09     418   OPEN
389   Cecine Beveny                  48 F  4049  B CT                        25:33     389   OPEN
360   Kalyssa Muniz                  11 F  0111  Bristol CT                  25:35     360   OPEN
265   Nikki Carter                   13 F  1214  Southington CT              25:35     265   OPEN
409   Christina Scurro               18 F  1518  Plainville CT               27:00     409   OPEN
386   Liz Sargent                    38 F  3039  W hartford CT               27:03     386   OPEN
364   Bria Block                      8 F  0111  Avon CT                     28:08     364   OPEN
316   Patricia Montgomery            56 F  5059  Wolcott CT                  30:38     316   OPEN

                     ****** FEMALE   Division: St Paul Student Girls   ****** 

303   Emily Lindsley                 17 F  1518  Bristol CT                  23:01     303   SP  
357   Kara Lipka                     15 F  1518  Southington CT              23:40     357   SP  
330   Mary Ranagan                   17 F  1518  Southington CT              25:10     330   SP  
340   Stephanie Speaker              14 F  1214  Torrington CT               25:24     340   SP  
350   Kaitlin Moriarty               16 F  1518  Kensington CT               26:02     350   SP  
385   Jillian Kilmer                 14 F  1214  Torrington CT               29:31     385   SP  
281   Amanda Girard                  15 F  1518  Thomaston CT                30:43     281   SP  
399   Paulina Marin                  13 F  1214  Bristol CT                  30:48     399   SP  
346   Lilly Martin                   17 F  1518  Bristol CT                  31:00     346   SP  
296   Amy Leard                      15 F  1518  Bantam CT                   31:07     296   SP  

             ****** MALE   Division: ST PAUL ALUMNI MEN ****** 

282   Kevin Goehring                 51 M  5059  Farmington CT               18:57     282   ALUM
258   Andrew Barton                  48 M  4049  Bristol CT                  22:30     258   ALUM
395   Darren Kante                   39 M  3039  Torrington CT               22:58     395   ALUM
355   Matthew Collins                19 M  1929  Bristol CT                  23:49     355   ALUM
410   Michael Butler                 18 M  1518  Plainville CT               24:39     410   ALUM
284   James Harrigan                 55 M  5059  Wolcott CT                  25:15     284   ALUM
387   Cayle Sargent                  41 M  4049  W hartford CT               25:18     387   ALUM
408   Tristan Petit                  18 M  1518  Southington CT              25:24     408   ALUM
370   Ronald Girouard                51 M  5059  Bristol CT                  25:43     370   ALUM
413   Bill Ghio                      59 M  5059  Bristol CT                  25:46     413   ALUM

                       ****** MALE   Division: OPEN ****** 

347   Darrin Rees                    41 M  4049  Hartford CT                 18:17     347   OPEN
371   Maximillian Girouard           16 M  1518  Bristol CT                  18:36     371   OPEN
313   Mic Medeska                    31 M  3039  West Hartford CT            18:44     313   OPEN
277   Benjamin Demmel                23 M  1929  Hartford CT                 18:45     277   OPEN
362   David Ricciuti                 44 M  4049  Bristol CT                  18:47     362   OPEN
379   Bob Trottier                   44 M  4049  Bristol CT                  22:22     379   OPEN
253   Dominick Baraiolo              29 M  1929  Bristol CT                  23:05     253   OPEN
382   Steven Raymond                 54 M  5059  Terryville CT               23:09     382   OPEN
305   Bruce Lindsley                 52 M  5059  Bristol CT                  23:12     305   OPEN
390   Alex ROmano                    23 M  1929  Bristol CT                  23:23     390   OPEN

              ****** MALE   Division: St Paul Student Boys   ****** 

358   Austin Kulig                   16 M  1518  Wolcott CT                  20:53     358   SP  
345   Joshua Dobratz                 17 M  1518  Southington CT              21:10     345   SP  
315   Ryan Mills                     16 M  1518  Southington CT              21:10     315   SP  
343   Jack Sullivan                  16 M  1518  Burlington CT               21:34     343   SP  
351   Colin McGowen                  17 M  1518  Bristol CT                  22:16     351   SP  
354   Jonathan Hylan                 16 M  1518  Bristol CT                  22:54     354   SP  
287   JD Konikowski                  17 M  1518  Southington CT              23:36     287   SP  
361   Nathan Berry                   17 M  1518  Burlington CT               24:16     361   SP  
289   Tommy Kretsch                  14 M  1214  Bristol CT                  24:49     289   SP  
302   Adam Levesque                  15 M  1518  Bristol CT                  26:00     302   SP  


 
 
                                       *************
                                       
                                       
                                       
                                        PLATTSYS.COM
                  
                               VISIT MUSCLE MAKERS IN FAIRFIELD
                  
                                       *************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates