Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



E Hartford Hershey Track Results
Monday May 13, 2013 || E hartford HS - E Hartford, CT
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

                                       E Hartford Hershey Track Results
                          Monday May 13, 2013 || E hartford HS - E Hartford, CT             
                             Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

  
 Girls 9-10 50 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Melius, Mariah            10 Sunset Ridge              8.76  
   2 Sweeney-Wellington, Juli   9 Mayberry                  9.83  
   3 Holley, Jennika           10 Langford                  9.97  
   4 DeOliveira, Isabella       9 Pitkin                   10.38  
   5 sheldon, Mackenzie         9 Pitkin                   10.51  
   6 Amoakoh, Amya              9 Norris                   10.57  
   7 Rodriguez, Nayelli        10 Langford                 11.88  
  
 Girls 9-10 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Jackson, Legacy           10 Sunset Ridge             17.57  
   2 Heslin, Emma               9 O'Connell                18.92  
   3 Ferrigno, Esah             9 O'Connell                19.22  
   4 Frame, Abigail            10 Norris                   19.40  
   5 Henry, Adrienne            9 Goodwin                  20.49  
   6 maynard, juliet            9 Pitkin                   20.97  
 Section  2  
   1 Millings, LowriAnn        10 Sunset Ridge             17.52  
   2 Rabanal, Megan            10 Norris                   19.03  
   3 Alers, Ava                 9 Mayberry                 20.25  
   4 DeOliveira, Isabella       9 Pitkin                   21.03  
   5 Tryon, Lindsay             9 Goodwin                  21.07  
   6 Watkins, Olivia           10 O'Brien                  21.51  
  
 Girls 11-12 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Okeke, Gift               11 Norris                   16.10  
   2 Ayala, Jasmine            12 Sunset Ridge             16.97  
   3 Kankam, Maddy             11 Sunset Ridge             17.25  
   4 Cistulli, Maria           12 Mayberry                 17.90  
   5 Malin, Samantha           11 Sunset Ridge             18.08  
   6 Hunt, Albani              11 Sunset Ridge             20.28  
   7 Richardello, Sarah        11 St. Christopher          20.47  
   8 Timber, Jaya-Marie        12 Mayberry                 22.84  
 Section  2  
   1 Owusu, Julia              12 Middle School EH         16.60  
   2 Williams, Jonaye          11 Sunset Ridge             17.26  
   3 Pace, Gabryelle           11 Sunset Ridge             18.06  
   4 Torres, Nina              12 Pitkin                   18.31  
 Section  3  
   1 Williams, Tyeesha         12 Pitkin                   16.51  
   2 Aguilar, Erina            11 St. Christopher          16.57  
   3 Agyemang, Ivy             11 Goodwin                  17.78  
  
 Girls 13-14 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Dayuwean, McCalla         13 Middle School EH         14.99  
   2 Fletcher, Sarah           13 Middle School EH         16.07  
   3 Daley, Jadeh              13 Middle School EH         16.73  
   4 Clay, Courtlynn           13 Sunset Ridge             17.34  
   5 Brown, Camry              14 St. Christopher          17.98  
   6 Brown, Madison            14 St. Christopher          18.31  
 Section  2  
   1 Owusu, Lois               14 Middle School EH         16.21  
   2 Walker, Araya             13 Middle School EH         16.52  
  
 Girls 11-12 200 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Diaz, Kamilah             12 O'Connell                34.61  
   2 Aguilar, Erina            11 St. Christopher          37.42  
   3 Bridges, Jayla            12 Sunset Ridge             38.42  
   4 Breault, Emily            11 O'Brien                  43.88  
   5 Dones, Lexmarie           11 Sunset Ridge             49.51  
   6 Darby, Zariah             12 Sunset Ridge             59.45  
 Section  2  
   1 Williams, Tyeesha         12 Pitkin                   35.71  
   2 Ojide, Florence           11 St. Christopher          35.77  
   3 Okeke, Gift               11 Norris                   36.90  
   4 Flores, Noelle            11 St. Christopher          38.97  
   5 Agyemang, Ivy             11 Goodwin                  39.16  
   6 Patiag, Ashley            11 Sunset Ridge             39.61  
  
 Girls 9-10 400 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Adams, Kallista           10 Trinity Christian.     1:32.65  
   2 Armnetrout, Rylie          9 O'Connell              1:35.57  
   3 Lawrence, Aniah           10 Hockanum               1:40.85  
   4 Rolfe, Alyssia             9 Pitkin                 1:43.41  
   5 Doran, Janessa            10 Goodwin                1:44.92  
   6 Dupont, Meghan             9 O'Connell              1:45.18  
  
 Girls 11-12 400 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Diaz, Kamilah             12 O'Connell              1:19.27  
   2 Hammonds, Alexis          12 Sunset Ridge           1:22.41  
   3 John, Alyssa              12 Sunset Ridge           1:23.87  
   4 Oteng, Kristen            11 O'Brien                1:32.43  
   5 Harris, Shayla            12 O'Brien                1:33.95  
   6 Cistulli, Maria           12 Mayberry               1:43.02  
   7 Kankam, Maddy             11 Sunset Ridge           2:02.73  
   8 Closs, Asia                8 O'Connell              2:03.73  
   9 Ruiz, Airam               12 Sunset Ridge           2:35.12  
  10 Sayyalinh, Alisa          12 Pitkin                 2:48.35  
  
 Girls 9-10 200 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Adams, Kallista           10 Trinity Christian.       38.57  
   2 Chae, Kysah                9 O'Connell                40.60  
   3 Dougela, Kaitlyn          10 O'Connell                43.23  
   4 Alers, Ava                 9 Mayberry                 44.55  
   5 Harmon, Samantha          10 Sunset Ridge             45.58  
   6 Alaimo, Zoey               9 Goodwin                  46.72  
 Section  2  
   1 Jackson, Legacy           10 Sunset Ridge             36.88  
   2 Rolfe, Alyssia             9 Pitkin                   41.82  
   3 Holley, Jennika           10 Langford                 41.99  
   4 Sweeney-Wellington, Juli   9 Mayberry                 42.10  
   5 maynard, juliet            9 Pitkin                   46.12  
   6 Sanchez, Adriana          10 Goodwin                  48.21  
  
 Girls 11-12 800 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Agosto, Andrea            12 O'Connell              4:17.19  
   2 Rodriguez, Lourdes        12 Pitkin                 5:41.21  
  
 Girls 13-14 800 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Hernandez, Isabella       14 Middle School EH       2:41.78  
   2 Hohenthal, Sara           14 St. Christopher        3:29.72  
   3 Leonard, Brittany         14 St. Christopher        3:30.14  
   4 Vanboheven, Itandehui     13 Middle School EH       3:48.04  
  
 Girls 13-14 1600 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Leonard, Brittany         14 St. Christopher        7:25.35  
   2 Vanboheven, Itandehui     13 Middle School EH       7:46.87  
  
 Girls 9-10 4x100 Meter Relay
 =======================================================================
     Team                                                 Finals  Points
 =======================================================================
   1 Sunset Ridge Ehps  'A'                              1:17.24  
  
 Girls 11-12 4x100 Meter Relay
 =======================================================================
     Team                                                 Finals  Points
 =======================================================================
   1 Sunset Ridge Ehps  'A'                              1:08.98  
   2 O'Brien Ehps  'A'                                   1:11.13  
   3 ST Christopher Ehps  'A'                            1:13.01  
  
 Girls 13-14 4x100 Meter Relay
 =======================================================================
     Team                                                 Finals  Points
 =======================================================================
   1 Middle School Ehps  'A'                             1:01.73  
   2 ST Christopher Ehps  'A'                            1:12.38  
  
 Boys 9-10 50 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Googe, Darius             10 Goodwin                   8.52  
   2 Lott, Michael             10 Langford                  8.91  
   3 Anderson, Matthew         10 O'Connell                 9.36  
   4 Alvarez, Alexander         9 Norris                    9.60  
   5 Harrison, Ountay          10 O'Brien                  10.10  
   6 Claudio, Jubei             9 Mayberry                 11.24  
 Section  2  
   1 Outlaw, Daisean            9 Goodwin                   8.36  
   2 Pike, Shakir              10 Sunset Ridge              9.27  
   3 luciano, juan             10 Pitkin                    9.64  
   4 Volmar, Emmandre          10 O'Brien                  11.08  
  
 Boys 8-10 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Daley, Ryan               10 Sunset Ridge             15.58  
   2 Burke, Tristan            10 Goodwin                  16.30  
   3 Googe, Demetrius          10 Goodwin                  17.23  
   4 Ballet, Brian             10 Langford                 17.76  
   5 Alvarez, Alexander         9 Norris                   19.17  
   6 Francis, Camron           10 O'Brien                  19.80  
 Section  2  
   1 Okeke, Favour              9 Norris                   16.77  
   2 Pike, Shakir              10 Sunset Ridge             17.59  
   3 Hunt, Jakhi               10 Langford                 18.03  
   4 Haughton, Dillon           9 O'Connell                18.46  
   5 Pecott, Andrew            10 Hockanum                 18.86  
 Section  3  
   1 Vera, Jaylen              10 Langford                 17.56  
   2 Watkins, Elijiah           9 Mayberry                 19.54  
   3 Simpson, Donavan          10 Mayberry                 20.53  
  
 Boys 11-12 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Fontanez, Jalen           11 St. Christopher          15.82  
   2 Ennin, Caleb              11 Goodwin                  17.11  
   3 Roberts, Timothy          12 Sunset Ridge             17.20  
   4 Rosado, Dimitre           12 Mayberry                 17.94  
   5 Miranda, Kelvin           12 Mayberry                 18.64  
   6 Ruiz, Anthony             11 Langford                 18.83  
 Section  2  
   1 Santiago, Julian          12 pitkin                   15.26  
   2 Matthew, Heath            11 St. Christopher          16.09  
   3 Walters, Kymoni           12 Sunset Ridge             16.77  
   4 Gomes, Isaiah             11 Sunset Ridge             18.19  
   5 Cooper, Brandon           11 O'Brien                  18.23  
  
 Boys 13-14 100 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Heath, Austin             13 St. Christopher          13.49  
   2 Agyemang, Patrick         13 Middle School EH         14.62  
   3 Delone, Tyler             13 pitkin                   16.28  
   4 AminuJimbah, Yahaya       14 Goodwin                  18.20  
  
 Boys 9-10 200 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Daley, Ryan               10 Sunset Ridge             33.33  
   2 Massey, Kameron            9 O'Brien                  35.78  
   3 Cohall, Omari             10 Goodwin                  38.17  
   4 Holley, Jeshua             9 Langford                 38.26  
   5 Mebane, Dwayne            10 O'Brien                  39.92  
   6 Ocasio, jayson             9 Mayberry                 48.19  
 Section  2  
   1 Okeke, Favour              9 Norris                   36.21  
   2 Richardson, Colby         10 O'Connell                36.84  
   3 Quiles, Elijah            10 Goodwin                  37.80  
   4 Rodriguez, David          10 Mayberry                 40.77  
   5 clarke, Christopher        9 Pitkin                   43.31  
   6 Taylor, Samir             10 Hockanum               1:05.82  
  
 Boys 11-12 200 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Luce, Justin              11 Norris                   34.15  
   2 Fontanez, Jalen           11 St. Christopher          34.77  
   3 Douglas, Anthony          11 Langford                 34.90  
   4 Gomes, Isaiah             11 Sunset Ridge             41.57  
   5 Lacasse, Luc              12 O'Connell                42.78  
   6 Berson, Shiloh            11 O'Brien                  47.04  
 Section  2  
   1 Santiago, Julian          12 pitkin                   31.76  
   2 Matthew, Heath            11 St. Christopher          33.83  
   3 Walters, Kymoni           12 Sunset Ridge             37.71  
   4 Zaragoza, Alexis          11 O'Brien                  40.41  
 Section  3  
   1 Black, Justin             12 Mayberry                 41.34  
   2 Hayes, Gary               11 Goodwin                  44.08  
  
 Boys 13-14 200 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Heath, Austin             13 St. Christopher          28.27  
   2 Agyemang, Patrick         13 Middle School EH         29.85  
   3 Delone, Tyler             13 pitkin                   35.82  
   4 AminuJimbah, Yahaya       14 Goodwin                  41.68  
 Section  2  
   1 Joseph, Coltrane          13 ko                       30.07  
   2 Marcin, John              13 St. Christopher          31.57  
   3 Allen, Troy               13 O'Connell                34.16  
  
 Boys 9-10 400 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
 Section  1  
   1 Dupont, Alex              10 O'Connell              1:30.77  
   2 Quiles, Xavier             9 Goodwin                1:33.17  
   3 Watkins, Elijiah           9 Mayberry               1:42.99  
   4 Tran, Adrian               9 O'Connell              1:46.76  
   5 Repass, Jason             10 Goodwin                1:53.74  
   6 Rodriguez, David          10 Mayberry               2:00.15  
  
 Boys 11-12 400 Meter Dash
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Sayasith, Jordan          12 Pitkin                 1:19.33  
   2 Delacruz, Anthony         12 Sunset Ridge           1:20.22  
   3 Hohenthal, Matthew        12 St. Christopher        1:20.35  
   4 Stagnaro, Johan           11 O'Connell              1:25.20  
   5 Marcin, Joseph            11 St. Christopher        1:27.32  
   6 Rosado, Dimitre           12 Mayberry               1:30.28  
   7 Miranda, Kelvin           12 Mayberry               1:31.73  
   8 Fenty, Michael            11 O'Brien                1:37.76  
   9 Martinez, Edgar           11 Sunset Ridge           1:38.97  
  10 Chance, Ivor              12 O'Connell              1:41.68  
  11 King, Dahsan              12 O'Brien                1:50.20  
  12 Sanchez, Luis             12 Goodwin                1:59.02  
  13 Eastmond, Kenya           11 Goodwin                1:59.88  
  14 Codianni, Nicholas        12 Pitkin                 2:06.12  
  
 Boys 11-12 800 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 King, Dahsan              12 O'Brien                3:09.46  
   2 Hohenthal, Matthew        12 St. Christopher        3:10.06  
   3 Megquier, Alex            11 Pitkin                 3:12.97  
   4 Stagnaro, Johan           11 O'Connell              3:18.53  
   5 Black, Justin             12 Mayberry               3:24.19  
   6 Lindsay, Noah             11 St. Christopher        3:29.86  
   7 Meglin, Anthony           12 O'Connell              3:33.56  
   8 Martinez, Edgar           11 Sunset Ridge           3:37.58  
   9 Oney, Tyler               12 O'Brien                3:39.74  
  10 Unknonwn, Entry           11 Mayberry Ehp           3:41.77  
  11 Codianni, Nicholas        12 Pitkin                 4:40.48  
  
 Boys 13-14 800 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Cadwallader, Joshua       14 Classical              2:37.93  
   2 Joseph, Coltrane          13 ko                     2:38.04  
   3 Marcin, John              13 St. Christopher        2:51.87  
  
 Boys 13-14 1600 Meter Run
 =======================================================================
     Name                     Age Team                    Finals  Points
 =======================================================================
   1 Cadwallader, Joshua       14 Classical              6:05.67  
  
 Boys 9-10 4x100 Meter Relay
 =======================================================================
     Team                                                 Finals  Points
 =======================================================================
   1 Goodwin Ehps  'A'                                   1:08.04  
   2 Langford Ehps  'A'                                  1:12.28  
   3 O'Brien Ehps  'A'                                   1:13.97  
   4 O'Connell Ehps  'A'                                 1:17.89  
  
 Boys 11-12 4x100 Meter Relay
 =======================================================================
     Team                                                 Finals  Points
 =======================================================================
   1 Sunset Ridge Ehps  'A'                              1:07.17  
   2 ST Christopher Ehps  'A'                            1:09.56  
   3 Goodwin Ehps  'A'                                   1:11.27  
   4 Langford Ehps  'A'                                  1:11.87  
   5 O'Brien Ehps  'A'                                   1:12.07  

                        

           **************************************************
                         PLATTSYS.COM RESULTS
            **************************************************   
 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates