Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2013 Cheshire Academy Cross Country Invitational
Sept 18 2013 | Timing & Results by Platt Systems 860-645-147
Cheshire Acadmy - Cheshire, CT
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                          2013 Cheshire Academy Cross Country Invitational
                    Sept 18 2013 | Timing & Results by Platt Systems 860-645-147
                                   Cheshire Acadmy - Cheshire, CT
                            Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                               *********************
                                    JV RESULTS
                               *********************


OVERALL                                   FINAL                                     SCORE TEAM  
PLC    Name                         CLS   TIME   PACE   TEAM        TEAM             PLC  PLC   BIB 
====  ============================ ==== ======= ====== ====== ==================== ===== ====== =====
  1    Natty Pinkes                FR    21:04.4 6:46   WATK  Watkinson School      1      1      605  
  2    Henry Littlewood            SO    21:21.9 6:52   MAST  The Masters School    2      1      589  
  3    Charlie Woll                JR    21:23.3 6:53   MAST  The Masters School    3      2      595  
  4    Austin Galusza              JR    21:30.0 6:55   POMF  Pomfret School        4      1      543  
  5    Daniel Barnett              SO    21:38.7 6:57   MAST  The Masters School    5      3      582  
  6    Austin Cooke                JR    21:42.4 6:59   GUNN  The Gunnery           6      1      568  
  7    Peter St. Lawrence          SR    21:47.9 7:00   POMF  Pomfret School        7      2      550  
  8    Alex Wattles                SO    21:48.5 7:00   MILL  Millbrook HS          8      1      538  
  9    Trevor Burt                 SO    21:53.1 7:02   MILL  Millbrook HS          9      2      527  
  10   Sage Peng                   FR    22:00.2 7:04   POMF  Pomfret School        10     3      546  
  11   Joe Robichaud               JR    22:01.9 7:05   POMF  Pomfret School        11     4      548  
  12   Jared Foxhall               FR    22:09.5 7:07   MAST  The Masters School    12     4      587  
  13   Brandon Schneider           JR    22:10.0 7:08   MAST  The Masters School    13     5      594  
  14   Eddie Staten                JR    22:16.4 7:09   POMF  Pomfret School        14     5      551  
  15   Sam Schavoir                JR    22:18.2 7:10   WILL  Williams School       15     1      621  
  16   Dong Liu                    10    22:23.5 7:12   MARI  Marianapolis Prepara  16     1      520  
  17   John Ross                   JR    22:24.1 7:12   POMF  Pomfret School        17     6      549  
  18   Henry Karmen-Touhy          JR    22:43.2 7:18   POMF  Pomfret School        18     7      544  
  19   Conner Dahlman              SO    22:50.3 7:20   GUNN  The Gunnery           19     2      569  
  20   Jim Petras                  SR    22:54.3 7:22   WATK  Watkinson School      20     2      604  
  21   Ben Marr                    SR    22:56.7 7:22   MILL  Millbrook HS          21     3      532  
  22   Ian Ono-Gerow               10    23:11.7 7:27   HAMD  Hamden Hall           22     1      492  
  23   Liam OBrien                 SR    23:12.0 7:28   WATK  Watkinson School      23     3      602  
  24   Alex Murphy                 10    23:13.6 7:28   MARI  Marianapolis Prepara  24     2      522  
  25   Harry Zhang                 10    23:21.4 7:30   MARI  Marianapolis Prepara  25     3      524  
  26   Chris Stephan               08    23:33.2 7:34   WATK  Watkinson School      26     4      607  
  27   Max Obourn                  SO    23:38.9 7:36   KO    Kingswood Oxford      27     1      504  
  28   Nick Smoolca                08    23:39.1 7:36   WATK  Watkinson School      28     5      606  
  29   Colin Madaus                08    23:44.1 7:38   WILL  Williams School       29     2      616  
  30   Will Henzy                  JR    23:49.8 7:39   WATK  Watkinson School      30     6      601  
  31   Colin Riley                 SO    23:50.6 7:40   GUNN  The Gunnery           31     3      580  
  32   Jacob Regele                FR    23:53.6 7:41   MAST  The Masters School    32     6      592  
  33   Cole Adams                  JR    24:17.5 7:48   KO    Kingswood Oxford      33     2      494  
  34   Cole Benoit                  9    24:24.4 7:51   HAMD  Hamden Hall           34     2      481  
  35   Alex Goddard                FR    24:26.7 7:51   RCD   Rye Country Day       35     1      561  
  36   James Burris                SO    24:32.8 7:53   WILL  Williams School       36     3      611  
  37   Ben Song                    SO    24:36.8 7:55   CHAC  Cheshire Academy      37     1      449  
  38   Colby Paul                  SR    24:37.1 7:55   WATK  Watkinson School      38     7      603  
  39   Junyan Mak                  JR    24:44.4 7:57   GUNN  The Gunnery           39     4      576  
  40   Max Morse-Golub             JR    24:50.6 7:59   MILL  Millbrook HS          40     4      533  
  41   Hans Dyckerhoff             FR    24:52.8 8:00   CHAC  Cheshire Academy      41     2      440  
  42   Noah Jenkins                SR    24:54.0 8:00   WILL  Williams School       42     4      614  
  43   Owen Kelly                  FR    24:55.3 8:01   MILL  Millbrook HS          43     5      531  
  44   Matt Watson                 12    24:55.7 8:01   HAMD  Hamden Hall           44     3      493  
  45   David Shafer                SO    24:57.3 8:01   KO    Kingswood Oxford      45     3      507  
  46   Noah Hawks-Ladds            FR    25:10.7 8:06   KO    Kingswood Oxford      46     4      501  
  47   Luke El-Fishawy              8    25:19.7 8:09   HAMD  Hamden Hall           47     4      486  
  48   Eric Hoffman                FR    25:20.1 8:09   GUNN  The Gunnery           48     5      571  
  49   Johnny Ma                   SR    25:28.9 8:11   RCD   Rye Country Day       49     2      562  
  50   Matthew Kibaru              09    25:32.1 8:13   MARI  Marianapolis Prepara  50     4      517  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  1   ================  

                          2013 Cheshire Academy Cross Country Invitational
                    Sept 18 2013 | Timing & Results by Platt Systems 860-645-147
                                   Cheshire Acadmy - Cheshire, CT
                            Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


OVERALL                                   FINAL                                     SCORE TEAM  
PLC    Name                         CLS   TIME   PACE   TEAM        TEAM             PLC  PLC   BIB 
====  ============================ ==== ======= ====== ====== ==================== ===== ====== =====
  51   Sam Morris                  SO    25:33.8 8:13   WILL  Williams School       51     5      617  
  52   Vincent Yuan                11    25:37.2 8:14   MARI  Marianapolis Prepara  52     5      523  
  53   Jack Alpert                 SO    25:43.6 8:16   RCD   Rye Country Day       53     3      557  
  54   Nick Neumeister              8    25:47.4 8:18   HAMD  Hamden Hall           54     5      490  
  55   Button Gao                  SO    26:15.3 8:27   CHAC  Cheshire Academy      55     3      442  
  56   Noah Rosner                 FR    26:18.8 8:28   MAST  The Masters School    56     7      593  
  57   Dante Lin                   SR    26:37.8 8:34   CHAC  Cheshire Academy      57     4      447  
  58   Rahul Kumar                 SO    26:44.1 8:36   CHAS  Chase Collegiate Sch  0      1      432  
  59   Tyler Kochman               JR    26:52.0 8:38   WOOD  Woodhall School       58     1      629  
  60   George Hora                 SR    27:22.4 8:48   CHAC  Cheshire Academy      59     5      444  
  61   Luke Wang                   JR    27:27.4 8:50   CHAC  Cheshire Academy      60     6      451  
  62   Marshall Millette           SR    27:27.5 8:50   GUNN  The Gunnery           61     6      577  
  63   Mike Casalino               JR    27:33.9 8:52   FORM  Forman School         62     1      467  
  64   Kris Scarfone               JR    27:39.4 8:54   RCD   Rye Country Day       63     4      566  
  65   Sam Hong                    SR    27:48.4 8:56   CHAC  Cheshire Academy      64     7      443  
  66   Arthur Xiao                 JR    27:55.9 8:59   MILL  Millbrook HS          65     6      541  
  67   Alex Galan                  JR    27:57.7 8:59   WOOD  Woodhall School       66     2      628  
  68   Ryan Silvers                FR    28:33.9 9:11   KO    Kingswood Oxford      67     5      508  
  69   Mook Lin                    FR    28:34.9 9:11   CHAC  Cheshire Academy      0      8      446  
  70   Mateusz Dziuda              FR    28:41.2 9:13   CHAC  Cheshire Academy      0      9      441  
  71   Nick Nemergut               SR    28:55.7 9:18   GUNN  The Gunnery           68     7      579  
  72   Ethan Bernstein             SO    28:57.8 9:18   FORM  Forman School         69     2      466  
  73   Tyler Dunn                  SO    29:14.2 9:24   FORM  Forman School         70     3      470  
  74   Justin Kronemer             JR    29:16.1 9:25   FORM  Forman School         71     4      472  
  75   Nathan Chen                 10    29:17.9 9:25   MARI  Marianapolis Prepara  72     6      514  
  76   Jacob Elder                 SO    29:21.9 9:26   WOOD  Woodhall School       73     3      627  
  77   Adam Kim                    FR    29:25.4 9:28   KO    Kingswood Oxford      74     6      502  
  78   Eric Li                     10    30:03.9 9:40   HAMD  Hamden Hall           75     6      489  
  79   Claude Raffin               JR    31:21.0 10:05  CHAS  Chase Collegiate Sch  0      2      433  
  80   Jonathan Shulman            SO    31:33.5 10:09  RCD   Rye Country Day       76     5      567  
  81   Matthew Boor                JR    32:02.9 10:18  WOOD  Woodhall School       77     4      625  
  82   A.J. Greene                 JR    34:23.5 11:04  KO    Kingswood Oxford      78     7      499  
  83   Sebastian Barassi           SR    39:33.5 12:43  WOOD  Woodhall School       79     5      624  
  84   Scott Collins               SR    39:36.0 12:44  WOOD  Woodhall School       80     6      626  
  85   Max Romanoff                SR    39:39.7 12:45  FORM  Forman School         81     5      476  
  86   Jake Sternberg              FR    42:33.9 13:41  WOOD  Woodhall School       82     7      631  



            **************************************************
                         PLATTSYS.COM RESULTS
            **************************************************   





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates