Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2013 Bristol Shamrock 5 Mile Road Races
Chippens Middle School || Peacedale Rd || Bristol CT
Results Posted to www.plattsys.com
BIB-CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
                        2013 Bristol Shamrock 5 Mile Road Races
                    Chippens Middle School || Peacedale Rd || Bristol    CT 
                            Results Posted to www.plattsys.com
                     BIB-CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                                                   
                             ************************************************
                                         DIVISION RESULTS
                             **********************************************
     
                Overall Male : James McKirdy    Overall Female: Mary-Lynn Currier

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:     10 and under  

  1  Lauren Searle                 10F F0110  Burlington CT           50:52   1048

                        FEMALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Rachel Fleischer              11F F1113  Derby CT                38:13    891
  2  Nicole Rizzo                  11F F1113  Derby CT                38:13   1032
  3  Kiley Rodriquez               11F F1113  Derby CT                38:20   1034

                        FEMALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Nadia Kreciglowa              17F F1419  Bristol CT              36:10   1137
  2  Andrea DiVenere               14F F1419  Bristol CT              38:43    878
  3  Tessa Pawlik                  14F F1419  Bristol CT              39:53   1009

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Lauren Cancelliere            20F F2029  Nazareth PA             33:34    845
  2  Lisa Balestrino               20F F2029  Storrs CT               34:47    814
  3  Alexandra Manzin              20F F2029  Plainville CT           35:03    970

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Orla Collins                  38F F3039  Bristol CT              38:16   1116
  2  Jeannine Plaster              30F F3039  Bristol CT              40:35   1012
  3  Sophia Cicchiello             30F F3039  Rocky Hill CT           41:09    857

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Mary-Lynn Currier             48F F4049  Burlington CT           32:46   1147
  2  Lisa Khan                     40F F4049  West Hartford CT        38:34    937
  3  Jennifer Manware              40F F4049  Plantsville CT          39:08    969

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Karen Newman                  50F F5059  Old Greenwich CO        35:43    991
  2  Mary-Liz Williams             51F F5059  W Hartford CT           39:39   1120
  3  Anne Phelan                   50F F5059  New York NY             41:35   1011

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Ginny Chambers                60F F6069  Oakville CT             47:26    853
  2  Marlene Paynter               61F F6069  Torrington CT           56:00   1167
  3  Mary Ann Landry               60F F6069  Waterbury CT            57:48    946

                        FEMALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Kathleen Scotti               70F F7079  West Hartford CT      1:06:24   1047
  2  Jeannette Cyr                 70F F7079  Kensington CT         1:29:06    869

                                    Bristol Shamrock Road Races
                     Saturday March 23, 2013  || CHippens School || Bristol, CT
                      Bib-Tag Timing & Results by Plattsys Timing 860-645-1476
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                      Overall Male : James McKirdy    Overall Female: Mary-Lynn Currier

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:     10 and under  

  1  Michio Agresta                10M M0110  Burlington CT           41:39    801

                          MALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Anthony DAbramo               13M M1113  Southington CT          45:48   1162
  2  Rory Williams                 13M M1113  Hartford CT             46:55   1119
  3  Ben Lahey                     11M M1113  Bristol CT              53:40    202

                          MALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Jacob Johns                   14M M1419  North Andover MA        28:56    925
  2  Spencer Johnson               14M M1419  Bristol CT              29:12    927
  3  Jackson Morrow                14M M1419  Harwinton CT            29:58    986

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Curt Bell                     20M M2029  Bristol CT              29:02    825
  2  Paul Ryskowski                21M M2029  Bristol CT              29:28   1143
  3  Brian Robbins                 23M M2029  Bristol CT              30:23   1144

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  James McKirdy                 30M M3039  New Britain CT          28:43    977
  2  CJ Fusco                      30M M3039  West Hartford CT        31:48    898
  3  James Thompson                30M M3039  Bristol CT              32:27   1086

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Thomas Smith                  45M M4049  Wethersfield CT         29:38   1165
  2  Mario Longo                   41M M4049  Cheshire CT             31:20   1142
  3  David Ricciuti                40M M4049  Bristol CT              31:39   1028

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Douglas Austin                50M M5059  West lebanon NH         34:55    811
  2  Thomas Soisson                50M M5059  Glastonbury CT          38:21   1059
  3  Tony DaSilva                  50M M5059  Bristol CT              38:31    873

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Bob Kania                     60M M6069  Southington CT          39:22   1174
  2  Mark Ceglarski                60M M6069  Bristol CT              39:59    850
  3  Patrick Gormally              60M M6069  Litchfield CT           42:53    909

                          MALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Edward Regner                 70M M7079  Torrington CT         1:20:06   1023



                                     ***************************
                                        PLATTSYS.COM RESULTS
                                     ***************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates