Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Michael Alquist 2. Bruce Bussiere 3. ANTHONY DOUAIHY 4. Steven Morse 5. Brennan Sheahan
Top Female: 1. Sara Allan 2. MAUREEN LAMB 3. Alana Silberstein 4. Sarah Sayadoff 5. ELIZABETH MARION
David Vidal Memorial 5K Road Race
OCt 28, 2012 || Iron Horse Blvd - Simsbury CT
CHIP Timing Platt Systems 860-645-1476
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Michael Alquist Overall Female: Sara Allan

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Michael Alquist 45M M4049 West Hartford CT 19:15 6:12 1/9 45
2 Bruce Bussiere 58M M5059 Canton CT 19:55 6:25 1/7 36
3 ANTHONY DOUAIHY 23M M2029 AVON CT 20:18 6:32 1/7 15
4 Steven Morse 60M M6069 Broadbrook CT 20:32 6:37 1/5 40
5 Sara Allan 42F F4049 W.Simsbury CT 20:50 6:43 1/9 34
6 Brennan Sheahan 42M M4049 North Granby CT 21:02 6:47 2/9 46
7 CHRISTOPHER PESHKA 22M M2029 SOUTHINGTON CT 21:49 7:02 2/7 27
8 MAUREEN LAMB 27F F2029 SIMSBURY CT 21:55 7:04 1/3 28
9 PETER MICHAELSON 57M M5059 WINDSOR CT 22:03 7:06 2/7 14
10 Alan Hunt 57M M5059 Weatogue CT 22:06 7:07 3/7 59
11 Alana Silberstein 16F F1319 Unionville CT 22:36 7:17 1/1 54
12 NOAH MYERS 41M M4049 LYME CT 22:37 7:17 3/9 24
13 Brian Sennott 14M M1319 Weatogue CT 22:43 7:19 1/1 57
14 John Connelly 45M M4049 West Simsbury CT 22:49 7:21 4/9 58
15 Ed Cox 59M M5059 Simsbury CT 23:15 7:29 4/7 52
16 JON CARON 26M M2029 VERNON CT 24:22 7:51 3/7 13
17 Sarah Sayadoff 25F F2029 Simsbury CT 24:23 7:51 2/3 29
18 DANIEL PILZ 23M M2029 MANCHESTER CT 24:23 7:51 4/7 5
19 Tack Sennott 47M M4049 Simsbury CT 24:35 7:55 5/9 56
20 MATTHEW CORCORAN 25M M2029 FARMINGTON CT 24:46 7:59 5/7 6
21 L.Alan Wild 44M M4049 Tariffville CT 24:53 8:01 6/9 55
22 Mike Callahan 62M M6069 Simsbury CT 25:06 8:05 2/5 37
23 Marty Bernoski 46M M4049 West Hartford CT 25:21 8:10 7/9 41
24 Michael DiBartolo 51M M5059 Farmingville NY 25:27 8:12 5/7 38
25 Tom Sweeney 66M M6069 Canton CT 25:28 8:12 3/5 39
26 ELIZABETH MARION 54F F5059 SIMSBURY CT 25:52 8:20 1/4 25
27 Nancy Urner-Berry 49F F4049 Simsbury CT 25:57 8:22 2/9 50
28 Bill Abrahamsen 65M M6069 Simsbury CT 25:59 8:22 4/5 32
29 ROBERT OSBORNE 37M M3039 FARMINGTON CT 26:07 8:25 1/3 12
30 MICHAEL OUELLETTE 44M M4049 MILFORD CT 26:32 8:33 8/9 19
31 JEREMY CORMIER 21M M2029 SIMSBURY CT 26:43 8:37 6/7 16
32 Karen Brand 51F F5059 Simsbury CT 27:22 8:49 2/4 51
33 MARY JEDYNAK 49F F4049 SIMSBURY CT 28:00 9:01 3/9 22
34 Richard Zbrozek 65M M6069 Berlin CT 28:32 9:12 5/5 35
35 PAUL PESHKA 52M M5059 SOUTHINGTON CT 29:11 9:24 6/7 26
36 ADAM GOMPPER 30M M3039 CANTON CT 29:14 9:25 2/3 7
37 JAMES VAN WATTUM 27M M2029 Ridgefield CT 29:15 9:26 7/7 11
38 Teresa Pelham 44F F4049 Farmington CT 29:24 9:29 4/9 47
39 Tom Pachler 46M M4049 Farmington CT 29:34 9:32 9/9 49
40 Brigid Bernoski 7F F0012 West Hartford CT 31:33 10:10 1/1 42
41 Kate Bernoski 42F F4049 West Hartford CT 31:33 10:10 5/9 43
42 Lauren Devin 28F F2029 Windsor CT 32:10 10:22 3/3 31
43 John Sayadoff 53M M5059 Simsbury CT 32:47 10:34 7/7 30
44 CHRIS BARCOMB 37M M3039 SIMSBURY CT 34:06 10:59 3/3 2
45 April Seidman 38F F3039 East Hartford CT 34:56 11:16 1/1 48
46 MERYL MALLERY 47F F4049 SIMSBURY CT 35:06 11:19 6/9 10
47 NANCY LENNERT 42F F4049 SIMSBURY CT 35:06 11:19 7/9 4
48 MARY ELLEN PERRY 42F F4049 TARIFFVILLE CT 35:20 11:23 8/9 21
49 Carolyn Maloney-Hastillo 43F F4049 Tolland CT 40:08 12:56 9/9 44
50 LEAH PITFIELD 64F F6069 SIMSBURY CT 42:43 13:46 1/1 3
51 SUE LAPIN 56F F5059 TORRINGTON CT 1:01:18 19:46 3/4 17
52 LAUREN SOLOMON 58F F5059 CONCORD MA 1:01:18 19:46 4/4 18
1 Brigid Bernoski 7F F0012 West Hartford CT 31:33 42
1 Alana Silberstein 6F F1319 Unionville CT 22:36 54
1 MAUREEN LAMB 7F F2029 SIMSBURY CT 21:55 28
2 Sarah Sayadoff 5F F2029 Simsbury CT 24:23 29
3 Lauren Devin 8F F2029 Windsor CT 32:10 31
1 April Seidman 8F F3039 East Hartford CT 34:56 48
1 Sara Allan 2F F4049 W.Simsbury CT 20:50 34
2 Nancy Urner-Berry 9F F4049 Simsbury CT 25:57 50
3 MARY JEDYNAK 9F F4049 SIMSBURY CT 28:00 22
1 ELIZABETH MARION 4F F5059 SIMSBURY CT 25:52 25
2 Karen Brand 1F F5059 Simsbury CT 27:22 51
3 SUE LAPIN 6F F5059 TORRINGTON CT 1:01:18 17
1 LEAH PITFIELD 4F F6069 SIMSBURY CT 42:43 3
1 Brian Sennott 4M M1319 Weatogue CT 22:43 57
1 ANTHONY DOUAIHY 3M M2029 AVON CT 20:18 15
2 CHRISTOPHER PESHKA 2M M2029 SOUTHINGTON CT 21:49 27
3 JON CARON 6M M2029 VERNON CT 24:22 13
1 ROBERT OSBORNE 7M M3039 FARMINGTON CT 26:07 12
2 ADAM GOMPPER 0M M3039 CANTON CT 29:14 7
3 CHRIS BARCOMB 7M M3039 SIMSBURY CT 34:06 2
1 Michael Alquist 5M M4049 West Hartford CT 19:15 45
2 Brennan Sheahan 2M M4049 North Granby CT 21:02 46
3 NOAH MYERS 1M M4049 LYME CT 22:37 24
1 Bruce Bussiere 8M M5059 Canton CT 19:55 36
2 PETER MICHAELSON 7M M5059 WINDSOR CT 22:03 14
3 Alan Hunt 7M M5059 Weatogue CT 22:06 59
1 Steven Morse 0M M6069 Broadbrook CT 20:32 40
2 Mike Callahan 2M M6069 Simsbury CT 25:06 37
3 Tom Sweeney 6M M6069 Canton CT 25:28 39


Top Male: 1. Michael Alquist 2. Bruce Bussiere 3. ANTHONY DOUAIHY 4. Steven Morse 5. Brennan Sheahan

Top Female: 1. Sara Allan 2. MAUREEN LAMB 3. Alana Silberstein 4. Sarah Sayadoff 5. ELIZABETH MARION

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates