Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Hartford Soltice Sprint 5K Road Race
W Hartford Reservoir - W Hartford, CT || Wednesday June 13, 2012
BIB-CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 ( USATF Certified 5K)
Conditions: Overcast | HUmid || 72 degrees || Presented by: Hartford Track Club
                        Hartford Soltice Sprint 5K Road Race
                W Hartford Reservoir - W Hartford, CT || Wednesday  June 13, 2012
BIB-CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 ( USATF Certified 5K)
          Conditions: Overcast | HUmid || 72 degrees || Presented by: Hartford Track Club
                 Overall Male : Dave ROckness    Overall Female: Lisa Blaszko

            **************************************************
                         DIVISION RACE RESULTS 5K 
            **************************************************   

DIVISION                                       FINAL   
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME   BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= =====

                **  MALE RESULTS:  ** TOP MALE RESULTS:  FINISHERS ** 
                
  1    Dave ROckness              42M M----    19:24 105  
  2    Kevin Glenn                54M M----    19:27 61   
  3    Bruce Christenson          44M M----    19:37 112  

                **  FEMALE RESULTS: ** TOP FEMALE RESULTS: FINISHERS ** 
                
  1    Lisa Blaszko               32F F----    20:44 38   
  2    Lisa Pillow                40F F----    21:41 122  
  3    Kathleen Lindholm          30F F----    22:31 116  

                **  FEMALE RESULTS:   13 and under ** 
  1    Courtney Rockness          12F F0113    25:59 106  

                **  FEMALE RESULTS:  14 - 18 ** 
  1    Molly Sweeney              17F F1418    24:10 115  
  2    Mary Anderson              16F F1418    25:11 44   
  3    Tessa Pawlik               14F F1418    25:45 29   

                **  FEMALE RESULTS:  19 - 29 ** 
  1    Shannon Katzmayr           25F F1929    22:41 96   
  2    Mary Troy                  27F F1929    24:07 129  
  3    Maureen Lamb               27F F1929    25:25 86   

                **  FEMALE RESULTS:  30 - 39 ** 
                
  1    Tara Brown                 39F F3039    23:01 10   
  2    Amy Santanella             31F F3039    24:13 75   
  3    Tracy Vroeginday           39F F3039    24:56 94   

                **  FEMALE RESULTS:  40 - 49 ** 
  1    Lani Ralston               41F F4049    22:55 80   
  2    Hilary DeCrisantis         43F F4049    23:15 46   
  3    Kathleen Costello          42F F4049    23:59 6    

                **  FEMALE RESULTS:  50 - 59 ** 
  1    Laurie Brooks              50F F5059    23:11 50   
  2    Jan Prenoveau              55F F5059    25:09 99   
  3    Diane Dunn                 53F F5059    25:14 7    

                **  FEMALE RESULTS:  60 - 69 ** 
  1    Sue Sharkey                62F F6069    26:42 121  
  2    Elizabeth O'Donnell        62F F6069    29:53 51   

                **   ** ATHENA CATEGORY FINISHERS ** 
  1    MacKenzie Carruth          26F FCLYD    23:45 83   
  2    Lucy Durante               24F FCLYD    32:44 60   


                **  MALE RESULTS:    13 and under ** 
  1    Vincent DeCrisants         13M M0113    24:47 123  
  2    Harold McCarty             10M M0113    26:01 58   
  3    James Manderlink            9M M0113    34:58 91   

                                       Platt Systems Official Reporting System
                    2012 HTC Summer Soltice Sprint 5K Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                 CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISION                                        GUN   
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME   BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= =====

                **  MALE RESULTS:   14 - 18 ** 
  1    Joel Beltre                18M M1418    24:11 97   

                **  MALE RESULTS:   19 - 29 ** 
  1    Devin Obedzinski           24M M1929    24:45 67   
  2    Peter Bihuniak             27M M1929    30:46 110  
  3    Douglas Phinney            26M M1929    32:22 95   

                **  MALE RESULTS:   30 - 39 ** 
  1    Chris Dufresne             32M M3039    19:43 113  
  2    Thomas Pacyna              32M M3039    21:23 33   
  3    Tobias Cushing             31M M3039    21:30 103  

                **  MALE RESULTS:   40 - 49 ** 
                
  1    Daniel Senecal             45M M4049    19:45 125  
  2    Sri Bodkhe                 46M M4049    21:08 87   
  3    Peter Devine               41M M4049    21:12 118  

                **  MALE RESULTS:   50 - 59 ** 
                
  1    Kevin Markowski            54M M5059    20:04 41   
  2    Stephen Cuddy              51M M5059    21:37 56   
  3    Ted Cowles                 53M M5059    21:46 16   

                **  MALE RESULTS:   60 - 69 ** 
                
  1    Bob Dacey                  63M M6069    21:58 101  
  2    Richard Zbrozek            65M M6069    31:13 57   
  3    Philip Dunn                69M M6069    31:58 8    

                **  MALE RESULTS:   70 - 79 ** 
                
  1    erling schmidt             70M M7079    28:09 39   
  2    Barrett True               75M M7079    36:31 54   

                **   ** CLYDESDALE CATEGORY FINISHERS **
                
  1    Craig Beers                46M MCLYD    21:40 12   
  2    Joseph DiMuccio            23M MCLYD    21:56 53   



            **************************************************
                         PLATTSYS.COM RESULTS
            **************************************************   
 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates