Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Wallingford YNCA Fishbein 5K Road Race
Wallingford YMCA S Elm St,- wallingford, CT - Sat Sept 17, 2011
BIB CHIP Timing & Results by Platt Timing 860-645-1476 | Clear Skies | Cool

                  Wallingford YNCA Fishbein 5K Road Race
        Wallingford YMCA S Elm St,- wallingford, CT - Sat Sept 17, 2011
    BIB  CHIP Timing & Results by Platt Timing 860-645-1476 | Clear Skies | Cool
                  
                 **********************************************************
                    WALLINGFORD 5K DIVISION RESULTS  
                 ***********************************************************


DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:   14 and under ** 

  1  Hayley Hergott                14F F0014  Wallingford CT          22:31     39
  2  Olivia Sorrentino             12F F0014  Wallingford CT          26:24     45
  3  Emily Wade                    13F F0014  Wallingford CT          28:47     20

                        FEMALE RESULTS:    15 to 19  

  1  Melissa Mastriano             19F F1519  Wallingford CT          25:09     42

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Lyndsay Smolka                27F F2029  Wallingford CT          25:14     26
  2  Lauren Albert                 23F F2029  Wallingford CT          28:32     76
  3  Laura Meyer                   23F F2029  Wallingford CT          28:36     43

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Stacy Swartz                  35F F3039  Wallingford CT          23:36     95
  2  Jaime DeCantillon             31F F3039  Wallingford CT          23:54     15
  3  Taya Rabinowitz               30F F3039  Wallingford CT          24:00     84

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Lisa Marks                    43F F4049  Wallingford CT          22:25     72
  2  Heidi Hajna                   49F F4049  Wallingford CT          24:33    137
  3  Dayna Arduini                 42F F4049  Wallingford CT          25:47     13

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Larissa Kalbian               51F F5059  Cheshire CT             22:11    134
  2  Roberta McCurdy               57F F5059  Wallingford CT          28:28     49
  3  Rita Holroyd                  55F F5059  Wallingford CT          30:42     32

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Elizabeth Droel               61F F6069  Wallingford CT          36:53     71
  2  Martha Rogers                 62F F6069  Wallingford CT          58:28     65

                        FEMALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Ursula Roldan                 74F F7079  Wallingford CT          41:39    105

                        FEMALE RESULTS:    80 to ++  

  1  Betty Holroyd                 85F F80++  Wallingford CT          43:19     52

                          MALE RESULTS:   14 and under ** 

  1  Ryan Fishbein                 12M M0014  Wallingford CT          26:44     93
  2  Samuel Kaplan                 10M M0014  Wallingford CT          28:39    103
  3  Jake Festa                    10M M0014  Wallingford CT          28:40    102

                                       Platt Systems Official Reporting System
                          Wallingford Fishbein Road Races Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:    15 to 19  

  1  Timothy Ciskowski             17M M1519  Wallingford CT          27:23    100

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Christopher Granucci          23M M2029  Wallingford CT          20:21      7
  2  Christopher DiGenoua          28M M2029  Wallingford CT          26:33    112

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Eric Pope                     36M M3039  Wallingford CT          20:39      1
  2  Michael Hoover                39M M3039  Manchester CT           21:26      8
  3  Michael Dziejma               36M M3039  Wallingford CT          24:01      2

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Julio Lujambio                41M M4049  Wallingford CT          18:48     22
  2  Robert Vivari, Jr.            49M M4049  Meriden CT              19:43     47
  3  Mike Busillo                  40M M4049  Wallingford CT          20:27     50

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Shinichi Boman                50M M5059  Wallingford CT          24:27     70
  2  Mark Vogt                     52M M5059  Wallingford CT          25:39      5
  3  Edward Doukas                 50M M5059  Wallingford CT          26:22    107

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Ron Chiarella                 66M M6069  Wallingford CT          26:54     55
  2  James Waldron                 61M M6069  Wallingford CT          34:14     18

                          MALE RESULTS:    70 to 79  

  1  William Appicelli             72M M7079  Wallingford CT          41:36     86


                                          ********************
                                          PLATTSYS.COM RESULTS
                                          ********************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates