Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Southington YMCA Apple Festival 5K Road Race
Southington Town Green - Southington, CT - Sunday Oct 2,2011
BIB CHIP Timing & Results from Platt Systems 860-645-1476 || Conditions: Dry, 64 degrees

                         Southington YMCA Apple Festival  5K Road Race
              Southington Town Green - Southington, CT - Sunday Oct 2,2011
    BIB CHIP Timing & Results from Platt Systems 860-645-1476 || Conditions: Dry, 64 degrees
 

                         **********************************
	                  DIVISION RESULTS 5 MILE Road Race 
	                 **********************************  

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
                    Top Male Finishers
   1   Christopher Rosenberg       21M        Old Saybrook CT         26:21
   2   Jim Rosenberger             21M        Plantsville CT          26:32
   3   Matthew Walker              18M        Southington CT          27:32

                    Top Female Finishers
   1   Carrie Corbett              24F        Manchester CT           30:36
   2   Jennifer McHale             32F        Southington CT          32:03
   3   Jacci Pugliese              34F        Southington CT          34:07


                        FEMALE RESULTS:    10 to 15  

  1  Laurel Dean                   15F F1015  Southington CT          44:07     51
  2  Gabriella Bianca              13F F1015  Chester CT              44:13    297

                        FEMALE RESULTS:    16 to 19  

  1  Gina Kelley                   18F F1619  Blandford MA            35:08    260
  2  Katie Lainas                  18F F1619  Plantsville CT          50:08    330
  3  Isabelle Palumbo              19F F1619  Southington CT          52:01    172

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Nicholas Verderame            21F F2029  Southington CT          36:46    238
  2  Gillian Abineri               28F F2029  Cheshire CT             38:18    298
  3  Catherine Cabral              29F F2029  Bristol CT              38:23     25

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Christine Colella             32F F3039  Prospect CT             35:05    304
  2  Jessica McKinstry             30F F3039  Plantsville CT          35:08    253
  3  Kyla Donnelly                 31F F3039  Cambridge MA            36:02     61

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Kristin DiNatale              40F F4049  Cheshire CT             34:39    342
  2  Jennifer Manware              42F F4049  Plantsville CT          36:02    141
  3  Diane Snow                    48F F4049  Plantsville CT          37:22    219

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Emma Dean                     52F F5059  Southington CT          39:21     50
  2  Donna Hatje-Truncali          52F F5059  Plantsville CT          44:04    102
  3  Donna Brown                   57F F5059  Cheshire CT             44:48     21

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Linda Rocco                   63F F6069  Southington CT          42:24    196
  2  Mary Ann Landry               61F F6069  Waterbury CT            52:35    128

                                       Platt Systems Official Reporting System
                      Southington Apple Festival 5M Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:    10 to 15  

  1  Brendan Murray                10M M1015  Cheshire CT             30:19    158
  2  Karl Bishop                   13M M1015  Cheshire CT             34:40     13
  3  David Stephenson              11M M1015  Unionville CT           39:32    334

                          MALE RESULTS:    16 to 19  

  1  Nicholas Tumolo               18M M1619  Southington CT          30:55    235
  2  Dillon Nadeau                 19M M1619  Southington CT          36:24    280
  3  James Palko                   17M M1619  Southington CT          40:42    169

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Nick Dalidowitz               28M M2029  Southington CT          28:19    300
  2  John Longo                    23M M2029  Southington CT          29:03    136
  3  Bryan Gionet                  28M M2029  Southington CT          30:46    309

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Jon McKinstry                 30M M3039  Plantsville CT          29:57    252
  2  Ronald Zaczynski              36M M3039  Southington CT          30:04    245
  3  Mario Longo                   39M M3039  Cheshire CT             30:26    332

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Brad Overturf                 44M M4049  Norwich CT              28:51    168
  2  Raymond Sikorowicz            45M M4049  Lincoln RI              29:35    213
  3  James Drummond                48M M4049  Wallingford CT          30:06     63

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  George Kommos                 55M M5059  Southington CT          30:49    279
  2  Mark McGrane                  50M M5059  Southington CT          32:18    150
  3  Brent Stratton                55M M5059  Middletown CT           36:07    224

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Lee Bradley                   69M M6069  Newington CT            36:15     18
  2  Dennis Perrella               64M M6069  Southington CT          37:29    179
  3  Len Glaser                    63M M6069  Cheshire CT             38:51    306

                          MALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Tom Butterfield               75M M7079  Windsor CT              43:02     24
  2  Ray Bykowski                  75M M7079  Cheshire CT             49:06    323



                          **********************************
	                      PLATTSYS.COM RESULTS
	                  **********************************  

                             





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates