Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Jeremy Brown 2. Adam Bulewich 3. Ethan Gasta 4. Christian Harrison 5. Matthew Lance
Top Female: 1. Melissa Bulewich 2. Amanda Argazzi 3. Anna Dubiel 4. Lisa Fanelli 5. Jessica Banning
Platt Systems Official Reporting System
Scottish Rite Freemasons 5k Road Race || Saturday July 23, 2011 || Platt: Timing
Conditions: Humid 78 degrees | Overcast

****************************
OVERALL RESULTS
*****************************

Doemi ng Rd - Newington, CT || USA F Certified || Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jeremy Brown 16M M1419 Durham CT 17:52 5:45 1/17 674
2 Adam Bulewich 35M M3039 Windsor CT 18:01 5:48 1/14 696
3 Ethan Gasta 15M M1419 South Windsor CT 18:32 5:58 2/17 682
4 Christian Harrison 33M M3039 North Granby Ct 19:04 6:09 2/14 39
5 Matthew Lance 22M M2029 Stratford Ct 19:23 6:15 1/12 60
6 Miguel Rivera 14M M1419 East Hartford Ct 19:23 6:15 3/17 59
7 Melissa Bulewich 29F F2029 Windsor CT 19:37 6:19 1/15 695
8 Travis Wooten 15M M1419 Riverhead NY 19:51 6:24 4/17 48
9 Dennis Barone 56M M5059 W. Hartford Ct 20:09 6:29 1/11 53
10 Brad Sabean 24M M2029 Newington Ct 21:49 7:02 2/12 29
11 Sean Saucier 35M M3039 Woodstock CT 21:57 7:04 3/14 353
12 David Dyson 42M M4049 Newington CT 22:10 7:09 1/14 678
13 Shadow Perelra 12M M0013 Torrington CT 22:26 7:14 1/3 664
14 Jeremy Guida 33M M3039 Newington Ct 22:30 7:15 4/14 13
15 Dave Jacobs 66M M6069 Niantic Ct 22:37 7:17 1/11 64
16 Felipe Azevedo 15M M1419 Holmdel NJ 23:13 7:29 5/17 347
17 Adam Grabowski 29M M2029 Cromwell Ct 23:21 7:31 3/12 54
18 Joseph Feeney 17M M1419 Baltic CT 23:23 7:32 6/17 700
19 Amanda Argazzi 35F F3039 Glastonbury Ct 23:24 7:32 1/9 47
20 Anna Dubiel 29F F2029 Rocky Hill CT 23:38 7:37 2/15 368
21 John Kane 44M M4049 Plantsville CT 23:45 7:39 2/14 685
22 Lee Bradley 69M M6069 Newington CT 23:52 7:41 2/11 687
23 Sam Finkenstaedt 16M M1419 Wynnewood PA 23:58 7:43 7/17 345
24 Don Smith 67M M6069 Watertown Ct 24:01 7:44 3/11 41
25 Brian Foley 41M M4049 Tolland CT 24:22 7:51 3/14 354
26 Tom Walsh 56M M5059 Wethersfield CT 24:38 7:56 2/11 367
27 Bob Caplin 61M M6069 Vernon Ct 24:57 8:02 4/11 46
28 Ted Chrzanowski 40M M4049 New Britain CT 25:00 8:03 4/14 356
29 Alex Skonieczny 14M M1419 Newington CT 25:07 8:06 8/17 676
30 Frank Pereira 31M M3039 New Britain CT 25:12 8:07 5/14 71
31 Guy Pulino 66M M6069 MOODUS CT 25:22 8:10 5/11 76
32 Patrick Mohan 49M M4049 Newington CT 25:25 8:11 5/14 698
33 Sean Wentworth 31M M3039 West Hartford CT 25:32 8:14 6/14 366
34 Lisa Fanelli 31F F3039 Wethersfield Ct 25:35 8:15 2/9 61
35 Joshua Van Fleet 16M M1419 Branford Ct 25:36 8:15 9/17 37
36 Kevin Tuzke 25M M2029 Manchester CT 25:39 8:16 4/12 693
37 Jessica Banning 22F F2029 Milford CT 25:40 8:16 3/15 692
38 Colin McAcoy 36M M3039 Tolland CT 25:50 8:19 7/14 672
39 Ryan Williams 33F F3039 Rocky Hill CT 26:03 8:24 3/9 697
40 Guy Frost 53M M5059 East Hartford Ct 26:08 8:25 3/11 52
41 Woody Hong 40M M4049 Enfield CT 26:09 8:26 6/14 42
42 Peter Patermino 56M M5059 West Hartford CT 26:31 8:33 4/11 668
43 Elizabeth Guerrera 19F F1419 Newington Ct 26:36 8:34 1/10 66
44 Christine Gowdy 19F F1419 Newington Ct 26:45 8:37 2/10 17
45 Geoff Etherington 82M M80++ Killingworth CT 26:48 8:38 1/3 359
46 Sergio De Sousa 39M M3039 Wethersfield Ct 26:55 8:40 8/14 2
47 Kathy Francois 51F F5059 Prospect CT 26:56 8:41 1/8 68
48 Justin Pillion 27M M2029 Middletown CT 26:56 8:41 5/12 361
49 Marissa Finn 34F F3039 Meriden Ct 26:58 8:41 4/9 30
50 Jason Liappes 26M M2029 Newington CT 27:06 8:44 6/12 670
51 Christopher McGirr 38M M3039 Middletown CT 27:19 8:48 9/14 357
52 Tammy Hellman 40F F4049 Newington Ct 27:34 8:53 1/10 69
53 Melissa Meek 36F F3039 Farmington Ct 27:39 8:55 5/9 7
54 Dan Seremet 29M M2029 Newington CT 27:50 8:58 7/12 355
55 Jorge Suarez 61M M6069 Newington CT 28:02 9:02 6/11 699
56 Elizabeth Freedman 40F F4049 W. Hartford Ct 28:03 9:02 2/10 65
57 Wayne Bickley 62M M6069 Somers Ct 28:19 9:08 7/11 43
58 Michael Granato 17M M1419 Hebron CT 28:33 9:12 10/17 75
59 Jon Wojculewicz 32M M3039 Southington Ct 28:45 9:16 10/14 14
60 Charles McDonald 56M M5059 Wethersfield CT 28:47 9:17 5/11 669
61 Meghan Hudak 27F F2029 Middletown Ct 28:51 9:18 4/15 36
62 Richelle Pinette 28F F2029 Newington Ct 29:06 9:23 5/15 20
63 Bob Attenello 53M M5059 Enfield Ct 29:13 9:25 6/11 15
64 Mark Russell 42M M4049 Newington CT 29:25 9:29 7/14 689
65 Amber Bird 27F F2029 Newington CT 29:30 9:30 6/15 688
66 Rose Famigliette 62F F6069 Wethersfield Ct 29:32 9:31 1/3 70
67 David Valli 31M M3039 Middletown Ct 29:35 9:32 11/14 58
68 Amanda Kelly 25F F2029 East Hampton CT 29:37 9:33 7/15 694
69 Jami Ferguson 41F F4049 Cheshire CT 29:42 9:34 3/10 77
70 Sean Cavanaugh 16M M1419 Durham CT 29:47 9:36 11/17 365
71 Leana Reagan 16F F1419 Pomfret CT 29:57 9:39 3/10 344
72 Aidas Gausas 34M M3039 Kensington CT 30:12 9:44 12/14 671
73 Sam Bell 14M M1419 Wilton CT 30:16 9:45 12/17 349
74 Giovanni Giarratana 19M M1419 Newington CT 30:21 9:47 13/17 677
75 Jane Kirk 43F F4049 New York NY 30:23 9:48 4/10 691
76 Gabriella Bianca 13F F0013 Chester CT 30:27 9:49 1/2 74
77 Sharon McIntyre 51F F5059 Boise ID 30:34 9:51 2/8 683
78 Susan Wilson 46F F4049 Westerville CT 30:34 9:51 5/10 684
79 Gianna Cheistani 16F F1419 McLean VA 30:36 9:52 4/10 340
80 Stephen Monz 41M M4049 Enfield CT 30:43 9:54 8/14 673
81 Sondra Sanford 42F F4049 Newington CT 30:52 9:57 6/10 362
82 Richard Zbrozek 64M M6069 Berlin CT 31:05 10:01 8/11 663
83 Michael Rood 59M M5059 Suffield CT 31:06 10:01 7/11 690
84 Melinda Shilansky 37F F3039 W. Hartford Ct 31:18 10:05 6/9 24
85 Jason McCreary 25M M2029 Lee's Summit Mo 31:31 10:09 8/12 34
86 Paula Moran 50F F5059 Wethersfield Ct 31:45 10:14 3/8 22
87 Paul Bascobert 11M M0013 New York NY 31:49 10:15 2/3 9
88 Paul Bascobert 47M M4049 New York NY 31:50 10:16 9/14 10
89 Jeff Flynn 51M M5059 Clinton CT 31:59 10:19 8/11 1
90 Jerry Peterson 79M M70++ W. Hartford Ct 32:09 10:22 1/1 79
91 Jeff Cultrera 30M M3039 Newington Ct 32:26 10:27 13/14 21
92 Chris Demetro 28M M2029 New Britain CT 32:29 10:28 9/12 681
93 Emily Alexander 16F F1419 Hebron Ct 32:33 10:29 5/10 27
94 Lena Teueris 27F F2029 Tolland CT 32:42 10:32 8/15 680
95 Danielle Guilbault 22F F2029 Hartford Ct 32:42 10:32 9/15 33
96 Tim Michelson 25M M2029 West Hartford CT 33:04 10:39 10/12 358
97 Elizabeth Emmons 50F F5059 Red Banks Ms 33:38 10:50 4/8 38
98 Adam Osmond 44M M4049 Farmington CT 34:22 11:05 10/14 78
99 Gia KIngston 14F F1419 OLd Lyme CT 36:23 11:44 6/10 73
100 Tim McKernon 44M M4049 Meriden Ct 36:37 11:48 11/14 12
101 Rebecca Dagostino 44F F4049 Meriden Ct 36:37 11:48 7/10 11
102 Chris KIngston 41M M4049 OLd Lyme CT 36:41 11:49 12/14 72
103 Sara Fair 25F F2029 Meriden Ct 37:15 12:00 10/15 32
104 John Fair 29M M2029 Meriden Ct 37:15 12:00 11/12 31
105 Louis Pillion 58M M5059 Middletown CT 37:46 12:10 9/11 360
106 Bob Davidson 82M M80++ Collinsville CT 38:18 12:21 2/3 659
107 Ann Smith 58F F5059 East Granby Ct 38:25 12:23 5/8 50
108 Victoria Skonieczny 11F F0013 Newington CT 38:42 12:29 2/2 675
109 Diana Rock 29F F2029 Vernon CT 38:42 12:29 11/15 679
110 Kate Keck 27F F2029 Lee's Summit Mo 38:44 12:29 12/15 35
111 Peter King 40M M4049 Farmington Ct 38:57 12:33 13/14 8
112 Joanne Gowdy 50F F5059 Newington Ct 39:00 12:34 6/8 19
113 Rick Gowdy 53M M5059 Newington Ct 39:01 12:35 10/11 18
114 Bill Tribou 90M M80++ Granby CT 39:46 12:49 3/3 660
115 Anita Wooten 45F F4049 Riverhead NY 39:58 12:53 8/10 49
116 Nicky Gomez 17F F1419 New York NY 40:12 12:58 7/10 343
117 Zhixi Fan 14F F1419 China CH 40:14 12:58 8/10 348
118 Geoffrey Stowell 36M M3039 Middlebury Ct 40:24 13:01 14/14 23
119 Kyle Wars 15M M1419 Rumson NJ 40:28 13:03 14/17 342
120 Edward Snyder 64M M6069 Wallingford CT 40:30 13:03 9/11 686
121 Charlie Rego 15M M1419 East Providence RI 41:10 13:16 15/17 351
122 Alexa Fagien 15F F1419 Boca Raton FL 41:30 13:23 9/10 341
123 Matt Rego 15M M1419 East Providence RI 41:50 13:29 16/17 352
124 Patricia Lukeski 29F F2029 Newington Ct 41:50 13:29 13/15 5
125 Adam Levine 29M M2029 Newington Ct 41:50 13:29 12/12 6
126 Jenna Kowalski 16F F1419 Watertown CT 41:55 13:31 10/10 350
127 Howard Orr 64M M6069 Suffield Ct 42:34 13:43 10/11 51
128 Sandy Wade 63F F6069 Durham Ct 44:26 14:19 2/3 55
129 Russell Chamberland 43M M4049 West Hartford CT 45:05 14:32 14/14 370
130 Luke Prendergast 14M M1419 Clearwater FL 46:40 15:03 17/17 346
131 Jeannette Cyr 76F F70++ Kensington Ct 49:49 16:04 1/1 40
132 MaryEln Bickley 61F F6069 Somers Ct 51:13 16:31 3/3 44
133 Russ Griswold 62M M6069 Waterbury Ct 51:18 16:32 11/11 16
134 Lelia Alexander 49F F4049 Hebron Ct 51:23 16:34 9/10 26
135 Iris Pagan 27F F2029 New Britain CT 51:30 16:36 14/15 667
136 Kyle DiCostanzo 29F F2029 Cromwell CT 51:31 16:37 15/15 666
137 Tria Downes 39F F3039 Cromwell CT 51:33 16:37 7/9 665
138 Nancy Cavanaugh 50F F5059 Durham CT 52:41 16:59 7/8 364
139 Marty Smith 59F F5059 Durham CT 52:41 16:59 8/8 369
140 Myrna Marquez 42F F4049 New Britain Ct 52:44 17:00 10/10 25
141 Tricia Anderson 36F F3039 Farmington CT 58:41 18:55 8/9 363
142 Joellen Wexler 36F F3039 Plainville Ct 58:42 18:56 9/9 62
143 Isaiah Bandle 11M M0013 Plainville Ct 58:43 18:56 3/3 63
144 Wayne Sasso 54M M5059 Meriden Ct 1:01:54 19:58 11/11 57


Top Male: 1. Jeremy Brown 2. Adam Bulewich 3. Ethan Gasta 4. Christian Harrison 5. Matthew Lance

Top Female: 1. Melissa Bulewich 2. Amanda Argazzi 3. Anna Dubiel 4. Lisa Fanelli 5. Jessica Banning

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates