Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Desmond O'Grady 2. Thomas Smith 3. David Ricciuti 4. Matthew James 5. Sam Garner
Top Female: 1. Jamie Scholl 2. Linda Neidemier 3. David Fisher 4. Melissa Klar 5. Orla Collins
Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
Chippens School - Bristol, CT || Saturday March 19, 2011
Timing & Results by Platt Timing - ken@plattsys.com - Windy & Cool

**************************************************
Results 5 Mile race
**************************************************


PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Desmond O'Grady 30M M3039 Southbury CT 28:06 5:37 1/40 1078
2 Thomas Smith 40M M4049 Wethersfield CT 30:19 6:03 1/44 1132
3 David Ricciuti 40M M4049 Bristol CT 30:46 6:09 2/44 1108
4 Matthew James 20M M2029 Kensington CT 31:07 6:13 1/27 1004
5 Sam Garner 20M M2029 Windsor CT 31:07 6:13 2/27 979
6 Jay Sattler 40M M4049 Glastonbury CT 32:15 6:27 3/44 1118
7 David Keating 50M M5059 New Britain CT 32:25 6:29 1/39 1013
8 Josh Rivard 14M M1419 Terryville CT 32:42 6:32 1/15 1111
9 Ryan Glogowski 14M M1419 Bristol CT 33:33 6:42 2/15 983
10 Owen Lacourciere 10M M0010 Burlington CT 33:46 6:45 1/1 1026
11 Adam Hallet 30M M3039 33:55 6:47 2/40 1176
12 Robbie Ouellette 30M M3039 Bristol CT 34:04 6:48 3/40 1086
13 Steve Sauve 30M M3039 Thomaston CT 34:19 6:51 4/40 1119
14 Jimmy Pacyna 14M M1419 Bristol CT 34:36 6:55 3/15 1087
15 Zack Marcoux 16M M1419 Burlington CT 34:43 6:56 4/15 1190
16 CJ Fusco 30M M3039 West Hartford CT 35:01 7:00 5/40 977
17 Jamie Scholl 29F F2029 Thomaston CT 35:03 7:00 1/27 1193
18 Doug Austin 56M M5059 W. Lebanon CT 35:06 7:01 2/39 1225
19 Linda Neidemier 43F F4049 Bristol CT 35:15 7:03 1/31 1226
20 Robert Eterno 55M M5059 Trumbull CT 35:19 7:03 3/39 1234
21 David Fisher 40F F4049 Morris CT 35:32 7:06 2/31 974
22 David Buono 40M M4049 Unionville CT 35:41 7:08 4/44 933
23 Melissa Klar 20F F2029 Manchester CT 36:03 7:12 2/27 1020
24 Tom Clark 40M M4049 Seymour CT 36:04 7:12 5/44 947
25 Shawn Ferguson 20M M2029 Bristol CT 36:08 7:13 3/27 972
26 Dave Kausyla 34M M3039 Wolcott CT 36:12 7:14 6/40 1209
27 Bruce Heim 59M M5059 Bristol CT 36:21 7:16 4/39 1205
28 Justin Moulton 34M M3039 Burlington CT 36:24 7:16 7/40 1220
29 Robert Walsh 50M M5059 36:29 7:17 5/39 1156
30 Kevin Spence 17M M1419 Plainville CT 36:33 7:18 5/15 1232
31 Mario Luis 30M M3039 Waterbury CT 36:41 7:20 8/40 1043
32 KEITH Langlais 20M M2029 BRISTOL CT 36:49 7:21 4/27 1031
33 Daniel Silva 20M M2029 Plainville CT 36:56 7:23 5/27 1129
34 Jason Sirko 30M M3039 Bristol CT 36:56 7:23 9/40 1130
35 William Costello 47M M4049 Cheshire CT 37:08 7:25 6/44 1212
36 Chester Reilly 40M M4049 Wayne NJ 37:13 7:26 7/44 1105
37 Jason Pawlik 30M M3039 Bristol CT 37:20 7:28 10/40 1091
38 Charley Macomber 40M M4049 Plainville CT 37:22 7:28 8/44 1231
39 Orla Collins 30F F3039 Bristol CT 37:36 7:31 1/33 948
40 Dominic Spinelli 20M M2029 West Hartford CT 37:42 7:32 6/27 1136
41 Karen Newman 40F F4049 Old Greenwich CT 37:51 7:34 3/31 1073
42 Mark Ceglarski 50M M5059 Bristol CT 37:52 7:34 6/39 938
43 Douglas Roy 30M M3039 PLANTSVILLE CT 37:55 7:35 11/40 1114
44 Thomas Moloyk 34M M3039 Plymouth CT 37:55 7:35 12/40 1240
45 MIRA LAMI 40F F4049 WOLCOTT CT 37:56 7:35 4/31 1028
46 Roland Lessard 30M M3039 Greenwich CT 37:57 7:35 13/40 1035
47 Lani Ralston 30F F3039 Granby CT 37:59 7:35 2/33 1102
48 Lester Little 14M M1419 Bristol CT 38:05 7:37 6/15 1038
49 Staci Godbout 14F F1419 Bristol CT 38:07 7:37 1/10 984
50 Aubrey Palmquist 14F F1419 Bristol CT 38:07 7:37 2/10 1088
51 Tom Riordan 50M M5059 Bristol CT 38:07 7:37 7/39 1109
52 David Stephenson 11M M1113 Unionville CT 38:18 7:39 1/3 1224
53 Justin Makara 20M M2029 Manchester CT 38:19 7:39 7/27 1050
54 Chris McCarthy 43M M4049 Bristol CT 38:20 7:40 9/44 1179
55 Janae Marotta 20F F2029 Burlington CT 38:21 7:40 3/27 1057
56 Joseph Granitto 40M M4049 Watertown CT 38:40 7:44 10/44 985
57 Jeannine Plaster 30F F3039 Bristol CT 38:59 7:47 3/33 1097
58 Mike Caroozo 35M M3039 Litchfield CT 39:08 7:49 14/40 1217
59 Ryan Lamanna 28M M2029 Bradford CT 39:13 7:50 8/27 1236
60 Jessica Borsetti 25F F2029 Branford CT 39:16 7:51 4/27 1237
61 Dan Britton 20M M2029 Mansfield CT 39:16 7:51 9/27 930
62 Jennifer Manware 40F F4049 Plantsville CT 39:17 7:51 5/31 1054
63 Curtis McMilan 18M M1419 Bristol CT 39:18 7:51 7/15 538
64 Spencer Johnson 15M M1419 Bristol CT 39:18 7:51 8/15 1200
65 Adrianna Antigiovanni 14F F1419 Farmington CT 39:31 7:54 3/10 905
66 Christian Zimmermann 42M M4049 Burlington CT 39:32 7:54 11/44 1185
67 Thomas Bendernagel 50M M5059 Norwalk CT 39:33 7:54 8/39 912
68 Brian Waldron 45M M4049 Naugatuck CT 39:36 7:55 12/44 1228
69 Jack Sirotnik 56M M5059 Milford CT 39:39 7:55 9/39 1227
70 Justin Moulton 30M M3039 Burlington CT 39:45 7:57 15/40 1068
71 Bryan Sitka 14M M1419 Bristol CT 39:59 7:59 9/15 1131
72 Scott Ewen 50M M5059 Terryville CT 40:01 8:00 10/39 968
73 Mike Schieb 20M M2029 Torrington CT 40:03 8:00 10/27 1122
74 Keith Barker 42M M4049 Glastonbury CT 40:05 8:01 14/44 1248
75 Leonard Gelonese 50M M5059 Wolcott CT 40:08 8:01 11/39 980
76 Jill Ahern 50F F5059 West Hartford CT 40:09 8:01 1/13 904
77 David Bittel 50M M5059 Kensington CT 40:10 8:02 12/39 916
78 Devon O'Donnell 14M M1419 Bristol CT 40:21 8:04 10/15 1077
79 Ryan O'Loughlin 30M M3039 Farmington NY 40:25 8:05 16/40 1083
80 Bruce Hall 50M M5059 Unionville CT 40:28 8:05 13/39 989
81 Christopher Heaver 24M M2029 New Milford CT 40:29 8:05 11/27 1194
82 Entry Unknown 0M M0000 NM CT 40:29 8:05 1/4 CCSIN
83 Phil Dean 40M M4049 Burlington CT 40:31 8:06 15/44 957
84 KATE WYMAN 20F F2029 BRISTOL CT 40:41 8:08 5/27 1169
85 Justin Gusy 30M M3039 Bristol CT 40:44 8:08 17/40 1253
86 Tom Lacourciere 40M M4049 Burlington CT 40:45 8:09 15/44 1027
87 Robert Warren 40M M4049 Watertown CT 40:45 8:09 16/44 1158
88 Collin Marshall 14M M1419 Bristol CT 40:47 8:09 11/15 1058
89 Ursula Nickerson 20F F2029 Torrington CT 40:47 8:09 6/27 1074
90 Ben O'Mattheis 50M M5059 Cheshire CT 40:48 8:09 14/39 1084
91 Scott Drouin 15M M1419 Bristol CT 40:55 8:11 12/15 1242
92 Michael Ciesco 20M M2029 Torrington CT 40:56 8:11 12/27 946
93 James Harrigan 50M M5059 Wolcott CT 40:57 8:11 15/39 992
94 Michael Scarborough 30M M3039 Middletown CT 41:00 8:12 18/40 1121
95 Terry Hoffman 40F F4049 Southington CT 41:05 8:13 6/31 1000
96 Jeff Bemis 40M M4049 Farmington CT 41:11 8:14 17/44 911
97 Kristen Braultk 20F F2029 Bristol CT 41:12 8:14 7/27 929
98 Amil Nasser 40M M4049 New York NY 41:16 8:15 18/44 251
99 Douglas Knox 39M M3039 Bristol CT 41:19 8:15 19/40 1202
100 Robert Roy ** 40M M4049 Southington CT 41:27 8:17 19/44 1015
101 Bryan King 30M M3039 Burlington CT 41:28 8:17 20/40 1019
102 Brian Pruitt-Goddard 22M M2029 Vernon CT 41:33 8:18 13/27 1197
103 Douglas Bond 40M M4049 Thomaston CT 41:35 8:19 19/44 921
104 Kerri Johnson 40F F4049 Waccabuc NY 41:36 8:19 7/31 1010
105 Patrick Gormally 63M M6069 Litchfield CT 41:39 8:19 1/4 1251
106 Kevin McCormick 42M M4049 Bristol CT 41:42 8:20 20/44 1184
107 Stephen Sterner 40M M4049 Plymouth CT 41:46 8:21 21/44 1144
108 Erik Tedesco 38M M3039 Bristol CT 41:49 8:21 21/40 1177
109 Richard Dziura 50M M5059 Plainville CT 41:51 8:22 16/39 966
110 Michael O'Grady 50M M5059 Milford CT 41:54 8:22 17/39 1079
111 Christopher Dicorpo 50M M5059 Goshen CT 41:56 8:23 18/39 959
112 Howard Selinger 50M M5059 Burlington CT 42:01 8:24 19/39 1125
113 Armin Hauer 40M M4049 Bristol CT 42:05 8:25 22/44 995
114 Tim Scanlan 49M M4049 Burlington CT 42:06 8:25 23/44 1187
115 Ryan Lopez 20M M2029 Wolcott CT 42:06 8:25 14/27 1040
116 Kurt Krauland 40M M4049 Bristol CT 42:11 8:26 24/44 1023
117 Bill Lozito 30M M3039 Bristol CT 42:16 8:27 22/40 1042
118 Tony Dasilva 48M M4049 Bristol CT 42:26 8:29 25/44 1191
119 Becky Lease 40F F4049 Bristol CT 42:27 8:29 8/31 1033
120 Christine Granja 40F F4049 Southbury CT 42:27 8:29 9/31 986
121 Robert DiMauro 50M M5059 Torrington CT 42:29 8:29 20/39 1222
122 Lauren Bossi 14F F1419 Bristol CT 42:30 8:30 4/10 922
123 Monica Hayes 20F F2029 Bristol CT 42:38 8:31 8/27 996
124 William Ullmann 60M M6069 East Granby CT 42:40 8:32 2/4 1152
125 Shannon Gienty 14F F1419 Bristol CT 42:44 8:32 5/10 982
126 Entry 1067 Unknown 0M M0000 Bristol CT 42:46 8:33 3/4 1067
127 Jeremy Oloughlin 30M M3039 Rochester NY 42:53 8:34 23/40 1081
128 Benjamin Taft 20M M2029 Southington CT 43:00 8:36 15/27 1145
129 Bryttnie Thomas 14F F1419 Thomaston CT 43:00 8:36 6/10 1147
130 Sarah Kaplan 20F F2029 Canton CT 43:00 8:36 9/27 1012
131 John Pilkington 40M M4049 Burlington CT 43:07 8:37 26/44 1096
132 Phil Kenyon 50M M5059 Canton CT 43:08 8:37 21/39 1235
133 Daniel Manning 45M M4049 Bristol CT 43:10 8:38 27/44 1182
134 Frank Sesto 40M M4049 Bristol CT 43:10 8:38 28/44 1127
135 Shannon Flynn 40F F4049 North haven CT 43:14 8:38 10/31 1255
136 Mark Jesudowich 30M M3039 Litchfield CT 43:17 8:39 24/40 1007
137 Jen Bossi 20F F2029 Bristol CT 43:21 8:40 10/27 923
138 Michael StClair 20M M2029 Westbrook CT 43:28 8:41 16/27 1140
139 Shaunna Fennelly 20F F2029 Westbrook CT 43:28 8:41 11/27 971
140 Katie Block 20F F2029 Winchester CT 43:37 8:43 12/27 919
141 Robert Seeds 50M M5059 Terryville CT 43:39 8:43 22/39 1124
142 Daniel Mancini 50M M5059 Bristol CT 43:41 8:44 23/39 1053
143 Cora Hall 30F F3039 Plainville CT 43:46 8:45 4/33 990
144 Nancy Sesto 40F F4049 Bristol CT 43:47 8:45 11/31 1126
145 Doug Lombard 30M M3039 Glastonbury CT 43:47 8:45 25/40 1039
146 Scott Chesmer 30M M3039 North Franklin CT 43:49 8:45 26/40 943
147 Terry Putaski 50M M5059 Bristol CT 43:49 8:45 24/39 1101
148 Erica Waltz 20F F2029 Southington CT 43:49 8:45 13/27 1157
149 Alexa Wasielak 11F F1113 Glastonbury CT 43:51 8:46 1/2 1159
150 Kristen Blandino 40F F4049 Bristol CT 43:52 8:46 12/31 918
151 Christy Deep 40F F4049 West Hartford CT 44:09 8:49 13/31 958
152 Stacey Keefe 20F F2029 Bristol CT 44:25 8:53 14/27 1014
153 Gina Pollicita 20F F2029 Plantsville CT 44:28 8:53 15/27 1098
154 Jason Ryczek 27M M2029 East Haddam CT 44:29 8:53 17/27 1223
155 Cindy Posadas 30F F3039 Southington CT 44:29 8:53 5/33 1099
156 John Paradis 40M M4049 Plainville CT 44:33 8:54 29/44 1089
157 Hanako Agresta 11F F1113 Burlington CT 44:38 8:55 2/2 902
158 Fran Pattavina 50F F5059 East Haddam CT 44:38 8:55 2/13 1090
159 Paul Soucy 50M M5059 Bristol CT 44:42 8:56 25/39 1135
160 Dylan Pilarski 20M M2029 Wolcott CT 44:52 8:58 18/27 1095
161 Cameron Pilarski 14M M1419 Wolcott CT 44:52 8:58 13/15 1094
162 Devan Pilarski 14M M1419 Wolcott CT 44:53 8:58 14/15 1093
163 Jody Ceglarski 50F F5059 Bristol CT 44:55 8:59 3/13 939
164 John Bourgault 40M M4049 Avon CT 44:55 8:59 30/44 925
165 Ryan Broderick 26M M2029 Bristol CT 44:55 8:59 19/27 1214
166 Michael Schleer 40M M4049 W. Simsbury CT 44:55 8:59 31/44 1195
167 Ben Marcil 14M M1419 Bristol CT 44:56 8:59 15/15 486
168 Dawn Werneck 64F F6069 Bristol CT 44:58 8:59 1/4 1239
169 Brett Valentine 20M M2029 Bristol CT 45:06 9:01 20/27 1153
170 Leanne Donahue 46F F4049 Avon CT 45:13 9:02 14/31 1198
171 Keirsten Hallet 40F F4049 45:19 9:03 15/31 1175
172 Richard Garmon 40M M4049 Harwinton CT 45:21 9:04 32/44 978
173 Robert Pezzulo 20M M2029 Plainville CT 45:27 9:05 21/27 1092
174 Wayne Zadrick 50M M5059 Bristol CT 45:27 9:05 26/39 1172
175 Ginny Torreso 37F F3039 Bristol CT 45:29 9:05 6/33 1213
176 Shaun Roberts 40M M4049 Waterbury CT 45:30 9:06 33/44 1113
177 Jamie Dean 30F F3039 Burlington CT 45:41 9:08 7/33 956
178 Eric Steinfeld 30M M3039 Farmington CT 45:50 9:10 27/40 1141
179 James Stella 30M M3039 Bristol CT 45:51 9:10 28/40 1143
180 Clifford Lombardo 57M M5059 Cromwell CT 45:54 9:10 27/39 1201
181 Ellen Addy 40F F4049 Upton MA 46:05 9:13 16/31 900
182 Anthony Anderle 34M M3039 Bristol CT 46:05 9:13 29/40 1208
183 Gregory Bombassei 40M M4049 Avon CT 46:08 9:13 34/44 920
184 Wayne Soldan 53M M5059 Winsted CT 46:13 9:14 28/39 1206
185 Christopher Scotti 53M M5059 Berlin CT 46:14 9:14 29/39 1218
186 Cynthia Walsh 50F F5059 46:27 9:17 4/13 1155
187 Jim Maloney 52M M5059 Terryville CT 46:41 9:20 30/39 1245
188 Mary Ellen Milio 20F F2029 46:45 9:21 16/27 1065
189 Alexa Jacquemin 20F F2029 Bristol CT 46:47 9:21 17/27 1001
190 RONALD JACQUEMIN 40M M4049 Bristol CT 46:47 9:21 35/44 1002
191 Rebecca Curtin 20F F2029 South Windsor CT 46:52 9:22 18/27 953
192 Marlene Nickerson 50F F5059 Torrington CT 46:53 9:22 5/13 1075
193 Briana Byers 14F F1419 Bristol CT 46:55 9:23 7/10 934
194 Kristin Ciccone 30F F3039 Torrington CT 46:57 9:23 8/33 945
195 Melissa Koziol 30F F3039 Plainville CT 46:57 9:23 9/33 1022
196 Arlene Ledoux 35F F3039 Bristol CT 47:00 9:24 10/33 1221
197 Ryan Putaski 20M M2029 South Windsor CT 47:02 9:24 22/27 1100
198 Patricia Montgomery 50F F5059 Wolcott CT 47:07 9:25 6/13 1256
199 Tim Wilcox 40M M4049 Torrington CT 47:23 9:28 36/44 1163
200 Jason Treannie 30M M3039 Bristol CT 47:24 9:28 30/40 1150
201 Valerie Fenn 40F F4049 Glastonbury CT 47:25 9:29 17/31 969
202 Sam Kim 30M M3039 West Hartford CT 47:25 9:29 31/40 1017
203 Matt Bourque 40M M4049 Berlin CT 47:27 9:29 37/44 927
204 Daniel Sonstrom 40M M4049 Bristol CT 47:30 9:30 38/44 1133
205 Rachel Hart 40F F4049 Branford CT 47:39 9:31 18/31 994
206 Claudia Hart 50F F5059 New Britain CT 47:43 9:32 7/13 993
207 Jason Siewert 30M M3039 Norwalk CT 47:45 9:33 32/40 1128
208 Jennifer Withee 30F F3039 West hartland CT 47:53 9:34 11/33 1166
209 Ginny Chambers 60F F6069 Oakvile CT 47:57 9:35 2/4 940
210 Ed Marczyszak 58M M5059 Seymour CT 48:00 9:36 31/39 1204
211 Mark Spencer 41M M4049 Warren CT 48:02 9:36 39/44 1216
212 Robert Baldwin 51M M5059 Torrington CT 48:04 9:36 32/39 1215
213 Theresa Anderle 34F F3039 Bristol CT 48:14 9:38 12/33 1207
214 Robert Davis 59M M5059 Naugatuck CT 48:29 9:41 33/39 1199
215 Brent McCartney 20M M2029 West Hartford CT 48:39 9:43 23/27 227
216 Kristen McCartney 25F F2029 W. Hartford CT 48:40 9:44 19/27 1203
217 Michael Zaliznock 50M M5059 Wethersfield CT 48:45 9:45 34/39 1173
218 Colleen Budzinski 50F F5059 Sandy Hook CT 48:54 9:46 8/13 932
219 Darlene Dionne 40F F4049 Burlington CT 48:59 9:47 19/31 960
220 Kevin Mihaly 52M M5059 Avon CT 49:01 9:48 35/39 1252
221 Rebecca Bagot 30F F3039 South Windsor CT 49:16 9:51 13/33 907
222 Kevin Toomey 50M M5059 Manchester CT 49:19 9:51 36/39 1149
223 Shayla Grant 14F F1419 Bristol CT 49:20 9:52 8/10 987
224 Geri-Ann Ristow 40F F4049 Middletown CT 49:23 9:52 20/31 1110
225 Deborah Williamson 40F F4049 Middlebury CT 49:32 9:54 21/31 1164
226 Brian Goddard 49M M4049 Thomaston CT 49:35 9:55 40/44 1196
227 Michael Meyer 20M M2029 Avon CT 49:41 9:56 24/27 1062
228 Michaela Waterous 20F F2029 Avon CT 49:41 9:56 20/27 1160
229 Stephen Todd 46M M4049 Mew Hartford CT 49:54 9:58 41/44 1246
230 Cliff Gray 55M M5059 Sandisfield MA 49:56 9:59 37/39 1211
231 Ray Bykowski 74M M70++ Cheshire CT 49:58 9:59 1/2 1241
232 Thomas Fenn 50M M5059 Glastonbury CT 50:00 10:00 38/39 970
233 Kate Spodobalski 26F F2029 Manchester CT 50:04 10:00 21/27 1180
234 Melinda Matthews 20F F2029 50:04 10:00 22/27 1059
235 John Dallaire 50M M5059 Bristol CT 50:15 10:03 39/39 955
236 Kate Oloughlin 40F F4049 Rochester NY 50:16 10:03 22/31 1082
237 Michael Guerette 20M M2029 Bristol CT 50:18 10:03 25/27 988
238 Jose Werneck 73M M70++ Bristol CT 50:23 10:04 2/2 1238
239 Heather Cashman 30F F3039 Plainville CT 50:27 10:05 14/33 1250
240 Danielle Herzner 14F F1419 Bristol CT 50:28 10:05 9/10 999
241 Becky Holleran 36F F3039 Bristol CT 50:28 10:05 15/33 1243
242 Vicki Malick 29F F2029 Bristol CT 50:28 10:05 23/27 1249
243 Richard Zbrozek 64M M6069 Berlin CT 50:29 10:05 3/4 1183
244 Sarah Scotti 25F F2029 Berlin CT 50:29 10:05 24/27 1219
245 Mary Lynch 40F F4049 Plantsville CT 50:50 10:10 23/31 1046
246 Charlotte Divenere 50F F5059 Bristol CT 50:55 10:11 9/13 1244
247 David Stafford 40M M4049 Bristol CT 50:56 10:11 42/44 1139
248 Carolyn Caggiano 40F F4049 Bristol CT 50:56 10:11 24/31 935
249 Madeline Rinaldi 56F F5059 Oakville CT 51:21 10:16 10/13 1210
250 Dawn Doane 37F F3039 Middletown CT 51:31 10:18 16/33 1247
251 Michio Agresta 11M M1113 Burlington CT 51:37 10:19 2/3 901
252 Miwako Agresta 40F F4049 Burlington CT 51:38 10:19 25/31 903
253 Lauren Lyn 30F F3039 Torrington CT 51:51 10:22 17/33 1045
254 Anton Lyn 30M M3039 Torrington CT 51:52 10:22 33/40 1044
255 Charles Wiegert 20M M2029 Bristol CT 52:05 10:25 26/27 1162
256 Carrie King 30F F3039 Burlington CT 52:07 10:25 18/33 1018
257 Ivan Sokolov 33M M3039 Hartford CT 52:11 10:26 34/40 1192
258 Kimberly Zwick 30F F3039 Sharon CT 52:12 10:26 19/33 1174
259 Mo McMeekin 30M M3039 Bristol CT 52:23 10:28 35/40 1060
260 Laura Miceli 30F F3039 Bristol CT 52:25 10:29 20/33 1063
261 Stephen Tyrseck 30M M3039 Middletown CT 52:30 10:30 36/40 1151
262 Donna Langer 40F F4049 Burlington CT 52:31 10:30 26/31 1030
263 Lori Roy 40F F4049 Southington CT 52:43 10:32 27/31 1116
264 Christina Roy 36F F3039 Plainville CT 52:48 10:33 21/33 1178
265 Kathleen Loukoumis 40F F4049 Bristol CT 52:58 10:35 28/31 1041
266 Ed Oloughlin 60M M6069 Brewster NY 53:13 10:38 4/4 1080
267 Krysten Macklosky 14F F1419 Bristol CT 53:24 10:40 10/10 1048
268 Laura Zadrick 30F F3039 Bristol CT 53:25 10:41 22/33 1171
269 Kris Sprnce 38F F3039 Plainville CT 53:29 10:41 23/33 1233
270 June Middleton 40F F4049 Burlington CT 53:32 10:42 28/31 1064
271 Mike Pavano 31M M3039 Waterbury CT 53:37 10:43 37/40 1229
272 Kristen Drapala 30F F3039 Middletown CT 53:53 10:46 24/33 964
273 Katherine Matula 35F F3039 Southbury CT 54:09 10:49 25/33 1230
274 Whitney-Ann Bradshaw 30F F3039 Cheshire CT 54:11 10:50 26/33 928
275 Keri Cuda 30F F3039 Bristol CT 54:15 10:51 27/33 952
276 Matt Cambi 30M M3039 Bristol CT 54:20 10:52 38/40 937
277 Victoria Barbadoro 30F F3039 Norwalk CT 54:41 10:56 28/33 909
278 Catherine Jaeger 30F F3039 Bristol CT 54:52 10:58 29/33 1003
279 Laureen Magee 40F F4049 Burlington CT 54:57 10:59 29/31 1049
280 Jennifer Spirito 30F F3039 Bristol CT 55:24 11:04 30/33 1137
281 Cailun Roberts 20F F2029 Waterbury CT 55:27 11:05 25/27 1112
282 Jennifer Hein 20F F2029 Meriden CT 55:30 11:06 26/27 997
283 Jake St. Pierre 20M M2029 Meriden CT 55:30 11:06 27/27 1138
284 Stephanie Fuchs 40F F4049 Waterbury CT 55:31 11:06 30/31 976
285 Mary Ann Landry 60F F6069 Waterbury CT 56:07 11:13 3/4 1029
286 Patrick Nelligan 40M M4049 Bristol CT 56:53 11:22 44/44 1072
287 Thomas Nelligan 11M M1113 Bristol CT 56:53 11:22 3/3 1071
288 Bridget Bergin 30F F3039 Avon CT 56:59 11:23 31/33 913
289 Lindsay Osborne 20F F2029 Waterbury CT 57:08 11:25 27/27 1085
290 Scott Oley 39M M3039 Waterbury CT 57:28 11:29 39/40 1186
291 Entry 965 Unknown 0M M0000 Bristol CT 1:00:15 12:03 4/4 965
292 Kevin Bernier 30M M3039 Bristol CT 1:00:19 12:03 40/40 914
293 Doris Chiaro 40F F4049 Berlin CT 1:01:03 12:12 31/31 944
294 Barbara Salonia 50F F5059 Berlin CT 1:01:04 12:12 11/13 1117
295 Jen Cambi 30F F3039 Bristol CT 1:07:00 13:24 32/33 936
296 Evelyn Joseph 60F F6069 Plainville CT 1:08:36 13:43 4/4 1011
297 Deborah Chapman 50F F5059 Southington CT 1:09:29 13:53 12/13 942
298 Jeannette Cyr 70F F70++ Kensington CT 1:17:22 15:28 1/1 954
299 Connie Malone 50F F5059 Canton CT 1:18:20 15:40 13/13 1051
300 Andera Lecara 30F F3039 Bristol CT 1:21:17 16:15 33/33 1034


Top Male: 1. Desmond O'Grady 2. Thomas Smith 3. David Ricciuti 4. Matthew James 5. Sam Garner

Top Female: 1. Jamie Scholl 2. Linda Neidemier 3. David Fisher 4. Melissa Klar 5. Orla Collins

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates