Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
Chippens School - Bristol, CT || Saturday March 19, 2011
Timing & Results by Platt Timing - ken@plattsys.com - Windy & Cool

                        Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
                Chippens School - Bristol, CT || Saturday March 19, 2011
    Timing & Results by Platt Timing - ken@plattsys.com - Windy & Cool
    
            **************************************************
                         Divisional Results 2 Mile race
            **************************************************   


DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Megan Plummer                 10F F0010  Glastonbury CT          17:00    299
  2  Rachel Spivak                 10F F0010  Avon CT                 17:05    484
  3  Kate Kozikowski               10F F0010  Bristol CT              19:05    178

                        FEMALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Caroline Bogue                11F F1113  Glastonbury CT          13:57     31
  2  Georgia Ogonowski             11F F1113  Bristol CT              14:25    471
  3  Danielle Brinckman            11F F1113  Glastonbury CT          14:31     42

                        FEMALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Amanda Sumner                 19F F1419  Bristol CT              12:22    390
  2  Laura Lindsley                19F F1419  Bristol CT              12:36   1036
  3  Mariah Mcphee                 14F F1419  Bristol CT              12:43    231

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Kerry Benoit                  20F F2029  Bristol CT              13:49     26
  2  Molly Mendez                  20F F2029  Bristol CT              15:15    233
  3  Sueann Ledoux                 20F F2029  Harwinton CT            15:46    196

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Lani Ralston                  30F F3039  Granby CT               14:35   1102
  2  Leanne Wheeler                30F F3039  South windsor CT        15:29    421
  3  Sheryl Ouellette              30F F3039  Bristol CT              15:34    279

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Michelle Desmarais            40F F4049  Bristol CT              13:27     89
  2  MIRA LAMI                     40F F4049  WOLCOTT CT              13:43    189
  3  Diane Snow                    40F F4049  Plantsville CT          14:24    376

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Carol Morenz                  50F F5059  Thomaston CT            14:55    241
  2  Debra Rogan                   50F F5059  Bristol CT              15:59    332
  3  Kathleen Kohl                 50F F5059  Waterford CT            16:48    517

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Sandra Alexander              60F F6069  Harwinton CT            20:32      4
  2  Kathleen Stalk                60F F6069  West Hartford CT        21:42    452
  3  Gracie Baldovi                60F F6069  Wolcott CT              23:17     12

                           Platt Systems Official Reporting System
            Bristol Shamrock 5 Mile Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                        Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:    70 to ++  

  1  Alicia Smith                  70F F70++  Plainville CT           24:22    375

                          MALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Will Fitzsimmons              10M M0010  Farmington CT           15:05    117
  2  Timothy Stephenson             8M M0010  Unionville CT           15:15    529
  3  Jack Wright                   10M M0010  Portland CT             16:19    428

                          MALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Randy Neish                   11M M1113  Glastonbury CT          11:51    255
  2  Griffin Scaglia               11M M1113  South Glastonbury CT    12:30    358
  3  Joshua Plimpton               11M M1113  S. Glastonbury CT       12:45    298

                          MALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Tyler Raymond                 14M M1419  Terryville CT           11:00    312
  2  Jonathan Bossi                14M M1419  Bristol CT              12:09     35
  3  Matt Bossi                    17M M1419  Bristol CT              12:09    499

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Brenden Orsi                  20M M2029  Bristol CT              11:39    271
  2  KYLE Langlais                 20M M2029  BRISTOL CT              11:42    190
  3  Bill Galpin                   20M M2029  Bristol CT              12:46    127

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Brian Gaudreau                30M M3039  Wethersfield CT         10:56    128
  2  Chris Rau                     39M M3039  Burlington CT           11:03    469
  3  Jeremy Leifert                30M M3039  Torrington CT           13:44    197

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Michael Perkowske             40M M4049  Plantsville CT          11:28    287
  2  Rick Leupold                  40M M4049  Newington CT            12:35    201
  3  Robert Tanner                 40M M4049  Plainville CT           12:56    404

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Bill Harriman                 50M M5059  Portland CT             11:24    153
  2  Gary Heslin                   50M M5059  Plainville CT           11:44    156
  3  Gerald LaMere                 50M M5059  Torrington CT           12:47    188

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Karl Fritch                   60M M6069  Oakdale CT              19:19    975
  2  Curt Stella                   60M M6069  Bristol CT              19:22    385
  3  Wayne Hapgood                 60M M6069  Middletown CT           19:40    152

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                          MALE RESULTS:    70 to ++  

  1  Tom Butterfield               70M M70++  Windsor CT              16:13     47
  2  Bob Longo                     70M M70++  Oakville CT             25:16    205

            **************************************************
                          PLATTSYS.COM RESULTS
            **************************************************   
  





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates