Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
Leprechaun 5 Mile Road Race Results Posted to www.plattsys.com
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
Sunday March 20, 2011 || Clear, Sunny || Surf Club - Madison, CT
                        Platt Systems Official Reporting System
            Leprechaun 5 Mile Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                     Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
          Sunday March 20, 2011 ||  Clear, Sunny || Surf Club - Madison, CT

 
 DIVISI                                                                        
 PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
 ====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
 
                         FEMALE RESULTS:   19 and under ** 
 
   1  Amelia Eppard                 15F F0019  Essex CT                32:50    535
   2  Caroline Koenig               14F F0019  Westport CT             33:38    579
   3  Rachel Odabashian             14F F0019  Madison CT              35:32    384
 
                         FEMALE RESULTS:    20 to 29  
 
   1  Barbara Schmidt               23F F2029  New Haven CT            32:47    136
   2  Christie Congdon              25F F2029  New York NY             35:59    293
   3  Shawn Savage                  29F F2029  Niantic CT              37:38    211
 
                         FEMALE RESULTS:    30 to 39  
 
   1  Eileen Rice                   37F F3039  Cromwell CT             35:07    913
   2  Marcie Brainerd               35F F3039  Guilford CT             35:59    569
   3  Christine Kopcha              36F F3039  Old Saybrook CT         36:12    961
 
                         FEMALE RESULTS:    40 to 49  
 
   1  Maureen Terwilliger           43F F4049  Guilford CT             30:44    509
   2  Martha Merz                   48F F4049  Mystic CT               31:20    638
   3  Dorothy Cohen                 40F F4049  Madison CT              32:45    442
 
                         FEMALE RESULTS:    50 to 59  
 
   1  Barbara Pearce                56F F5059  CT                      35:40    363
   2  Judy Jendrucek                50F F5059  Essex CT                36:14    534
   3  Elizabeth Pellici             50F F5059  Madison CT              42:56    598
 
                         FEMALE RESULTS:    60 to 69  
 
   1  Claudia O'Connell             60F F6069  Hamden CT               46:22    381
 
                         FEMALE RESULTS:    70 to 79  
 
   1  Mary Saunders                 75F F7079  Clinton CT            1:13:15    208
 
                           MALE RESULTS:   19 and under ** 
 
   1  Darren Walden                 19M M0019  Deep River CT           27:33    378
   2  Jeremy Brown                  16M M0019  Durham CT               27:50    344
   3  Nick Bellas                   16M M0019  Old Lyme CT             34:56    451
 
                           MALE RESULTS:    20 to 29  
 
   1  Jonathan Ingalls              23M M2029  Clinton CT              29:42    427
   2  Rob Ruggiero                  23M M2029  Madison CT              32:01    400
   3  Gene Brady                    29M M2029  East Haven CT           32:53    120
 
                                        Platt Systems Official Reporting System
                             Leprechaun 5 Mile Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                     Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
 
 DIVISI                                                                        
 PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
 ====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
 
                           MALE RESULTS:    30 to 39  
 
   1  William Zucconi               37M M3039  Madison CT              29:10    280
   2  Doug Suhr                     38M M3039  Bethel CT               32:43    582
   3  Matt Bordonaro                31M M3039  Clinton CT              33:00    542
 
                           MALE RESULTS:    40 to 49  
 
   1  Alan Macdougall               45M M4049  Branford CT             30:38    643
   2  John Paggioli                 45M M4049  Marlborough CT          30:41    654
   3  Charlie Iselin                47M M4049  Chester CT              31:15   2755
 
                           MALE RESULTS:    50 to 59  
 
   1  T.J. Dooling                  52M M5059  Pawcatuck CT            30:28    632
   2  Paul Doolan                   54M M5059  Guildord CT             32:26    605
   3  Richard Rice                  51M M5059  Uncasville CT           33:26    649
 
                           MALE RESULTS:    60 to 69  
 
   1  Ken Conforto                  64M M6069  Essex CT                35:34    963
   2  Rich Steeves                  61M M6069  Guilford CT             37:28   2081
   3  Robert Bradley                64M M6069  Guilford CT             39:00    607
 
                           MALE RESULTS:    70 to 79  
 
   1  Jim Quinn                     75M M7079  Stonington CT           46:13    925
   2  Theodore Miller               79M M7079  M CT                  1:39:00    658
 
                           MALE RESULTS:    80 to ++  
 
   1  Herman Bershtein              85M M80++  Hamden CT             1:16:20   2279
 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates