Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Top Male:
Top Female:
Brown Northeast Cross Country Championships
Goddard State Park - E Greenwich, RI - Saturday Oct 15, 2011
BIB-CHIP Timing by Platt Timing 860-645-1476 | Results Posted to www.plattsys.com

                            Brown Northeast Cross Country Championships
               Goddard State Park - E Greenwich, RI - Saturday Oct 15, 2011
        BIB-CHIP Timing by Platt Timing 860-645-1476 | Results Posted to www.plattsys.com

               *******************************************************************
                                 RACE 5  - JV BOYS DIV 1 (5K)
               ******************************************************************

  Plc    Score      Team Name                                     Cumm Time  (# Fin)
  =========================================================================== 
    1      31      Pembroke High School                           1:28:55.8  ( 20)
  =========================================================================== 
           3      Billy Stafford              SO    17:35.1  5:40
           4      Peter Graceffa              JR    17:38.4  5:41
           6      Adison Fine                 SO    17:52.0  5:45
           8      Christopher Warren          JR    17:53.7  5:46
           10     Michael McMahon             JR    17:56.6  5:47
  =========================================================================== 
    2      59      Collegiate School                              1:30:14.9  ( 10)
  =========================================================================== 
           2      Ty Buckley                  JR    17:27.5  5:37
           5      Tristan Gwertzman           SO    17:44.3  5:43
           14     Luke Chang                  SO    18:03.8  5:49
           15     Kamran Saghri               SO    18:17.9  5:53
           23     Vinay Mehta                 SO    18:41.4  6:01
  =========================================================================== 
    3      90      Robbinsville High School                       1:31:54.0  ( 5)
  =========================================================================== 
           12     Ryan Fischer                FR    17:59.4  5:48
           13     Alec Regulski               SR    18:03.7  5:49
           16     Michael Fischer             FR    18:19.8  5:54
           24     Ryan Gross                  FR    18:45.4  6:02
           25     Sreyas Yadav                SR    18:45.7  6:02
  =========================================================================== 
    4      121      Shoreham-Wading River                          1:34:26.1  ( 9)
  =========================================================================== 
           1      Joe Whelan                  JR    17:25.3  5:37
           19     Matthew Leunig              SO    18:31.4  5:58
           29     Jack Massa                  SO    19:09.2  6:10
           35     Matt Ingham                 JR    19:38.1  6:19
           37     Sean Condron                SO    19:42.1  6:21
  =========================================================================== 
    5      124      Barrington High School                         1:34:25.5  ( 5)
  =========================================================================== 
           7      Eric Benson                 SR    17:53.0  5:46
           9      Antineh Kutenplon           SO    17:56.0  5:47
           11     Marcus Sefranek             SO    17:59.2  5:48
           34     Cassidy Laidlaw             SO    19:25.3  6:15
           63     Tim OKeefe                  SR    21:12.0  6:50
  =========================================================================== 
    6      144      Marthas Vineyard HS                            1:35:26.9  ( 8)
  =========================================================================== 
           18     Thorpe Karabees             SO    18:25.3  5:56
           22     Warren Gowell               sr    18:36.4  5:59
           32     Isaiah Maynard              SO    19:14.7  6:12
           33     George Sykes                SO    19:24.7  6:15
           39     Galen Mayhew                SO    19:45.8  6:22
  =========================================================================== 
    7      151      Ludlow HS                                      1:35:54.1  ( 18)
  =========================================================================== 
           21     Sean Egan                   JR    18:33.3  5:59
           26     Nick Mullins                SO    18:46.2  6:03
           30     Connor Frigon               FR    19:11.6  6:11
           36     Patrick Klosek              JR    19:39.9  6:20
           38     Phil Costa                  SO    19:43.1  6:21

                              Platt Systems Official Reporting System
                            Brown Northeast Championships  Results Posted to www.plattsys.com

  =========================================================================== 
    8      247      Taconic High School                            1:42:01.0  ( 9)
  =========================================================================== 
           41     Austin LaFrance             JR    19:57.6  6:26
           44     Alex Carusotto              SO    20:07.3  6:29
           49     Steven Davila               SO    20:19.9  6:33
           53     Quinton Cookis              SO    20:35.1  6:38
           60     Chad Gingras                JR    21:01.1  6:46
  =========================================================================== 
    9      255      Prout School                                   1:42:14.8  ( 9)
  =========================================================================== 
           40     Aj Butera                   SR    19:49.4  6:23
           46     Brandon Hazelton            JR    20:09.0  6:29
           47     Sean Matuzsak               SR    20:11.7  6:30
           56     James Doyal                 SR    20:41.8  6:40
           66     Duncan Quinn                JR    21:22.9  6:53
  =========================================================================== 
    10      311      Somerset Berkley Regional High                 1:45:35.3  ( 7)
  =========================================================================== 
           31     Lucas Machamer              SR    19:12.2  6:11
           62     Logan Rennick               SO    21:06.3  6:48
           71     John Silva                  SO    21:36.6  6:58
           73     Alex Castro                 SR    21:45.2  7:00
           74     Kegan Rego                  SO    21:55.0  7:04
  =========================================================================== 
    11      330      Lynbrook High School                           1:47:16.2  ( 8)
  =========================================================================== 
           43     Paul Papandrew              SO    20:03.5  6:28
           64     John McGrane                JR    21:16.3  6:51
           67     Corey Henderson             SR    21:24.9  6:54
           75     Tim Hung                    SO    22:01.9  7:06
           81     Sasha Carberry              SO    22:29.6  7:15
  =========================================================================== 
    12      332      Pittsfield High School                         1:47:09.5  ( 11)
  =========================================================================== 
           42     MIKE PATRICELLI             SR    20:02.0  6:27
           59     MAX SPENCE                  SO    20:50.6  6:43
           72     ALEX MAZZEO                 SO    21:37.6  6:58
           76     DAN TAGLIAFERRO             SO    22:02.6  7:06
           83     AARON COTY                  SO    22:36.7  7:17
  =========================================================================== 
    13      394      Center Motriches HS                            1:52:28.8  ( 5)
  =========================================================================== 
           61     William Hamilton            SO    21:03.5  6:47
           65     Trevor Sess                 FR    21:21.5  6:53
           82     Alex Hamilton               SR    22:29.7  7:15
           84     Shayne OBrien               JR    22:44.3  7:19
           102    Elias Saether               FR    24:49.8  8:00
  =========================================================================== 
    14      403      Moses Brown School                             1:53:08.3  ( 9)
  =========================================================================== 
           68     Ian Taylor                  SO    21:32.0  6:56
           70     Zack Levine                 SO    21:33.7  6:57
           86     Spencer Greer               SO    23:05.1  7:26
           88     Christian Barker            SR    23:18.9  7:30
           91     Joe Sepe                    SR    23:38.6  7:37

                              Platt Systems Official Reporting System
                            Brown Northeast Championships  Results Posted to www.plattsys.com

  =========================================================================== 
    15      423      Milford High School                            2:03:43.5  ( 5)
  =========================================================================== 
           52     Jonathan Cicciu             FR    20:27.4  6:35
           57     Charles Dias                SO    20:45.3  6:41
           93     Carlos Chong                SO    23:48.8  7:40
           109    Tim Squadrito               SR    29:17.5  9:26
           112    Zach Loiselle               SR    29:24.5  9:29
  =========================================================================== 
    16      428      Notre Dame High Lawrence                       2:03:48.0  ( 8)
  =========================================================================== 
           45     Raymond Villa               JR    20:08.3  6:29
           78     Rudy Marquez                SO    22:17.5  7:11
           87     Dorian Straker              JR    23:07.1  7:27
           108    Eli Azi                     FR    28:53.4  9:19
           110    Carlos Natareno             JR    29:21.7  9:28
  =========================================================================== 
    17      431      Lenox Memorial HS                              1:55:59.7  ( 6)
  =========================================================================== 
           69     Philippe Mortelliti         7    21:32.7  6:56
           79     Josh Tagole                 SO    22:23.9  7:13
           89     Sonny Patella               SO    23:27.5  7:33
           94     Mikhail Tagole              8    23:55.0  7:42
           100    Raphael Bruno               8    24:40.6  7:57
  =========================================================================== 
    18      536      Long Island Lutheran High Scho                 2:18:13.9  ( 5)
  =========================================================================== 
           101    Evan Carpenter              SR    24:45.4  7:59
           105    John Digirolamo             JR    26:08.0  8:25
           106    Mike Gherardi               JR    28:20.7  9:08
           111    Nick Perovich               JR    29:22.6  9:28
           113    Alec Hazan                  SR    29:37.2  9:33




Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates