Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
2010 Woodland Run For Revolution 3.4 Mile Road Race || May 22, 2010 || Beacon falls, CT
Age Division Results || Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

                        Platt Systems Official Reporting System
     2010 Woodland Run For Revolution 3.4 Mile Road Race || May 22, 2010 || Beacon falls, CT
             Age Division Results || Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
    

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                        FEMALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Ciara Drozdowski              11F F0012  Prospect CT             29:11    103
  2  Kyla Porter                   11F F0012  Prospect CT             43:44     72

                        FEMALE RESULTS:    13 to 20  

  1  Heather Framski               17F F1320  Prospect CT             28:59     95
  2  Kelsey Deegan                 17F F1320  Beacon Falls CT         28:59     23
  3  Alexa Shanahan                19F F1320  Duxbury MA              33:34     79

                        FEMALE RESULTS:    21 to 29  

  1  Anna Balouskus                23F F2129  Southbury CT            24:41    108
  2  Jaclyn Steinbacher            24F F2129  Prospect CT             28:13     83
  3  Meghan McKinnon               23F F2129  Somerville MA           30:10     53

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Kimberly DiBlanda             39F F3039  Prospect CT             28:14     25
  2  Marybeth Behrle               36F F3039  Beacon Falls CT         28:23    102
  3  Angela Rubano                 31F F3039  Cheshire CT             28:41     75

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Maureen Shea                  47F F4049  Southbury CT            29:23    106
  2  Leighan White-Miller          41F F4049  Seymour CT              30:27     89
  3  Maria Dowski                  43F F4049  Oxford CT               33:34     26

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Mary Beth Schreindorfer       54F F5059  West Walk CT            26:36     77
  2  Kathy Francois                50F F5059  Prospect CT             27:06     38
  3  Laurie Mikulski               53F F5059  Prospect CT             31:07     57

                          MALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Kyle McKinnon                 12M M0012  York ME                 30:11     52
  2  Jovanni Celli                 10M M0012  Naugatuck CT            31:04     97

                          MALE RESULTS:    13 to 20  

  1  Sergey Lukashenko             18M M1320  Cheshire CT             19:38     99
  2  Christopher Mariotti          19M M1320  Prospect CT             22:39     96
  3  Joe Kenney                    17M M1320  Cheshire CT             23:13     41

                          MALE RESULTS:    21 to 29  

  1  Tom Shea                      22M M2129  Southbury CT            20:53    105
  2  Steve Shanahan                21M M2129  Duxbury MA              26:17     81
  3  Jonathan Smith                23M M2129  Beacon Falls CT         28:12    100

                                       Platt Systems Official Reporting System
                        Woodland Run For Revolution 3.4 mile Results Posted to www.plattsys.com
                                              Platt Systems 860-645-1476

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Matt Fortney                  34M M3039  Naugatuck CT            25:46     36
  2  Kevin Celli                   33M M3039  Naugatuck CT            31:05     98
  3  Marty Kilcourse               35M M3039  Stratford CT            32:22     43

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Tim Beach                     49M M4049  Prospect CT             24:01     10
  2  Michael Tilki                 40M M4049  Oxford CT               26:57    107
  3  Tom Deegan                    44M M4049  Beacon Falls CT         29:48     24

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Jay Wilson                    59M M5059  Beacon Falls CT         23:23     91
  2  Joe Olivere                   56M M5059  Braintree MA            33:41     63

                          MALE RESULTS:    60 to 98  

  1  Anthony Azzara                60M M6098  Watertown CT            28:14      6
  2  Adam Olivere                  64M M6098  West Haven CT           39:40     62






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates