Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
Valley Regional Freshamn T&F Invitational - Valley Regional - Deep River, CT
Results || Timing & Results by Platt Systems

              Platt Systems Official Reporting System
   Valley Regional Freshamn T&F Invitational - Valley Regional - Deep River, CT
               Results ||  Timing & Results by Platt Systems 



Event 1  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Repoloi, Joseph              East Hampton             12.36   1 
  2 Bell, Ryan                   Hand                     12.77   1 
  3 Lavin, Henry                 Hand                     12.85   1 
  4 Schenck, Matthew             Westbrook HS             13.08   2 
  5 Gao, David                   Hand                     13.19   1 
  6 Jandrzejczyk, Jake           East Hampton             13.22   2 
  7 Belval, Alex                 Valley Regio             13.25   1 
  8 Judson, Garret               Coginchaug               13.73   1 
  9 Mangiero, Jeff               North Branfo             13.77   2 
 10 Morano, Justin               Valley Regio             13.93   3 
 11 Wai, Jason                   Hand                     13.96   2 
 12 Dadrioda, Jared              East Hampton             14.63   4 
 13 Dimenstein, Andrew           Westbrook HS             14.72   4 
 14 Malin, Christopher           Old Saybrook             15.12   3 
 15 Everett, Taylor              Haddam Killi             16.54   4 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daley, Greg                  Old Saybrook             17.04   1 
  2 Citrin, Ben                  Hand                     18.80   2 
  3 Sumby, Nicholas              Old Saybrook             19.77   1 
  4 Brennan, Conner              Coginchaug               19.84   4 
  5 Smith, Patrick               Valley Regio             20.38   3 
  6 Santry, mike                 Hand                     20.51   3 
  7 Cone, Ben                    Hand                     20.67   2 
  8 Griffen, Matt                Hand                     21.61   2 
  9 Etienne, Jake                Portland Hig             21.84   4 
 10 Stephens, Richard            Haddam Killi             22.83   3 
 11 Earles, Braden               Old Saybrook             22.84   2 
 12 Martino, Sam                 Old Saybrook             22.97   1 
 13 Hood, Travis                 Haddam Killi             24.48   4 
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kosis, Ryan                  East Catholi             25.53   2 
  2 Repoloi, Joseph              East Hampton             25.62   1 
  3 Meyers, Paul                 Valley Regio             25.90   1 
  3 Lavin, Henry                 Hand                     25.90   1 
  5 Bell, Ryan                   Hand                     26.66   1 
  6 Ngudut, Tenvin               Westbrook HS             27.55   3 
  7 Belval, Alex                 Valley Regio             27.64   2 
  8 Jandrzejczyk, Jake           East Hampton             27.69   2 
  9 Earles, Braden               Old Saybrook             27.78   1 
 10 Mangiero, Jeff               North Branfo             28.23   2 
 11 Wai, Jason                   Hand                     28.35   3 
 12 Williams, Lloyd              Hand                     29.21   3 
 13 Morano, Justin               Valley Regio             29.45   4 
 14 Dimenstein, Andrew           Westbrook HS             31.75   3 
 15 Malin, Christopher           Old Saybrook             32.24   2 
 16 Malloy, David                Haddam Killi             32.64   3 
 17 Everett, Taylor              Haddam Killi             34.34   3 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gersz, Luke                  Haddam Killi             55.49   1 
  2 Kosis, Ryan                  East Catholi             55.95   1 
  3 Falanga, Gary                North Branfo             56.39   1 
  4 Meyers, Paul                 Valley Regio             57.99   1 
  5 French, Corey                Hand                     59.60   1 
  6 Wollach, Wolfgang            Coginchaug             1:01.45   1 
  7 Schenck, Matthew             Westbrook HS           1:03.02   2 
  8 Malloy, David                Haddam Killi           1:07.86   2 
 
Event 5  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Citrin, Ben                  Hand                     47.40   1 
  2 Cone, Ben                    Hand                     50.79   1 
  3 Smith, Patrick               Valley Regio             50.97   2 
  4 Etienne, Jake                Portland Hig             54.00   3 
  5 Brennan, Conner              Coginchaug               54.20   1 
  6 Stephens, Richard            Haddam Killi             54.48   3 
  7 Earles, Braden               Old Saybrook             54.73   2 
  8 Bates, Connor                Coginchaug               58.40   1 
  9 Sabo, Spencer                Hand                   1:01.13   4 
 10 McNerney, Brian              Hand                   1:01.59   4 
 11 Raudat, Mitch                Hand                   1:02.27   4 
 
Event 6  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Souza, Michael               Old Saybrook           2:16.79  
  2 Taber, Ben                   Coginchaug             2:20.73  
  3 Regula, Liam                 Cromwell               2:21.97  
  4 Fearnley, Harrison           East Catholi           2:22.60  
  5 Accola, Hayden               Haddam Killi           2:23.12  
  6 Steele, Bailey               Valley Regio           2:27.80  
  7 Bogdan, Steve                Haddam Killi           2:28.50  
  8 Stanley, Blake               Westbrook HS           2:29.52  
  9 Funaro, Yuri                 Coginchaug             2:29.79  
 10 Bates, Connor                Coginchaug             2:30.37  
 11 McNeil, Jonathan             Classical Ma           2:36.68  
 12 Arbige, Derek                Old Saybrook           2:37.07  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tobias, Louis                Cromwell               4:47.32  
  2 Brandon, Peter               Haddam Killi           4:50.83  
  3 Gardner, Zach                Hand                   4:58.46  
  4 Cedrone, Evan                East Catholi           5:02.55  
  5 Regula, Liam                 Cromwell               5:03.14  
  6 Conforte, Jason              North Branfo           5:03.62  
  7 Souza, Michael               Old Saybrook           5:10.73  
  8 Proto, Ryan                  North Branfo           5:16.62  
  9 Harris, Adam                 Portland Hig           5:20.56  
 10 Bogdan, Steve                Haddam Killi           5:23.11  
 11 Einsiedel, David             East Hampton           5:24.94  
 12 Gerraghty, Matthias          Haddam Killi           5:25.70  
 13 Stanley, Blake               Westbrook HS           5:26.20  
 14 Steele, Bailey               Valley Regio           5:27.78  
 15 Benedict, Matt               East Hampton           5:28.37  
 16 Arbige, Derek                Old Saybrook           5:38.35  
 17 Schon, Leland                Hand                   5:41.22  
 18 Fricke, Dylan                Valley Regio           5:54.12  
 19 Burton, Dylan                Lyme Old Lym           5:55.65  
 20 McNeil, Jonathan             Classical Ma           5:57.62  
 21 Garrison, Greg               Lyme Old Lym           6:30.15  
 22 Cromaty, James               Lyme Old Lym           6:33.42  
 23 Wollach, Wolfgang            Coginchaug             6:34.10  
 24 McDonald, Rob                Lyme Old Lym           6:38.39  
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tobias, Louis                Cromwell              10:42.23  
  2 Brandon, Peter               Haddam Killi          10:56.90  
  3 Blanchard, Nick              Portland Hig          11:08.09  
  4 Gardner, Jacob               Hand                  11:10.44  
  5 Souza, Michael               Old Saybrook          11:48.85  
  6 Arbige, Derek                Old Saybrook          11:58.97  
  7 Einsiedel, David             East Hampton          12:00.92  
  8 Toman, Erik                  Haddam Killi          12:20.84  
  9 Benedict, Matt               East Hampton          12:22.59  
 10 Olsen, Christopher           North Branfo          13:19.81  
 11 Schon, Leland                Hand                  13:44.92  
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hand  'A'                                             48.58  
     1) Bell, Ryan                      2) Citrin, Ben                    
     3) Gao, David                      4) Lavin, Henry                   
  2 Old Saybrook High School  'A'                         49.41  
     1) Daley, Greg                     2) Martino, Sam                   
     3) Souza, Michael                  4) Sumby, Nicholas                
  3 Valley Regional High School  'A'                      51.14  
     1) Belval, Alex                    2) Morano, Justin                 
     3) Connor, Chris                   4) Meyers, Paul                   
  4 Coginchaug  'A'                                       52.03  
     1) Biagiarelli, Christian          2) Judson, Garret                 
     3) Brennan, Conner                 4) Jungels, Bobby                 
  5 Haddam Killingworth  'A'                              58.92  
     1) Everett, Taylor                 2) Hood, Travis                   
     3) Malloy, David                   4) Reiss, Jacob                   
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hand  'A'                                           3:54.52  
     1) French, Corey                   2) Gao, David                     
     3) Citrin, Ben                     4) Gardner, Zach                  
  2 Valley Regional High School  'A'                    4:26.44  
  3 Portland High School  'A'                           4:28.63  
     1) Harris, Adam                    2) Blanchard, Nick                
     3) Etienne, Jake                   4) Hoffman, Kevin                 
 
Event 12  Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Meyers, Paul                 Valley Regio          17-06.00      5.33m 
  2 DeLucia, Joe                 North Branfo          17-04.00      5.28m 
  3 Connor, Chris                Valley Regio          17-01.00      5.20m 
  4 Schenck, Matthew             Westbrook HS          15-01.50      4.61m 
  5 Dimenstein, Andrew           Westbrook HS          13-00.50      3.97m 
  6 Malin, Christopher           Old Saybrook          12-01.00      3.68m 
 
Event 14  Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Connor, Chris                Valley Regio          36-08.00     11.17m 
  2 Sumby, Nicholas              Old Saybrook          35-09.00     10.89m 
  3 DeLucia, Joe                 North Branfo          35-04.50     10.78m 
  4 Hinds, Jake                  Haddam Killi          34-07.00     10.54m 
  5 Griffen, Matt                Hand                  33-07.00     10.23m 
 
Event 15  Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Connor, Chris                Valley Regio           5-06.00      1.67m 
  2 Falanga, Gary                North Branfo           5-04.00      1.62m 
 -- Martino, Sam                 Old Saybrook                NH            
 
Event 16  Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dambrosio, Luke              Old Saybrook          34-09.00     10.59m 
  2 Hoffman, Kevin               Portland Hig          31-08.00      9.65m 
  3 Meiman, Geoff                Coginchaug            29-09.00      9.06m 
  4 Miffitt, Joe                 East Catholi          29-05.00      8.96m 
  5 Cohen, Hank                  Hand                  26-05.00      8.05m 
  6 Bagley, Austin               Westbrook HS          25-08.00      7.82m 
  7 Osumah, Malik                East Catholi          25-07.00      7.79m 
  8 Chupak, Zachary              Old Saybrook          25-04.00      7.72m 
  9 Reeves, Gavin                Hand                  24-01.00      7.34m 
 10 Griser, Colby                Westbrook HS          23-02.00      7.06m 
 11 Badalamenti, Gino            Valley Regio          23-00.00      7.01m 
 12 Fernandes, Jake              Westbrook HS          22-09.00      6.93m 
 13 Torres, Emmanual             Classical Ma          21-02.00      6.45m 
 14 Timothy, Mike                Haddam Killi          20-06.00      6.24m 
 15 Moore, Matt                  Haddam Killi          19-06.00      5.94m 
 16 Goldsmith, Eric              Haddam Killi          17-10.00      5.43m 
 17 Callahan, Patrick            Old Saybrook          13-04.00      4.06m 
 
Event 17  Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rubega, Tyler                East Hampton          11-00.00      3.35m 
  2 DeLucia, Joe                 North Branfo          10-06.00      3.20m 
  3 Wgndup, Tenzin               North Branfo           9-06.00      2.89m 
  4 Judson, Garret               Coginchaug             9-06.00      2.89m 
  5 Funaro, Yuri                 Coginchaug             9-00.00      2.74m 
  6 Daley, Greg                  Old Saybrook           9-00.00      2.74m 
  7 Sumby, Nicholas              Old Saybrook           8-06.00      2.59m 
  7 Jandrzejczyk, Jake           East Hampton           8-06.00      2.59m 
  7 Biagiarelli, Christian       Coginchaug             8-06.00      2.59m 
  7 Repoloi, Joseph              East Hampton           8-06.00      2.59m 
 11 Brennan, Conner              Coginchaug             8-00.00      2.43m 
 11 Jungels, Bobby               Coginchaug             8-00.00      2.43m 
 11 Tobias, Louis                Cromwell               8-00.00      2.43m 
 14 Gardner, Jacob               Hand                   7-00.00      2.13m 
 -- Dadrioda, Jared              East Hampton                NH            
 
Event 18  Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dambrosio, Luke              Old Saybrook            100-11     30.75m 
  2 Hoffman, Kevin               Portland Hig             85-05     26.03m 
  3 Osumah, Malik                East Catholi             78-03     23.85m 
  4 Miffitt, Joe                 East Catholi             75-10     23.11m 
  5 Bagley, Austin               Westbrook HS             73-08     22.45m 
  6 Hinds, Jake                  Haddam Killi             73-05     22.37m 
  7 Fernandes, Jake              Westbrook HS             69-10     21.28m 
  8 Chupak, Zachary              Old Saybrook             69-02     21.08m 
  9 Reeves, Gavin                Hand                     68-10     20.98m 
 10 Timothy, Mike                Haddam Killi             68-00     20.72m 
 11 Griser, Colby                Westbrook HS             64-08     19.71m 
 12 Cohen, Hank                  Hand                     63-07     19.38m 
 13 DeCasperis, Mike             East Catholi             58-00     17.67m 
 14 Goldsmith, Eric              Haddam Killi             57-07     17.55m 
 15 Levine, Doug                 Hand                     54-09     16.68m 
 16 Badalamenti, Gino            Valley Regio             53-08     16.35m 
 17 Moore, Matt                  Haddam Killi             50-05     15.36m 
 18 Cota, Nick                   East Catholi             46-01     14.04m 
 19 Callahan, Patrick            Old Saybrook             35-00     10.66m 
 
Event 19  Boys Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hinds, Jake                  Haddam Killi            107-02     32.66m 
  2 Daley, Greg                  Old Saybrook            105-04     32.10m 
  3 Proto, Ryan                  North Branfo            105-00     32.00m 
  4 Biagiarelli, Christian       Coginchaug              104-03     31.77m 
  5 Conforte, Jason              North Branfo            103-02     31.44m 
  6 Falanga, Gary                North Branfo             98-05     29.99m 
  7 DeCasperis, Mike             East Catholi             91-11     28.01m 
  8 Hoffman, Kevin               Portland Hig             89-02     27.17m 
  9 Dambrosio, Luke              Old Saybrook             84-03     25.67m 
 10 Levine, Doug                 Hand                     82-10     25.24m 
 11 Catanzaro, Mike              Portland Hig             82-06     25.14m 
 12 Martino, Sam                 Old Saybrook             82-02     25.04m 
 13 Timothy, Mike                Haddam Killi             80-01     24.40m 
 14 Colby, Ian                   Valley Regio             79-08     24.28m 
 15 Chupak, Zachary              Old Saybrook             76-06     23.31m 
 16 Dadrioda, Jared              East Hampton             75-11     23.13m 
 17 Cota, Nick                   East Catholi             69-10     21.28m 
 18 Fernandes, Jake              Westbrook HS             69-00     21.03m 
 19 Griser, Colby                Westbrook HS             68-05     20.85m 
 20 Goldsmith, Eric              Haddam Killi             61-10     18.84m 
 21 Bagley, Austin               Westbrook HS             59-00     17.98m 
 22 Moore, Matt                  Haddam Killi             54-05     16.58m 
 23 Callahan, Patrick            Old Saybrook             29-07      9.01m 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hanley, Brianna              Old Saybrook             13.53   1 
  2 Sledzik, Shannon             Haddam Killi             14.01   1 
  3 Gowrie, Alexandra            Old Saybrook             14.02   1 
  4 Nease, Andrea                East Hampton             14.26   1 
  5 Doolittle, Ali               Coginchaug               14.41   3 
  5 Beauleau, Julia              Valley Regio             14.41   1 
  7 Vegliante, Allison           Haddam Killi             14.43   2 
  8 Wright, Eden                 Old Saybrook             14.44   1 
  9 Mooney, Heather              Westbrook HS             14.47   2 
 10 Zaborowski, Shelby           East Hampton             14.69   2 
 11 Avena, Krissy                Westbrook HS             14.98   2 
 12 Fresher, Natalie             East Catholi             15.07   2 
 13 Harger, Sierra               Valley Regio             15.14   5 
 14 Stockdale, Korinne           Coginchaug               15.30   3 
 14 Zaccadelli, Allessandra      East Catholi             15.30   3 
 16 Sybert, Emily                East Catholi             15.35   5 
 17 Harlow, Liz                  Coginchaug               15.37   3 
 18 Kowalski, Rachel             Coginchaug               15.41   4 
 19 Butler, Christine            East Hampton             15.47   4 
 20 Swanson, Natalie             Coginchaug               15.51   4 
 21 Georiades, Hannah            East Hampton             15.96   4 
 22 French, Christine            Coginchaug               16.04   5 
 23 Chapman, Shauna              Westbrook HS             16.59   4 
 24 O Connor, Olivia             East Catholi             16.75   5 
 
Event 22  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beezer, Katie                Old Saybrook             17.74   1 
  2 Buys, Allie                  Haddam Killi             17.82   1 
  3 Sekoll, Amber                East Hampton             18.56   2 
  4 Boyers, Rachel               North Branfo             18.82   1 
  5 Nowakowski, Kim              East Hampton             19.03   1 
  6 Davis, Caroline              Westbrook HS             21.27   2 
  7 Shultz, Taylor               Haddam Killi             21.57   2 
  8 Bakoledis, Devon             Valley Regio             21.59   2 
  9 Kaminski, Kristie            Haddam Killi             22.09   3 
 10 Bernstein, Molly             Westbrook HS             27.49   3 
 
Event 23  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reid, Cori                   Old Saybrook             27.48   1 
  2 Hanley, Brianna              Old Saybrook             27.49   1 
  3 Nowakowski, Kim              East Hampton             29.28   1 
  4 Dowe, Kaeleigh               East Catholi             29.44   1 
  5 Gowrie, Alexandra            Old Saybrook             29.45   2 
  6 Nease, Andrea                East Hampton             29.65   3 
  7 Sledzik, Shannon             Haddam Killi             29.81   1 
  8 Zaborowski, Shelby           East Hampton             29.82   3 
  9 Panico, Julianne             Westbrook HS             29.95   2 
 10 Colonia-Hughes, Grace        Haddam Killi             30.20   1 
 11 Wright, Eden                 Old Saybrook             30.23   2 
 12 Vegliante, Allison           Haddam Killi             30.39   3 
 13 Mooney, Heather              Westbrook HS             30.44   2 
 14 Giannini, Lauren             Coginchaug               30.51   2 
 15 Chandler, Carissa            Westbrook HS             30.53   2 
 16 Stockdale, Korinne           Coginchaug               30.55   4 
 17 Beauleau, Julia              Valley Regio             30.71   3 
 18 Geary, Michelle              Coginchaug               30.92   4 
 19 Avena, Krissy                Westbrook HS             32.16   3 
 20 Harlow, Liz                  Coginchaug               32.67   4 
 21 Leonard, Jessica             East Catholi             33.51   4 
 
Event 24  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reid, Cori                   Old Saybrook           1:01.43   1 
  2 Walsh, Shannon               East Hampton           1:03.19   1 
  3 Dowe, Kaeleigh               East Catholi           1:03.41   1 
  4 Colonia-Hughes, Grace        Haddam Killi           1:06.54   1 
  5 Daley, Erin                  Old Saybrook           1:07.89   2 
  6 Buckley, Erin                Haddam Killi           1:08.32   1 
  7 Damico, Christina            Westbrook HS           1:08.95   1 
  8 Giannini, Lauren             Coginchaug             1:12.54   2 
  9 Swanson, Natalie             Coginchaug             1:15.07   2 
 10 Law, Blake                   Portland Hig           1:15.71   3 
 11 Bouchard, Lauren             Old Saybrook           1:16.75   3 
 12 Brodeur, Melanie             Old Saybrook           1:24.04   3 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Buys, Allie                  Haddam Killi             51.41   1 
  2 Nowakowski, Kim              East Hampton             52.38   1 
  3 Beezer, Katie                Old Saybrook             53.03   1 
  4 Boyers, Rachel               North Branfo             54.21   2 
  5 Brown, Bonnie Lynn           Old Saybrook             55.34   1 
  6 Shultz, Taylor               Haddam Killi             58.33   2 
  7 Davis, Caroline              Westbrook HS             58.38   2 
  8 Kaminski, Kristie            Haddam Killi           1:04.48   3 
  9 Bernstein, Molly             Westbrook HS           1:09.43   3 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeAntonis, Christie          Old Saybrook           2:26.83  
  2 Gothers, Grace               East Catholi           2:29.76  
  3 Stoldt, Lindsay              East Hampton           2:37.24  
  4 Walsh, Shannon               East Hampton           2:41.84  
  5 Massicott, Sarah             Haddam Killi           2:42.16  
  6 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma           2:43.02  
  7 Groat, Elizabeth             Old Saybrook           2:48.41  
  8 Hines, Morgan                Valley Regio           2:58.69  
  9 Johnson, Becky               Portland Hig           3:05.52  
 10 Edwards, Stephanie           East Hampton           3:11.39  
 11 Brodeur, Melanie             Old Saybrook           3:25.21  
 12 Deniger, Melani              Westbrook HS           3:34.29  
 
Event 28  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeAntonis, Christie          Old Saybrook           5:23.40  
  2 Stoldt, Lindsay              East Hampton           5:29.38  
  3 Eppard, Amelia               Valley Regio           5:49.40  
  4 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma           5:57.86  
  5 Cyr, Katherine               Westbrook HS           6:00.71  
  6 D_agostino, Anna             Valley Regio           6:31.08  
  7 Gray, Hannah                 Old Saybrook           6:35.60  
  8 McCarthy, Ally               Lyme Old Lym           6:37.31  
  9 Edwards, Stephanie           East Hampton           6:38.16  
 10 Dube, Aliza                  Valley Regio           6:53.96  
 11 Gomez, haley                 North Branfo           7:00.85  
 12 Deniger, Melani              Westbrook HS           8:11.20  
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eppard, Amelia               Valley Regio          12:30.15  
  2 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma          13:38.87  
  3 D_agostino, Anna             Valley Regio          15:16.94  
  4 Dube, Aliza                  Valley Regio          15:36.85  
  5 Johnson, Becky               Portland Hig          17:00.53  
  6 Law, Blake                   Portland Hig          17:00.75  
 
Event 30  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Old Saybrook HS  'A'                                  53.37  
     1) Gowrie, Alexandra               2) Reid, Cori                     
     3) DeAntonis, Christie             4) Hanley, Brianna                
  2 Haddam Killingworth  'A'                              55.25  
     1) Buckley, Erin                   2) Shultz, Taylor                 
     3) Sledzik, Shannon                4) Vegliante, Allison             
  3 Coginchaug  'A'                                       55.85  
     1) Doolittle, Ali                  2) Ciarlo, Kristen                
     3) Kowalski, Rachel                4) Trombetta, Lauren              
  4 East Hampton  'A'                                     56.14  
     1) Nowakowski, Kim                 2) Germaine, Makenzie             
     3) Zaborowski, Shelby              4) Walsh, Shannon                 
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Old Saybrook HS  'A'                                4:35.21  
     1) Beezer, Katie                   2) Brown, Bonnie Lynn             
     3) Daley, Erin                     4) DeAntonis, Christie            
  2 Haddam Killingworth  'A'                            4:36.86  
     1) Buckley, Erin                   2) Buys, Allie                    
     3) Sledzik, Shannon                4) Colonia-Hughes, Grace          
  3 Coginchaug  'A'                                     4:58.71  
     1) Geary, Michelle                 2) Swanson, Natalie               
     3) Harlow, Liz                     4) Giannini, Lauren               
 
Event 32  Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanley, Brianna              Old Saybrook          14-10.00      4.52m 
  2 White, Jasmine               Classical Ma          14-07.00      4.44m 
  3 Chandler, Carissa            Westbrook HS          14-03.50      4.35m 
  4 Boyers, Rachel               North Branfo          13-10.50      4.22m 
  4 Trombetta, Lauren            Coginchaug            13-10.50      4.22m 
  6 Panico, Julianne             Westbrook HS          13-04.00      4.06m 
  7 Abraham, Casey               Westbrook HS          12-10.50      3.92m 
  8 Wright, Eden                 Old Saybrook          12-06.00      3.81m 
  9 Pandiani, Kelsey             Old Saybrook          12-05.00      3.78m 
 10 Avena, Krissy                Westbrook HS          12-03.00      3.73m 
 11 Gunning, Olivia              East Hampton          12-01.00      3.68m 
 12 Buys, Allie                  Haddam Killi          12-00.00      3.65m 
 12 Shultz, Taylor               Haddam Killi          12-00.00      3.65m 
 14 Dumbuya, Aisha               Classical Ma          11-05.00      3.47m 
 15 Ciarlo, Kristen              Coginchaug            11-03.50      3.44m 
 16 Kowalski, Rachel             Coginchaug            10-11.50      3.34m 
 17 Zanelli, Alicia              Coginchaug            10-05.00      3.17m 
 17 Beauleau, Julia              Valley Regio          10-05.00      3.17m 
 19 McKernan, Kaitlin            Coginchaug             9-00.00      2.74m 
 
Event 34  Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Walsh, Shannon               East Hampton          30-08.00      9.34m 
  2 Chandler, Carissa            Westbrook HS          30-00.00      9.14m 
  3 White, Jasmine               Classical Ma          29-05.00      8.96m 
  4 Brown, Bonnie Lynn           Old Saybrook          29-01.00      8.86m 
  5 Henderson, Maryelizabeth     East Catholi          28-10.00      8.78m 
  6 Buckley, Erin                Haddam Killi          28-04.00      8.63m 
  7 Ciarlo, Kristen              Coginchaug            26-08.00      8.12m 
  8 Trombetta, Lauren            Coginchaug            26-06.00      8.07m 
  9 Gray, Hannah                 Old Saybrook          25-02.50      7.68m 
 10 Pandiani, Kelsey             Old Saybrook          24-06.00      7.46m 
 11 Damico, Christina            Westbrook HS          24-05.00      7.44m 
 
Event 35  Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Jasmine               Classical Ma           4-10.00      1.47m 
  2 Henderson, Maryelizabeth     East Catholi           4-08.00      1.42m 
  3 Pandiani, Kelsey             Old Saybrook           4-08.00      1.42m 
  4 Colonia-Hughes, Grace        Haddam Killi           4-06.00      1.37m 
  5 Brown, Bonnie Lynn           Old Saybrook           4-02.00      1.27m 
  6 Georiades, Hannah            East Hampton           4-02.00      1.27m 
  7 Gray, Hannah                 Old Saybrook           4-00.00      1.21m 
  7 Beezer, Katie                Old Saybrook           4-00.00      1.21m 
  8 Panico, Julianne             Westbrook HS           4-00.00      1.21m 
  8 Nease, Andrea                East Hampton           4-00.00      1.21m 
 -- Daley, Erin                  Old Saybrook                NH            
 -- Germaine, Makenzie           East Hampton                NH            
 
Event 36  Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Preble, Amanda               Valley Regio          27-05.00      8.35m 
  2 Sabetta, Jenny               North Branfo          23-11.00      7.28m 
  3 Lehman, Maggie               East Hampton          23-04.00      7.11m 
  4 Geary, Michelle              Coginchaug            23-02.00      7.06m 
  5 Fusaro, Kristen              Westbrook HS          22-04.00      6.80m 
  6 Marroquin, Gabby             Portland Hig          21-09.00      6.62m 
  7 Burns, Kate                  East Hampton          20-02.00      6.14m 
  8 Pen, Christina               Coginchaug            20-01.00      6.12m 
  9 Handy, Melissa               Coginchaug            19-08.00      5.99m 
 10 McKernan, Kaitlin            Coginchaug            18-02.00      5.53m 
 11 Slawinowski, Leah            Coginchaug            18-00.00      5.48m 
 12 Spence, Natalie              Coginchaug            17-11.00      5.46m 
 13 Bradley, Skyla               Coginchaug            17-00.00      5.18m 
 14 Clegg, Carly                 Haddam Killi          16-01.00      4.90m 
 15 Vinciguerra, Amy             Old Saybrook          15-09.00      4.80m 
 16 Chabot, Caitlin              Coginchaug            15-01.00      4.59m 
 
Event 37  Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sekoll, Amber                East Hampton           8-00.00      2.43m 
  2 Boyers, Rachel               North Branfo           6-06.00      1.98m 
  3 Doolittle, Ali               Coginchaug             6-06.00      1.98m 
  4 Bouchard, Lauren             Old Saybrook           6-06.00      1.98m 
  5 Stoldt, Lindsay              East Hampton           6-00.00      1.82m 
 -- Stockdale, Korinne           Coginchaug                  NH            
 -- Germaine, Makenzie           East Hampton                NH            
 -- Edwards, Stephanie           East Hampton                NH            
 
Event 38  Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Preble, Amanda               Valley Regio             79-07     24.25m 
  2 Butler, Christine            East Hampton             65-01     19.83m 
  3 Burns, Kate                  East Hampton             61-07     18.77m 
  4 Sabetta, Jenny               North Branfo             58-00     17.67m 
  5 Fusaro, Kristen              Westbrook HS             57-11     17.65m 
  6 Clegg, Carly                 Haddam Killi             54-09     16.68m 
  7 Devine, Jacqueline           East Hampton             54-03     16.53m 
  8 Handy, Melissa               Coginchaug               53-05     16.28m 
  9 Reilly, Meg                  East Hampton             51-08     15.74m 
 10 Sesna, Megan                 Valley Regio             50-04     15.34m 
 11 Cornwall, Alyssa             Valley Regio             47-08     14.52m 
 12 Bakoledis, Devon             Valley Regio             47-00     14.32m 
 13 Chabot, Caitlin              Coginchaug               45-05     13.84m 
 14 Hines, Morgan                Valley Regio             44-10     13.66m 
 15 Marroquin, Gabby             Portland Hig             44-03     13.48m 
 16 McKernan, Kaitlin            Coginchaug               44-02     13.46m 
 17 Lehman, Maggie               East Hampton             41-07     12.67m 
 18 Spence, Natalie              Coginchaug               41-02     12.54m 
 19 Pen, Christina               Coginchaug               35-10     10.92m 
 20 Vinciguerra, Amy             Old Saybrook             35-00     10.66m 
 21 Massicott, Sarah             Haddam Killi             33-04     10.16m 
 22 French, Christine            Coginchaug               29-08      9.04m 
 
Event 39  Girls Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Reid, Cori                   Old Saybrook             94-02     28.70m 
  2 Nease, Andrea                East Hampton             79-09     24.30m 
  3 Handy, Melissa               Coginchaug               75-00     22.86m 
  4 Reilly, Meg                  East Hampton             64-11     19.78m 
  5 Hines, Morgan                Valley Regio             62-09     19.12m 
  6 Butler, Christine            East Hampton             60-02     18.33m 
  7 Devine, Jacqueline           East Hampton             59-00     17.98m 
  8 Zaborowski, Shelby           East Hampton             57-05     17.50m 
  9 Harger, Sierra               Valley Regio             56-10     17.32m 
 10 Sabetta, Jenny               North Branfo             52-07     16.02m 
 11 Cornwall, Alyssa             Valley Regio             51-03     15.62m 
 12 Preble, Amanda               Valley Regio             51-02     15.59m 
 13 Bradley, Skyla               Coginchaug               50-08     15.44m 
 14 Fusaro, Kristen              Westbrook HS             49-10     15.18m 
 15 Gunning, Olivia              East Hampton             49-04     15.03m 
 16 Clegg, Carly                 Haddam Killi             47-08     14.52m 
 17 Slawinowski, Leah            Coginchaug               46-10     14.27m 
 18 Georiades, Hannah            East Hampton             46-07     14.19m 
 19 Pen, Christina               Coginchaug               44-05     13.53m 
 20 Marroquin, Gabby             Portland Hig             43-06     13.25m 
 21 Chabot, Caitlin              Coginchaug               42-11     13.08m 
 22 Spence, Natalie              Coginchaug               39-00     11.88m 
 23 Lehman, Maggie               East Hampton             36-11     11.25m 
 24 Vinciguerra, Amy             Old Saybrook             35-02     10.71m 
 
Event 40  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Old Saybrook HS  'A'                               11:38.34  
     1) Bouchard, Lauren                2) Daley, Erin                    
     3) Groat, Elizabeth                4) Gray, Hannah                   
 
Event 41  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coginchaug  'A'                                     9:32.26  
     1) Taber, Ben                      2) Brennan, Conner                
     3) Wollach, Wolfgang               4) Bates, Connor                  
  2 Portland High School  'A'                           9:36.20  
     1) Harris, Adam                    2) Blanchard, Nick                
     3) Hoffman, Kevin                  4) Etienne, Jake                  
  3 Haddam Killingworth  'A'                            9:38.75  
     1) Accola, Hayden                  2) Bogdan, Steve                  
     3) Gerraghty, Matthias             4) Davidson, Eric                 
  4 Hand  'A'                                          11:22.14  
     1) McNerney, Brian                 2) Schon, Leland                  
     3) Raudat, Mitch                   4) Williams, Lloyd                
  5 Lyme Old Lyme High School  'A'                     11:28.20  
     1) Burton, Dylan                   2) Garrison, Greg                 
     3) Cromaty, James                  4) McDonald, Rob                  





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates