Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 




Top Male: 1. Dylan Hammerman 2. David Cilley 3. Zoltan Rigo 4. Tyler Stahl 5. Ken Clark
Top Female: 1. Kelly Reese 2. Lani Ralston 3. Barbara Bosworth 4. Tara Molson 5. Jennifer Gates
Platt Systems Official Reporting System
Space and Aviation 5K - windsor Locks, CT | Sat August 14, 2010
Results Posted to www.plattsys.com || Chronotrack D-Tag Timing & Results by Platt Systems 860-645-1


PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Dylan Hammerman 17M M1119 WINDSOR CT 17:32 5:39 1/7 671
2 David Cilley 31M M3039 East Windsor CT 17:42 5:42 1/8 730
3 Zoltan Rigo 27M M2029 Berlin CT 18:24 5:56 1/4 743
4 Tyler Stahl 18M M1119 SOUTHWICK MA 18:29 5:57 2/7 702
5 Ken Clark 47M M4049 Somers CT 18:48 6:03 1/9 711
6 Zachary Charney 21M M2029 HAMDEN CT 19:04 6:09 2/4 662
7 Ray Wise 55M M5059 Hartford CT 19:06 6:09 1/13 713
8 Patrick Gee 45M M4049 Suffield CT 19:07 6:09 2/9 750
9 Jonathan Morales 34M M3039 EAST WINDSOR CT 19:25 6:15 2/8 691
10 Dennis Barone 55M M5059 WEST HARTFORD CT 19:47 6:22 2/13 654
11 Jeffrey Molson 48M M4049 Avon CT 19:53 6:24 3/9 724
12 Ben Gee 14M M1119 Suffield CT 20:08 6:29 3/7 751
13 Kelly Reese 37F F3039 East Granby CT 21:09 6:49 1/14 753
14 Brian Dube 25M M2029 TORRINGTON CT 21:21 6:53 3/4 665
15 Joseph Madonna 28M M2029 Stamford CT 21:36 6:58 4/4 721
16 Christian Nelson 42M M4049 WEST HARTFORD CT 21:55 7:04 4/9 692
17 Lani Ralston 39F F3039 GRANBY CT 22:00 7:05 2/14 696
18 Roy Kleckner 55M M5059 CANTON CT 22:04 7:07 3/13 680
19 Dan Kleckner 16M M1119 CANTON CT 22:41 7:19 4/7 678
20 George Hermann 52M M5059 Suffield CT 22:42 7:19 4/13 719
21 Dennis Shaoghnessy 46M M4049 Southwick MA 22:43 7:19 5/9 745
22 William Ullmann 60M M6098 East Granby CT 23:01 7:25 1/4 726
23 Barbara Bosworth 48F F4049 WILBRAHAM MA 23:07 7:27 1/5 658
24 Tara Molson 15F F1119 Avon CT 23:11 7:28 1/5 723
25 Matt Kleckner 19M M1119 CANTON CT 23:14 7:29 5/7 679
26 Patrick Scully 37M M3039 WATERBURY CT 23:23 7:32 3/8 701
27 Jennifer Gates 39F F3039 PITTSFORD NY 23:24 7:32 3/14 668
28 Terry Shaughnessy 51F F5059 Southwick MA 23:33 7:35 1/7 744
29 Jeff York 39M M3039 West Hartford CT 23:37 7:37 4/8 747
30 Phil Kenyon 54M M5059 Canton CT 23:48 7:40 5/13 727
31 Rob Decker 43M M4049 East Windsor CT 23:52 7:41 6/9 718
32 Edward DeMarco 42M M4049 CT 23:56 7:43 7/9 749
33 Jim Lofink 55M M5059 Granby CT 23:58 7:43 6/13 752
34 Troy Marlin 12M M1119 E Granby CT 24:29 7:53 6/7 709
35 Ana Nelson 53F F5059 Monroe CT 25:01 8:04 2/7 716
36 Tom Cleland 66M M6098 South Hadley MA 25:18 8:09 2/4 715
37 Rhea Abert 26F F2029 CHICOPEE MA 25:47 8:19 1/9 653
38 Amy Donle 36F F3039 Enfield CT 25:55 8:21 4/14 734
39 Tim Dennis 52M M5059 Ellington CT 25:58 8:22 7/13 728
40 Debra Stroiney 30F F3039 East Windsor CT 26:02 8:23 5/14 729
41 Sarah Sayadoff 23F F2029 Simsbury CT 26:05 8:24 2/9 742
42 Aaron Waterman 35M M3039 East Granby CT 26:17 8:28 5/8 754
43 Jennifer Pierce 39F F3039 SPRINGFIELD MA 26:19 8:29 6/14 693
44 Miranda Jurras 15F F1119 CANTON CT 26:40 8:36 2/5 677
45 Robert Davis 59M M5059 NAUGATUCK CT 27:07 8:44 8/13 664
46 Jessie Bishop 12F F1119 EAST STROUDSBURG PA 27:17 8:48 3/5 657
47 Richard Zbrozek 63M M6098 Berlin CT 27:18 8:48 3/4 722
48 Scott Jacius 33M M3039 EAST GRANBY CT 27:21 8:49 6/8 675
49 Melissa Pierce 13F F1119 SPRINGFIELD MA 27:24 8:50 4/5 694
50 Louis Madonna 57M M5059 Windsor Locks CT 27:54 8:59 9/13 720
51 Michael Rood 58M M5059 Suffield CT 27:56 9:00 10/13 740
52 Andrea Markavich 29F F2029 CHESHIRE CT 28:18 9:07 3/9 685
53 Jeffrey Gendreau 35M M3039 WEST SPRINGFIELD MA 28:24 9:09 7/8 669
54 Michelle Neary 35F F3039 CT 28:26 9:10 7/14 748
55 Christine Bouchard 25F F2029 East Granby CT 28:38 9:14 4/9 725
56 Walter Rief 48M M4049 FLORANCE MA 28:56 9:19 8/9 700
57 Sarah Warren 27F F2029 EASTHAMPTON MA 29:12 9:25 5/9 705
58 Melissa Morales-Reyes 36F F3039 Enfield CT 29:16 9:26 8/14 735
59 Cathy Lord 55F F5059 Hartford CT 29:19 9:27 3/7 712
60 Melanie Champion 52F F5059 Meriden CT 29:25 9:29 4/7 732
61 Jason Marlin 10M M0010 E Granby CT 31:03 10:00 1/2 710
62 Kathryn Berera 48F F4049 TORRINGTON CT 31:28 10:09 2/5 655
63 Sonja Mccarthy 47F F4049 EAST GRANBY CT 31:33 10:10 3/5 687
64 Amy Morales 35F F3039 Windsor Locks CT 31:41 10:13 9/14 733
65 Roger Hart 44M M4049 MIDDLETOWN CT 31:46 10:14 9/9 672
66 Neci Reif 53F F5059 FLORANCE MA 31:46 10:14 5/7 699
67 Cheri Bishop 43F F4049 EAST STROUDSBURG PA 31:50 10:16 4/5 656
68 Jennifer Labrie 36F F3039 Barkhamstead CT 32:15 10:24 10/14 741
69 Waleska Burgos 33F F3039 SPRINGFIELD MA 32:27 10:28 11/14 659
70 Debbie Reed 55F F5059 WINDSOR LOCKS CT 32:28 10:28 6/7 697
71 Bruce Charney 8M M0010 HAMDEN CT 32:32 10:29 2/2 663
72 Howard Charney 54M M5059 HAMDEN CT 32:33 10:29 11/13 661
73 Karey Pond 38F F3039 EAST GRANBY CT 32:34 10:30 12/14 695
74 Patrick McGill 55M M5059 Marlborough CT 32:36 10:30 12/13 736
75 Jim Nelson 58M M5059 Monroe CT 32:38 10:31 13/13 717
76 Roberta Zack 26F F2029 ENFIELD CT 32:42 10:32 6/9 707
77 Patricia Johnson 46F F4049 SPRINGFIELD MA 32:55 10:37 5/5 676
78 Kea Reif 15F F1119 FLORANCE MA 33:18 10:44 5/5 698
79 Jackie Geraci 24F F2029 BRANFORD CT 33:32 10:49 7/9 670
80 Edward Snyder 63M M6098 Wallingford CT 34:03 10:59 4/4 731
81 Mike Furey 35M M3039 ENFIELD CT 34:36 11:09 8/8 667
82 Wanda Wawruck 52F F5059 GRANBY CT 34:44 11:12 7/7 706
83 Michelle York 38F F3039 West Hartford CT 36:06 11:38 13/14 746
84 Veronica Merz 63F F6098 WINDSOR CT 39:01 12:35 1/1 689
85 Ava Mcphail 16M M1119 NEW LONDON CT 39:32 12:45 7/7 688
86 Amanda Furey 29F F2029 ENFIELD CT 39:35 12:46 8/9 666
87 Bethany Byron 28F F2029 West Hartford CT 39:42 12:48 9/9 714
88 Amanda Jacius 7F F0010 East Granby CT 43:04 13:53 1/2 738
89 Sarah Jacius 9F F0010 East Granby CT 43:33 14:02 2/2 737
90 Doreen Jacius 36F F3039 East Granby CT 43:34 14:03 14/14 739
1 Dylan Hammerman 7M WINDSOR CT 17:32
2 David Cilley 1M East Windsor CT 17:42
3 Zoltan Rigo 7M Berlin CT 18:24
1 Kelly Reese 7F East Granby CT 21:09
2 Lani Ralston 9F GRANBY CT 22:00
3 Barbara Bosworth 8F WILBRAHAM MA 23:07
1 Amanda Jacius 7F F0010 East Granby CT 43:04 13:53 738
2 Sarah Jacius 9F F0010 East Granby CT 43:33 14:02 737
1 Tara Molson 5F F1119 Avon CT 23:11 7:28 723
2 Miranda Jurras 5F F1119 CANTON CT 26:40 8:36 677
3 Jessie Bishop 2F F1119 EAST STROUDSBURG PA 27:17 8:48 657
1 Rhea Abert 6F F2029 CHICOPEE MA 25:47 8:19 653
2 Sarah Sayadoff 3F F2029 Simsbury CT 26:05 8:24 742
3 Andrea Markavich 9F F2029 CHESHIRE CT 28:18 9:07 685
1 Jennifer Gates 9F F3039 PITTSFORD NY 23:24 7:32 668
2 Amy Donle 6F F3039 Enfield CT 25:55 8:21 734
3 Debra Stroiney 0F F3039 East Windsor CT 26:02 8:23 729
1 Kathryn Berera 8F F4049 TORRINGTON CT 31:28 10:09 655
2 Sonja Mccarthy 7F F4049 EAST GRANBY CT 31:33 10:10 687
3 Cheri Bishop 3F F4049 EAST STROUDSBURG PA 31:50 10:16 656
1 Terry Shaughnessy 1F F5059 Southwick MA 23:33 7:35 744
2 Ana Nelson 3F F5059 Monroe CT 25:01 8:04 716
3 Cathy Lord 5F F5059 Hartford CT 29:19 9:27 712
1 Veronica Merz 3F F6098 WINDSOR CT 39:01 12:35 689
1 Jason Marlin 0M M0010 E Granby CT 31:03 10:00 710
2 Bruce Charney 8M M0010 HAMDEN CT 32:32 10:29 663
1 Tyler Stahl 8M M1119 SOUTHWICK MA 18:29 5:57 702
2 Ben Gee 4M M1119 Suffield CT 20:08 6:29 751
3 Dan Kleckner 6M M1119 CANTON CT 22:41 7:19 678
1 Zachary Charney 1M M2029 HAMDEN CT 19:04 6:09 662
2 Brian Dube 5M M2029 TORRINGTON CT 21:21 6:53 665
3 Joseph Madonna 8M M2029 Stamford CT 21:36 6:58 721
1 Jonathan Morales 4M M3039 EAST WINDSOR CT 19:25 6:15 691
2 Patrick Scully 7M M3039 WATERBURY CT 23:23 7:32 701
3 Jeff York 9M M3039 West Hartford CT 23:37 7:37 747
1 Ken Clark 7M M4049 Somers CT 18:48 6:03 711
2 Patrick Gee 5M M4049 Suffield CT 19:07 6:09 750
3 Jeffrey Molson 8M M4049 Avon CT 19:53 6:24 724
1 Ray Wise 5M M5059 Hartford CT 19:06 6:09 713
2 Dennis Barone 5M M5059 WEST HARTFORD CT 19:47 6:22 654
3 Roy Kleckner 5M M5059 CANTON CT 22:04 7:07 680
1 William Ullmann 0M M6098 East Granby CT 23:01 7:25 726
2 Tom Cleland 6M M6098 South Hadley MA 25:18 8:09 715
3 Richard Zbrozek 3M M6098 Berlin CT 27:18 8:48 722


Top Male: 1. Dylan Hammerman 2. David Cilley 3. Zoltan Rigo 4. Tyler Stahl 5. Ken Clark

Top Female: 1. Kelly Reese 2. Lani Ralston 3. Barbara Bosworth 4. Tara Molson 5. Jennifer Gates

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates