Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
Ridgefield Sprint Triathlon Results Posted to www.plattsys.com
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

       Platt Systems Official Reporting System
Ridgefield Sprint Triathlon Results Posted to www.plattsys.com
       Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

                    ** Male  ** TOP Male  FINISHERS ** 
                    
  1    Tim Inall                  42M M----  1:02:29  1 693  
  2    Peter Eddy                 42M M----  1:04:24  1 350  
  3    Cliff Scherb               31M M----  1:06:03  1 253  

                  ** Female ** TOP Female FINISHERS ** 
                  
  1    Morgan Cotter              38F F----  1:04:46  1 575  
  2    Pascale Butcher            49F F----  1:13:59  1 697  
  3    Reenie Parker              51F F----  1:16:51  6 676  

New Division: F1519 ** Female  from 15 to 19 ** 
  1    Breana Marie O'Brien       19F F1519  1:45:34  5 518  

New Division: F2024 ** Female  from 20 to 24 ** 
  1    Ali Bergeron               24F F2024  1:33:38  5 527  
  2    Jackie Douglas             24F F2024  1:37:27  5 526  
  3    Kaitlin Keenan             22F F2024  1:38:18  5 524  

New Division: F2529 ** Female  from 25 to 29 ** 
  1    Allison Yoho               26F F2529  1:18:21  5 531  
  2    Kelly Byrne                27F F2529  1:19:44  5 534  
  3    Meghan Schloat             28F F2529  1:26:33  5 539  

New Division: F3034 ** Female  from 30 to 34 ** 
  1    Donna DiCiacco             32F F3034  1:20:50  5 547  
  2    Lauren Twedt               32F F3034  1:28:48  5 549  
  3    Jennifer Stewart           30F F3034  1:32:23  5 544  

New Division: F3539 ** Female  from 35 to 39 ** 
  1    Deborah Povinelli          38F F3539  1:20:32  5 573  
  2    Jennifer Madonia           38F F3539  1:27:37  5 574  
  3    Heather Roles              38F F3539  1:28:57  5 576  

New Division: F4044 ** Female  from 40 to 44 ** 
  1    Sue Fleming                40F F4044  1:19:04  6 600  
  2    Kate Turner                44F F4044  1:19:10  6 632  
  3    Leila Stuhr                42F F4044  1:26:47  6 612  

New Division: F4549 ** Female  from 45 to 49 ** 
  1    Joan Lynch                 45F F4549  1:17:15  6 635  
  2    Nicky Wisher               45F F4549  1:19:08  6 698  
  3    Karen Brown                48F F4549  1:27:29  6 656  

New Division: F5054 ** Female  from 50 to 54 ** 
  1    Lori Goldenberg            52F F5054  1:23:31  6 680  
  2    Wendy Carlson              52F F5054  1:28:27  6 678  
  3    Karin Fallon               54F F5054  1:30:52  6 686  

New Division: F5559 ** Female  from 55 to 59 ** 
  1    Abigail Scudder            57F F5559  1:28:59  6 690  
  2    Kika Mcdonough             55F F5559  1:29:48  6 687  
  3    Sabine Schultz             55F F5559  1:31:10  6 688  

New Division: F6569 ** Female  from 65 to 69 ** 
  1    Annie Hartigan             69F F6569  2:14:12  6 691  


DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

New Division: M0014 ** Male  14 and under ** 
  1    Mark Gonzalez              14M M0014  1:39:17  2 201  

New Division: M1519 ** Male   from 15 to 19 ** 
  1    Mike Ignatowich            19M M1519  1:09:41  2 208  
  2    Bobby Wendel               17M M1519  1:18:45  2 204  
  3    Trey Chapman               17M M1519  1:22:36  2 205  

New Division: M2024 ** Male   from 20 to 24 ** 
  1    Paul Almira                23M M2024  1:18:57  2 209  
  2    Tom Sturges                24M M2024  1:26:31  2 735  
  3    Kyle Murphy                24M M2024  1:27:06  2 213  

New Division: M2529 ** Male   from 25 to 29 ** 
  1    Nick Logan                 29M M2529  1:07:26  1 228  
  2    George Wilkinson           25M M2529  1:09:14  1 699  
  3    Michael McConnell          28M M2529  1:12:44  2 227  

New Division: M3034 ** Male   from 30 to 34 ** 
  1    Josh McLevy                33M M3034  1:08:43  2 728  
  2    Thomas Peterson            33M M3034  1:12:03  2 262  
  3    Jared Gell                 30M M3034  1:13:28  2 241  

New Division: M3539 ** Male   from 35 to 39 ** 
  1    Barry McMaster             38M M3539  1:08:40  1 303  
  2    Jeffrey Palma              36M M3539  1:11:21  2 282  
  3    Brian Coyman               35M M3539  1:14:33  2 276  

New Division: M4044 ** Male   from 40 to 44 ** 
  1    David Englert              43M M4044  1:08:04  1 369  
  2    Chris Dzilinski            43M M4044  1:10:47  2 374  
  3    Jim McGrath                42M M4044  1:12:05  3 352  

New Division: M4549 ** Male   from 45 to 49 ** 
  1    Mark Foster                45M M4549  1:09:04  1 405  
  2    Rick Klutey                47M M4549  1:09:18  1 424  
  3    Brian Miles                49M M4549  1:11:08  1 451  

New Division: M5054 ** Male   from 50 to 54 ** 
  1    Chris Woods                51M M5054  1:07:53  1 472  
  2    Robert La Banca            50M M5054  1:11:31  1 458  
  3    Jeff Lasala                52M M5054  1:13:21  4 479  

New Division: M5559 ** Male   from 55 to 59 ** 
  1    Norman Semchyshen          55M M5559  1:13:08  4 496  
  2    Jim Donegan                56M M5559  1:16:50  4 501  
  3    Doug Cioffi                55M M5559  1:18:52  4 493  

New Division: M6064 ** Male   from 60 to 64 ** 
  1    David Ulmer                62M M6064  1:21:36  4 513  
  2    Daniel Rose                63M M6064  1:25:06  4 514  
  3    Robert Lewis               63M M6064  1:30:13  4 515  

New Division: M6569 ** Male   from 65 to 69 ** 
  1    Chris Swift                65M M6569  1:30:10  4 739  
  2    Paul Schultz               67M M6569  1:44:01  4 516  

                           ** RELAY DIVISION  ** 
  1    Team Sean Hogan            99R RRX--  1:07:43  7 721  
  2    Team David Schupmann       99R RRX--  1:08:04  7 719  
  3    Team Cristina Lombardozzi  99R RRX--  1:16:18  7 707  
       
             ** PARATHLETE DIVISION  *****
  
  1  Daniel Tratt                   Y        2:07:53   
         





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates