Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
Pfizer Sprint Triathlon / Duathlon Division Results Posted to www.plattsys.com
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

          Platt Systems Official Reporting System
 Pfizer Sprint Triathlon / Duathlon Division Results Posted to www.plattsys.com
      Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

TRIATHLON Division: OPEN ** Female  from 20 to 39 ** 
  1    Kayle Shapero              23F F2039  1:14:28  1 41   
  2    Holly Strohmeyer           29F F2039  1:18:01  1 29   
  3    Melanie Diamanti           37F F2039  1:24:43  1 18   

TRIATHLON Division: MASTERS ** Female  from 40 to 49 ** 
  1    Margit MacDougall          44F F4049  1:16:54  1 31   
  2    Christine Lubeski          43F F4049  1:19:07  1 16   
  3    Candace Fuchs              44F F4049  1:22:09  1 4    

TRIATHLON Division: F5059 ** Female  from 50 to 59 ** 
  1    Claudia Wiersch            56F F5059  2:08:21  1 27   

TRIATHLON Division: FCLYD **  ** ATHENA CATEGORY FINISHERS ** 
  1    Karen Santacroce           41F FCLYD  1:31:26  1 60   
  2    Jennifer Munzner           36F FCLYD  1:40:59  1 35   

TRIATHLON Division: OPEN ** Male   from 20 to 39 ** 
  1    Russell Naven              38M M2039  1:15:36  1 23   
  2    Bojan Lalovic              32M M2039  1:17:13  1 25   
  3    Brendon Kapinos            26M M2039  1:21:04  1 28   

TRIATHLON Division: MASTERS ** Male   from 40 to 49 ** 
  1    Ernesto Callegari          43M M4049  1:12:26  1 22   
  2    Eric Bauman                42M M4049  1:14:13  1 1    
  3    Nicholas Scott             40M M4049  1:20:28  1 34   

TRIATHLON Division: M5059 ** Male   from 50 to 59 ** 
  1    David Schulz               56M M5059  1:15:52  1 21   
  2    James Valentine            54M M5059  1:21:10  1 3    
  3    Patrick Gaffey             51M M5059  1:30:22  1 30   

TRIATHLON Division: MCLYD **  ** CLYDESDALE CATEGORY FINISHERS ** 
  1    John Lazzaro               41M MCLYD  1:19:15  1 40   
  2    Tom Holguin                48M MCLYD  1:24:17  1 2    


DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

New Division: OPEN DUATHLON ** Female  from 20 to 39 ** 
  1    Kunwei Cole                39F F2039  1:35:07  1 62   
  2    Kimberly Coughlan          24F F2039  1:37:11  1 65   
  3    Helga Tolles               36F F2039  1:55:56  1 59   

New Division: MASTER DUATHLON** Female  from 40 to 49 ** 
  1    Jenifer Bradley            48F F4049  2:08:28  1 63   

New Division: F5059 DUATHLON** Female  from 50 to 59 ** 
  1    Rosann DiRoma              51F F5059  1:36:15  1 57   
  2    Anita Tudisco              56F F5059  1:52:25  1 58   

New Division: OPEN DUATHLON** Male   from 20 to 39 ** 
  1    Dan Widlicka               34M M2039  1:24:56  1 64   

New Division: MASTER DUATHLON** Male   from 40 to 49 ** 
  1    Christian Cortes           40M M4049  1:28:25  1 55   

              M5059 DUATHLON** Male   from 50 to 59 ** 
  1    Stephen Newmen             53M M5059  1:39:57  1 61   



                   **  ** RELAY ALL FEMALE FINISHERS ** TRI
     
  1   Miller, Alita - Fahnoe, Kelly - Aschenbrenner, Lisa ( AB Angels)    1:42:25 


                      ** RELAY MIXED FINISHERS ** TRI
     
  1    Frisbie, Richard - Wenzel, Zane - Simila, Suvi ( Stop Staring)     1:05:58 
  2    Perez, Sylvie - Skepner, Adam - Grosskurth, Shaun (Frisbie Naters) 1:09:50
  3    Anderson, Erin - Adamczyk, Kevin - McKnight, Joseph (3 Blind Mice) 1:09:59

                       RELAY FEMALE DUATHLON         
     
  1   Cillino, Kerri - Delnomdrdieu, Mari - Cillino, Kerri (Why Train?)   1:32:24 

                          RELAY MALE DUATHLON               
    
  1   Lall, Manj - Plummer, Mark - Arcari, Joel ( Fish Bait)              1:23:46 

                          RELAY MIXED DUATHLON               
     
  1    Millham, Michelle - Millham, Bob - Song, Kun ( Land Rovers)        1:25:30 
  2    Wager, Carrie - Chipperfield, Laurie - Perfect, Hahdi (Wage & Chip)1:38:41





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates