Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official System using ChampionCHip Timing System
Endurit Sports Nutmeg State Half-Marathon
Washington Depot, CT | Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

               Platt Systems Official System using ChampionCHip Timing System
                     Endurit Sports Nutmeg State Half-Marathon
          Washington Depot, CT | Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                   
 
DIVISI                                                                               
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ======
                          Top Male Finishers
   1   Anthony Tanzi               23M        Norwalk CT            1:12:47
   2   Jim Zoldy                   47M        Watertown CT          1:15:46
   3   Paul Dolan                  32M        New Milford CT        1:23:07

                         Top Female Finishers
   1   Elizabeth Norrish           23F        Storrs CT             1:34:02
   2   Jennifer Barillaro          35F        Lakeville CT          1:37:02
   3   Maeve Ewing                 33F        Litchfield CT         1:41:25


                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Heather Bernstein             24F F2029  West Hartford CT      1:43:32   7:54    211
  2  ruth Tomalski                 28F F2029  ny NY                 1:44:52   8:00    382
  3  Margaret Hull                 29F F2029  Ansonia CT            1:47:16   8:11    282

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Tammy Grella                  36F F3039  Litchfield CT         1:42:46   7:50    268
  2  SHATTA MEJIA                  39F F3039  Northampton MA        1:48:04   8:14    314
  3  Jennifer Gregoretti           38F F3039  Cheshire CT           1:48:23   8:16    267

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Karen Anastasio               42F F4049  Simsbury CT           1:42:05   7:47    411
  2  Kimberly Munn                 41F F4049  Washington CT         1:49:44   8:22    326
  3  Lisa Cornelio                 44F F4049  Warren CT             1:52:31   8:35    420

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Catherine Oehrlein            56F F5059  Northport NY          1:52:52   8:36    336
  2  Suzanne Scarlata              51F F5059  Northport NY          1:55:32   8:49    359
  3  Maggie Allred                 55F F5059  Las Vegas NV          3:06:12  14:12    202

                        FEMALE RESULTS:    60 to ++  

  1  Sandra Malmquist              62F F60++  New Haven CT          2:41:37  12:20    309

                          MALE RESULTS:   19 and under ** 

  1  Dayne Price                   17M M0019  Litchfield CT         2:01:20   9:15    346
  2  Jack Kolpak                   12M M0019  Washington Depot CT   2:03:12   9:24    288

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Matthew Tabasko               27M M2029  Brookfield CT         1:23:22   6:21    377
  2  Nic Marais                    29M M2029  New Haven CT          1:27:58   6:42    310
  3  Robin Pitt                    22M M2029  West Haven CT         1:30:27   6:54    343

                                       Platt Systems Official Reporting System
                      Endurit Sports Nutmeg Half-marathon/10K Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISI                                                                               
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ======

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Dan Parzych                   38M M3039  Ridgefield CT         1:23:30   6:22    338
  2  Paul Cusumano                 38M M3039  Trumbull CT           1:34:45   7:13    231
  3  Hugh Davis                    36M M3039  Westport CT           1:35:53   7:19    405

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  James Bathgate                43M M4049  East Rochester NY     1:24:05   6:25    208
  2  Andrew Timmerman              49M M4049  Brookfield CT         1:30:35   6:54    381
  3  Rich Bona                     41M M4049  Naugatuck CT          1:41:26   7:44    212

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  george Kominos                53M M5059  southington CT        1:25:48   6:32    289
  2  Dan Barton                    54M M5059  New Milford CT        1:36:19   7:21    413
  3  Edward Zane                   53M M5059  New Milford CT        1:37:13   7:25    399

                          MALE RESULTS:    60 to ++  

  1  Gary Circosta                 63M M60++  Rutland MA            1:40:50   7:41    225






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates