Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

Platt Systems Official Reporting System
CSC Track & Field Championships || Willowbrook Park, New Britain, CT,T
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

                        Platt Systems Official Reporting System
                  CSC Track & Field Championships || Willowbrook Park, New Britain, CT,T
                       Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

            
               Girls - Team Rankings - 18 Events Scored
===========================================================================
    1) Capital Preparatory Magnet 160 2) Parish Hill              139   
    3) Classical Magnet School    119 4) AI Prince Tech            82   
    5) Grasso Tech                 48 6) Windham Tech              39   
    7) Cheney Tech                 23 8) Kaynor Tech               21   
    9) Platt Tech                  18 10) Bullard Havens           11   
   10) O-Brien Tech                11 12) University HS             2   
   13) Vinal Tech High School       1                                           
 
               Boys - Team Rankings - 18 Events Scored
===========================================================================
    1) Platt Tech             141     2) Windham Tech              130.50
    3) Cheney Tech             76     4) Capital Preparatory Magnet 67   
    5) AI Prince Tech          60     6) Classical Magnet School    56   
    7) Grasso Tech             54.50  8) Bullard Havens             51   
    9) Kaynor Tech             18    10) University HS              17   
   11) Ellis Tech              10    12) Vinal Tech High School      4   
   12) O-Brien Tech             4    14) Parish Hill                 3   
  
  Event 21  Girls 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                    Year School                 Prelims  H#
  ===================================================================
  Preliminaries
    1 Bromfield, Sonnet            Capital Prep             12.88Q  2 
    2 tindle, daijah               Capital Prep             13.04Q  3 
    3 williams, Santina            AI Prince Te             13.14Q  1 
    4 Odems, Atalya                Classical Ma             13.34q  2 
    5 Hilager, Leanna              AI Prince Te             13.41q  2 
    6 Fayne, Mckenzie              Parish Hill              13.42q  1 
    7 Negron, Angelina             Platt Tech               13.77q  3 
    8 tran, kimdinh                Capital Prep             13.87q  2 
    9 Wallace, Brianna             AI Prince Te             13.92   3 
   10 Barton, Kimone               Classical Ma             13.96   1 
   11 Hinton, Tasmin               O-Brien Tech             14.01   3 
   12 Kelly, Maya                  Cheney Tech              14.24   2 
   13 Heard, Ashira                Bullard Have             14.28   3 
   13 Middleton, ShaSha            Platt Tech               14.28   1 
   15 Thompson, Cristal            Bullard Have             14.51   1 
   16 Earle, Shaneece              Bullard Have             14.64   1 
   17 clermont, renee'             Parish Hill              14.92   2 
   18 Saint-Val, Julyanna          Bullard Have             14.93   1 
   
  Event 21  Girls 100 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
  Finals
    1 williams, Santina            AI Prince Te             12.77   10   
    2 Bromfield, Sonnet            Capital Prep             12.97    8   
    3 tindle, daijah               Capital Prep             13.08    6   
    4 Odems, Atalya                Classical Ma             13.09    5   
    5 Fayne, Mckenzie              Parish Hill              13.58    4   
    6 Hilager, Leanna              AI Prince Te             13.81    3   
    7 tran, kimdinh                Capital Prep             14.01    2   
    8 Negron, Angelina             Platt Tech               14.03    1   
   
  Event 22  Girls 100 Meter Hurdles
  ===================================================================
      Name                    Year School                 Prelims  H#
  ===================================================================
  Preliminaries
    1 Rose, Darcy                  Parish Hill              17.95Q  1 
    2 Bissonnette, Hayley          Parish Hill              17.97Q  2 
    3 Negron, Angelina             Platt Tech               17.99q  2 
    4 Hilager, Leanna              AI Prince Te             18.45q  1 
    5 Middleton, ShaSha            Platt Tech               19.87q  1 
    6 Rountree, Shayla             Kaynor Tech              20.14q  1 
    7 Dziavit, Ally                Parish Hill              20.35q  1 
    8 Gray, Kaitlyn                Grasso Tech              20.41q  2 
    9 Moore, Kassondrah            Windham Tech             21.51   2 
   10 Smith, TaNajia               Cheney Tech              21.96   2 
   11 Lefebvre, Rebecca            Ellis Tech               22.66   2 
   -- bell, racquel                Capital Prep                FS   1 
   -- Blair, Shelly                Parish Hill                 DQ   2 
   
  Event 22  Girls 100 Meter Hurdles
  =======================================================================
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
  Finals
    1 Rose, Darcy                  Parish Hill              18.07   10   
    2 Hilager, Leanna              AI Prince Te             18.26    8   
    3 Negron, Angelina             Platt Tech               18.41    6   
    4 Bissonnette, Hayley          Parish Hill              18.93    5   
    5 Dziavit, Ally                Parish Hill              19.61    4   
    6 Middleton, ShaSha            Platt Tech               19.78    3   
    7 Rountree, Shayla             Kaynor Tech              19.93    2   
    8 Gray, Kaitlyn                Grasso Tech              20.32    1   
   
  Event 23  Girls 200 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 williams, Santina            AI Prince Te             25.69   3  10   
    2 Bromfield, Sonnet            Capital Prep             26.31   3   8   
    3 tindle, daijah               Capital Prep             28.11   3   6   
    4 Labelle, Brittany            Classical Ma             28.24   2   5   
    5 Fayne, Mckenzie              Parish Hill              28.71   3   4   
    6 Hinton, Tasmin               O-Brien Tech             29.17   3   3   
    7 Heard, Ashira                Bullard Have             29.86   1   2   
    8 Sears, Tamara                Grasso Tech              29.87   3   1   
    9 Wolliston, Nicole            Classical Ma             29.91   3 
   10 Saint-Val, Julyanna          Bullard Have             30.15   1 
   11 Kelly, Maya                  Cheney Tech              30.28   2 
   12 Earle, Shaneece              Bullard Have             30.61   1 
   13 Jones, Imani                 Bullard Have             30.67   1 
   14 dawson, brandie              Capital Prep             30.85   1 
   15 Middleton, ShaSha            Platt Tech               31.11   2 
   16 Negron, Angelina             Platt Tech               31.15   2 
   17 clermont, renee'             Parish Hill              31.31   1 
   18 Miro, Lauren                 Bullard Have             31.58   1 
   19 Echevarria, Aubrey-ana       Cheney Tech              33.19   2 
   20 McDonald, Shamiah            University H             33.67   2 
   
  Event 24  Girls 400 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 williams, Santina            AI Prince Te           1:00.54   2  10   
    2 Bromfield, Sonnet            Capital Prep           1:03.67   2   8   
    3 woodward, danielle           AI Prince Te           1:05.61   2   6   
    4 brannon, kiara               Capital Prep           1:06.74   2   5   
    5 Kelly, Maya                  Cheney Tech            1:07.60   2   4   
    6 Wolliston, Nicole            Classical Ma           1:07.97   2   3   
    7 wilson, vanessa              Parish Hill            1:09.79   1   2   
    8 Echevarria, Aubrey-ana       Cheney Tech            1:11.59   1   1   
    9 Lim, Susana                  O-Brien Tech           1:13.65   2 
   10 Davidson, Jeneva             Classical Ma           1:15.59   1 
   11 Tomasco, Kathrine            Platt Tech             1:16.86   1 
   12 Pratt, Candace               Kaynor Tech            1:17.83   1 
   13 Blandon, Julie               Platt Tech             1:20.46   1 
   14 Mathis, Jordan               Bullard Have           1:22.00   2 
   
  Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
  ==========================================================================
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Hilager, Leanna              AI Prince Te             51.58   2  10   
    2 Griffin, Arielle             Cheney Tech              52.84   2   8   
    3 White, Jasmine               Classical Ma             53.82   2   6   
    4 Rose, Darcy                  Parish Hill              56.34   2   5   
    5 Rountree, Shayla             Kaynor Tech              56.91   1   4   
    6 Foxworth, Aminah             Capital Prep             57.03   2   3   
    7 Moore, Kassondrah            Windham Tech             57.63   1   2   
    8 Bissonnette, Hayley          Parish Hill              58.44   2   1   
    9 Wood, Cameah                 Classical Ma             59.03   1 
   10 Dziavit, Ally                Parish Hill            1:00.21   2 
   11 Negron, Angelina             Platt Tech             1:01.30   2 
   12 Gray, Kaitlyn                Grasso Tech            1:03.92   1 
   13 Delgato, Antriss             Classical Ma           1:05.45   1 
   
  Event 26  Girls 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Simpson, Britteni            Capital Prep           2:33.58   10   
    2 Samuels, Shamiel             Capital Prep           2:33.88    8   
    3 Garay, Anna                  Windham Tech           2:38.18    6   
    4 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma           2:43.90    5   
    5 robinson, oniella            Capital Prep           2:47.62    4   
    6 labanara, kelly              Parish Hill            2:51.01    3   
    7 Campbell, Shaneka            University H           2:51.69    2   
    8 Supersad, LeNiece            Bullard Have           2:56.14    1   
    9 Hunter, Kendra               Kaynor Tech            2:59.15  
   10 rose, sara                   Parish Hill            3:01.23  
   11 Tomasco, Kathrine            Platt Tech             3:06.96  
   12 Drotar, Lauren               Vinal Tech H           3:08.04  
   13 Jennings, Kayla              Platt Tech             3:13.11  
   14 Lapp, Courtney               Grasso Tech            3:13.91  
   
  Event 28  Girls 1600 Meter Run
  =======================================================================
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Simpson, Britteni            Capital Prep           5:49.69   10   
    2 Samuels, Shamiel             Capital Prep           5:49.97    8   
    3 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma           5:54.73    6   
    4 Figueroa, Felicia            Windham Tech           5:58.67    5   
    5 labanara, kelly              Parish Hill            6:19.63    4   
    6 King, Shaylee                Parish Hill            6:35.51    3   
    7 Jennings, Kayla              Platt Tech             6:42.12    2   
    8 Drotar, Lauren               Vinal Tech H           6:50.89    1   
    9 James, Ashley                Classical Ma           6:57.12  
   10 Hunter, Kendra               Kaynor Tech            7:04.49  
   
  Event 29  Girls 3200 Meter Run
  =======================================================================
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Simpson, Britteni            Capital Prep          12:49.33   10   
    2 Cadwallader, Lindsey         Classical Ma          13:54.01    8   
    3 labanara, kelly              Parish Hill           14:38.92    6   
    4 James, Ashley                Classical Ma          15:15.03    5   
    5 King, Shaylee                Parish Hill           15:35.51    4   
    6 perron, courtney             Parish Hill           16:32.95    3   
   -- cournoyer, amy               Parish Hill                 DQ  
   
  Event 30  Girls 4x100 Meter Relay
  =======================================================================
      School                                               Finals  Points
  =======================================================================
    1 Capital Preparatory Magnet  'A'                       50.60   10   
       1) tran, kimdinh                   2) tindle, daijah                 
       3) Foxworth, Aminah                4) Bromfield, Sonnet              
    2 Classical Magnet School  'A'                          52.20    8   
       1) Odems, Atalya                   2) Labelle, Brittany              
       3) Barton, Kimone                  4) Wood, Cameah                   
    3 Grasso Tech  'A'                                      56.00    6   
       1) Murray, Christine               2) Murray, Brittany               
       3) Gray, Kaitlyn                   4) Sears, Tamara                  
    4 Cheney Tech  'A'                                      56.09    5   
       1) Echevarria, Aubrey-ana          2) Kelly, Maya                    
       3) Griffin, Arielle                4) Smith, TaNajia                 
    5 Parish Hill  'A'                                      57.27    4   
       1) Bissonnette, Hayley             2) clermont, renee'               
       3) Dziavit, Ally                   4) wilson, vanessa                
    6 Bullard Havens  'A'                                   58.18    3   
       1) Saint-Val, Julyanna             2) Earle, Shaneece                
       3) Heard, Ashira                   4) Jones, Imani                   
    7 Windham Tech  'A'                                     58.98    2   
       1) Moore, Kassondrah               2) Shafer, Rachel                 
       3) Pearce, Amanda                  4) Baxter, Carissa                
   
  Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
  =======================================================================
      School                                               Finals  Points
  =======================================================================
    1 Capital Preparatory Magnet  'A'                     4:25.13   10   
       1) brannon, kiara                  2) Samuels, Shamiel               
       3) dawson, brandie                 4) Foxworth, Aminah               
    2 Classical Magnet School  'A'                        4:40.46    8   
       1) Davidson, Jeneva                2) Labelle, Brittany              
       3) Wood, Cameah                    4) Wolliston, Nicole              
    3 Windham Tech  'A'                                   4:41.52    6   
       1) Garay, Anna                     2) Figueroa, Felicia              
       3) Pearce, Amanda                  4) O-Conner, Danielle             
    4 Bullard Havens  'A'                                 5:02.85    5   
       1) Saint-Val, Julyanna             2) Mathis, Jordan                 
       3) Miro, Lauren                    4) Supersad, LeNiece              
    5 Parish Hill  'A'                                    5:05.67    4   
       1) Bissonnette, Hayley             2) wilson, vanessa                
       3) clermont, renee'                4) Zopfi, Amanda                  
    6 Kaynor Tech  'A'                                    5:11.49    3   
       1) Hunter, Kendra                  2) Pages, Eduarda                 
       3) Pratt, Candace                  4) Rountree, Shayla               
    7 Grasso Tech  'A'                                    5:19.54    2   
       1) Goudreault, Amanda              2) Gray, Kaitlyn                  
       3) Murray, Christine               4) Sears, Tamara                  
    8 Platt Tech  'A'                                     5:46.55    1   
       1) Blandon, Julie                  2) Tomasco, Kathrine              
       3) Jennings, Kayla                 4) Vishinsky, Neysa               
   
  Event 32  Girls Long Jump
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 White, Jasmine               Classical Ma          15-08.00      4.77m  10   
    2 Fayne, Mckenzie              Parish Hill           15-04.00      4.67m   8   
    3 johnson, marjani             Capital Prep          14-08.50      4.48m   6   
    4 Huhn, Amy                    Windham Tech          14-02.00      4.31m   5   
    5 Swinburne, Liz               Grasso Tech           13-11.75      4.26m   4   
    6 Hinton, Tasmin               O-Brien Tech          13-10.50      4.22m   3   
    7 Delgato, Antriss             Classical Ma          13-10.00      4.21m   2   
    8 Wood, Cameah                 Classical Ma          13-04.00      4.06m   1   
    9 Smith, TaNajia               Cheney Tech           12-10.00      3.91m 
   10 Pratt, Candace               Kaynor Tech           10-10.00      3.30m 
   
  Event 34  Girls Triple Jump
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 landon, rachel               Parish Hill           31-06.00      9.60m   9   
    1 Sears, Tamara                Grasso Tech           31-06.00      9.60m   9   
    3 White, Jasmine               Classical Ma          31-02.75      9.51m   6   
    4 brannon, kiara               Capital Prep          30-00.00      9.14m   5   
    5 Delgato, Antriss             Classical Ma          29-11.00      9.11m   4   
    6 Rose, Darcy                  Parish Hill           29-02.00      8.89m   3   
    7 Swinburne, Liz               Grasso Tech           29-01.00      8.86m   2   
    8 cornelius, sequoia           AI Prince Te          28-03.00      8.61m   1   
    9 Huhn, Amy                    Windham Tech          27-09.00      8.45m 
   10 Seguin, Stephanie            Parish Hill           25-00.00      7.62m 
   11 Vishinsky, Neysa             Platt Tech            23-05.50      7.15m 
   12 Blair, Shelly                Parish Hill           23-05.00      7.13m 
   -- Davidson, Jeneva             Classical Ma                ND            
   
  Event 35  Girls High Jump
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 White, Jasmine               Classical Ma           5-00.00      1.52m  10   
    2 cornelius, sequoia           AI Prince Te           4-08.00      1.42m   8   
    3 Swinburne, Liz               Grasso Tech            4-06.00      1.37m   6   
    4 Goudreault, Amanda           Grasso Tech            4-06.00      1.37m   5   
    5 Labelle, Brittany            Classical Ma           4-06.00      1.37m   4   
    6 Blair, Shelly                Parish Hill            4-04.00      1.32m   3   
    7 Santos, Shyrayel             Kaynor Tech            4-04.00      1.32m   2   
    8 Garay, Anna                  Windham Tech           4-02.00      1.27m   1   
   -- King, Shaylee                Parish Hill                 NH            
   
  Event 36  Girls Shot Put
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 landon, rachel               Parish Hill           31-01.50      9.48m  10   
    2 johnson, marjani             Capital Prep          30-07.50      9.33m   8   
    3 Terry, Chelsey               AI Prince Te          29-01.00      8.86m   6   
    4 Beason, Monique              Classical Ma          28-11.50      8.82m   5   
    5 Griffin, Arielle             Cheney Tech           27-07.00      8.40m   4   
    6 Rose, Darcy                  Parish Hill           27-05.00      8.35m   3   
    7 Huhn, Amy                    Windham Tech          27-04.00      8.33m   2   
    8 tran, kimdinh                Capital Prep          26-11.00      8.20m   1   
    9 Swinburne, Liz               Grasso Tech           25-11.50      7.91m 
   10 Bracey, Tajuanna             Platt Tech            24-08.50      7.53m 
   11 Francis, Jodi                Kaynor Tech           24-02.00      7.36m 
   12 aube, maegan                 Parish Hill           24-01.00      7.34m 
   13 Murray, Brittany             Grasso Tech           23-06.00      7.16m 
   14 Etheridge, Sara              Ellis Tech            23-01.00      7.03m 
   15 Davila, Nicole               Classical Ma          23-00.00      7.01m 
   16 Mitchell, Francine           Platt Tech            22-11.50      6.99m 
   17 Bond, Evangeline             Kaynor Tech           22-07.00      6.88m 
   18 Baxter, Carissa              Windham Tech          22-06.00      6.85m 
   19 Hickey, Amber                Grasso Tech           22-05.00      6.83m 
   20 Mangiofico, Michelle         Windham Tech          22-03.50      6.79m 
   20 Satterfield, Samantha        Kaynor Tech           22-03.50      6.79m 
   22 Lefebvre, Rebecca            Ellis Tech            21-11.00      6.68m 
   23 Carroll, Brittney            Platt Tech            21-08.00      6.60m 
   24 Jiminez, Imalay              Grasso Tech           20-08.00      6.29m 
   25 Gerst, Angela                O-Brien Tech          19-06.00      5.94m 
   
  Event 37  Girls Pole Vault
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 Huhn, Amy                    Windham Tech           7-00.00      2.13m  10   
    2 wilson, vanessa              Parish Hill            6-00.00      1.82m   8   
   
  Event 38  Girls Discus Throw
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 Terry, Chelsey               AI Prince Te            101-07     30.96m  10   
    2 landon, rachel               Parish Hill              81-00     24.68m   8   
    3 tran, kimdinh                Capital Prep             79-01     24.10m   6   
    4 Korik, Heather               O-Brien Tech             73-08     22.45m   5   
    5 Beason, Monique              Classical Ma             71-01     21.66m   4   
    6 aube, maegan                 Parish Hill              69-04     21.13m   3   
    7 Satterfield, Samantha        Kaynor Tech              67-02     20.47m   2   
    8 Griffin, Arielle             Cheney Tech              66-03     20.19m   1   
    9 Shafer, Rachel               Windham Tech             64-04     19.60m 
   10 johnson, marjani             Capital Prep             59-09     18.21m 
   11 Bracey, Tajuanna             Platt Tech               59-03     18.05m 
   12 Etheridge, Sara              Ellis Tech               57-07     17.55m 
   13 Murray, Christine            Grasso Tech              56-05     17.19m 
   14 Bouley, Mallory              Parish Hill              54-00     16.45m 
   15 Miller, Vanessa              University H             53-08     16.35m 
   16 Diaz, Katherine              Platt Tech               51-06     15.69m 
   17 Mitchell, Francine           Platt Tech               50-08     15.44m 
   18 Serrano, Jocelyn             Platt Tech               41-01     12.52m 
   
  Event 39  Girls Javelin Throw
  =================================================================================
      Name                    Year School                  Finals            Points
  =================================================================================
    1 landon, rachel               Parish Hill             108-04     33.02m  10   
    2 johnson, marjani             Capital Prep          85-01.50     25.94m   8   
    3 Dauphin, Taylor              Classical Ma             78-00     23.77m   6   
    4 Goudreault, Amanda           Grasso Tech              76-05     23.29m   5   
    5 Murray, Christine            Grasso Tech              70-04     21.43m   4   
    6 Bond, Evangeline             Kaynor Tech              70-03     21.41m   3   
    7 aube, maegan                 Parish Hill              65-10     20.06m   2   
    8 Diaz, Katherine              Platt Tech               64-05     19.63m   1   
    9 Nowakowski, Catrina          Grasso Tech           63-01.50     19.24m 
   10 Jiminez, Imalay              Grasso Tech           62-09.50     19.13m 
   11 Bouley, Mallory              Parish Hill              62-04     18.99m 
   12 O-Conner, Danielle           Windham Tech          61-08.50     18.80m 
   13 Carroll, Brittney            Platt Tech               60-08     18.49m 
   14 Smith, TaNajia               Cheney Tech              59-09     18.21m 
   15 Vishinsky, Neysa             Platt Tech               58-11     17.95m 
   16 Bracey, Tajuanna             Platt Tech               58-04     17.78m 
   17 Echevarria, Aubrey-ana       Cheney Tech           56-03.50     17.15m 
   18 Korik, Heather               O-Brien Tech             55-08     16.96m 
   19 Terry, Chelsey               AI Prince Te             55-06     16.91m 
   20 Hickey, Amber                Grasso Tech           51-09.50     15.78m 
   21 Seguin, Stephanie            Parish Hill           42-09.50     13.04m 
   
  Event 40  Girls 4x800 Meter Relay
  =======================================================================
      School                                               Finals  Points
  =======================================================================
    1 Capital Preparatory Magnet  'A'                    11:08.47   10   
       1) robinson, oniella               2) Simpson, Britteni              
       3) Foxworth, Aminah                4) Samuels, Shamiel               
    2 Classical Magnet School  'A'                       11:54.91    8   
       1) James, Ashley                   2) Wolliston, Nicole              
       3) Cadwallader, Lindsey            4) Dumbuya, Aisha                 
    3 Parish Hill  'A'                                   12:21.89    6   
       1) cournoyer, amy                  2) Regan, Danielle                
       3) puleo, brooke                   4) rose, sara                     
    4 Kaynor Tech  'A'                                   12:28.36    5   
       1) Hunter, Kendra                  2) Pages, Eduarda                 
       3) Pratt, Candace                  4) Rountree, Shayla               
    5 Platt Tech  'A'                                    13:01.89    4   
       1) Jennings, Kayla                 2) Tomasco, Kathrine              
       3) Blandon, Julie                  4) Vishinsky, Neysa               
    6 Grasso Tech  'A'                                   13:24.80    3   
       1) Atkinson, Amanda                2) Lapp, Courtney                 
     3) Nowakowski, Catrina             4) Goudreault, Amanda         





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates