Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Top Male:
Top Female:
Platt Systems Official Reporting System
Brown Univ HS Northeast Championships Results Posted to www.plattsys.com
Goddard Park - E Greenwich, RI || Saturday OCt 16, 2010
B-Tag Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
                    Platt Systems Official Reporting System
        Brown Univ  HS Northeast Championships Results Posted to www.plattsys.com
                   Goddard Park - E Greenwich, RI || Saturday OCt 16, 2010
                    B-Tag Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
                    
                    *******************************************************
                                       JV DIV 2 BOYS
                    *******************************************************
     
     
  Plc    Team Name                   Total   | 1     2     3     4     5     (6)   (7)  |
  ====================================================================================== 
     1    Amherst Regional HS         33 =     1     3     7     8     14    (23)  (38)  
          Total Time:  1:27:59.3  ( 25)   (   17:36.9)
          Ryan Mathers; Dylan Kaye; Gabe Fishman; Matthew Hixon; Benno Orlinsky; 
          Jeff Pruyne; Charlie Reiff; 
  ====================================================================================== 
     2    Northport                   43 =     2     5     9     10    17    (20)  (32)  
          Total Time:  1:28:29.3  ( 7)   (   17:42.9)
          Alex Kramer; Steve Suozzi; Tim Grant; Harry Schiff; Tom Makin; James Martin; 
          James Pica; 
  ====================================================================================== 
     3    Smithtown                  115 =     13    15    18    33    36    (43)  (45)  
          Total Time:  1:30:36.5  ( 8)   (   18:07.3)
          Matthew Basile; Tim McVeety; Kevin Harty; Peter Taglino; Daniel Camarada; 
          Henry Kostecki; Evan Shenkman; 
  ====================================================================================== 
     4    St. John the Baptist       122 =     6     16    24    30    46    (47)  (54)  
          Total Time:  1:30:57.0  ( 8)   (   18:11.4)
          Rob Challenor; Kevin Conley; Jimmy Hamilton; Phillip Iervolino; Jake Morales; 
          Tom Gorman; John Dulko; 
  ====================================================================================== 
     5    St. Johns HS               191 =     27    31    34    49    50    (61)  (64)  
          Total Time:  1:32:50.7  ( 29)   (   18:34.1)
          Benjamin Covino; David Rondinone; Ryan Strzepa; Kyle Johnson; James Cheney; 
          Andrew Donahue; Tom O-Donnell; 
  ====================================================================================== 
     6    Weymouth High School       200 =     11    12    40    53    84    (96)  (98)  
          Total Time:  1:33:06.3  ( 7)   (   18:37.3)
          Matt Dickson; Anthony DeTommaso; Benjamin Franco; Brendan Butler; Nick Gentile; 
          Greg LaBella; Tim McCue; 
  ====================================================================================== 
     7    Barrington High School     202 =     4     25    26    70    77    (97)  (103) 
          Total Time:  1:33:32.0  ( 9)   (   18:42.4)
          Will Casazza; Tim Woulfe; Riley Mellen; Alex Stein; Peter To; Jake Greenberg; 
          Ted Paull; 
  ====================================================================================== 
     8    Bay Shore                  230 =     29    37    51    55    58    (60)  (67)  
          Total Time:  1:33:55.1  ( 13)   (   18:47.0)
          Kadesh Roberts; Ethan Corcoran; Reilly Moran; Mauricio Espinal; Nelson Romero; 
          Kareem Roberts; Robert Peattie; 
  ====================================================================================== 
     9    St Joseph by-the-Sea       243 =     28    35    39    62    79    (95)  (99)  
          Total Time:  1:34:32.3  ( 7)   (   18:54.5)
          Luigi Tirro; Tom Schneider; Adam Barillas; Raymond Mondello; Andrew Khoury; 
          Alex Buttaro; Matthew Dudziec; 
  ====================================================================================== 
    10    MSIT                       281 =     42    44    48    71    76    (80)  (90)  
          Total Time:  1:35:33.8  ( 16)   (   19:07.8)
          Joe Santagata; Syian Srikumar; Leighton Suen; James Sarjeant; Reuben Moncado; 
          John Guarco; Ryan Moumblow; 
  ====================================================================================== 
    11    Cumberland HS              302 =     41    57    63    66    75    (102) (112) 
          Total Time:  1:36:17.6  ( 8)   (   19:15.5)
          Steven Healey; Rob Reedy; Dan MacKenzie; Nicholas Melargno; Kyle Bradley; 
          Alex Kwiatkowski; Patrick Kavanaugh; 
  ====================================================================================== 

                              Platt Systems Official Reporting System
                            Brown Univ  HS Northeast Championships Results Posted to www.plattsys.com

  Plc    Team Name                    Total   |----      Team Places     ----|  
  ====================================================================================== 
    12    North Kingstown            322 =     19    69    72    74    88    (104) (109) 
          Total Time:  1:37:05.4  ( 9)   (   19:25.1)
          Austin Labbe; Dan Beisel; Austin Barry; Jackson MacMillan; Steve Martin; 
          Alex Kuczmarski; Tom Stasiuk; 
  ====================================================================================== 
    13    Shrewsbury HS              346 =     21    22    86    106   111   
          Total Time:  1:39:18.5  ( 5)   (   19:52.7)
          Rakesh Gurrala; Nick Lade; Lukas Correia; Jim DeZutter; Andrew Sternburg; 
  ====================================================================================== 
    14    Lexington High School      379 =     52    59    68    85    115   (116) 
          Total Time:  1:40:56.2  ( 6)   (   20:11.2)
          Ben Brown; Adam Whiteley; Anthony Ayala; Greg Chun; Arden Feldman; Kevin Park; 
  ====================================================================================== 
    15    Malden Catholic            387 =     65    73    78    82    89    (91)  (93)  
          Total Time:  1:39:16.4  ( 17)   (   19:51.3)
          Alec DeBenedictis; Priamo Compres; Bobby Celona; Chris Regan; Matt Luberto; 
          Connor Mosey; David Estrich; 
  ====================================================================================== 
    16    Susan e. Wagner HS         470 =     83    92    94    100   101   (105) 
          Total Time:  1:42:14.0  ( 6)   (   20:27.8)
          Beeko Omoludum; Kai Johnson; Christopher Chan; Roberto Burton; Mathew Eng; 
          Bart Gadek; 
  ====================================================================================== 
    17    East Islip High School     498 =     81    87    107   110   113   
          Total Time:  1:45:25.2  ( 5)   (   21:05.0)
          Adam Pomerantz; Brandon Missig; Matthew Taft; Kyle Sloup; Treavor Smith; 
  ====================================================================================== 
    18    Middle Country HS NY       513 =     56    108   114   117   118   (119) 
          Total Time:  1:52:19.3  ( 6)   (   22:28.9)
          Rodriguez Michael; James Stenzel; Mike Pizzirusso; Eric Toth; Adrian Valentin; 
          Kyle Holmes; 
  ====================================================================================== 




Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates